Järgige seda sügisest koristamise kontrollnimekirja iga ruumi jaoks

Follow This Fall Cleaning Checklist for Every Room

Me kõik teame kevadkoristust, kuid sügiskoristuste kontrollnimekiri on ideaalne viis pikkadeks talvekuudeks siseruumides valmistumiseks. Sügishooaeg kätkeb endas muutust emakese looduse paletis, seega on suurepärane aeg oma eluruumi värskendamiseks ja noorendamiseks. Kui käes on meie sügisese koristamise kontrollnimekiri, pole teil mitte ainult puhtam, organiseeritum ja kutsuvam kodu, vaid ka kodu, mis pakub peavarju eelseisva jaheda ilmaga.

Follow This Fall Cleaning Checklist for Every Room

Alates segaduse eemaldamisest kuni nende raskesti meeldejäävate kohtade puhastamiseni, järgides sügisest puhastusjuhendit, saate pühadehooaega hõlpsalt tervitada.

Individuaalsete tubade sügiskoristuste kontrollnimekiri

See puhastamise kontroll-loend on ulatuslik, kuid seda ei pea tegema kõike korraga. Selle asemel alustage loendi läbitöötamist nii palju kui võimalik. Valige loendist kõige olulisemad ülesanded ja seejärel töötage kogu sügishooaja jooksul ebaoluliste ülesannetega.

Magamistoad

Declutter – minge läbi kõik magamistoa osad kapidest öökappideni ja otsige esemeid, mida te enam ei vaja ega soovi. Annetage kõik kasutatavad esemed teie valitud heategevusele ja visake kõik katkised või kahjustatud minema. Tolm ja vaakum – pühkige tolmu kõigilt pindadelt, kaasa arvatud need, mida te tavaliselt eirate, näiteks raskesti ligipääsetavad riiulid. Puhastage kogu tuba tolmuimejaga ja ärge unustage pühkida laeventilaatori labad ja valgustid. Peske voodipesu – peske oma voodilinad ja seekord lisage värskendavad tekikotid ja tekikatted. Kui see muutub jahedamaks, vahetage oma voodipesu soojemaks. Pöörake madratsit – pikendage oma madratsi eluiga, pöörates ja pöörates seda. Puhastage aknad – pühkige maha aknalauad ja aknaraamid. Puhastage klaas, vajadusel mõlemalt poolt. Pese kardinad ja rulood – eemaldage kardinad ja peske või keemiline puhastus vastavalt vajadusele. Pühkige rulood maha või tolmutage vastavalt ruloo materjalile. Kontrollige ja vahetage patareid – Kontrollige suitsu- ja vingugaasiandurite patareisid, et veenduda, et neil on toide ja vajadusel vahetage välja. Sügavalt puhtad vaibad ja polsterdus – arvestage oma vaiba ja polstri seisukorda. Palgake professionaalne teenindus või rentige masin oma vaipade või polstri sügavpuhastamiseks, kui neid on vaja puhastada. Korrasta kapp – Korraldage oma kapp ümber, asetades sügis-/talvised riided esiküljele. Puhastage ja hoidke oma suvevarustust ja riideid. Puhas ja poleeritud mööbel – pühkige mööblilt tolm. Kandke puitmööblile puidupoleerimist, et seda kaitsta ja välimust taaselustada. Lahendage voodialused panipaigad – võtke välja oma voodialused hoiukonteinerid. Vaadake need läbi ja vabanege ebavajalikest asjadest, et see oleks tuleval hooajal paremini kasutatav. Kontrollige ja vahetage lambipirnid – kontrollige süstemaatiliselt iga lampi ja valgustit oma toas, et veenduda, et lambid töötavad. Vahetage vastavalt vajadusele. Pühkige põrandaliistud ja trimmige – puhastage põrandaliistud ja trimmige need tolmu kogunemisest vabastamiseks. Lisage hooajalisi puudutusi – vaadake, kuidas saate oma tuppa lisada hooajalise sügiskaunistuse, sealhulgas padjad, sügisvärviline vaip, uus seinakunst või sügislõhnalised küünlad.

Elupiirkonnad

Declutter – minge läbi oma elutuba, söögituba ja koopaalad ning eemaldage kõik esemed, mida teie ja teie pere enam ei kasuta, nagu vanad mängud, mõistatused, elektroonika ja sisustus. Annetage kõik heas seisukorras esemed ja visake kahjustatud esemed minema. Tolm ja poola – pühkige tolmu tasapinnaliselt ja raskesti ligipääsetavatelt aladelt, nagu kohvilaudade, söögikonsoolide ja telerikapid. Poola puitmööbel pinna värskendamiseks. Vaakumpõrandad ja pinnavaibad – tolmuimejaga põrandapinnad, sealhulgas kõik piirkonna vaibad. Pöörake erilist tähelepanu nurkadele ja servadele, kuhu võib koguneda tolm ja praht. Ime tolmuimeja või puhas polster – imege tolmuimejaga patjade alla, kuhu puru koguneb. Puhastage polster, kui sellel on plekke, mida peate eemaldama. Kui plekid on püsivad, palkage polstri puhastamiseks professionaal. Puhastage ja hooldage nahkmööbel – nahkdiivanite ja -toolide puhul pühkige need pinna värskendamiseks nahast konditsioneeriga. Puhastage kardinad ja rulood – eemaldage kardinad ja raputage need välja ning vajadusel peske või kuivpuhastage. Kogunenud tolmu eemaldamiseks pühkige rulood maha. Pühkige aknad – kasutage akende, sealhulgas raami, aknalaua ja klaasi pühkimiseks niisket lappi. Kontrollige ja puhastage kamin – kui teil on kamin, kontrollige korstnat kreosoodi kogunemise suhtes. Palgake professionaalne korstnapühkija, kes puhastab korstna enne tulekahjuhooaja algust. Kontrollige ohutusseadmeid – veenduge, et ohutusseadmed, nagu tulekahju ja süsinikmonooksiid, on töökorras. Kontrollige ja puhastage valgusteid ja lampe – vaadake iga valgustit, lühtrit ja lampi. Veenduge, et pirn oleks töökorras. Nende puhastamiseks pühkige need maha niiske lapiga. Värskenda toataimi – kärpige ja hooldage toataimi, kandes soovi korral lehtedele lehti läikivat lahust. Eemaldage ruumist kõik haiged või surnud taimed. Lisage sügiskaunistust – lisage tuppa hubaseid sügisteemalisi esemeid, nagu sügisvärvilised küünlad, lauakaunistused, kohevad tekid ja ruudulised padjad.

Köök

Korraldage ja korraldage – minge läbi oma sahver ja riiulid ning visake ära kõik aegunud toidukaubad või annetage serveerimisnõud, mida te ei soovi. Puhastage külmik ja sügavkülmik ning visake ära aegunud või riknenud toit. Deep Clean Appliances – puhastage ahi ja pliit, sealhulgas põletid ja restid põhjalikult. Puhastage kõik külmiku ja sügavkülmiku riiulid, sealhulgas kondensaatori mähised. Puhastage mikrolaineahi ja nõudepesumasin. Puhastage tööpinnad ja tagapinnad – eemaldage tööpindadelt kõik ja pühkige need koos tagapinnaga maha. Rasvata vastavalt vajadusele. Kappide ja sahtlite puhastamine – puhastage oma sahtlid ja kapid. Puru ja tolmu eemaldamiseks puhastage need tolmuimejaga ning seejärel pühkige need maha. Valamu hooldus – puhastage ja desinfitseerige kraanikauss koos segistite ja toidu äraviskamisega. Prügi- ja prügikastide puhastamine – tühjendage prügi- ja prügikastid ning puhastage ja desinfitseerige need. Kontrollige tulekustutit – testige tulekustutit ja vahetage see välja, kui see ei ole heas töökorras. Puhastage õhupuhasti – eemaldage ja puhastage õhupuhasti filter ning pühkige ära õhupuhasti sise- ja välispind. Roostevabast terasest seadmete poleerimine – kasutage roostevabast terasest seadmete pühkimiseks ja poleerimiseks spetsiaalset roostevabast terasest puhastusvahendit. Deep Clean Floors – pühkige ja mopige köögipõrandad, pöörates erilist tähelepanu nurkadesse ja servadesse kogunevale tolmule ja prahile.

Vannitoad

Korraldage ja korraldage – minge läbi vannitoakapid, sahtlid ja tualettruumid, et vabaneda soovimatutest ja aegunud esemetest. Korraldage oma tualetitarbed, ravimid ja rätikud. Sügavalt puhtad pinnad – puhastage ja desinfitseerige tööpinnad, segistid ja valamud. Pühkige peeglid ja muud klaaspinnad. Desinfitseerige tulede lülitid, ukse nupud ja kapi käepidemed. Tualettruumi hooldus – puhastage ja desinfitseerige WC-pott, kaas ja välispind. Vajadusel vahetage tualetihari. Dušš ja vann – puhastage dušš ja vann, sealhulgas kõik süstmördijooned. Kontrollige hallituse või hallituse olemasolu ja vajadusel puhastage. Kontrollige tühje pudeleid ja korraldage oma dušitarbed ümber. Mördi ja pahteldamine – kontrollige duši ja vanni ümber olevaid vuugisegu ja pahtlijooni. Vajadusel parandage süstmörd või asendage pahtel. Põrandapuhastus – pühkige ja mopige põrandad, pöörates erilist tähelepanu vannitoa nurkadele ja äärtele. Raputage vaibad tolmuimejaga välja. Dušikardin ja vooder – peske või asendage kardina vooder, kui see läheb liiga määrdunud. Kanalisatsioon – eemaldage duši, vanni ja kraanikausi äravooluavadest kõik juuksed või praht, et vältida tulevasi ummistusi. Käterätikute ja voodipesu värskendamine – peske ja kontrollige oma käterätikuid ja muid vannilinu. Värskendage neid uute esemetega, kui need enam ei ima või ei haise. Ventilatsioon – Kontrollige ja puhastage vannitoa väljatõmbeventilaatorit. Vajadusel vahetage filter välja. Kontrollige tulesid – kontrollige kõiki lambipirne ja veenduge, et need kõik töötavad.

Sissepääs/mudaruumid

Korraldage ja korraldage – vaadake üle kogunenud varustus, nagu kingad, jakid ja raamatud, ning vabanege enam mittekasutatud asjadest. Korraldage need nii, et teil oleks neid lihtne leida. Puhtad põrandad – pühkige ja mopige põrandapindu, keskendudes eelkõige servadele ja nurkadele. Kui põrandad hakkavad kuluma, kaaluge kaitsevaiba või mati lisamist. Pinnade pühkimine – pühkige ja desinfitseerige pindu, nagu konsoolid, kapid ja riiulid. Vahetage sisestusmatid – kontrollige sisestusmatte ja vahetage need välja, kui need on liiga kulunud, et hästi töötada. Kontrollige ja puhastage sissepääsuuks – puhastage sissepääsuukse sise- ja välispinnad. Vajadusel määrige uksehinged ja lukud. Kontrollige tuuletõmbust ja vahetage välja kõik vajalikud ilmastikukatted. Puhastage aknad ja kardinad – pühkige maha aknaraamid, aknalauad ja klaasid. Eemaldage ja puhastage kardinad või rulood. Kontrollige patareisid – kontrollige ja vahetage patareisid ohutusseadmetes, seiresüsteemides ja liikumisandurites vastavalt vajadusele.

Pesuruum

Tühjendage ja korraldage – täitke oma riiulid pesu- ja puhastusvahenditega. Hinnake igaühe vajadust ja visake ära kõik mittevajalikud tooted. Korraldage nii, et teie olulised tarvikud oleksid käeulatuses. Deep Clean Appliances – puhastage pesumasin, käivitades tsükli spetsiaalse pesumasina puhastusvahendiga, mis aitab hävitada pesuvahendi jäägid. Puhastage kuivatit, eemaldades lõksust, õhutusavast ja kuivati ümbrusest kiud. Kontrollige väljalaskevoolikut. Puhastage tööpinnad – pühkige ja desinfitseerige tööpinnad ruumis. Kontrollige kraanikaussi – puhastage kraanikauss ja kontrollige äravooluava ummistuste suhtes. Puhastage äravoolutoru vastavalt vajadusele. Vahetage kuivati ventilatsioonifilter – hea õhuvoolu tagamiseks vahetage kuivati õhutusava, kui teie kuivatil on see olemas. Pühkige ja mopige põrand – pühkige ja mopige põrand eriti hoolikalt, et eemaldada tolm ja praht ruumi servadelt ja nurkadest.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook