Asendusvooder: eluiga, materjalid, maksumus ja palju muud

Replacement Siding: Lifespan, Materials, Cost and More

Vooderdise asendamine on vältimatu ülesanne, millega iga majaomanik mingil hetkel kokku puutub. Otsese kokkupuute korral elementidega pole üllatav, et see tuleb välja vahetada.

Replacement Siding: Lifespan, Materials, Cost and More

Sellegipoolest võib olla raske täpselt kindlaks teha, millal vooder välja vahetada, millist materjali kasutada ja hinnata projekti üldmaksumust. Kui te pole niisuguse mahuka välisremondiga kaasnevates detailides kindel, jääge paigale.

Mis on voodri eluiga?

Allolev loend pole abiks mitte ainult asendusvoodri valimisel, vaid ka rusikareegel, et tuvastada, millal teie praegune maja vooder on täis eluea.

Puit: 20 kuni 40 aastat Tellis: 100 aastat Vinüül: 20 kuni 40 aastat Kivi: 20 kuni 75 aastat Alumiinium: 20 kuni 40 aastat Kiudtsement: Kuni 50 aastat

Kas olemasolevat vooderdust saab asendamise asemel taastada?

Can existing siding be restored instead of replaced2ndStreetFourSquare

Lühidalt öeldes saate vana voodri asendamise asemel taastada, kuid see sõltub kahjustuse ulatusest. Kas see on esteetiline, väikesed praod ja lõimed? Või on see tõsisem nagu mädanik ja kahjurite nakatumine? Sellest hoolimata on siin mõned levinud vooderdusprobleemide parandused:

Eemaldamine ja värvimine Väikeste aukude või mõlkide täitmine pahtli või epoksiidiga Plaastri lõikamine alale sobivaks Spetsiaalsed pahtlitäiteained

Seda kõike silmas pidades on selle otsuse tegemisel oluline arvestada voodri vanust. Kui teie vooder on vaid 5–10 aastat vana, on mõttekas esmalt proovida remonti. Samuti, kui teie vooder on lähedal või selle eluiga on lõppemas, on parem asuda voodri väljavahetamisele, selle asemel et raisata raha parandustele, mis on lõpuks vaid ajutised.

Kuidas teada saada, millal vooder tuleb välja vahetada

How to Know When Siding Needs to be ReplacedDabbling

Siin on peamised punased lipud, mis moodustavad nimekirja põhjustest, miks teie vooder võib vajada väljavahetamist.

Mäda ja vee sissetung: Veekahjustused on vooderdise, eriti puitvooderduse, peamiseks põhjuseks. Saate testida mädanemist, vajutades vastu puitvooderdust ja vaadates, kas see liigub. Kui see nii on, on teil mäda. Samuti saate kontrollida kuiva mädanemist, koputades voodri väliskülge. Kui see kõlab õõnsalt või praguneb kokkupuutel, on aeg välja vahetada. Vesi võib siseneda ka lahtiste laudade kaudu, luues vee imbumise teie siseseintesse. See on kindel märk sellest, et teie vooder ei kaitse teie kodu nii, nagu peaks. Niiskuskahjustused võivad ilmneda sisemiste veelaikude, kopitanud lõhnade, mullitavate märgade kohtade või värvi jms kaudu. Putukate sissetung: alates termiitidest kuni mesilasteni võib putukate nakatumine teie vooderdis põhjustada korvamatut kahju. Kuigi te ei näe alati pinnal putukakahjustusi, on mõningaid märke, mida võite jälgida. Mõranenud värv, mudatorud, augud, õõnsa kõlaga puit ja puidupulbri- ja/või kiujäägid on kõik võimalikud punased lipud, mis vajavad edasist uurimist. Pragunemine ja kõverdumine: sageli võivad ilmastiku tõttu tekkida praod ja kõverused tugeva tormi või temperatuuride tõttu, mis viivad vooderdise piirini. Olenemata põhjusest, on pragunemist ja kõverdumist lihtne märgata, kui teie voodri esialgne välimus on saanud uue kuju või on ilmne lõhenemine. Kõrge elektriarve: punane lipp, mida märkate kindlasti kohe, kõrged elektriarved on selge märk sellest, et teie vooder ei tee oma tööd. Vananenud või kahjustatud vooder võib sundida teie vahelduvvoolusüsteemi töötama rohkem ja kauem, kui see töötaks õige vooderduse korral. Uurige vooderdis probleeme, kontrollides samal ajal muid võimalikke allikaid, nagu teie katus ja pööning, et tuvastada süüdlane.

Voodri asendamise materjali valikud

Siding Replacement Material Options

Erinevatest stiilidest, eelistest ja viimistlusest ei tule voodriprojekti valiku tegemisel puudust voodrimaterjalidest.

Fiber Cement Siding: tugev materjal, mis on valmistatud puidukiududest, tsemendist ja veest. Kiudtsemendist vooder on vastupidav ning tule-, putukate- ja ilmastikukindel. Vinüülvooder: PVC-põhine materjal, mis on taskukohane, kergesti paigaldatav ja vähese hooldusega. Puitvooder: ainus biolagunev vooder, puit on kohandatav valik, seda on lihtne värvida ja sellel on oma materjalivalikute loend. Alumiiniumvooder: sitke metall, mis talub roostet, putukaid, mädanemist ja tuld, säilitades samal ajal kõrge energiatõhususe. Stucco Siding: klanitud tsemendisegu, krohv tagab sileda viimistluse, mis pakub pikaealisust, isolatsiooni ja lõputuid esteetilisi võimalusi. Kivivooder: olenemata sellest, kas eelistate looduslikku või sünteetilist kivivooderdust, on kivist vooderdis erinevat värvi ja kuju ning tugev välisilme, mis talub iga ilmaga. Telliskivivooder: Ajaproovile vastu pidanud savi- ja kildkivisegu pole mitte ainult vastupidav, vaid ka energiasäästlik ja mõnevõrra helikindel. Valmistatud puidust vooder: vaigust ja puidukiududest valmistatud puidust vooder on soodsam kui ehtne puit, taaskasutatav ja odav paigaldada.

Kui palju maksab voodri vahetamine?

How much does it cost to replace sidingmpfarhitektid

Vooderdise asendamise maksumus sõltub teie valitud vooderduse tüübist, kuid otsustamisprotsessis juhendavad teid mõned arvud.

Projekti kogumaksumus jääb vahemikku 5400–15 500 dollarit, keskmine on 10 300 dollarit. Materjali maksumus on vahemikus $ 1 kuni $ 15 ruutjalga kohta. Tööjõukulud jäävad vahemikku 1–4 dollarit ruutjala kohta. Kiudtsemendi vooder on vahemikus 6000 kuni 20 000 dollarit. Vinüülvooder on vahemikus 6100 kuni 16 500 dollarit. Puitvooder jääb vahemikku 7000–23 000 dollarit. Alumiiniumist vooder on vahemikus 10 000 kuni 19 000 dollarit. Stucco vooder jääb vahemikku 8500–12 100 dollarit. Kivivooder ulatub 45 000 kuni 70 000 dollarini loodusliku ja 15 000 kuni 35 000 dollarini sünteetilise vooderduse puhul. Telliskivi vooder maksab keskmiselt umbes 18 000 dollarit. Projekteeritud puidust vooder ulatub 3000–5000 dollarini.

Tegurid, mis võivad kulusid mõjutada

Factors That Can Affect CostDLB kohandatud kodukujundus

Voodri asendamise protsessis unustatakse palju tegureid, nii et allpool toodud aspektide arvessevõtmine aitab vähendada viimase hetke kulusid.

Voodri eemaldamine: olenevalt voodri tüübist ja teie isetegemise kogemusest võite vana voodri ise eemaldada. Sellegipoolest on see suur projekt, mida enamik pole nõus enda peale võtma, nii et kaaluge oma eelarves voodri asendamise töövõtjat. Maja suurus: teie kodu suurus mõjutab üldkulusid, kuna selle paigaldamiseks on vaja rohkem materjale ja tööjõudu. Põhikulusid ei ole, see kõik taandub ruutmeetritele. Kaubamärk ja kvaliteet: sageli on vooderdised eri klassid, mõnda peetakse esmaklassilisemaks kui teisi, seega kallimaks. Samuti on mõned tuntumad kaubamärgid kõrgema hinnaga. Täiendavad materjalid: Ärge unustage lisada voodriprojekti lõpuleviimiseks vajalikke täiendavaid voodrimaterjale, nagu kinnitusdetailid, isolatsioonid, kaunistused jms. Load: Mõned kodud, näiteks HOA naabruskonnas, võivad uue voodri paigaldamisel nõuda eriluba ja litsentse. Kulud sõltuvad piirkonnast ja nõudmistest.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Kas uut vooderdust saab paigaldada vana voodri peale?

Kuigi saate paigaldada uue voodri vana peale, ei tööta see igat tüüpi vooderdisega. Näiteks tuleb eemaldada metall- ja vinüülvooderdised. Olemasolev puitvooder seevastu võib toimida aluspinnana uue voodri paigaldamisel. Sellegipoolest sõltub see voodri paigaldamise meetod sellest, mis on juba paigaldatud.

Kas paigaldate kõigepealt aknad või vooderdised?

Akende esmane paigaldamine on pikas perspektiivis parim valik. Saate aknad hiljem paigaldada, kuid võite oma uut vooderdust ja viimistlust kahjustada. Kui te ei asenda mõlemat korraga, jätkake ja asendage vooder vastavalt vajadusele. Parem on minna tagasi ja parandada akende ümber olevaid alasid, mitte oodata ja lasta oma vooderdis tekitada välditavaid probleeme.

Kas on olemas üldised hooldusnõuanded, mis aitavad välisvooderdust kaitsta?

Muutke harjumuseks kahjustusi sageli kontrollida, et kiiresti remonti teha, vältides suuremaid probleeme. Üldine hooldusreegel on ka see, et vooder vajab puhastamist iga 6 kuu kuni aasta tagant õrna puhastusvahendi, pehmete harjastega harja ja keskmise veesurvega. Vältige tugevate kemikaalidega tooteid või kõva veesurve kasutamist, kuna mõlemad võivad vooderdust kahjustada. Mida järjepidevam on praegu hooldus, seda kauem teie kodu vooder kestab.

Järeldus

Paljude majaomanike jaoks võib voodri asendamine olla hirmutav projekt, kuid kui teil on õige teave, ei pea see seda olema. Tänu võimalusele diagnoosida, millal teie kodu vooder vajab väljavahetamist, on teil hea algus. Koos erinevate voodrimaterjalide valikutega ja nii väikese kui ka suure eelarvega sobiva hinnaga on võimalused lõputud.

Muutes oma kodu väljanägemise selliseks, nagu see on, annab voodri asendamine teie kodule väärilise välimuse.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook