Kas isolatsioon võib hallitada?

Can Insulation Get Mold?

Enamik isolatsioonitoodete tüüpe ei toeta hallituse kasvu. Kuid need tõmbavad ligi ja hoiavad kinni orgaanilist tolmu ja niiskust, millele hallitus kasvab. See tähendab, et isolatsioon jagab süüd. Puhas kuiv isolatsioon on tavaliselt hallitusevaba.

Can Insulation Get Mold?

Mis põhjustab hallitust?

Õhus on hallitusseente eoseid. Nad sisenevad igasse majja avatud akende ja uste, hoone välispiirete vahede ja pragude ning muude avauste kaudu. Kui eosed on sees, vajavad nad koloonia moodustamiseks kolme tingimust.

Niiskus. Suhteline õhuniiskus püsivalt üle 50%. Temperatuur. 40–120 kraadi F. Toit. Peaaegu kõik orgaanilised materjalid, sealhulgas tolm.

Hallituse kasv kaheksal levinumal isolatsioonitüübil

Isolatsioon võib märjaks saada. Suurem osa seinte ja lae isolatsioonist on kaetud kipsplaadiga. Pööningu soojustust kontrollitakse väga harva. Esimene märk probleemist on kopitanud hallituse lõhn. Järgnevad mustad laigud seintel või lagedel. Need on märgid märja isolatsiooni kohta.

1. Klaaskiud

Hallitus võib kasvada klaaskiust isolatsioonil ja selle sees – nii kihtidel kui ka lahtiselt. See ei toitu isolatsioonist, vaid orgaanilisest tolmust, mis on kinni jäänud toote õhutaskutesse. Kui niiskus on lisatud, hakkavad eosed toituma ja laienema. Hallitus levib ka ümbritsevale raamile ja kipsplaadile.

Kui paber saab märjaks, on pinnakattega klaaskiust isolatsiooni valmistamiseks kasutatav paber hallituse jaoks valmistoiduallikaks. Paber toimib aurutõkkena, mis hoiab isolatsiooni kuivana, kuid soojale pinnale võib koguneda kondensaat.

2. Tselluloos

Tselluloosist isolatsioon – lahtine täidis ja vatid – on 85% ulatuses taaskasutatud paber. Ideaalne toit hallituse vastu. Seda töödeldakse boorhappega, mis aitab vastu seista tulele, kahjuritele ja hallitusele. Hallitus ei kasva tselluloosil isegi märjana.

Tselluloos püüab ja hoiab niiskust kinni ning koguneb ja vajub vastu ümbritsevat puitu. Kui märg tselluloos puutub kokku puitraami osadega, nagu naastud, sarikad, talad või vineer, võib tekkida hallitus, kuna puitu ei töödelda hallituse vastu. Märg tselluloos leotab kipsplaati ja võimaldab sellel toetada hallituse kasvu.

3. Mineraalvill

Mineraalvillast isolatsiooni valmistamisel kasutatakse anorgaanilist laavakivi ja raudräbu. Materjal ise ei ima niiskust ega toeta hallituse kasvu. Tolm aga kleepub vattide külge ja satub õhutaskutesse. Tolm imab niiskust ja loob kodu hallitusseente eostele.

4. Denim

Denimist isolatsioon – tuntud ka kui puuvillane isolatsioon – imab niiskust nagu käsn. See muudab kogu selle ümber oleva puitraami märjaks. Niiske soe puit tekitab kergesti hallitust. Ilma aurutõkketa tungib niiskus kipsplaati ja kodus tekib hallitus.

Niisket teksariidest on peaaegu võimatu kuivatada ja uuesti kasutada. See tuleb eemaldada ja asendada pärast lekke või kondensatsiooniallika kõrvaldamist.

5. Kork

Korgist isolatsioon on loomulikult hallituskindel. See ei sisalda lisaaineid. Samuti väga vähe avatud õhutaskuid tolmu hoidmiseks. See valab vett ega ima niiskust. Hallitus ei kasva peaaegu kunagi korgi peal ega selle läheduses.

6. Lambavill

Lambavilla isolatsioonil on loomulikult hallitust tõrjuvad omadused. (Märg villased riided ei hallita kunagi.) Vill imab niiskust niisketes tingimustes ja vabastab selle õhu kuivamisel, tagades niiskuse loomuliku kontrolli. Lambavill võib niiskust imada kuni 35% oma massist ega toeta siiski hallituse kasvu.

7. Pihusta vaht

Suletud rakuga pihustusvahust isolatsioon on kõvenemisel niiskuskindel. See ei ima vett. Hallitus ei kasva selles ega peal. Pihustusvaht vähendab vee ja õhu läbitungimist ja kondenseerumist, tihendades kõik vahed ja praod hoone välispiiretes. Torustiku lekked seinaõõnsustes võivad siiski põhjustada hallituse teket, kuid puidul ja kipsplaadil. Mitte vahtisolatsioonil.

8. Jäigad vahtplaadid

Jäik vahtplaadist isolatsioon sisaldab kuni 98% õhku, kuid suletud rakuga konstruktsioon ei ima niiskust. Tolm võib pinnale kleepuda ja olla hallitusseente eoste toiduallikaks. Hallitus ei toitu vahust endast.

Naastude vahele või keldriseintele paigaldatud jäigad vahtplaadid tuleb tihendada purgis oleva pihustusvahuga või akustilise tihendiga, et vältida külma õhu ja niiskuse sissetungimist. Igasugune niiskus võib kondenseeruda isolatsioonile ja ümbritsevatele puitu tekitavatele hallitusseente kolooniatele toiduallikaks.

Hallituse kahjulik mõju tervisele

1999. aasta Mayo kliiniku uuring väidab, et enamik 37 miljonist kroonilise siinusinfektsiooni juhtumist USA-s on põhjustatud hallitusseente eostest. Lenduvate orgaaniliste ühendite (VOC) gaaside teke võib samuti suureneda, kuna hallitus mädaneb ja rikub materjali, millel see kasvab. Hallitus võib tundlikel inimestel esile kutsuda tõsiseid astmahooge.

Hallituse kasvu kontrollimine isolatsioonil

Hallitusseente eosed satuvad majja. Nad on suhteliselt healoomulised, kuni hakkavad kasvama. Mis tahes kasvutingimuste eemaldamine takistab kolooniate kasvu. Tavalised kodutemperatuurid jäävad hallitusseente eoste mugavusvahemikku. Orgaaniline materjal on kõikjal. Tolm, puitkarkass, kipsplaat (paberpakend), vaibad jne. Niiskus ja niiskus panevad kasvuprotsessi käima. Siin on mõned soovitused isolatsiooni hallituse vältimiseks.

Hoidke kodu õhuniiskust pidevalt alla 50%. Vajadusel kasutage õhukuivatit. Tagage õhu liikumine kogu majas. Isoleerige jäiga vahu, pihustusvahu, korgi või lambavillaga. Kasutage hallitusekindlat värvi. Isoleerige veetorustikud ja kanalid, et vältida kondenseerumist. Kapseldage roomamisruumid. Või tagage isoleeritud roomamisruumide hea ventilatsioon. Eemaldage koheselt märg isolatsioon ja hallitus. Kõigi nakatumiste kõrvaldamiseks kasutage valgendit või kaubanduslikku hallituse hävitajat. Kuivatage või visake ära märjad vaibad.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook