Icynene isolatsiooni plussid ja miinused

Pros and Cons of Icynene Insulation

Icynene on keskkonnasõbralik avatud rakuga pihustusvaht, mis on valmistatud veest ja kastoorõlist. Paisudes kapseldab see õhku, mis, nagu enamik isolatsioonitooteid, on tõeline isolaator.

Icynene pihustusvahuga isolatsiooni ajalugu

Pros and Cons of Icynene Insulation

Icynene isolatsiooni töötas Kanadas Ontarios välja ettevõte, mis nimetab end nimeks Icynene Inc. Aasta oli 1986. 2017. aastal ühinesid nad ettevõttega Lapolla Industries; mille ostis Huntsman Building Solutions 2019. aastal. Icynene'i turustatakse enam kui 30 riigis, sealhulgas Euroopa Liidus, Suurbritannias, Austraalias ja Põhja-Aafrikas.

Icynene Inc. asutas kõikidele oma toote paigaldajatele tehasekoolituse ja sertifitseerimise – see tagab kvaliteetse isolatsioonirakenduse. Icynene'i installimine ei ole isetegemise projekt. Toode ei ole saadaval DIY pihustusvahu isolatsioonikomplektides.

Icynene – keskkonnasõbralik

Icynene on valmistatud veest ja kastoorõlist. Riitsinusoad on korjatud kiiresti kasvavatelt taimedelt. See ei sisalda toksilisi kemikaale. Kastoorõli on täiesti looduslik. Valmistoode sisaldab kuni 99% õhku.

Icynene on madala tihedusega toode, mida kantakse peale väga õhukeste kihtidena. See paisub kuni 100 korda esialgsest paksusest. Laienemine ei täida mitte ainult kõiki õõnsusi, pragusid ja lünki; kuid selle pealekandmiseks on vaja ka vähem kemikaale.

Icynene isolatsioon – plussid ja miinused

Pihustusvahtu peetakse üldiselt parimaks isolatsioonitüübiks, kuna see võib paisuda väikesteks pragudeks ja tühikuteks. Avatud rakuga vaht, nagu Icynene, on madalam R-väärtus kui suletud rakuga vaht, kuid see paisub oma suurusest mitu korda.

Suurem paisumiskiirus täidab väiksemad tühimikud täielikumalt kui vähepaisuv suletud rakuga vaht. See kvaliteet tagab parema õhutõkke ja kompenseerib madalama R-väärtuse.

Plussid:

Icynene on USA patendiga kaitstud ja üks juhtivaid pihustusvahtusid riigis.

R-väärtus. R-3,6 – R-4,0. Parem kui klaaskiud ja tselluloos. Kuni R-22,0 2 x 6 seinas. Mitte nii hea kui suletud rakuga vaht. Õhutõke. Icynene vaht on elastne ja jääb raamiosa külge kinni, kui need laienevad ja kokku tõmbuvad, hoides õhutõkke puutumatuna. Rahvusvahelise elukohakoodeksi (IRC) järgi hinnatud õhku mitteläbilaskvaks. Hingav. Avatud rakuga vaht Icynene on hingav – see võimaldab raami osadel kuivada ja takistab mädanemist. (See nõuab aurutõket, et vältida maja niiskuse sattumist seina- ja katuseõõnsustesse ning niiskuse kogunemist.) Heliisolatsioon. Icynene hoiab väga hästi välist õhumüra majja. Võib kasutada ka meelelahutusruumide, magamistubade ja kodukinode siseseintel. (Paigaldage kipsplaat seina ühele küljele ja vahustage õõnsused. Kui see on kõvenenud, paigaldage kipsplaat teisele küljele.) Ohutu. Ei sisalda kahjulikke kemikaale, lenduvaid orgaanilisi ühendeid (VOC) ega heitgaase. Ohutu kõigile, kes on lõhnatundlikud või allergilised. Mitmekülgne. Icynene kleepub peaaegu kõigega. Ideaalne kasutamiseks igat tüüpi konstruktsioonides – muu hulgas puit, teras, tellis ja betoon. Keskkonnasõbralik. Toodetud taastuvatest põllukultuuridest ja veest. Vesipuhutav paigaldus. Garantii. Hoone eluiga, kui selle paigaldab sertifitseeritud paigaldaja ja see on kooskõlas Icynene juhistega. Tulekindel. Icynene vaht on tuleaeglusti. See peab ikkagi olema kaetud tulekindla tootega, näiteks kipsplaadiga. Hallitus ja hallitus. Hallitus ja hallitus Icynene'il ei kasva. Kahjurid. Icynene isolatsioon ei paku putukatele ega närilistele toiduallikat.

Miinused:

Icynene vaht võib põhjustada mõningaid probleeme, kui seda pole korralikult paigaldatud. Siin on mõned, mida majaomanikud peaksid teadma.

Expansion #1. Icynene can be installed in stud cavities that are already drywalled. If done incorrectly, Icynene foam can expand enough to push the drywall off the studs. This type of installation requires an experienced installer.
Expansion #2. Icynene applied to open stud, rafter, or truss cavities often expands past the face of the framing. It is cut off with a saw and taken to landfills. It may take a few days for Icynene to finish expanding and curing–slowing a project’s progress.
Ventilation. Installing Icynene insulation throughout a building may seal it so well that an HVAC system is required to provide fresh air.
Odors. Most Icynene is applied using water as the blowing agent. Occasionally an installer will use a chemical propellant. If not done properly it could leave an unpleasant odor that lasts a few days until it cures. (The odor is not produced by Icynene but by the blowing agent.)
Moisture. Icynene provides good R-value and air barrier properties but the open cell structure allows water vapor to pass through it. Moisture contacting cold exterior surfaces will cause condensation which will degrade the insulation value. Condensation is also a cause of rot in framing members. (Icynene is a Class III vapor retarder if it is over 4 1/4” thick.) Colder climate applications require a vapor barrier such as 6 mil poly on the warm side of exterior walls.
DIY. Icynene cannot be installed as a DIY project. The product and equipment are only available to Icynene-certified installers.
Messy. Installing Icynene can be a messy operation. It sticks to almost everything including floors, windows, clothing, and itself. Make sure the installer takes appropriate precautions.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook