Kaldkatuse ideed ja arhitektuurilised imed

Sloping Roof Ideas And Architectural Wonders

Kalle viitab katuse kaldele. Kaldkatusega kodud on levinud elamupiirkondades kogu USA-s. Kaaluda on palju kaldkatuste ideid ja arhitektuurilisi imesid.

Sloping Roof Ideas And Architectural Wonders

Enamikul kodudel on kaldkatused. Kalle viitab tollidele, mida katus iga 12 tolli sügavuse kohta tõuseb. Järsk katus on suurema kaldega.

Rehielamu katust on selle nime tõttu lihtsam ette kujutada. Selliseid lame- ja kaldkatuse kujundusega katuseid leiate elamupiirkondadest. Viilkatus on see, mida lautadelt leiab. Gambreli katustel on mõlemal küljel kaks kallet ning neid võib leida lautadel ja kodudel.

Mis on kaldkatus? Erinevused kaldkatuste ja kaldkatuste vahel? Kaldkatuse eelised Madala kaldega katuse materjalid Järsu kaldega katuse materjalid Isolatsiooninõuded Kaldkatusega majad andekatelt arhitektidelt Korduma kippuvad küsimused

Mis on kaldkatus?

What Is A Sloping Roof?

Kaldkatus ei ole lihtsalt kaldega katus. Tänapäeval peame silmas katust, millel on üksikud kalded ja mis ei puutu ülaosas kokku.

Kahe järsu kaldega kodu on A-karkassmaja. Nelja kaldega katus on mansardkatus.

Mis vahe on kaldkatuste ja kaldkatuste vahel?

Viilkatused ja kaldkatused ei ole samad. Paljud inimesed arvavad, et nad on sarnased, kuid see on levinud eksiarvamus.

Kaldkatuste mõõtmine

Kaldenurk viitab katuse kaldenurgale selle avause suhtes, mis on esitatud murdosana. Katuse ulatus on pikkus ühe seina ülaplaadist teise seina ülaplaadini ja katab kogu katuse pikkuse.

Kaldkatuste mõõtmine

Kalle mõõdab katuse tõusu ja selle kulgemist tolli võrra jala kohta. Jooks on ala seina ülemise plaadi välisküljest kuni harja keskpunktist allpool asuva punktini. Katusekalle on mõeldud kodu ehitamiseks, kalde mõõtmised aga katuste jaoks.

Kaldkatuse eelised

Benefits Of A Sloping Roof

Madal kaldkatus on lamekatus. Lamekatusega majad on populaarsed kuiva kliimaga piirkondades, nagu New Mexico ja Arizona. Samuti on enamikul ärihoonetel madala kaldega katused.

Madala kaldega katuse materjalid

Kõige levinumad madala kaldega katuste materjalid on TPO ja metall. Levinud on ka ISO-plaadid, kuna need pakuvad lisaisolatsiooni. Lauad aitavad teie katusel kauem vastu pidada ega vaja pidevat hooldust.

Madala kaldega katused peavad vastu tugevale tuulele. Tugeva vihmasajuga piirkondades kannatab madala kaldega katus veekahjustusi, kuna vee äravool pinnalt võtab kauem aega.

Termoplastne polüolefiin (TPO) on ühekihiline plastmembraan. Õmblused on intensiivse vastupidavuse tagamiseks kuumkeevitatud. Kuuma ilmaga kliimas saate valida valge TPO, mis aitab hoida teie kodu jahedana. Samuti pakub see kaitset rahe eest. Polüvinüülkloriid (PVC) on hea tõrva- ja kruusasüsteemide asendaja. Selle peamine eelis TPO ees tuleneb selle võimest taluda suuremat hulka kemikaale. PVC on populaarne avalike söögikohtade seas, kes vajavad oma kööki tugevamaid ventilatsioonisüsteeme. Etüleenpropüleendiene terpolümeer (EPDM) on lamekatuste jaoks parim valik. Materjal talub äärmuslikult kuuma ja külma kliimat. EPDM talub ka enamikke kemikaale. EPDM on parim ka rahekeskkonnas. rahega kõige paremini hakkama. Ataktiline polüpropüleen (APP) – tuntud kui modifitseeritud bituumen või lühendatult "mod bit", materjal on asfalt. Kuigi see on odavam kui plast ja kumm, ei kesta see kaua. Mod bit on paljudes värvides. Bituumen pakub rohkem võimalusi sobitada kaldus verandakate näiteks katusesindlitega. Ehitatud katusekate – tuntud ka kui tõrv ja kruus, seda materjali on kasutatud üle sajandi. Sellel on tugevdatud vildikihid või kuuma vedela asfaldiga tahkestatud kiht. Viimase etapina kasutatakse tõrva- ja kruusakatustel UV-kaitseks hernekruusa.

Järsu kaldega katuse materjalid

Järsu kaldega katuselt tõrjub vett selle kalde tõttu. Erinevalt madala kaldega analoogist on see tuulekahjustuste suhtes tundlik. Järsu kaldega katuse materjalid maksavad rohkem, kuid kestavad kauem.

Metall – on lemmik katusekate. Metallkatused on mittesüttivad, energiasäästlikud ja taaskasutatavad. See on ka väga kerge. Asfaldi katusekivid on tänapäeval kõige populaarsem katusematerjal. Sindlid näevad välja nagu puit ja kiltkivi, kuid ainus erinevus on see, et need on odavamad. Saviplaat kestab kõigist katusematerjalidest kõige kauem. See on vastupidav ja sellel on madal veeimavus. Samuti säilitavad nad oma algsed värvid halbades ilmastikutingimustes. Betoonplaadid on soodsamad neile, kes tahavad saviplaate, kuid ei taha nii palju raha kulutada.

Kaldkatuse isolatsiooninõuded

Viilkatuste isolatsioon pakub soojusmugavust, helikaitset ja tulekindlust. Külmemas kliimas kaotab teie kodu ilma korraliku isolatsioonita soojust. Enne viilkatuse isoleerimise alustamist tutvuge kohalike ehituseeskirjade ja -nõuetega.

Parimad viisid viilkatuste isoleerimiseks:

Hankige isoleeritava ala täpsed mõõtmised. Kontrollige talasid ja elektrijuhtmeid. Ehituse ajal tuleb tagada veekindlus ja ala hingamine. Veenduge, et teil on ehitamiseks ventilatsioon.

Kaldkatused andekatelt arhitektidelt

Inspiratsiooni saamiseks vaadake neid hämmastavaid sõltumatuid maju, mille on loonud mõned maailma parimad arhitektid.

Hoidja maja

The Keeper's House

See kunstiteos on L.Oberlaender Arquitectose The Keeper's House. Clerestory aknad pakuvad esteetilist atraktiivsust, olles ümbritsetud looduslike elementidega. Erinevus seisneb selles, et kodus on kaks erinevat katusestiili.

Kolumbias Bogotás asuv kodu on maalähedase ja kaasaegse disaini abielu. Sellel on ainulaadne ja eklektiline maja plaan ja kaasaegsed materjalid.

Seotud: Mansardkatuse uusim tagasitulek ja selle ebatavalised eelised

North Lake House'i kaldus katus

The North Lake House Wenatchee

Washingtoni osariigis asuv DeForest Architectsi asuv North Lake House Wenatchee on maalähedane ja elegantne. Selle eesmärk oli "loomuliku kergusega ühendada kaks maailma". Tugevate lumeoludega kliimas soovite uut katust, et see ei lekiks.

Loft

The Loft by ALT Architectuur

Loft by ALT Architectuur pakub mugavust ja stiili. Avatud kontseptsioonina on sellel kesksein, mis ühendab teisi ruume. Majas on pööning, mis toimib nii kontori kui ka magamistoana.

Virginia talumaja kaldkatus

Contemporary Renovation For A Virginia Farmhouse

Lugeja poolt

Mäenõlval maja

Hillside House

See Lava Architecteni Belgia kodu on peaaegu lamekatus. See ei pruugi välja näha, kuid kaasaegsete majade katusesüsteem võib olla nende kõige arenenum funktsioon. Vahetult maja all asuv ruum toimib kaetud parkimismajana.

Hog Pen Creeki kodu

Hog Pen Creek Residence by LakeFlato

Texase osariigis Austinis asuv Hog Pen Creek asub Lake|Flato järve ääres ja on terav majaime. Austini järvel on palju elamuid, kus on uusim tsiviilehitusprojekt. Katuse kalde tõttu sobib see paremini tugevate vihmatingimuste jaoks.

Seotud: Metallkatusega maja plussid ja miinused

Piedmont Hillsi teaduskompleks

Piedmont Hills Science Complex

LPA Piedmont Hillsi keskkooli hoonekonstruktsioon on teaduskeskus, millel on väikese nurga all katus. Keskkooli pindala on üle 177 000 ruutjalga. Hoonekonstruktsiooni välisseinad on kaasaegse tööstusliku ilmega. See California Bay Area kool on austusavaldus uuele katuseehitusele.

Klaasist talumaja

The Glass Farmhouse by Olson Kundig Architects

Olson Kundigi arhitektide klaasist talumaja. Kaasaegsetel majadel, nagu see, on kaldkatus, millel on vihma- ja lumesadu kinni püüdev katus. Järsu kaldega katused sobivad ideaalselt vihmavee taaskasutamiseks ja hoiavad teie maja talvel turvaliselt ja soojas.

Casa Almudena kaldkatus

Casa Almudena

Casa Almudena on Jesús Peralese maja Hispaanias Els Boscoses. Kaasaegsed majad, mis see uus, ei pälvi palju tähelepanu, kuid see on liiga arenenud, et ignoreerida. Majal on järsemad kalded ja tugiseinad. Ülemistel tasanditel on panipaigad.

Kaldkatuse ehitamine

Järsu kaldega katusega kaasaegsete majade puhul peate kasutama professionaalset töövõtjat, et saaksite rahulikult puhata. Kõigepealt tehke kindlaks, millist tüüpi katust soovite ja saate ehitada. Teadke oma kohalikke eeskirju ja uurige, mida saate ehitada ja mida mitte.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Mis on Skillioni katus?

Oskuskatus on kuurikatus või toekatus. See on ühekordne kaldkatus, mille leiate kõrgema seina külge. See on pool viilkatusest. Seda tüüpi katus sobib hästi elamutele, mis soovivad teie kodule juurdeehitust lisada.

Mis vahe on sooja viilkatuse ja külma viilkatuse vahel?

Soe viilkatus võrreldes teiste stiilidega kaitseb hooneid külmumistemperatuuride eest. Katusel on isolatsioonikiht sarikate kohal ja katusekatte all ilmastikukindel membraan.

Külm viilkatus on katusetüüp, millel on isolatsioon kas sarikate vahel või all ja vahel või laetala tasemel. Seda tüüpi isolatsioonisüsteemi saab soovi korral ventileerida.

Mis on kaldmaja katus?

Viilkatusega maja on mansard. Katusekujul on neli kaldus külge. See on ka neljatahuline katus, mis tähendab, et sellel on igast küljest kalle. Katusekatusega kodu saab pööninguruumi. Alumisel nõlval on järsem ja ülemisel nõlval laiem nurk.

Kas ma saan madala kaldega katusele asfaltkatteid panna?

See, kas saate katusesindleid kasutada, sõltub teie keskkonnast. Tavalised katusesindlid madala kaldega katustel lekivad vihma korral. Saate paigaldada katusepinnale täiendavaid vildikihte ja oma kodu kaitsmiseks kanda rohkem katusetsementi.

Kuidas määrata kuuri katuse kalle?

Kaldenurk arvutatakse kõrgusena või tõusuna katusekalde puhul, mille horisontaalne käik on üle 12 tolli. Näiteks kui teie katus tõuseb üle 4 tolli üle 12-tollise horisontaalse jooksu, on teie katuse kalle 4:12.

Mis on viilkatus?

Viilkatusel on kaks kaldkülge, mis ühendavad harja. Sellel on otsaseinad, mille ülaosas on kolmnurkne pikendus.

Millised on parimad materjalid mansardkatuste jaoks?

Mansardkatusel on kas sünteetilised katusesindlid või seedripuust katusesindlid. Sünteetilised katusesindlid on taaskasutatud plastist. Maksate sünteetiliste katusesindlite eest rohkem, kuid pikas perspektiivis on see seda väärt.

Mis on katusel olev seinaplaat?

Seinaplaat on kandevõimeline horisontaalne konstruktsiooniosa, mis sisaldub puitkarkassis.

Kaldkatuse järeldus

Kaldkatuse eelised on seda kulutust väärt. Katusekalle võimaldab vihmal ja lumel maha libiseda. See on tõhus katusekujundus, kuna vesi pääseb kaldkatusest lihtsamini ära kui lamekatus. See on tema omadus, mis tagab, et teie katus kestab kauem kui see, mis ei ole kaldu.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook