Kalasabapõrandad, mida kõik armastavad

Herringbone Flooring That Everyone Can Love

Kalasabapõrandal on eriline muster, mis toob kohese rafineerituse igasse ruumi. Kalasabamustril on selge V-kujuline või siksakiline muster, mis sarnaneb heeringa luustikuga. Kalasabapõrandatel on pikk ajalugu ja neid võib leida isegi Vana-Rooma teedel ning keskaegsetes kloostrites ja lossides.

Herringbone Flooring That Everyone Can LovePildi autor Dennebos Flooring

Kalasabapõrandad on stiilsetes ajaloolistes Pariisi korterites ja vanade majade uhketes elutubades silmapaistvad. Kuigi kalasaba on ajalooline põrandakate, on see muster, mis on endiselt levinud.

Kalasabal on arhetüüpne V-kujuline paigutus, mis sarnaneb teise siksakilise mustriga, mida nimetatakse chevroniks. Siiski on kalasaba muster veidi erinev. Kalasabade paigutuses on 90-kraadise nurga all lõigatud otstega tükid, mitte 45-kraadise nurga all lõigatud sarnakujulise mustriga otsad.

Kalasabapõrandad nõuavad täpsust ja hoolikat tähelepanu detailidele, nii et need on seotud elegantsete ja kohandatud ruumidega.

Kalasabapõrandate tüübid

Vanimad ja populaarseimad kalasabapõrandad on valmistatud puidust. Siiski on ka ilusaid näiteid plaatidest, laminaadist, tellistest ja marmorist kalasabast.

Kalasaba puitpõrandad

Kalasabapuitpõrandad on kalasabapõrandate klassikalisem näide. See on osa suuremast mustriga puitpõrandate rühmast, mida tuntakse parkettina. Kalasabapuitpõrandad on valmistatud täispuidust, tehispuidust või laminaadist.

Täispuitpõrand: puitpõrandate välimust ja tunnet on raske asendada. Tammepuust valmistatakse enamik kalasabast täispõrandaid. Need peitsivad puitu traditsioonilisest kuni tänapäevase viimistlusega. Täispuidust põrandad ei talu hästi vedelikku, seega pole see vannituppa hea valik. Tehnopuitpõrand: Tehniliselt valmistatud puitpõrand on teatud tüüpi põrandakate. Sellel on täispuidust pealiskiht, mis on kinnitatud aluspinnale nagu kvaliteetne vineer. Parkettpõrand: Parkett on teatud tüüpi puitpõrand, mis koosneb väikestest geomeetrilise mustriga puittükkidest. Kalasaba on populaarne parketi muster.

Lamineeritud kalasabapõrand

Kui teile meeldib puitpõrandate välimus, kuid te ei soovi kulutada nii palju raha, kui täispuidust põrandakate maksab, on laminaatpõrandate valikud. Laminaat on sünteetiline, kuid sellel on puittoodetest valmistatud südamik.

Laminaadil on täispuitpõrandate ees mõned eelised. Loomulikult on see odavam kui täispuidust põrandad. Samuti on sellega kaasas garantii, et see talub majapidamises tekkivaid lekkeid, kriimustusi ja mõlke. Lisaks paigaldage see kohtadesse, nagu keldrid või vannitoad, kus kalasabapuidust põrandad oleksid problemaatilisemad.

Plaaditud kalasaba põrand

Plaaditud kalasabapõrandad on populaarsed, kuna see muster tõstab tavaliste plaatide välimust. Kaks peamist kalasabapõrandate jaoks kasutatavat plaati on keraamilised ja portselanid. Keraamilised põrandad pakuvad vastupidavust ja niiskuskindlust. Portselan sarnaneb keraamikaga, kuid on veelgi tihedam. Seega on need veelgi vastupidavamad ja vett mitteläbilaskvad.

Luksuslik vinüülplaadist kalasabapõrand

Luksuslik vinüülplank (LVP) kalasabapõrandakate on valmistatud sünteetilistest materjalidest, kuid see on loodud lehtpuu välimust jäljendama. See on valmistatud veekindlaks ja tugevale kulumisele vastu, mistõttu sobib see paljudes keskkondades.

Bambusest kalasabapõrand

Bambusest põrandakatte saab paigutada kalasabamustrisse. Bamboo on keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik põrandakate, millel on ainulaadne sirge muster. Bambusest põrandad on hästi tuntud oma kõvaduse ja vastupidavuse poolest.

Looduslikust kivist kalasabapõrand

Looduslikust kivist kalasabapõrandad pakuvad luksuslikku ja ajatut esteetikat. Kalasabapõrandate jaoks kasutatakse mitut tüüpi looduslikku kivi. Mõned populaarsed tüübid on marmor, kiltkivi, travertiin, lubjakivi, graniit ja liivakivi. Looduslikust kivist põrandad vajavad nende loomuliku ilu säilitamiseks korralikku tihendamist ja hooldust.

Kalasabapõranda inspiratsioon

Vaatame läbi mõned näited erinevat tüüpi kalasabapõrandatest ja vaatame, kas mõni neist ei inspireeriks midagi uut proovima.

Täispuidust kalasaba

Solid Wood HerringboneLeitud kaastöötajad

Selles Found Associatesi üleminekukontoris on keskmise tooniga täispuidust põrand. Kalasaba stiil sobib hästi kaasaegse traditsioonilise stiiliga, mis ühendab ruumi ajaloolise iseloomu kaasaegsete elementidega, nagu lühter.

Tume kalasabapõrand

Dark Herringbone Floorbreezegiannasio

Tumeda puiduga peitsitud põrandad on kalasabapõrandate üks dramaatilisemaid välimusi. Mõelge sellele Breeze Giannasio köögile. Tumedate kalasabamustriliste puitpõrandate klassikaline välimus lisab ülejäänud köögi kaasaegsele disainile täiusliku kontrapunkti.

Valge tamme kalasabapõrand

White Oak Herringbone Floor

Selles Glickman Schlesinger Architectsi projektis kasutavad nad valge tamme kalasabapõrandat kaasaegse ruumi loomiseks. Valge tamme vundament sobib hästi pehme halli paneeliga. Disain tõmbab tähelepanu elementidele, mis peaksid teie tähelepanu toas köitma, soojades toonides banketiistmetele ja modernistlikule kullast ripatsile.

Kalasabast bambusest põrandakate

Bambusest kalasabapõrandad pakuvad täispuidust kalasabapõrandat, mis on võrreldav täispuidust põrandatega nagu tamm. Bambusest põrandatel on ilus sügav värv ja täispuidust tunne, kuid need on siiski odavamad kui tamm. Bambuse tihe tera muster on samuti võrreldav tamme omaga.

Heeringasaba ehitusega puitpõrandad

Herringbone Engineered Wood Flooring

Sellel konstrueeritud kalasabal on pestud puidust viimistlus, mis sobib hästi kaasaegse disainiga. Kasutatavad lauad on lühikesed ja laiad, mis annavad stiilse välimuse ja täiendavad lihtsaid tekstureeritud seinu.

Kalasaba laminaatpõrandad

Herringbone Laminate Flooring

See laminaatparkett on kirev greige, mis sobib hästi metsaroheliste kappidega. Põranda värv ühendab soojad puiduelemendid ja jahedad mustad kinnitusdetailid.

Vinüülist kalasabapõrand

Vinyl Herringbone FloorEileeni köögid

See Kitchens by Eileeni üleminekuköögis on kasutatud vinüülist kalasabamustriga põranda paigutust. Põrandal on kena tekstuurne viimistlus, mis näeb siniste ja valgete kappide ja kuldsete kinnitusdetailidega silmatorkav välja. Kalasabast vinüülist põrandakate on hea valik, kui vajate vee- ja kuumakindlat põrandavalikut.

Kalasaba telliskivi põrand

Herringbone Brick FloorPuusepp

Tellis kulub kauem kui puit, nii et piirkondades, kus on pidev jalgsiliiklus, on tellis puiduga võrreldes suurepärane põrandakate. Mõelge sellele Carpenteri sissekandele

Musta plaadiga kalasabapõrand

Black Tile Herringbone FloorAudino Construction, Inc.

Kalasabaplaat on suurepärane viis klassikalise välimuse lisamiseks kaasaegsema ja kauakestvama materjaliga. See sisenemisvundament on mustast kiltkivist kalasabaplaat. Kui see kalasabapõrandaplaat on kombineeritud heledate neutraalsete seinte ja lihtsa puidust trepiga, ühendab see traditsioonilise stiili moodsa valikuga sujuvaks disainiks.

Kalasaba marmorist plaaditud põrand

Herringbone Marble Tile FloorLloyd Arhitektid

See kalasabamarmorist põrandaplaat annab vannitoale klassikalise kujunduse. Selles vannitoas on üldine valge toon; marmorist kalasabaplaadist vannitoapõranda heledad kirjud värvid tasakaalustavad aga ruumi värve ja pehmendavad karmi valgeid toone.

Valge kalasaba plaatpõrand

White Herringbone Tile FloorFireclay plaat

Selle kaasaegse köögi plaat Austinis (TX) on libisemisvastane sort, millel on köögis praktiline väärtus.

Halli kalasabaplaadiga põrand

Grey Herringbone Tile Floor

Selles Rachel Savage Design Management LLC vannitoas on hallist marmorist plaaditud põrand, mis on laotud kalasabamustriga. Muster tõstab metroo põrandaplaadi lihtsat kuju.

Kaasaegne kalasabapõrand

Herringbone Marble Tile Floor

Kalasabamustri loomiseks võite kasutada ka suuri plaate. Glen Ellyni köögistuudio loob traditsioonilise disainiga kaasaegse välimuse.

Kalasaba köögipõrand

Herringbone Kitchen Floor

Köök on ideaalne koht mittepuidust põrandakatte kasutamiseks nii tegevuse kui ka võimalike lekete tõttu. See põrand on pärit Itaalia kollektsioonist. See on vulkaaniline basaltplaat, mis pakub täiuslikku vastukaalu David Armor Architecture'i valgele köögikujundusele.

Kiltkivist kalasabaplaadiga põrand

Slate Herringbone Tile Floor

Kiltkivi on peeneteraline kivim, millel on pehme must värv, milles on tunda rohelist, sinist ja lillat. Selles Hartley ja Hill Designi mudaruumis kasutatakse musti kiltkiviplaate. Kalasabast kiltkivist põrand lisab igale ruumile armsa tekstuuri.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook