111 West 57th Street säilitab ajalugu, võttes arvesse tuleviku disaini

111 West 57th Street Preserves History While Embracing Future Design

Steinway torn aadressil 111 West 57th Street on maailma õhem hoone. New Yorgi kõrguselt kolmanda hoonena hõlmas ehitamine ka jõupingutusi, mis keskendusid ajaloolise Steinway Halli säilitamisele.

Põhilised asjad: Steinway torn

111 West 57th Street Preserves History While Embracing Future Design

Steinway torn on maailma kõige õhem pilvelõhkuja. Ülikõrge luksustorni laiuse ja kõrguse suhe on umbes 1:24. Üliõhuke struktuur on 1428 jalga. Hoone aluse kõige laiem koht on ligikaudu 57 jalga lai.

Torni projekteeris SHoP Arhitektid. Hoone arendajate hulka kuulusid JDS Development Group ja Property Markets Group.

Steinway Tower asub Billionaire's Row's ning pakub 60 elamut. Peatorn mahutab 46 ja ülejäänud 14 on algses Steinway Halli hoones. Hoone 14 lifti võimaldavad kiiret juurdepääsu igasse elamusse. Algses Steinway Hallis on viis lifti, uues tornis aga üheksa.

Keldrikorrus ja 1., 3. ja 4. korrus on äripinnad. Samuti on 51., 71. ja 86. korrus projekteeritud tuuletõkkena ja seetõttu ei sisalda need elamuid.

Ajalooline säilitamine

Algne Steinway hoone jääb linna maamärgiks. See asub New Yorgis 111 West 57th Streeti aluses ja on olnud klaverifirma ikooniline kauplus enam kui 90 aastat. 1925. aastal ehitatud hoones oli kontsertsaal ja kontorid.

Arendajad töötasid koos New Yorgi maamärkide säilitamise komisjoniga saali taastamiseks ja torni lisamiseks. Arendajad taastasid fassaadi ja rotundi.

Designers Studio Sofield lõi rikkaliku keskfuajee, mis ühendab Beaux-Arts stiilis Steinway Halli ja 111 West 57 torni. Ajaloolises struktuuris on nüüd mugavusruumid koos mõne elukohaga.

Hinnasilt: 111 West 57th

Kuidas saaksid elamud sellise nimega nagu Billionaires' Row olla kõike muud kui kallid? Pole üllatav, et sellelt "realt" ei leia taskukohaseid eluasemeid ega AirBnB kirjeid.

Üksused algavad 7,75 miljonist dollarist stuudio eest ja ulatuvad 66 miljonist dollarist 111 West 57th Street katusekorteri puhul.

Korterid on 3873–7128 ruutjalga. Need algavad 17. korruse kohal, mis on loetletud 20. korrusel, kuna alumistel korrustel on vaade Central Parkile takistatud.

Enamiku üksuste korruseplaanid sisaldavad kolme magamistuba, millest igaüks võtab enda alla terve korruse. Korrustel 60–61 ja 72–83 on seitse duplekskorterit. Paljud elukohad on avatud planeeringuga 14-suu lagedega.

Steinway Hall pakub 14 mugavustega elamut korruste kohal. Suurim üksus on kahekorruseline katusekorter, mis asub 19. ja 20. korrusel ning millel on 26 jala kõrgused elutoa laed.

Tipptasemel kujundused

PE Guerin Hardware kujundas elutoad spetsiaalsete pronksist ukselinkidega. Käepidemed on kujundatud täpselt nagu hoonel.

Tume puit ja oonükspõrandad on Steinway Halli disaini stiilsed noodid. Iga üksus on varustatud tipptasemel seadmete, garderoobide ja kohandatud vannitubadega

Tuunitud massisiiber

Et nõelpilvelõhkuja tuule käes kõikuma ei hakkaks, asub hoone peal 800-tonnine tuunitud massisiiber (TMD). Muidu tuntud kui harmooniline absorber, vähendab seade konstruktsiooni vibratsiooni amplituudi. Kui hoone tugeva tuule ajal paindub ja õõtsub, tekitab see ebamugavat müra ja nii on TMD-d kasulikud.

Luksuslikud mugavused

Ülikõrges hoones on sisebassein, mille mõõtmed on 82 x 12 jalga ning mis sisaldab kabaane ja lubjakivist tekk. Basseinialaga on ühendatud ka saun ja leiliruumid. Elanikud naudivad privaatset söögituba, spordikeskust ja õppimist.

Täna on 111 West 57th ainus uus padelväljakuga hoone.

Probleemne protsess

111 lääne 57. tänava probleemid kimbutasid arendust ja ehitust. Finantseerimine, kohtuasjad, personaliprobleemid ja õnnetused takistasid hoone valmimist 2019. aasta aprillis.

21. jaanuaril 2019 purunesid tugeva tuule tõttu 55. korruselt väljast lahti tellingud. Juhtunu tõttu kukkusid mõranenud akendest klaasikillud kõnniteedele. Linnaametnikud tellivad ehituse osalise peatamise ja andsid arendajatele välja rikkumist.

2020. aasta jaanuaris kukkus tornilt alla terrakotaplokk, mis tabas mööda sõitnud taksot. Tugev tuul 29. oktoobril 2020 lõi lahti ehituskraana, mille tagajärjel kukkus maha praht. Hiljem esitati kraanajuhi vastu hagi.

Mõni nädal hiljem kukkus klaasist kardina sein 56 korrust alla, purunedes all tänaval. Ja siis langes detsembris 58. tänaval veel üks klaaskardin maapinnale.

2022. aasta alguses teatati kahest juhtumist, kus jalakäijad said kukkuva jääga löögi.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Kui palju läks maksma 111 57. tänav?

Torni ehitamise ja Steinway Halli renoveerimise hind oli kokku 2 miljardit dollarit. Ehitusprotsessi käigus esitasid mõned investorid arendajate vastu hagi väidetava ehituskulude ületamise pärast.

Mis on 111 West 57th Streetis nii erilist?

Steinway torn on maailma kõige õhem pilvelõhkuja. Ehituse ja ülikõhnade pilvelõhkujate osas ajab see ümbrikusse. See on ka kolm korda õhem kui pliiatsitorniks nimetamiseks nõutav. Nõutav suhe on 1:7, samas kui 111 West 57th Street on 1:24.

Kas Steinway torn kõigub?

Stabiilsuse ja ohutuse tagamiseks on enamikul New Yorgi ülikõhnadel pilvelõhkujatel hoones avaused. Avad võimaldavad tuulel läbi voolata, vähendades tuulekoormust ja vähendades kõikumist, mis võib väga tugeva tuule korral ulatuda mõne jala kaugusele. Mõned ülikõrged elamud kriuksuvad vanamoodsad laevad, kui need kõikuvad.

Millal 111 57. tänav valmis sai?

Ehitust alustati 2015. aastal, elamutorn kerkis 2019. aastal ja elamud valmisid 2022. aasta kevadel. Kuigi see hiljuti valmis, on müügis 111 West 57th Street korterit.

Kas Steinway tornis elavad kuulsused?

Steinway torn asub Billionaires' Row'l, nii et elanikud on suure netoväärtusega isikud. Sellesse kategooriasse kuuluvad paljud kuulsused.

111 West 57th Street Kokkuvõte

Maailma kõige kõhnema elumajana on Steinway torn eriline ehitis. Kaasades ja säilitades ajaloolise muusikalise mineviku, on hoone juba ainulaadne maamärk.

Kuna algne Steinway hoone oli 90 aastat kultuurikeskus, naudib see tänapäeval uut elu kui üks New Yorgi peamistest elamutest.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook