10 viga, mida köögikappide pihustusvärvimisel vältida

10 Mistakes to Avoid When Spray Painting Your Kitchen Cabinets

Koduomanikud teevad köögikappide pihustusvärvimisel sageli mõned tavalised vead. Võib esineda tõrkeid, nagu tilgad, ebaühtlased laigud, koorumised ja lekked.

Professionaalse viimistluse saavutamiseks navigeerige isetegemise harjutuses täpselt, et vältida neid levinud vigu. Köögikappide pihustusvärvimisel parimate tavade eiramine annab ideaalsest viimistluse.

10 Mistakes to Avoid When Spray Painting Your Kitchen Cabinets

Ettevalmistus

Viga 1: korraliku puhastamise eiramine

Määrdunud kappide värvimine põhjustab värvi halva nakkuvuse. Selle tulemuseks on karvkatte värvus või karedad laigud pinnal. Pindade puhastamine aitab värvipinnal vastu pidada mustuse, niiskuse ja kuumuse kulumisele ilma ketendamata.

Kuidas parandada

Koguge puhastusvahendeid ja puhastage tööala. Tühjendage oma kapid ja katke puhastusala, et kaitsta põrandat ja pindu lekete eest. Eemaldage ja kontrollige kapi uksi ja sahtleid paranduste osas. Puhastage ja rasvatustage õigeid tooteid kasutades. Pihustage veega lahjendatud trinaatriumfosfaadi (TSP) puhastusvahendit pehmele lapile. Samuti toimib sooja vee ja pehme seebi segu. Ärge kandke puhastusvahendeid otse korpusele, et vältida liigse vedeliku imbumist puidupindadele. Rasva- ja plekkide eemaldamiseks kasutage pastat, mis on valmistatud ühest osast söögisoodast, sidrunist ja kahest osast veest. Pihustage seda oma plekile ja laske sellel 5 minutit toimida, seejärel puhastage seda pehme niiske lapiga. Kandke tugevaid kindaid, et kaitsta end puhastusvahendite kareduse ja kildude eest. Niisutage ebemevaba lappi puhta veega ja pühkige jääkide eemaldamiseks kõik alad. Enne lihvimist laske kappidel täielikult kuivada.

Viga 2: lihvimise vahelejätmine

Pihustusvärv nakkub karestatud pinnale paremini kui sile. Lihvimine tuhmub puidu läikiva viimistluse, nii et krundid ja värv kleepuvad paremini. Kerge lihvimine kihtide vahel silub ka mullid ja üleliigne värv. See suurendab teie värvimistöö atraktiivsust ja pikaealisust.

Kappide lihvimisel värvi jaoks tasase lõuendi loomiseks tehke järgmist.

Valige õige tera: keskmise kuni peene teraga (100–220) liivapaber karestab teie pinnad ja eemaldab eelneva pealiskihi. Murra liivapaber, et lihvida nurki ja uste ja sahtlite detaile. Lihvige ühtlaselt puidusüü suunas. See loob siledama viimistluse ning tasandab ebatasased kohad ja liigse puidutäiteaine. Pühkige kapid pärast lihvimist tolmu ja prahi eemaldamiseks maha. Kasutage puhast, niisket või kleepuvat lappi ja laske kõigil pindadel kuivada.

Viga 3: ei eemaldata kapi riistvara ja uksi

Ilma nuppude, käepidemete ja hingedeta puhastate ja värvite kõik alad, luues ühtlase viimistluse. Samuti kaitsete korduvkasutatavate köögiriistade funktsionaalsust ja välimust.

Ilma usteta pihustusvärvimine tagab parema ligipääsu kogu kapipinnale. See hoiab ära tilkade tekke kapi servadele ligi pääsedes.

Nummerdage iga uks või riistvara, kui eemaldate ja asetate selle väikesesse kotti. Korrake seda kõigi uste, sahtlite ja nende vastava riistvara puhul. See muudab asjad uuesti installimise ajal kiiremaks.

Pind ja keskkond

Viga 4: halb pinnakaitse

Ülepihustamine muudab pinnad ja tööpinnad täpiliseks ja ebasoovitavaks, rikkudes teie köögi esteetikat. Kuivpihusti puhastamine nõuab spetsiaalseid puhastusmeetodeid või professionaalide palkamist, mis suurendab projekti kogumaksumust.

Vähendage kulusid, kattes põrandad ja tööpinnad ülepihustava lapiga, kampoli paberi või ajalehega. Täieliku kaitse tagamiseks kinnitage servad maskeerimis- või maalriteibiga.

Liigutage kõik kaasaskantavad esemed ja teipige polüesterkile üle statsionaarsete seadmete, akende, tagakülje ja seinte.

Viga 5: halb ventilatsioon

Pihustusvärvide aurud sisaldavad lenduvaid orgaanilisi ühendeid, mis põhjustavad peavalu, kerget astmat, iiveldust ja sensoorset ärritust.

Avage aknad või lülitage sisse AC, et värske õhk voolaks ja aurud hajuksid. Värvimisel kandke isikukaitsevahendeid, näiteks respiraatoreid või maske, kindaid ja kaitseprille.

Valige madala VOC-sisaldusega või VOC-vaba värv, et kaitsta end kahjulike aurude eest. Krundimisel ja värvimisel tehke regulaarseid õhupause, et vähendada aurudega kokkupuute aega.

Värvimistehnikad

Viga 6: praimimise ignoreerimine

Kruntimine loob kleepuva kihi, mis muudab värvi teie kapi pinnale paremini kleepuvaks. Kruntvärvid täidavad ka plekid ja katavad varasemad värvid või plekid, luues värvimiseks tasase pinna.

Õlipõhised kruntvärvid sobivad kõige paremini plekkide või värvimuutustega köögikappide tihendamiseks. Nad tekitavad tugevat lõhna ja kuivavad kauem.

Veepõhised tüübid lõhnavad vähem ja sobivad suurepäraselt heas seisukorras kappidele. Šellaki kruntvärvid sobivad kappidesse, mis puutuvad kokku lõhna või suitsuga, kuna need kleepuvad kergesti ja kuivavad kiiresti.

Viga 7: värviga ülekoormamine

Liigne värvi kasutamine kappidel võib põhjustada värvimuutusi ja ebaühtlaseid pindu. Kui värv on liiga paks või õhuke, võtab selle kuivamine kauem aega. Kolm kihti, üks nakkepraimer ja kaks teie värvivärvi annavad selle veatu viimistluse.

Uste ja sahtlite värvimine võtab kõige kauem aega, seega alusta neist. Värvige seestpoolt üks kiht ja kuivatage üks päev. Värvige järgmine kiht ja kuivatage õhu käes veel 24 tundi.

Korrake seda ettepoole suunatud külgede puhul. Kasutage kuivamisperioode teiste kapipindade värvimiseks, jättes iga kihi täielikult kuivama.

Viga 8: ebajärjekindlad pihustusmustrid

Sellised tegurid nagu rõhk, otsa suurus, traatvõrgu ummistus, lahusti kogus ja pihustusjoonte arv määravad pihustusmustrid. Pihustage oma värvi kõrge ja pideva rõhu all, et vältida apelsinikoore efekti ja ebakorrapäraseid värvipurse.

Pihustusvärvimisel tehke seda eemalt. Liikuge kiiresti, hoidke käsi paigal ja sõrm alati päästikul, et vältida jooksmist ja tilkumist. Alustuseks harjutage laual, et tehnikat täiustada enne köögikappide pihustamist.

Kuivatamine ja viimistlemine

Viga 9: kuivatusprotsessi kiirustamine

Enne uste ja riistvara uuesti kinnitamist peab värv kuivama vähemalt 24–48 tundi. Enne selle kuivamist segamine põhjustab teie viimistluses täkkeid ja jälgi. Värvi kuivamise testimiseks vajutage kergelt käe tagakülge või küünt väikesele pinnale.

Kui värv on kleepuv või moodustab mõlgi, pole see veel kõvenenud. Kuivanud värv tundub tahke ja ei jäta puudutamisel jääke. Enne järgmise pealekandmist laske eelmisel kihil täielikult kuivada. See tagab tugeva nakke kihtide vahel, vältides mullide teket ja koorumist.

Kriimustuste minimeerimiseks vältige esimesel nädalal pärast värvimist kapi uste paugutamist või kriimustamist.

Viga 10: Läbipaistva lakki vahelejätmine

Läbipaistev lakk annab alusvärvile täiendava kaitsekihi igapäevasest kasutamisest tuleneva pideva kulumise eest. See pikendab teie värvi pikaealisust ja muudab kapid hõlpsamini puhastatavaks.

Läbipaistvad lakid annavad sileda ja satiinse, mati või läikiva viimistluse, parandades lõplikku värvimistöö välimust. Kandke läbipaistev lakk, kui värv on kuiv ja pinnad on tolmust ja mustusest puhtad.

Tilkumise ja longuse vältimiseks kasutage kvaliteetseid pintsleid ja aplikaatoreid ning kandke peale õhukeste kihtidena. Kontrollige tootja juhiseid kasutatavate kihtide arvu ja nende vahelise kuivamisaja kohta.

Köögikappide läbipaistvad lakid on kas veepõhised (polüuretaan) või õlipõhised (vaha). Veepõhine kate pakub paremat kaitset kui õlipõhine, kuid ei ületa oma esteetilist välimust. Võite kasutada mõlemat, kuid kasutage vaha ainult viimase kihina.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook