Ärge nimetage seda magamistoaks: 60 suurepärast ideed põhimagamistoaks

Don’t Call It A Master Bedroom: 60 Amazing Primary Bedroom Ideas

Tänapäeval on magamistuba tuntud kui peamine magamistuba. Texase osariigis Houstonis asunud kinnisvaramaaklerid muutsid George Floydi rahutuste järel esmakordselt nime. Umbes samal ajal, 2020. aasta suvel, säutsus USA laulja John Legend oma põlguse nime "magamistuba" pärast. Ja kuigi magamistoas on käimas nimemuutus, ilmuvad jätkuvalt uued magamistoa kujundused.

Don’t Call It A Master Bedroom: 60 Amazing Primary Bedroom Ideas

Magamistoa esmase ümberehituse kaalumisel tehke enne alustamist veidi uurimistööd. Kui teil on alustamisega probleeme, saame aidata. Siin näitame teile peamisi magamistoa ideid ja kujundusi. Ärge muretsege, siit leiate palju inspiratsiooni magamistoa ümberehituse alustamiseks.

primary bedroom

Kuna mõiste "magamistuba" on meie taga, on esmasel magamistoal uus nimi, kuid sellel on sama eesmärk. Tuba on siiani maja suurim.

Elamispind sisaldab enamat kui põhilised mugavused. Seda peetakse täiskasvanutele mõeldud ruumiks, mistõttu pakub see rohkem ruumi kui teised majapidamisruumid.

Peamised magamistoaideed 2022. aastaks

Oleme teie mugavuse huvides koostanud põhjaliku valiku peamisi magamistoakontseptsioone. Iga kujunduse valis käsitsi välja meie ekspertide meeskond. Valikus on lai valik magamistubade paigutusi erinevates keskkondades.

Master bedroomKas teadsid, et voodipeats võib toimida ka töölauana? Magamistoa sisustuselement on kaugele jõudnud. Kui teie peamine magamistuba on ühendatud välibasseiniga, on see disain teie jaoks.

Peamine magamistuba istumisnurgaga

A cero master bedroomSõltuvalt teie elustiilist on teatud elemendid teiste ees tähtsamad
Bedroom with no night stantsÖökapid saab disainivõrrandist eemaldada, kui saate need asendada mõne muu sisustuselemendiga.

Vapustav istumisnurk

Ocean view master bedroomVäike laud ja tool on ideaalsed välivaate imetlemiseks. Saate luua oma akna kõrvale istumisnurga ja nautida otsest päikesevalgust külmematel kuudel.

Madala laega põhituba

Master bedroom can include a desk

Peale põhitõdede võib peamises magamistoas olla kirjutuslaud või tualettlaud.

Peamised ruumikujundusideed

Võtke omaks mõiste esmane tuba ja keskenduge kujundusele. Peamise ruumi planeerimisel peab teil olema mööblitükkide toimiv arusaam. Võtke aega, kui otsustate, kuhu paigutada oma peamine toamööbel.

Voodipaigutus

Voodi on põhitoa mööbli peamine sisustuselement. Suurim takistus on selle sobivaks muutmise parima viisi leidmine. Soovite voodipeatsi magamistoa sissepääsu vastas olevale seinale, isegi kui see tähendab, et see oleks akna ees. Samuti vältige voodi seadmist diagonaalsesse asendisse, kuna see võtaks tarbetult ruumi.

Magamistoa öökapid

Kui olete voodi kasuks otsustanud ja kuhu see läheb, valige öökapp. Mõelge soovitud suurusele, milleks te neid kasutate, ja nende kõrgusele. Öökapid asuvad madratsi kõrgusel, et saaksite neile mugavalt ligi pääseda, kuid stiililistel põhjustel võite kasutada teistsugust lähenemist. Öökapid on populaarne viis põhiruumi värvi ja visuaalse huvi lisamiseks.

Peamise magamistoa lagi

Kuna magamistuba on koht, kus vaatate lakke, siis muutke see huvitavaks. Saate valida rustikaalse või juhusliku ilme saamiseks katmata talad. Puidu jaoks kasutage laudu või pilkupüüdvat kaunistust. Värvi lagi põneva värviga. Sel juhul peaksid seinad jääma neutraalseks.

Peamised magamistoamööbli ideed

Bedroom wood accent wall master designMagamistoas on aktsentsein tavaliselt voodipeatsiga sein
Bedroom view balconyRõdu või terrassi korral tagage nendele aladele lihtne juurdepääs

Peamise magamistoa mõõtmed ja voodi suurus

Magamistoa üldsuurus ja voodi suurus on omavahel tihedalt seotud, nii et enne kui hakkate selle sisekujundusse sügavale sukelduma, võiksite saada aimu, millised on teiesuguse ruumi keskmised mõõtmed.

Kuna voodi on eelisjärjekorras, pole väikeses magamistoas palju ruumi muude mööbliesemete jaoks. Kui ruumi suurus suureneb, kasvavad ka teie kujundusvõimalused.

Kaks üheinimesevoodit ja üheinimesevoodid

Üldise ideena nõuab enamik ehitusnorme, et ruumi peetakse elamiskõlblikuks, minimaalseks põrandapinnaks 70 ruutjalga ja lae kõrguseks 7 jalga. Teoreetiliselt võivad teil olla ruumid, mis on sellest väiksemad ja tunnevad end mugavalt, kuid te ei saa neid magamistubadena loetleda.

Väikeses magamistoas on piisavalt ruumi üheinimesevoodi, riidekapi ja töölaua jaoks, kuid kui soovite ruumi võimalikult hästi ära kasutada, peate võib-olla leidma nutikaid hoiulahendusi.

Kaks üheinimesevoodit

Kui soovite, et magamistoas oleks kaks üheinimesevoodit või kaks üheinimesevoodit, peaksid selle mõõtmed olema vähemalt 9 jalga x 9 jalga. Kuigi see muudaks ruumi elamiskõlblikuks, ei jätaks see palju ruumi muudele mööbliesemetele, nagu riidekapp või kirjutuslaud. Isegi väike suuruse suurendamine võib antud juhul palju muuta.

Samuti, kui soovite narivoodit, peate pöörama erilist tähelepanu lae kõrgusele. Narivoodite minimaalne laekõrgus on 8–9 jalga.

Kahekohaline magamistuba

Enamikus tüüpilistes magamistubades on kaheinimesevoodid ja sel juhul on toa minimaalne suurus 9 jalga x 9 jalga 6 tolli. Selline ruum ei tundu eriti avar, kuna voodi võtab enda alla suurema osa põrandapinnast.

Kui eelistate minimaalset suurust, peate tõenäoliselt leidma nutika viisi riidekapi lisamiseks. Kaaluge kapi paigaldamist voodi kohale ja sisseehitatud öökappide valimist.

Queen-magamistoa suurus

Toa minimaalne suurus kaheinimesevoodi jaoks on 9 jalga 6" x 10 jalga, mis on üsna lähedal kaheinimesevoodile. Jällegi oleks raske sellisesse ruumi riidekappi mahutada, aga kui ruum on vaid veidi suurem, siis kõik muutub.

Lükandustega kapid on turvaline praktiline valik. Kõige tõhusam paigutus oleks see, kui riidekapp ja võimalik kirjutuslaud asetseksid liiga seina vastas olevale seinale.

King-magamistoa suurus

King-voodid on suurimad, nii et nende jaoks on vaja suuremat magamistuba. Miinimumsuuruse nõue on sel juhul 9 jalga 6" x 11 jalga 6", kuid tavaliselt peetakse magamistoa standardsuuruseks 12 jalga x 12 jalga.

Nii jääb piisavalt ruumi voodile, paarile öökapile ja riidekappidele. Muidugi on liuguksed teie parim valik, kuna ruumi pole palju.

Peamised magamistoa paigutuse ideed

Üks esimesi asju, mida teete magamistoa kujundamisel või ümberehitamisel, on paigutuse valimine. See määrab, kuidas ruum korraldatakse ning kuidas mööbel ja kaunistused paigutatakse. Lähtuge oma otsuse tegemisel ruumi suurusest, oma vajadustest ja isiklikest eelistustest. Siin on mõned ideed, mida võiksite proovida:

Avar magamistuba istumisnurgaga

See on hea idee magamistoa jaoks. Kui ruum on piisavalt suur, võiksite keskpunktiks seada ülisuure kaheinimesevoodi ja asetada selle ette väikese istumisnurga. See on hea viis ruumi täita ilma seda segamata. Planeering töötab suurte korruste plaanide puhul. Istumisnurk ei pea võtma palju ruumi. Piisab paarist mugavast toolist ja väikesest lauast.

Peamine magamistuba mitme avaga

Kui teil on magamistuba, millel on rohkem kui üks juurdepääsupunkt või kust pääsete rõdule, terrassile või tagahoovi, võib sobiva planeeringu leidmine olla üsna keeruline. Kui soovite esile tõsta ilusat vaadet, muutke see ruumi keskpunktiks.

Voodi võib olla vaatega või juhul, kui uste paigutus seda takistab, võite sisse seada väikese istumisnurga, mis seda ära kasutab.

Paindlik magamistoa kujundus

Mõnikord on konkreetse ruumi kujundamisel oluline paindlikkus ja mitmekülgsus. Näiteks peaks laste magamistuba olema piisavalt paindlik, et mahutada potentsiaalseid külalisi ööbimiseks ning jätta lastele ruumi mängimiseks ja aega veetmiseks.

Samamoodi peaks külaliste magamistuba olema piisavalt mitmekülgne, et mahutada mitut tüüpi inimesi ja gruppe. Kaaluge narivoodeid ja pikendatavaid voodeid. Täiendava magamisruumi loomiseks võite olla tavalise kaheinimesevoodi ja selle peal narivoodi.

Väike Aga Stiilne

Seda, mida magamistoas ruutmeetrites napib, saate kujundada. Ärge laske magamistoa väiksusel end alla viia. Saate muuta väikese ruumi imeliseks, pannes rõhku õhkkonnale ja esteetikale.

Hea mõte oleks hoida kujundus lihtne ja kasutada heledaid värve. Samuti proovige maksimeerida ruumi siseneva loomuliku valguse hulka. Teine nipp on peeglite kasutamine kaunistustena ja sisustuse minimeerimine.

Täiendav magamistuba

Magamistoa paigutuse puhul on väga oluline võtta arvesse ruumis liikumist ja liikumisteid. Näiteks kui teil on magamistuba, mis asub rõdu kõrval või on avatud muule ruumile, püüdke hoida nende ruumide vahel selge ja avatud kõnnitee. Ärge asetage mööblit teele ja hoidke seda ala takistusteta.

Näidake fookuspunkte

Kui soovite näidata mõnda konkreetset funktsiooni, muutke see fookuspunktiks. Näiteks kui teie magamistoas on kamin, saate selle detaili ümber kujundada paigutuse.

Täieliku efekti saavutamiseks peaks voodi asetsema kamina vastas ning peaksite püüdma hoida selle ruumiosa lihtsana ja ilma muude elementideta, mis võiksid tähelepanu tegelikust fookuspunktist kõrvale juhtida.

Planeerige üllatusi ette

Kõigil magamistubadel pole sirgjoonelist planeeringut. Näiteks mõnel võib sisestus asetada paaritu nurga alla, nurka või ebaoptimaalsesse kohta. Samuti võib ruum olla ebatavalise kujuga. Magamistoa paigutuse valimisel peate nende elementidega arvestama.

Paigutage mööbel nii, et tekiks kena vool läbi ruumi ja kasutaksite ära veidraid omadusi, selle asemel, et pidada neid puuduseks.

Laste magamistoa kujundus

Lapse magamistuba on väike. See võib muuta keeruliseks sellise paigutuse valimise, mis sobib kõigi ruumi jaoks vajalike mööblitükkide ja tarvikutega ning mis näeb ka hea välja. Proovige leida viise, kuidas muuta see ruum eriliseks, säilitades samal ajal lihtsa kujunduse.

Peamine magamistoa valgustus

Magamistuba on võib-olla parim ruum, kus saate valida valgustuse kihi. Selle põhjuseks on asjaolu, et seda ruumi kasutate enamasti pärast pimedat, nii et soovite, et valgustus oleks pehme ja rahustav, kuid see peaks ka hommikuti ärgates särav ja rõõmsameelne välja nägema. Siin on mõned elemendid, mida oma magamistoa valgustuse valimisel meeles pidada:

Ümbritsev valgustus

See hõlmab nii looduslikku kui ka kunstlikku valgustust. Veenduge, et teie magamistuba saaks korralikult valgustatud nii päeval kui öösel. Suured aknad ja katuseaknad annavad teile päevasel ajal piisava valgustuse ning laevalgustid, lühtrid ja rippvalgustid võivad pimeda ajal sama teha.

Ülesande valgustus

Rohkem keskendumist nõudvate tegevuste jaoks ei piisa ümbritsevast valgustusest. Kui teile meeldib voodis lugeda või end magamistoas meikida, vajate töövalgustust. Nende vajaduste eest saate hoolt kanda selliste funktsioonidega nagu laualambid, madalalt rippuvad rippvalgustid, lambid või põrandalambid.

Aktsentvalgustus

See erineb töövalgustusest selle poolest, et see ei ole mõeldud teid konkreetse tegevuse abistamiseks, vaid pigem tähelepanu tõmbamiseks konkreetsele kujunduselemendile, näiteks kunstiteosele, aktsentseinale ja nii edasi. Saate kasutada aktsentvalgustust, et juhtida tähelepanu laele, seintele või kaunistustele.

Heleduse adapterid

Nagu varem mainitud, on erinevat tüüpi tuledel erinev eesmärk ja see nõuab erinevat heledustaset. See on oluline, kuna see võib mõjutada sisekujunduse üldist tasakaalu. Liiga hele ja võimas ümbritsev valgustus või aktsentvalgustus võivad muuta ruumi ebamugavaks. Samuti ei ole ebapiisavalt hele töövalgustus tegelikult kasulik.

Valguse dimmerid

Dimmerid aitavad muuta magamistoas mugavamaks ja lõõgastavamaks. Tegelikult on see nende jaoks ideaalne ruum. Dimmerid annavad teile ka suurema paindlikkuse, kuna võimaldavad teil reguleerida heledust vastavalt teie vajadustele või loodavale õhkkonnatüübile.

See võib tähendada ka seda, et üks valgustusseade võib muutuda multifunktsionaalseks ja see võib vähendada ruumis valitsevat segadust.

Lahedad omaniku sviidi ideed

Attic white bedroom suiteMagamistoaga sviidis on kahe ruumi vahelised tõkked sageli paindlikud
Easy access to outdoor from bedroomVõimalusel tehke istumisnurk eraldi tsooniks
Posh bedside benchVoodipink on aktsentelement, mis lisab ruumi mugavust
Bedroom tv and pcKuigi mõnele meeldib telerit ja arvutit magamistoast eemal hoida, pole see kohustuslik
Amazing bedroom ceiling design modernMõelge välja huvitav laekujundus, et saaksite seda igal õhtul imetleda
Splash of color for bedroomVärviprits on teretulnud lisand seni, kuni see ei ole ülekaalukas
No bathroom walls for a master bedroomAvatuma ja avarama sviidi loomiseks eemaldage vannitoa seinad
Texture and color wall artKunstiteostega saate ruumile värvi ja tekstuuri lisada
Perfect drama curtainsKardinad aitavad teil saavutada ruumis ideaalse tasakaalu

Valgustusvalikud

Te ei veeda päeva jooksul suuremat osa ajast oma magamistoas. Kunstlik valgustus on prioriteetne. Nagu te juba teate, lisavad lühtrid ruumile glamuuri. Siiski kaaluge romantika lisamiseks muid võimalusi, nagu lambid, laualambid, abajavalgustus või küünlad.

Samuti pöörake erilist tähelepanu tööülesannete valgustusele. Tuletame meelde, et teie valgus peab olema soe ja peen ning piisavalt võimas, et katta kogu tuba.

Istumisalad

Ei ole haruldane, et peamagamistoas on istumisnurk. See ei pea olema suur. Piisaks väikesest lauast ja toolist. Seadistus võib olla vaikne koht lugemiseks või töötamiseks.

Leiad selle toa nurgast. Võite olla loominguline ja kaunistada ripptooli või raamaturiiuliga.

Place tv not high in bedroomAsetage teler mugavale kõrgusele voodi ette
A fireplace will make the room more luxuriousKamin muudab ruumi eriti soojaks ja hubaseks aastaringselt
Wall art above bedroomKaminaseina saate muuta ruumi fookuspunktiks
Master bedroom mountain views big windowsKasutage vaateid nii palju kui võimalik

Soojad vs lahedad värvid

Teine detail, mida tuleb arvestada, on hele värv. Peame silmas soojade ja jahedate tulede, täpsemalt siniste ja valgete tulede ja kollaste tulede eristamist.

Sinised ja valged tuled ei sobi magamistuppa ideaalselt, kuna need ei tekita und ega tõsta erksust. Soojemad tuled on seevastu sellistesse ruumidesse ideaalsed, kuna need on lõõgastavamad.

Teie meeleolu ei mõjuta ainult valguse värv. See on ka magamistoa üldine värviskeem. Soojad värvid, nagu punane, oranž, kollane, pruun või punakaspruun, muudavad ruumi intiimsemaks, kutsuvamaks ja hubasemaks.

Need sobivad suurepäraselt suurtesse magamistubadesse. Väiksemate magamistubade puhul kaaluge lahedaid värve, nagu sinine, roheline, lilla või hall. Need võivad muuta väikese ruumi suuremaks. Nende kasutamisel peate olema eriti ettevaatlik, kuna need võivad muuta teie toa pimedaks ja külmaks. Jahedad värvid sobivad kõige paremini päikesepaisteliste ja valgusküllaste ruumidega.

Task lighting bedroomPöörake erilist tähelepanu töövalgustusele. Öölaualambid on populaarne funktsioon
Bathroom bedroom en suite roomKatmata talad võivad olenevalt disainist olla rustikaalsed, aga ka kaasaegsed
Blue colorful master bedroom touch of greenValige värvid, mis on rahustavad ja lõõgastavad. Sinine on väga hea valik
Oversized headboard for master bedroomÜlisuur lamamistoolidega voodipeats võib olla ruumi ilmekas detail
Spacious bedroom decorate the sitting areaAvaras magamistoas saate korraldada istumisnurga, näiteks väikese elutoa
Gray master bedroom cozy reading windowEhitage hubane aknanurk, kus saate lugeda, lõõgastuda ja mediteerida
Foot bed benchVoodi jalamil asuv pink võib olla osa istumisnurgast
Wood ceiling mountain mood for bedroomLühter lisab magamistoale stiili ja elegantsi olenemata stiilist
More than a living room master bedroomTeised magamistoa elemendid võivad hõlmata kirjutuslauda, kaminat ja isegi diivanit
Master bedroom reading nookKui valite lugemisnurga, asetage see võimaluse korral akende lähedale
Design the sitting in any wayKujunda iste nii nagu soovid ja nii suureks kui soovid
Cove lighting bedroom moodLahtivalgustus on suurepärane võimalus magamistuppa, kuna see on peen ja lõõgastav
Modern bedroom design chandelier and large headboardKasutage tekstuuri ja mustrit, et anda ruumile tasakaalustatud välimus
Tv above the fireplace exposed beamsLevinud kombinatsioon on kamina kohal asuv teler
Curtains and drapes to control the lightKasutage ruumi loomuliku valguse hulga reguleerimiseks kardinaid ja kardinaid
Amazing master bedroom floorRuumi mööblit valides püüdke säilitada sama stiili
Master bedroom with canopy bedKardinateta baldahhiinvoodi on sama võluv, kuid vähem boheemlaslik
Master bedroom fireplace from rocksLõõgastavama õhkkonna loomiseks kasutage looduslikke materjale, nagu kivi ja puit
Mountain master bedroom artificial lightingDomineerib kunstlik valgustus, kuigi peaks olema ka loomulikku valgust
Traditional bedroom wood furniture master designMagamistuba võib olla värvikas, ilma tingimata kasutamata julgeid toone
Bedroom feels more spaciousTuba tundub avaram, kui kasutate erksaid värve
Repurposing items for master bedroomLisage kujundusele stiile segades ja objekte ümber paigutades
Color and patterns for master bedroomKoordineerige ruumis olevad aktsenditükid värvi ja mustriga
Large sitting area bedroomSuurem istumisnurk annab magamistoale vabama ilme
Master bedroom many lighting fixturesKasutage erinevaid valgusteid, nagu põrandalambid, laualambid ja laevalgustid
Master bedroom with fireplaceKui teil on toas kamin, peaks istumisnurk olema selle ümber
Mix and match pieces for master bedroomSegage ja sobitage, et lisada ruumi iseloomu ja isikupära
Summer master bedroomKasutage heledaid kardinaid, et anda ruumile tuulevaikne, rannastiilis välimus
Master bedroom high ceilingsKõrged laed võimaldavad kasutada rippvalgusteid aktsentidena
Small master bedroom window seatingKui ruum on väike, kasutage seda, mis teil on, maksimaalselt ära, kuid ärge unustage stiili
Different ways to add color to a bedroomRuumi värvi lisamiseks on palju võimalusi
Special treatment ceiling master bedroomProovige lae jaoks spetsiaalset töötlust, et anda sellele atraktiivne ja atraktiivne välimus
Master bedroom decor headboard with shelvesKasutage aktsentvalgustust, et panna rõhku aktsentseinale või julgele tapeedimustrile
Master bedroom decor benchMadalalt rippuvad ripatsid sobivad suurepäraselt aktsentvalgustiteks
Master bedroom decor winback headboardPaar eredat laualampi on suurepärane, kui naudite voodis lugemist
Master bedroom decor baroque styleRiputage ilus lühter, et anda ruumile stiilne fookuspunkt
Master bedroom decor canopy designLisage meeleoluvalgustuse allikas, et anda magamistoale hubane ja kogenud välimus
Master bedroom decor gray velvetValgustus ei pea olema sümmeetriline, seega arvestage iga kasutaja vajadustega
Master bedroom decor gray bedKasutage lakke või süvistatud valgusteid, et juhtida tähelepanu kaunile sisekujundusdetailidele
Master bedroom decor modern leather upholstered tuftedMagamistoa valgustus võib olla multifunktsionaalne
Master bedroom decor headboard with lightKasutage avalduse tegemiseks aktsenttulesid
Master bedroom decorKorrigeerige valgustust erinevate vajaduste ja meeleolude järgi

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Kas termin magamistuba on solvav?

Houstoni kinnisvaramaaklerite assotsiatsioon viis nime muutmise magamistoast põhimagamistoaks. Kinnisvaramaaklerite rühm leidis, et mõiste "magamistuba" on süsteemse rassismi ilming.

Pärast seda, kui New York Times nõustus, järgisid kinnisvaramaaklerid üle kogu riigi. Teine nimevalik, mida ehitajad on hakanud kasutama, on "omaniku komplekt".

Kuidas otsustate, kes peaks saama peamise magamistoa?

On kaheldav, et 12-aastane suudab oma vanemaid veenda, et nad väärivad esmast magamistuba. Võib-olla siis, kui nemad ostsid maja, aga millal see juhtus? Peamine magamistuba läheb inimesele, kes maja eest maksab. Nii nagu kõige muuga elus, valitseb raha.

Mis on eraldatud põhimagamistuba?

Eraldatud magamistuba on ruum, mis asub maja ühes otsas ja ülejäänud magamistoad teises otsas.

Kas saate juba ehitatud ruumi helikindlaks muuta?

Kui ehitate oma peamist magamistuba või muudate olemasolevat tuba ümber, saate ruumi hõlpsalt helikindlaks muuta. Ehituse ajal piserdage kipsplaadi siseküljele heliisolatsioonimaterjale.

Pihustage niisket puhumist seintele nende ehitamise ajal. Kui teie tuba on juba ehitatud ja soovite selle helikindlaks muuta, olge valmis kulutama 1000–3000 dollarit. Peamised kulutegurid hõlmavad materjale, ruumi suurust ja pindu.

Mis on peamise magamistoa jaoks parim värvitoon?

Sinise, sinakashalli, sinakasrohelise ja pehme halli toonid on populaarsed magamistoavärvid. Sinine pakub rahustavat ja lõõgastavat tunnet, mistõttu on see populaarne magamistoa värv.

Magamistoa järeldus

Kuna mõiste peamine magamistuba muudab oma nime peamiseks magamistoaks, jäävad uued kujundused iseseisvale teele. Ümberkujundamisel või ümberehituse kavandamisel soovite tekitada piisavalt visuaalset huvi, et teid ergutada.

Põhimagamistoa ruutmeetrid, sealhulgas garderoob, jätavad ruumi meisterdamise magamistoa ideedele. See on teie maja, nii et tehke seda, mida soovite.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook