Kaasaegsed seinaraamaturiiulid keerukate ja ootamatute disainifunktsioonidega

Modern Wall Bookshelves With Intricate And Unexpected Design Features

Seinariiulid või riiulid on suurepärased, kui soovite oma elutoas ruumi täita või kui vajate oma kodus veidi lisaruumi.

Modern Wall Bookshelves With Intricate And Unexpected Design Features

Need on mitmekülgsed ja võivad soovi korral tõesti silma paista ja pilkupüüdvad.

Seinale mõeldud raamaturiiuleid on erineva kuju ja stiiliga ning lisaks nendele saate alati hankida ka mõne kohandatud disaini, mis sobib just teie ruumi, hoiustamisnõuete ja stiiliga.

Table of Contents

Riiulite tüübid

Riiuleid saab klassifitseerida materjalide, paigaldustüübi, otstarbe ja mitmesuguste muude kriteeriumide järgi. See annab teile palju erinevaid riiulitüüpe. Siin on mõned kõige populaarsemad

Ujuvad riiulid

Floating shelves

Need sobivad suurepäraselt nii ladustamiseks kui ka kuvamiseks. Ujuvaid riiuleid on erineva kuju ja suurusega ning need sobivad enamikku ruumidesse. Ujuvate riiulite seinale kinnitamiseks kasutatav riistvara on peidetud. See annab riiulitele puhta ja stiilse välimuse.

Sisseehitatud riiulid

Built-in shelves

Need on riiulid, mis on ehitatud ruumi, näiteks alkoovidesse. Need on väga lihtsad ja ruumisäästlikud. Nende mõõtmed sõltuvad seinas oleva süvendi suurusest ja need tuleb vastavalt kujundada või valida.

Nurgariiulid

Corner shelves

Nurgariiulid sobivad ruumi nurkadesse. Need on suurepärane viis hoiuruumi maksimeerimiseks ja kasutamata ruumide ärakasutamiseks. Neid saab fikseerida või reguleerida ning neid on palju stiile.

Rippuvad riiulid

Hanging shelves

Need riiulid on mõeldud riputamiseks kõrgetel pindadel, näiteks laes või kapi põhjas. Need on kasulikud nii köökides, kus neid saab riputada saare kohal, kui ka muudes ruumides. Rippriiulitel asjade hoidmisel ja eksponeerimisel pöörake tähelepanu maksimaalsele lubatud koormusele.

Eraldiseisvad riiulid

Freestanding shelves

Eraldiseisvaid riiuleid ei pea ühegi pinna külge kinnitama. Neid saab sellisel kujul kohtusse kaevata ja vajadusel ümber tõsta. Neid on erineva stiili, kuju ja suurusega ning need võivad teenida erinevaid eesmärke.

Reguleeritavad riiulid

Adjustable shelves

Nendel süsteemidel on vertikaalsed siinid ja sulgud ning need on paindlikud ladustamisvõimalused. Riiulid on valmistatud metallist või puidust. Reguleeritavad piludega riiulid sobivad kõige paremini garaažidesse ja sahvritesse.

Trepi riiulite all

Riiulitrepid on viis ladustamise maksimeerimiseks ja neid leidub sageli väikestes kodudes. Need on paigaldatud trepikodade all olevasse ruumi, kuid võivad olla ka trepi osa.

Kuidas kujundada raamaturiiuleid

How To Style Bookshelves

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas mõned inimesed muudavad oma raamaturiiulid nii stiilseks, kui teie oma näevad lihtsalt lihtsad ja igavad välja? Vaadake neid näpunäiteid, kui soovite õppida, kuidas oma raamaturiiuleid kujundada.

Alustage suurtest asjadest

Esialgse paigutuse saamiseks pange suuremad esemed esmalt riiulitele. See aitab teil ka hilisemates etappides disaini tasakaalustada.

Lisage oma raamatuhunnikutele mitmekesisust

Ärge joondage kõiki raamatuid ühtemoodi. Hoidke mõnda vertikaalselt, mõnda horisontaalselt, mõnda nurga all ja nii edasi. Lisage oma raamatuhunnikutele mitmekesisust, et riiulid näeksid huvitavad välja.

Aseta esemed kihiti

Muutke oma raamatuvirnad stiilseks, lisades nende peale mõned dekoratiivesemed. Näiteks võite mõne raamatu peale asetada küünla või väikese karbi, et luua kihte.

Lisage dekoratiivesemeid

Ärge täitke riiuleid raamatutega. Jätke ruumi mõnele dekoratiivesemele. Saate kasutada selliseid asju nagu vaasid, kogumisobjektid, väikesed istutusmasinad, pildiraamid ja nii edasi.

Lisa potitaimed

Natuke rohelust teeb sisekujunduse alati rõõmsamaks. Lisage oma riiulitele mõned potitaimed ja lisage sellele alale värvi. Visuaalsema välimuse saamiseks võite need panna armsatesse ja stiilsetesse pottidesse.

Rühmitage sarnased üksused

Üksused näevad rühmadena riiulitel paremad välja. Ka paaritute arvude kaupa esemete paigutamine aitab luua tasakaalustatumat välimust.

Kuidas paigutada raamatuid raamaturiiulisse

Isegi kui hoiate raamatuid ainult riiulitel, saate siiski teha mõningaid asju, et need paremini välja näeksid. Näiteks kaaluge järgmist.

How To Arrange Books On A Bookshelf

Vabane mõnest raamatust

Uskuge või mitte, te ei pea kõiki loetud raamatuid alles hoidma. Raamatukogud aja jooksul kasvavad. Jõuate hetkeni, mil vajate ruumi uute raamatute jaoks. Hea aeg oma raamatukogu toimetada ja mõnest neist lahti saada.

Võtke kõik riiulitelt ära

Lihtsam on raamaturiiulit ümber kujundada, kui võtate kõik enne maha ja alustate puhtalt lehelt. See annab teile ka võimaluse hoida alles neid raamatuid, mida te tegelikult armastate või vajate.

Mängi värviga

Kui te ei soovi oma raamatuid mõne muu kriteeriumi alusel korraldada, kaaluge nende rühmitamist värvide järgi. Nii saate muuta raamaturiiulid ilusaks isegi siis, kui need hoiavad ainult raamatuid.

Kasutage praktilist organiseerimissüsteemi

Kui olete rohkem funktsioonidele orienteeritud inimene, kaaluge oma raamatute korraldamist žanri või tähestiku järgi. Võite välja mõelda ka kohandatud organiseerimissüsteemi. Kasutage süsteemi, mis hõlbustab raamatu leidmist, kui seda vajate.

Asetage raamatud kihiti

See on hea viis, kuidas muuta teie raamaturiiulid eemalt vaadates vähem tasaseks. Asetage raamatud hunnikutesse või virnadesse ja asetage nende peale mõni ese. Samuti saate korraldada raamatuid mitmele reale.

Jätke natuke tühja ruumi

Raamaturiiulid näevad paremad välja, kui need on osaliselt täidetud. Kasutage raamatute paigutamisel kahe kolmandiku reeglit ja jätke natuke tühja ruumi.

Alternatiivne orientatsioon

Paigutage enamik raamatuid vertikaalselt ja mõned neist horisontaalselt. Horisontaalseid raamatuvirnasid saate kasutada mõnede kaunistuste kuvamisplatvormidena.

Loo mustreid

Raamatud on erineva kõrgusega ja see annab võimaluse luua nendega mustreid. Ühel riiulil on kõrgemad raamatud vasakul ja lühemad paremal. Selle all oleval riiulil saate teha vastupidist.

Tooge raamatud ette

Liigutage raamatud riiulite ette, et need paremini nähtavaks muutuksid. Nii saate muuta need ühtlaseks isegi siis, kui neil on erinevad proportsioonid.

Tõstke esile oma lemmikraamatud

Pühendage oma lemmikraamatutele riiul või osa raamatukapist. See võimaldab teil väljendada oma ainulaadset stiili ja annab teile midagi toredat, millele raamaturiiulit vaadates keskenduda.

Kuidas riputada ujuvaid riiuleid?

Floating Bookshelves

Ujuvate riiulite riputamine ja isegi ehitamine on lihtne. Hea näide on piltide riiulid. Saate neid puidu ja mõne põhitööriista abil nullist teha.

Alustage seina ruumi mõõtmisega. Otsustage, kui pikka riiulit soovite, ja lõigake puit sobivasse mõõtu.

Liimige 3 puidutükki kokku, et anda riiulile ääris ja U-kuju. Tugevdage riiulit naeltega ja seejärel värvige see.

Riiuli riputamiseks puurige kruvid läbi tagakülje otse seina. Kasutage taset, et veenduda, et riiul pole kaldu.

Seinaraamaturiiulite disainiideed

Redelitaoline Verso riiul

The ladder-like Verso Shelf

Mikko Haloneni disainitud Verso riiul on redelist inspireeritud välimusega ja ülipraktiline. See sobib suurepäraselt kõigile, kes otsivad vabaaja hoiustamisvõimalusi või kellel on vähe ruumi. See toetub vastu seinu, nii et pole vaja auke puurida – suurepärane uudis neile, kes üürivad.

Elegantne Zig Zag riiul

The elegant Zig Zag shelf

DeFORM-i Zig Zag riiul on mitmes suuruses. See on madalam versioon, millel on ainult 3 riiulitasandit. See võib toimida konsoolilaua või baarina. See mahub ka enamikesse ruumidesse ning seda saab kasutada igasuguste esemete hoidmiseks ja eksponeerimiseks.

Kate ja Laurel Vista messingdetailidega rippriiulid

Braket shelves

Kate ja Laurel Vista seinariiulite disain on samuti väga lihtne, kuid teistmoodi. She riiulid on saadaval musta, halli, pähklipruuni ja valgena ning kõik need värvid sobivad suurepäraselt messingivärvi rippuvate kronsteinide süsteemiga. See on väga stiilne kombinatsioon, mis on ühtaegu nii peen kui ka pilkupüüdev.

Mitmekülgsed Rodi seinariiulid

Modern 2 Piece Floating Shelf

Moodsast ja minimalistlikust disainist rääkides on Rodi riiulid veel üks ilus ja mitmekülgne valik. Neid on kahekaupa ja kolme erineva viimistlusvõimalusega, nimelt maalähedane pruun, must ja valge. Igaüks neist on kahevärviline kombinatsioon, mida saate mitmel erineval viisil sobitada oma kodu sisekujundusega.

Seotud: 50 riiuliideed iga ruumi, sisekujunduse ja stiili jaoks

Ujuvad riiulid

Modern Floating 2 Piece Wall Shelf Set

Ujuvad riiulid, eriti väga lihtsad, on ülimalt mitmekülgsed. Need siinsed riiulid on saadaval kahekaupa ja teil võib olla mitu komplekti, mida saate seejärel mängida ja kombineerida kõikvõimalikel lahedatel ja stiilsetel viisidel. Need on väga mitmekülgsed ja neid saab lisada igasse ruumi. Need näevad vannitoas väga šikkad välja ja võivad täiustada ka selliseid ruume nagu koridorid, sissepääsud ja loomulikult elutoad.

Mcnail cubby riiulid

Mcneil Cubby Shelf

Kui eelistate hubasemat välimust ja soovite, et seinakaunistused ja aktsentdetailid seda peegeldaksid, sobib selline asi nagu Mcnail kubiriiul ilusti sisekujundusse. Sellel on suurepärane sooja puidu hõng ja talumajast inspireeritud disain, kuid see on ka mõnes mõttes lihtne ja kaasaegne. See lisab ümbritsevale ruumile peent maalähedast hõngu ja on ka väga praktiline mitmesuguste esemete hoidmiseks ja eksponeerimiseks.

Berry Ave puu raamaturiiul

Berry Ave 9 Tier Tree Bookshelf 1024x1024

Puuriiulid on tõeliselt lahe viis raamatute eksponeerimiseks ja korraldamiseks. Valikus on palju erinevaid tüüpe ja stiile. Kui soovite midagi väikest ja lihtsat, mis mahuks teie lugemisnurka või mille saaksite juhuslikult nurka paigutada, vaadake Berry Ave puu raamaturiiulit. Sellel on üheksa astmelist riiulit, kuhu igaüks mahutab mitu raamatut.

Boluo riiulid valmistatud MDF-st ja terasest

BOLUO Gold Wall Shelf Bathroom

Samuti võite leida palju raamaturiiuleid, mis on väga mitmekülgsed ja mahuvad paljudesse erinevatesse kohtadesse. Sellesse kategooriasse sobivad MDF-st ja terasest valmistatud Boluo riiulid. Neid kolme ujuvat riiulit täiendab kuldse viimistlusega klanitud roostevabast terasest raam. See on lihtne, kuid ka šikk ja kui eelistate üleni valget disaini, on see valik samuti saadaval.

Riiulid sobivad suurepäraselt näiteks pildiraamide, väikeste potitaimede, küünalde, raamatute ja erinevate kaunistuste eksponeerimiseks.

Suur retro-industriaalne riiul

IRONCK Bookshelf

Retro-industriaalne välimus on hetkel väga populaarne, mistõttu on sellised mööbliesemed nagu Ironcki raamaturiiul väga hea valik paljudesse erinevatesse kodudesse ja kontoritesse. Sihvakas metallraam annab sellele lihtsa ja kerge välimuse ning puidust riiulid pehmendavad disaini oma loomuliku soojusega.

Sellel tükil on viis mahukat riiulit paljude erinevate asjade hoidmiseks ja korraldamiseks. See võib olla teie elutoa diivani kaaslane, aga ka praktiline lisand kodukontorisse või isegi magamistuppa.

Mitmetasandilised MyGift rippuvad raamaturiiulid

MyGift Modern 3 Tier White Wood

Väiksemad raamaturiiulid võivad olla ülikasulikud ka kodukontoris, rääkimata sellest, et need sobiksid sama hästi ka igasse teise maja tuppa. Rippriiulil MyGift on 3-korruseline disain, millel on mustad metallklambrid ja õhukesed valge viimistlusega puidust riiulid.

Värvikombinatsioon on klassikaline ja ajatu, lisades sellele armsale disainile veelgi mitmekülgsust. Nende riiulite kasutamist oma kodus on lihtne ette kujutada, nii et te ei saa nendega valesti minna.

Rocky raamaturiiuli credenza

Charles Kalpakian 3D Bookshelf

See on Rocky, Charles Kalpakiani kujundatud credenza. Selle disain on selles mõttes üsna ebatavaline, et see loob laheda optilise illusiooni, mis pole päris see, mida võiks oodata. Seadmel on geomeetriline nurksete joontega vorm ning see loodi kapimeistrite kasutatava klassikalise mustri 3D-esitusena ja variatsioonina. Kuju ja välimus muutuvad sõltuvalt vaatenurgast.

Bashko Trybeki üliõhukesed roniriiulid

Bashko Trybek Climb Bookshelf

Seda Bashko Trybeki disainitud riiulisüsteemi nimetatakse Climbiks. Selle disain on tõesti lihtne, kuid samal ajal avaldab süsteem muljet oma mitmekülgsuse ja graafilise atraktiivsusega. Kena väike detail on asjaolu, et puitriiulid, millest üksus tegelikult koosnevad, on kõikidest servadest kaldpinnaga, need on valmistatud täispuidust ja need on ühendatud pingutustraatidega, millest saab kujunduse osa.

Seotud: 60 võimalust teha isetegemise riiulid oma kodu sisekujunduse osaks

Loop bambusest seinariiulid

Wall hanging We Do Wood Shelf

Veel üks lihtne ja mitmekülgne avatud riiulite süsteem on Loop. Sellel on rida messingist elementidega bambusriiuleid ja mustad terasvardad, mis hoiavad neid sirgelt ja seina külge kinnitatud. Neid saab kasutada eraldiseisvate tükkidena või kahe, kolme või enama rühmana, olenevalt teie ladustamisvajadusest ja ruumist, mida soovite täita.

Täielikult kohandatav X2 nutikas riiul

Xmart bookshelf

Sisekujunduses naudime mitmekülgsust ja paindlikkust. Võimalus dekoratsiooni elemente igal ajal muuta ja erinevate olukordadega kohaneda on imeline. See on peaaegu see, mida X2 nutikas riiul pakub. Täispuidust valmistatud riiul on täielikult kohandatav. Saate selle mis tahes viisil paigutada ja saate alati lõbusalt uusi panipaiku luua.

XI puidust raamaturiiul

Wood xi bookshelf

Nimi ütleb kõik. See on XI raamaturiiul. Seda nimetatakse nii, kuna sellel on tegelikult selline konkreetne vorm. Seade on saadaval tamme- või pähklipuus ja lamedas karbis. Saate selle kokku panna nagu pusle. See osa on päris lõbus ja kui olete sellega lõpetanud, saate nautida selle omapäraseid funktsioone ja nende mõju üldisele sisekujundusele.

Marie Christine Dorneri Alliteratsiooni riiuliüksus

Alliteration wall unit bookshelf

Alliteration white bookshelf

See on Alliteratsiooni riiuliosa, mille on kujundanud Marie Christine Dorner. Sellel on väga ebatavaline ja ebatraditsiooniline disain, kuigi see ei pruugi esmapilgul tunduda ebatavaline. Disain põhineb lihtsal kontseptsioonil. See on vertikaalsete ja horisontaalsete paneelide seeria, mis on paigutatud võrgustikku. Näib, et nende suurus väheneb lae poole jõudes ja see loob ootamatu välimuse.

Kaasaegne tööstuslik Hardy raamaturiiul

Hardy wall bookshelf unit

Hardy seinaraamaturiiuli kujundas 2011. aastal Andrea Parisio. See näeb välja väga graafiline ning ühendab endas kaasaegsed ja tööstuslikud omadused. See meenutab võrku ja sobib hästi erinevatesse ruumidesse ja sisekujundustesse kontoritest elutubadeni ja isegi magamistubadesse. Kasutage seda tavalise raamatukapina või hoiu- ja väljapanekuüksusena, näiteks kogumisobjektide või kastide jaoks.

Elegantsed raamaturiiulid firmalt Fendi Casa

Luxury from Fendi casa the bookshelf divider

Fendi Casa pakub huvitavaid kujundusi ka mööbli, sealhulgas seinaraamaturiiulite osas. See konkreetne on üsna lihtne, kuid elegantne ja stiilne. Võrreldes teiste kujundustega, mis on enamasti juhuslikud või pilkupüüdvamad, on selles midagi veidi formaalsemat.

Hugues Weilli geomeetrilised Frisco seinariiulid

FRISCO is as functional as a traditional shelving

Frisco riiulimooduli disain on veidi kontrastne. Üksuse on loonud Hugues Weill. Selle vorm on ebatavaline ning tugeva geomeetrilise ja graafilise võluga. Ühest küljest on disain struktuurselt üsna lihtne. Teisest küljest on kogu seadmel keerukas disain, mis muudab selle silmapaistvaks.

Frederic Saulou Linear Mixage riiuliosa

Mixage wall bookshelves

Veel üks väga huvitav disain on Frederic Saulou Mixage riiulimoodul. Lahe ja huvitav asi selle juures on asjaolu, et see ühendab avatud riiulite raami ja mõne suletud kuubiku, mis on kenasti igal tasandil laiali laotatud. Cubbies on kõrvuti riiulitega, andes seadmele väga originaalse välimuse.

Graafilised Levya rauast seinariiulid

Leyva bookcase Wire furniture

Kui olete graafilise mööblidisaini ning geomeetriliste vormide ja mustrite fänn, peate kindlasti tutvuma Levya seinaraamatukapiga. Sellel on huvitav võre struktuur, mis on valmistatud torukujulistest raudvarrastest.

Üldmulje jääb kergest konstruktsioonist, mis vaatamata oma väga spetsiifilisele ja ainulaadsele välimusele võib sulanduda paljudesse erinevatesse ruumidesse ja oludesse, olgu see siis kaasaegne, tööstuslik või isegi maalähedane ruum.

KKK

Kui sügav on raamaturiiul?

Raamaturiiulid on 10-12 tolli sügavused (26-31 cm). Mõned neist võivad olla 6,5 tolli (17 cm) sügavad ning neid kasutatakse pehmekaaneliste raamatute ja romaanide jaoks. Keskmisest sügavamaid (14'' ehk 36 cm) raamatukappe kasutatakse suurte raamatute ja plaatide jaoks.

Kuidas raamaturiiulit seinale riputada?

Raamaturiiuli seinale riputamisel kasutage kvaliteetseid kruvisid, mis lähevad piisavalt sügavale. See tagab, et raamaturiiul ei kuku maha. Otsustage, kuhu soovite riiuli paigutada, ja märkige koht, kuhu kruvid peaksid minema.

Kasutage taset, et veenduda, et augud on joondatud. Kruvige klambrid sisse, kui teie riiulil on sulgud. Kui ei, kasutage sobivat riistvara. Riputage ja kinnitage riiul. Astuge tagasi ja hinnake oma tööd.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook