Kuidas puhastada nahkmööblit nagu professionaal

How to Clean Leather Furniture Like a Pro

Nahkmööbli puhastamine eemaldab kogunenud mustuse ja hoiab teie naha elastse.

Kuigi nahk ei määrdu nii palju kui muud materjalid, võib seda aeg-ajalt puhastada ja konditsioneerida. Kogunenud mustuse ja tavaliste plekkide eemaldamiseks võite kasutada omatehtud või poest ostetud lahendusi.

Parimad nahkmööbli puhastusvahendid

How to Clean Leather Furniture Like a Pro

Parim kodune nahkmööbli puhastusvahend on poolvalge destilleeritud äädika ja pooleldi vee segu. Lahendus on piisavalt sitke, et eemaldada kogunemist, kuid piisavalt õrn, et mitte kahjustada.

Koduse nahapalsami jaoks võite kasutada loodusliku beebiseebi, vee ja äädika kombinatsiooni.

Kui eelistate poest ostetud puhastusvahendeid, kaaluge sellist toodet nagu Weimani nahapuhastus- ja -palsam. Saate selle pihusti või salvrätikuna. See eemaldab mustuse ja niisutab teie mööblit ühe sammuga.

Kuidas puhastada nahkmööblit loomulikult: samm-sammult

Nahk on vastupidav materjal, mida on lihtne puhastada. Siit saate teada, kuidas puhastada nahkmööblit nii, et see näeks taas elujõuline välja.

1. samm: tolmuimeja praht

Mööblilt mustuse, tolmu ja puru eemaldamiseks alustage selle tolmuimejaga voolikukinnitusega. Ärge unustage puhastada eemaldatavate patjade all ja pragudes.

2. samm: pühkige äädika ja veega

Kastke mikrokiudlapp poole äädika ja vee lahusesse ning väänake liigne niiskus välja. Teie riie peaks olema niiske, kuid mitte kunagi märjaks tilkuma.

Töötades väikeste osadena, pühkige nahka ringjate liigutustega. Seejärel minge puhastatud alale tagasi pehme kuiva lapiga, et eemaldada liigne niiskus. Vajadusel loputage ja niisutage puhastuslapp.

Korrake, kuni olete kogu tüki puhastanud, keskendudes rohkem märgatava mustusega aladele.

3. samm: viimistlege oma nahkmööblit omatehtud lahendusega

Naturaalse nahapalsami valmistamiseks täitke kauss 2 tassi vee, 2–3 tilga valge destilleeritud äädika ja supilusikatäie naturaalse beebiseebiga. Beebiseep sisaldab õlisid, mis niisutavad nahka õliseks jätmata.

Niisutage lahuses pehmet mikrokiudlappi ja poleerige see üle kogu mööbli.

Kuidas puhastada nahkmööblit Weimani nahapuhastusvahendi ja -palsamiga

Kui soovite säästa end eraldi puhastamise ja konditsioneerimise sammudest, kasutage kaks-ühes toodet.

Alustage mööbli tolmuimejaga, et eemaldada lahtine praht. Seejärel tõmmake tolmu kogumiseks tükile üle kuiva mikrokiudlapiga. Kui teie mööbel on tolmust puhastatud, olete valmis puhastama ja konditsioneerima.

Töötades väikeste osadena, pihustage piirkond ja pühkige seejärel lapiga puhtaks. Järgmiseks poleerige puhastatud ala läikivaks värske mikrokiudlapiga. (Pühkimiseks liigutage lappi ringjate liigutustega.) Korrake, kuni olete kogu mööbliesemega hakkama saanud.

Kuidas nahkmööblilt plekke eemaldada

Kuigi nahk on üks lihtsamini puhtaid kangatüüpe, tuleb plekke siiski ette. Nii et kui olete oma mööblit puhastanud ja seal on endiselt plekke, siis siin on, mida proovida.

Märkus. Parimate plekieemaldustoodete kohta on alati hea mõte otsida oma tootja soovitusi. Enne kasutamist kontrollige neid meetodeid silmapaistmatus kohas.

Eemalda nahalt tumedad plekid – Tumedad plekid saad heledalt nahkmööblilt eemaldada kombineerides võrdsetes osades sidrunimahla ja hambakivikreemi. Hõõruge segu pleki sisse, laske sellel kümme minutit seista ja pühkige seejärel niiske lapi või käsnaga puhtaks.

Eemaldage veeplekid – kui nahal on veeplekk, on see sageli mineraalide kogunemine karedast veest. Veepleki saad eemaldada, kui niisutad mikrokiudlappi veega ja hõõrud seda ringjate liigutustega, kuni see kaob. Pühkige pärast seda kuivaks.

Eemaldage nahalt hallituse plekid – alkoholiga hõõrumine on hea viis nahalt hallituse eemaldamiseks. Segage võrdsetes osades hõõrumispiiritust veega ja niisutage lappi lahusega. Hõõruge ringjate liigutustega, kuni vorm on kadunud. Seejärel loputage piirkonda värske veega niisutatud lapiga ja seejärel kuivatage.

Vabanege tindiplekkidest – alkoholiga hõõrumine eemaldab nahalt tindi tõhusalt. Segage 50% alkoholi ja 50% vee lahus ning pühkige tinti, kuni see kaob. Pärast loputage ja kuivatage.

Eemaldage nahkmööblilt õliplekk – parim viis nahalt õli eemaldamiseks on leotada seda söögisoodaga. Piserdage alale ohtralt söögisoodat, laske sellel vähemalt 12 tundi seista ja seejärel pühkige see ära.

Kuidas nahkmööblilt halba lõhna eemaldada

Kui olete oma nahkmööblit puhastanud ja sellel on endiselt halb lõhn, olgu see siis lemmikloomalõhna, suitsu või hallituse tõttu, on võimalik see välja saada.

Alustage sellest, et puistake kogu mööblile kiht söögisoodat ja laske sellel üleöö seista. Söögisooda võib absorbeerida ja neutraliseerida ebameeldivaid lõhnu, mis võib teatud juhtudel toimida. 12 tunni pärast eemaldage söögisooda mööblilt tolmuimejaga.

Kui söögisoodat asja ei saa, otsige nahale ohutut ensümaatilist puhastusvahendit. Need puhastusvahendid sisaldavad tugevaid ensüüme, mis tõrjuvad baktereid, mis on enamiku halbade lõhnade põhjus. Lõhnade tekitamise asemel kõrvaldavad ensüümid need.

Kuigi enamikku ensümaatilisi puhastusvahendeid turustatakse lemmikloomade lõhnaeemaldajatena, on need tõhusad mitmesuguste lõhnade vastu võitlemisel.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook