Kui palju vaipade eemaldamine maksab?

How Much Does Carpet Removal Cost?

Vaipade eemaldamise kulud on vahemikus 100–300 dollarit, riigi keskmine hind on 200 dollarit. Töövõtjad võivad 12 x 12 jala suuruse ruumi vaiba eemaldamise teenuse eest tasuda 1–1,50 dollarit ruutjala kohta. See keskmine sisaldab juba tööjõukulusid, puhastus- ja vaipade kõrvaldamise kulusid. Vaiba eemaldamise teenus on vajalik vana vaiba vahetamisel, olgu siis uue vaiba peale panemiseks või põrandakatte tüübi muutmiseks.

How Much Does Carpet Removal Cost?

Millised tegurid mõjutavad vaipade eemaldamise kulusid?

Vaiba eemaldamise protsess hõlmab paljusid protsesse ja ülesandeid, mis võivad lõplikku maksumust mõjutada. Mõned neist teguritest hõlmavad ruumi puhastamist, vaiba kleepumist põrandale ja selle asukohta ruumis.

Tööjõukulud

Keskmine tööjõu hind vaipade eemaldamisel on 1–1,50 dollarit ruutjalga kohta. See keskmine sisaldab tavaliselt vana vaiba eemaldamist ja utiliseerimist. Koguhind võib aga tõusta sõltuvalt kohalikest kõrvaldamistasudest.

Maksumus sõltub ka ruumi planeeringust. Eelarve koostamisel eelistavad töövõtjad ristkülikukujulisi ruume. Tööjõukulud tõusevad, kui ruum on paaritu kuju ja rohkemate nurkadega.

Materjalikulud

Tööjõukulud sisaldavad tavaliselt nende hinnas materjalikulusid. Kuid mõned eriprojektid võivad vajada lisamaterjale. Näiteks otse aluspõrandale liimitud või paigaldamisel liimitud vaibad vajavad spetsiaalseid lahusteid, tööriistu ja tehnikaid, mis võivad tõsta üldist hinda.

Vaiba tüüp

Kui õhukesi vaipu on lihtsam ja odavam eemaldada, siis rasketest materjalidest valmistatud paksemad vaibad on kulukamad, kuna on vaja vaeva, aega ja materjale. Siin on eri tüüpi vaipade eemaldamise hindade loend:

Seinast seina vaip: 0,70–1,60 dollarit ruutjala kohta Liimitud vaip: 0,75–1,80 dollarit ruutjala kohta keldrivaip: 0,95–1,55 dollarit ruutjala kohta vaip ja alus: 1–1,50 dollarit ruutjala kohta Vaibaga trepid: 7,00–10 dollarit trepi kohta.

Ruumi suurus ja keerukus

Vaiba eemaldamise keskmine hind põhineb ristkülikukujuliste ruumide mõõtudel. Töövõtjad võivad paljudest ruumidest vaipa eemaldamisel hindu alandada, kuna sellega kaasneb rohkem tööd. Ebakorrapärase kujuga, erkeri, sisseehitatud või paaritute nurkade ja treppidega ruumid võivad vaipade eemaldamise ajal probleeme tekitada ja projekti hinda tõsta.

Arvestada tuleb lisakuludega

Vaipade utiliseerimine ja lisatööjõud võivad tõsta vaiba eemaldamise lõpphinda.

Vaipade kõrvaldamise kulud

Töövõtjad lisavad tavaliselt kõrvaldamistasu oma vaipade eemaldamise eelarvesse. Kui aga seda ei tehta, maksavad lisaveo- ja prügitasud keskmiselt 0,45–0,60 dollarit ruutjala kohta. Hinnad võivad olenevalt sõidukaugusest erineda. Samuti maksab rämpsu eemaldamine 150–350 dollarit keskmise koormuse kohta.

Mööbli paigutus

Kõik, sealhulgas mööbel, isiklikud esemed, uksed ja põrandaliistud, tuleb konkreetsete vaipade eemaldamise projektide jaoks eemaldada. Sellistel juhtudel võib majaomanikel olla vaja palgata professionaalseid kolijaid. See teenus võib maksta 0,20–0,25 dollarit ruutjala kohta, kuid mõned töövõtjad maksavad kuni 2 dollarit ruutjala kohta.

Remont

Põrand, millelt nad vaiba eemaldasid, võib vajada remonti. Seda saavad teha samad töövõtjad, kes eemaldavad vaiba. Aluspõranda remont võib olenevalt ruumi suurusest aga ühe toa kohta maksta umbes 500–700 dollarit. Muud teenused, nagu aluspõranda asendamine või põrandakatte paigaldamine, võivad projekti kulusid suurendada.

Kuidas arvutada vaipade eemaldamise kulusid

Vaiba eemaldamise kulukalkulaatori tegemiseks vajate ruumi suurust või ruumi, kust vaipa eemaldate. Seejärel peate arvutama ruutmeetri maksumuse, olenevalt vaiba tüübist.

Pidage meeles, et vaibad, mille polsterdus on kinnitatud ja vaipkatted trepilt eemaldatakse, võivad nende raskuste tõttu olla kõige kallimad. Kui pole lisateenuseid, näiteks põranda remonti, peaks teie töövõtja teile antud summa juba sisaldama materjale ja vaipade kõrvaldamist.

DIY vs vaipade eemaldamise ettevõtte palkamine

Vaiba eemaldamine ei ole soovitatav isetegemise ülesanne. Vana vaiba eemaldamine on intensiivne ja aeganõudev töö. Ise vaipade eemaldamine tähendab märkimisväärset investeeringut sellistesse materjalidesse nagu kangvarras, tarbenuga, tangid, kruustangid, respiraatorimask, kaitseprillid, kindad, vastupidavad prügikotid või küünishaamer.

Töö pole tehtud, kui vaip on väljas. Majaomanikud peavad vana vaiba ära viskama. Kui neil ei ole piisavalt suurt autot või sõidukit, peavad nad kaaluma selle rentimist. Majaomanikud peavad teadma, kuidas põrandat parandada enne uue vaiba või plaatide paigaldamist, kui põrand on kahjustatud.

Vaibapaigaldajaid palkades maksate materjalide, nende kogemuse ning kiirema ja hästi tehtud töö eest. Kui soovite vaipade eemaldamist, võite leida enda lähedalt vaipade eemaldamise teenuseid.

Kuidas ma tean, kas mul on vaja vaipade eemaldamist?

Regulaarne hooldus ja vaipade puhastamine võivad pikendada vaipade eluiga ja välimust. Siiski on mõningaid märke, mida peate võib-olla kaaluma vaiba eemaldamist. Siin on mõned neist:

Plekid, matid ja pleekimine: plekke võib olla raske üldse eemaldada, isegi professionaalsetel puhastusvahenditel. Mattimine mõjutab vaiba esteetilisust, tekstuuri ja mugavust. Pleekimine, mis on põhjustatud pikaajalisest päikesevalguse käes viibimisest või kulumisest, võib põhjustada ebaühtlase ja tuhmi välimuse. Müümisel või kolimisel: Maja müümisel võimaldab vanade vaipade eemaldamine uurida erinevaid põrandakatte võimalusi, näiteks paigaldada uus lehtpuu või plaat või isegi valida värske luksuslik vaip, mis võib tõsta kinnisvara väärtust müügil. Püsiv lõhn: Professionaalsed puhastusettevõtted saavad lõhna eemaldada ainult teatud piirini. Kui lõhn on tunginud läbi polstri ja aluspõranda materjali, peate võib-olla vaiba eemaldama. Süvenevad allergiad: vaibad püüavad kinni allergia ja astma vallandajad, nagu mustus, praht, bakterid, hallitus ja õietolm. Tolmuimemise ja puhastamise kaudu teostatav hooldus võib vaid mõnda aega ära teha. Allergeenide kuhjumine võib halvendada astma või allergiaga inimeste sümptomeid.

Vaiba eemaldamine pakub teie maja põrandakatete soodsat uuendamist. Vana vaiba eemaldamine võimaldab majaomanikel valida stiili või hügieeni huvides uue põrandakatte, näiteks plaadid, lehtpuu või uue vaiba. Vanade vaipade eemaldamine võib teie eluruume taaselustada, parandada visuaalset atraktiivsust ja lisada teie kinnisvarale väärtust.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook