Korterid vs. ühistud: kuidas need kinnisvaratüübid võrreldavad

Condos vs. Co-ops: How These Property Types Compare

Paljud potentsiaalsed majaomanikud peavad ühepereelamut ideaaliks, mille nimel töötada. Kuid see eluasemelahendus ei sobi kõigile. Turul on palju muid eluaseme vorme, sealhulgas eluasemeühistud (ühistud) ja korterid.

Condos vs. Co-ops: How These Property Types Compare

Kuigi seda tüüpi eluasemeid aetakse sageli üksteisega segamini, on neil palju erinevusi, millest peaksite uue elukoha otsimisel teadma. Sellest juhendist leiate peamised erinevused ühistute ja korterite vahel.

Korterid määratud

Korterelamu on teatud tüüpi kinnisvara, mis on eraomandis, kuid asub suuremas hoones. Korteri ostmise protsess on sarnane sellega, mis juhtub ühepereelamu ostmisel. Te töötate koos kinnisvaramaakleriga, et oma valikuvõimalusi kitsendada, enne kui teete tagatisraha teid huvitava korteri eest. Seejärel läbite lühikese sulgemisprotsessi, enne kui teile antakse kinnisvara võtmed.

Kuigi mõned inimesed näevad kortereid korteritena, on need oluliselt erinevad. Korterelamud koosnevad mitmest korterist, mis kuuluvad üürileandjale ja mida saab välja üürida paljudele üürnikele. Korter viitab ühele korterile, mille üksikomanik ostab ja milles elab.

Korteri omamise plussid ja miinused

Korteri omamise peamised eelised on järgmised:

Korterite rahastamine on ühistutega võrreldes suhteliselt lihtne. Teil on nii korteri kui ka ühisruumide täielik omandiõigus. Teie kuutasud katavad ülalpidamiskulud. Oma korterit välja üürida või müüa pole nii keeruline

Peamised probleemid korteri omamisega on järgmised:

Kõrged kinnisvaramaksud ja sulgemiskulud Pakkumine ja nõudlus ei ole alati kõrged Igaühel on võimalik teie hoonesse korter osta ilma nõuetekohase kontrollita

Korteri omand

Kui ostate korteri, on teil selle üksuse täielik omandiõigus. Fuajee, jõusaal ja muud üldkasutatavad ruumid on aga teie ja teiste üksuse omanike ühisomandis. Kinnisvara haldav korteriühistu toimib nagu majaomanike ühistu. Nad hoolitsevad hooldusprobleemide eest ja tagavad, et kogukond järgib teatud põhimäärusi. Samuti saavad nad piirata omanike lemmikloomade arvu ja tagada, et üldkasutatavate ruumide kasutamine on reguleeritud. Enne tehingu lõpetamist lugege läbi oma korteriühistu reeglid.

Co-ops Määratletud

Ühistu on teatud tüüpi eluase, mis võimaldab inimestel omandada osalusi ettevõttes, mis võtab hoone omandisse, mis tähendab, et te ei saa hoonet ise omada. Kui ostate piisavalt aktsiaid, saate kinnisvarasse elamispinna. Suure hulga aktsiate ostmine annab võimaluse saada endale suur elamispind.

Ühistuhooneid juhitakse sageli nagu ettevõtteid, mis tähendab, et neid kontrollivad nii aktsionäride nõukogu kui ka juhid ja tegevjuht. Ühistulise sidusrühmana sõlmitakse teie "üürileping" varalise rendilepingu vormis, mis võimaldab teil seal elada, kuni olete oma aktsiad võõrandanud või müünud.

Ühistu eelised ja puudused

Ühistusse investeerimise peamised eelised on järgmised:

Suure omanike hõivatuse korral investeerivad teised üürnikud ühiskasutatavate pindade kvaliteedi säilitamisse Aktsionäridel ei ole ühiste ühispindade hooldamisel palju kohustusi Nendel elamispindadel on sageli madalamad hinnapunktid kui ühepereelamud ja korterid. Ühistutel on sageli rohkem mugavusi kui korteritel

Mõnede ühistu aktsiate omamisega seotud peamised probleemid on järgmised:

Tasud võivad olla kõrged Ühistud võivad mitte vastu võtta rahastamist või nõuda suuri sissemakseid Taotlusprotsess on pikk ja aeganõudev Neid kinnisvaraobjekte ei vaadelda kinnisvarainvesteeringutena, kuna te ei saa neid teistele isikutele rentida. Kui soovite müüa, peate esmalt leidma ostja, kes saab juhatuselt heakskiidu

Ühistu omand

Kui ostate ühistu aktsiaid, kuulub teile automaatselt teatud protsent ettevõttest, millesse investeerite. Kuna see äri on nagu börsil kaubeldav ettevõte, on igal aktsionäril võimalik hääletada erinevate küsimuste üle. mis võib üürnikke mõjutada. Hoolduse korraldamine ja tasu sissenõudmine on jäetud ametikohale valitud juhatuse õlule.

Iga ühistu omanik võtab osa hüpoteeklaenu maksetest, hooldustasudest ja kinnisvaramaksudest. See osa on proportsionaalne teie omanditasemega hoones. Ühistul on võimalik hankida kinnisvarahaldusettevõtte teenuseid, kes hoolitsevad hoone omamise üksikasjalikumate üksikasjade eest.

Pidage meeles, et enamik ühistute ühendusi võivad potentsiaalsete ostjate läbivaatamisel olla väga valivad. Enne kui saate liituda ja aktsiaid osta, peab teie taotlus heaks kiitma ühistu juhatus. Nad peavad olema kindlad, et maksate kõik vajalikud tasud õigel ajal ja järgima kogukonna juhiseid. Lisaks teie finantsdokumentide läbivaatamisele võib juhatus korraldada ka teiega intervjuu.

Korterite ja ühistute peamiste erinevuste mõistmine

Leiad, et ühistute ja korterite peamine sarnasus on ühiskondlik elamine. Peaaegu kõik muu on aga erinev. Kui proovite mõista korteri ja ühistu erinevust, kaaluge omandiõigust. Korteriomanikuna kuulub teile privaatne üksus. Ühistud hõlmavad kinnisvaraosakute omamist, mitte tegelikku üksust, kus te elate.

Ostu rahastamise kaalumisel hõlmab korteri ostmine teie eelistatud laenuandjalt hüpoteegi taotlemist. Ühistuga saate kas oma eelistatud laenuandjalt saada osalaenu või osta aktsiaid otse ühistu kaudu. Aktsialaenuga kaasneb fikseeritud intressimäär. Võrdluseks, korterid võimaldavad fikseeritud intressimääraga laene, suurlaenud, valitsuse laene ja reguleeritava intressimääraga hüpoteeke.

Mõelge, kuidas omakapitali käsitletakse. Kui ostate korteri, saate laenu põhiosa tasumisel omakapitali juurde ehitada. Teie omakapital võib suureneda ka siis, kui kinnisvara turuväärtus tõuseb. Ühistu puhul teenite omakapitali, ostes täiendavaid aktsiaid või kui turuväärtus muutub.

Ka teie makstavaid kinnisvaramakse käsitletakse erinevalt. Näiteks korteri omamine tähendab, et teie kinnisvaramaksud arvestatakse teie igakuisesse hüpoteegimaksesse. Võrdluseks, ühistumaksud lisatakse iga kuu saadavasse tasuhinnangusse. Veel üks selge erinevus korteriühistu ja ühistu vahel on see, et ühistuga liitumine nõuab sageli juhatuse heakskiitu. On haruldane, et korteriühistutel on samad õigused.

Otsustamine korterite ja ühistute vahel

Nüüd, kui mõistate korteri ja ühistu erinevusi, peaksite saama parema ülevaate sellest, milline kinnisvara on teie olukorra jaoks parim. Korterid on ühiselamuga võrreldes sageli kallimad. Suuremad kulud annavad teile aga ostetud üksuse täieliku omandiõiguse. Teie nimi kantakse üksuse pealkirjale ja aktile. Ühistu võiks olla eelistatavam, kui otsite kõige taskukohasemat hinda.

Põhjuseid, miks ühistud on populaarseks osutunud, on palju. Kui elate kõrge elukallidusega linnas, võimaldab ühiselamu üürimisest loobuda isegi siis, kui te ei saa endale lubada ühepereelamut. Kuna ühistud on keskendunud sellele, et eluasemekulud oleksid madalad, pakuvad need teile ainulaadse võimaluse elada ihaldusväärsemas kohas.

Samuti võite nautida sellist ühiselamust, mis toimub ühistuhoonetes. Teie ja teie naabrid teete kinnisvara tõhusaks haldamiseks koostööd. Peamine kompromiss hõlmab teie suutmatust hankida ühistus elades suuri omakapitali. Kui otsite madalaid eluasemekulusid, kaaluge ühistu loomist. Kui teile sobib elada veidi halvemas asukohas, samas kui teil on võimalus omada korterit, kus elate, mõelge korteripakkumise tegemisele.

Olenemata sellest, kas olete kõige rohkem huvitatud ühistutest või korteritest, võimaldavad seda tüüpi eluasemed teil saada palju kodu omamisest tulenevaid eeliseid, ilma et peaksite kulutama üheperekonna kinnisvara ostmiseks vajalikku summat. On võimatu öelda, et üks neist valikutest on parem kui teine.

Teie jaoks sobiva kinnisvara määramiseks võtke arvesse oma rahalist olukorda ja eelistusi. Mida sa kodust otsid? Enne otsuse tegemist kaaluge igaühe eeliseid ja puudusi.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook