Isoleeritud vooder: kas peaksite seda tegema?

Insulated Siding: Should You Do It?

Mõiste "isoleeritud vooder" viitab peaaegu alati vinüülvooderdusele, mille tagaküljele on liimitud vahtpolüstüreen (EPS). Esmakordselt tutvustati seda 1997. aastal ja sellest ajast alates on see aeglaselt populaarsust kogunud. R-väärtuse väited jäävad vahemikku R-2,0 kuni R-5,0. Tegelikud R-väärtused jäävad R-2,0 ja R-2,7 vahele.

Insulated Siding: Should You Do It?

Isoleeritud voodri lühike ajalugu

Enne 1997. aastat paigaldati isolatsioon voodri taha lahtiste tükkidena – tavaliselt EPS-st või Buffalo Boardist. Seda kutsuti tagaplaadiks ja selle peamine ülesanne oli hoida voodritükkide esikülg tasane. Alumiiniumvooder, millel seda esmakordselt kasutati, ja vinüülvooder kipuvad olema nõgusa välimusega. Vooderdis ei olnud sileda faasitud välimusega kui puitvoodril, mida see asendas.

Seda kujutati kui isolatsiooniväärtuse lisamist, kuid see oli ülaosast väga õhuke ja paigaldustavad olid ebajärjekindlad – olla suuremeelne. Vähemalt üks alumiiniumvoodri tootja pihustas voodripaneelide tagakülgedele vahtu. Järjepidevad R-väärtused said võimalikuks alles siis, kui EPS-i vinüülvoodrile liimimise protsess täiustati.

Plussid:

Vinüülvooder on Põhja-Ameerika kõige populaarsem välisseina viimistlus. Isoleeritud vinüülvooder on osa sellest turust. Mõned põhjused, miks kaaluda oma kodu isoleeritud vinüülvooderdust, on järgmised:

Lisab isolatsiooniväärtust. Vähendab soojussilla teket, isoleerides üle seinanaastude. Löögikindel rahe, muruniidukite poolt üles löödud kivid ja laste visatud pallid. Annab loomulikuma välimusega viimistluse, välistades vooderdise kattumise. Võib paigaldada karkassi või juba soojustatud seinte peale. Saab paigaldada suhteliselt sileda krohvi või olemasoleva voodri peale ilma eemaldamiskuludeta. Aitab heliisolatsiooniga. Kahjustatud paneele on sama lihtne asendada kui tavalist vinüülvooderdust. EPS ei ima vett. Vooder ja isolatsioon ei eraldu aja jooksul.

Miinused:

Isoleeritud vinüülvoodri kasutamine ja aktsepteerimine kasvab aeglaselt. Selle aktsepteerimine jääb tõenäoliselt aeglaseks järgmistel põhjustel.

Maksumus. Isoleerimata vinüülvooder maksab Home Depotis umbes 0,75–2,15 dollarit ruutjala kohta. Isoleeritud vinüülvoodri maksumus on vähemalt 50% suurem. Aksessuaarid on ka kallimad. Tarnitud ja paigaldatud kulud võivad ulatuda 12,00 dollarini ruutjala kohta. Paigaldamine. Keerulisem. Aeglasemalt. Nõuab mõningaid erinevaid tööriistu – ei saa lihtsalt voodrikääridega lõigata – selleks on vaja kasutada laua- või käsisaagi. Valmis paksuse tõttu vajab ka avade ümber sügavat kogunemist. Isolatsiooni väärtus. Efektiivne R-väärtus R-2,0 – R-2,7 on kulude jaoks madal. Saadaval on paremad isolatsioonivalikud. Ebajärjekindlus. EPS laieneb ja tõmbub kokku vinüüliga, kuid see kantakse iga paneeli otstest lähemale, et võimaldada kattumist. Jahedatel või külmadel päevadel tõmbub materjal kokku, jättes igas ühenduskohas isoleerimata ruumid. (Iga vinüülvoodri tükk võib suve ja talve vahel laieneda ja kokku tõmbuda kuni 1 tolli.) Saadavus. Pole alati paljudes kohtades saadaval. Sageli ainult eritellimusel ja tagastamatu. Kulud ning mitmed värvid ja profiilid muudavad väiksemate müügikohtade jaoks täieliku tootesarja kaasaskandmise keeruliseks.

Muud tüüpi isoleeritud vooder

Mõned tootjad, nagu Progressive Foam, viivad isoleeritud vooderdisega sammu edasi. Nad toodavad isolatsiooni, mis sobib vinüülvoodri profiilidega, mis langevad voodri taha. Selle isolatsiooni eelised on järgmised:

Madalamad kulud. Kasutage tavalist isoleerimata vinüülvooderdust ja kaunistusi. Isolatsioon täidab voodri taga oleva õõnsuse, et saada sama alus ja tugevus kui liimitud EPS-il. Lihtsam paigaldamine. Lisatööriistu pole vaja. EPS poroloon lõikab tarbenoaga ja vooder kääridega. 1 1/4 “ J-trim ei ole enamiku akna- ja ukseraamide üle kuigi uhke – see välistab vajaduse raamide ülesehitamise järele. Parem R-väärtus. Toode on veidi paksem. Vinüülpaneelide ühenduskohtades ei ole isolatsiooni vahel tühikuid, kuna vaht on loodud tihedalt kokku puutuma. Nad toodavad vahtplastist lisasid tarvikute, näiteks nurgapostide jaoks.

Progressive Foam toodab ka profileeritud isolatsiooni tsementkiudvoodri ja faasitud puitvoodri jaoks. Need suuremad lehed paigaldatakse seinale enne voodri paigaldamist. See lisab majale isolatsiooni ja profiilid pakuvad sirgeid jooni, mis hõlbustavad voodri paigaldamist.

Vahu paigaldamine enne vooderdust võimaldab nurkades kattuda ja sulgeda see akna- ja ukseraamidele EPS-i või pihustusvahuga ühilduva tihendiga. Käsitlege kõiki seina läbiviike, nagu torud ja ventilatsiooniavad, samal viisil.

Isoleeritud vinüülvooderdise parimad müügiargumendid on viimistletud välimus, tugevus ja jäikus. Enamik ostjaid peab isolatsiooni väärtust teisejärguliseks.

Maja mähkimine pressitud polüstüreeniga R-5,0 tolli kohta ja selle katmine isoleerimata vinüülvooderdusega tagab parema isolatsiooniväärtuse ja madalamad kulud.

R-väärtuse lisamiseks saab isoleeritud vinüülvoodri ja profileeritud isolatsiooni paigaldada jäigale vahtplastist isolatsioonile. Üks toll R-5.0 ekstrudeeritud polüstüreeni, mis on kantud enne vooderdust, annab maja seintele ligikaudu R-7,5 lisaisolatsiooni ja õmblusteta teki.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook