Kuidas parandada mustad aknad

How to Fix Drafty Windows

Tuuletõmbega akende kinnitamine suurendab mugavust ning vähendab kütte- ja jahutuskulusid. USA energeetikaministeeriumi andmetel põhjustavad lekkivad aknad ja uksed kuni kolmandiku kodu energiakadudest.

How to Fix Drafty Windows

10 mustavat aknalahendust

Kontrollige lekkeid küünla, viirukipulga, tulemasina või suitsupliiatsiga, liigutades seda aeglaselt üle akna ja selle ümber. Suits ja leek on õhu liikumise suhtes väga tundlikud ning värelevad kergesti rõhu muutumisel.

Enamik tuuletõmbega aknaparandusi on lihtsad ja odavad isetegemise projektid.

1. Lukustage Windows

Akende lukud aitavad vargaid eemal hoida. Need on mõeldud ka külma õhu hoidmiseks. Akende lukud suruvad aknatiivad tihedalt ilmastiku külge. Lükandakendel aitavad need korralikult lukustuda. Positiivse tihendi loomiseks veenduge, et kõik lukud on tiibadel ja varikatuste akendel kinni keeratud.

Suured topeltriputusega aknad on sageli problemaatilised, sest rasked ülemised tiivad libisevad alla – jättes ülaossa tühimiku. Või üks lukk keskel võib aknatiiva kallutada, muutes lukud mittetoimivad blokeeringud ebaefektiivseks. Lisage igast nurgast umbes neli tolli täiendavad lukud.

2. Tihendage välisraamid

Tihendage akna välisviimistlus aknaraami ja välisviimistlusega – olgu vooder, krohv, kivi või telliskivi. Kasutage head välist tihendust. Kontrollige vana tihendit hoolikalt ja olge valmis seda maha kraapima. See võib tunduda korras, kuid oleks võinud kuivada ja ühelt pinnalt eemalduda. Hea nakkuvuse tagamiseks veenduge, et kõik pinnad oleksid puhtad ja kuivad.

3. Isoleerige aknaraamid

Eemaldage akna ümbert korpus. Seina kahjustamise vältimiseks lõigake kõik pahtlid põhjalikult läbi. Eemaldage akna lengi ja seinaraami vahelisest pilust kogu vana isolatsioon. Pihustage umbes üks tolli vähepaisuvat aknaisolatsioonivahtu välisliistu tagaküljele. Tugevalt paisuv vaht võib akna kuulsust kammutada. Pärast vahu kõvenemist täitke ülejäänud õõnsus klaaskiuga. Ärge pakkige seda tihedalt kokku. Vahetage aknakate.

Kui vahe on vahuaplikaatori sisestamiseks liiga väike, tihendage pragu akustilise tihendiga. Akustiline pahteldamine ei kuiva ja kleepub lengi ja seinaraami külge, vaatamata liikumisele. Paigaldage korpus uuesti nii seina kui ka akna lengi külge.

4. Klaasi aknad uuesti

Paljud vanad aknad on ühekordsed puitraamides klaasid. Klaasi hoitakse paigal aknapahtliga – mis lõpuks kuivab ja kukub maha. Puhastage klaas ja puitraam. Eemaldage kogu vana kitt. Kandke peale uus kitt vastavalt tootja juhistele. Vahetage samal ajal välja kõik pragunenud klaasid.

5. Installige Exterior Storm Windows

Välised tormiaknad on varustatud eelstantsitud ribiga, mis on ette nähtud paigaldamiseks välimisele aknaliistule. Neid on saadaval paljudes standardsuurustes ja neid saab ka tellida. Standardkonfiguratsioonid hõlmavad ühe-, topelt- ja horisontaalseid liugureid, mis võimaldavad aknaid avada soojadel päevadel.

Tormiaknad on ühekordsed. Koos välisraamide uuesti tihendamise ja sisemiste raamide isoleerimisega kõrvaldavad need aknad tuuletõmbed. Tellige need varakult, et vältida tarneaja pikenemist. Parimad võimalused on aknafirmad või otse tootjalt. Tundub, et suured kastipoed neid enam ei kanna.

6. Paigaldage siseakende isolatsioonikomplektid

Akna isolatsioonikomplektid on läbipaistvast plastikust, mis katavad kogu akna sisemuse. Kandke korpusele kahepoolne teip. Kleepige plastkile teibi külge ja pingutage seda fööniga.

Komplektid on üks ja tehtud. Need ei ole korduvkasutatavad. Enne plastiku paigaldamist veenduge, et aken oleks puhas. Akent ei saa avada ilma katet eemaldamata.

7. Asendage Window Weatherstripping

Akende ilmastikukatted on väga erinevad – alumiiniumribidest mohäärist survevahuni. Ostke sobivad osad veebist või kodutehnika kauplustest. Akende osadele ja ilmastikukinnitustele spetsialiseerunud veebipoed on parim valik vanematele akendele, mida enam ei toodeta. Mõnel tootjal, nagu Pella, on patenteeritud osad, sealhulgas ilmastikukatted.

Mõned vinüülakna ilmastikukatted on raami sisse keevitatud ja neid ei saa vahetada. Tavaliselt saate sellest probleemist üle, kui kinnitate aknatiiva või raami külge isekleepuva survevahust ilmastiku. Kui tiib on suletud ja lukustatud, veenduge, et see oleks tihend.

8. Kasutage Window Snakes'i

Akna- või uksemaod on pikad torud, mille läbimõõt on kaks või 3 tolli, täidetud liiva või riisiga. Asetage need aknalauale vastu tiiba või klaasi, et vältida tuuletõmbust. Akende põhjas on alati tuuletõmbus, sest külm õhk “langeb” mööda aknapinda alla ja suunatakse aknalaua poolt tuppa.

Maod on saadaval Internetis või koduarenduse müügikohtades. Või tehke ise, kasutades vana püksisäärt või sukki ja täites need liiva või riisiga. Saate kohandada suurust ja täite tihedust.

9. Paigaldage rasked aknakatted

Paksud kardinad peatavad tuuletõmbuse või vähemalt suunavad jaheda õhu põrandale. Raske tagavaratekk või tekk teeb sama. Neid paigaldatakse kiiremini ja need maksavad tavaliselt vähem. Väga külmadel öödel põhjustavad rasked aknakatted piiratud õhuvoolu tõttu akendele sageli härmatist.

10. Asendage Windows

Akende vahetamine on ülim tõmbeparandus. Neil on parem klaas kõrgema R-väärtusega. Uued aknad lahendavad ka paljud ülaltoodud probleemid. Korralikult paigaldatud on need väljast pitseeritud, seest isoleeritud ja viimistletud ning lukustatud ja tihendatud.

Akende vahetamise kulud jäävad tarnimisel ja paigaldamisel vahemikku umbes 500,00 kuni 1500,00 dollarit. Mõnikord rohkem – olenevalt suurusest, stiilist ja asukohast.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook