Kuidas puhastada telliskivist kaminat ja eemaldada tahm

How to Clean a Brick Fireplace and Remove Soot

Tellistest kamina puhastamiseks on vaja küünarnuki määret, kuid kui järgite neid samme, on see isetegemistöö, millega saate ise hakkama.

Isegi kui jääte tuhka pühkima ja kolde puhtana hoidma, on see paratamatu – teie telliskivist kamin hakkab tahma. Olenevalt raskusastmest on kamina ümber tumenemise kõrvaldamiseks palju meetodeid.

Siit saate teada, kuidas puhastada tellistest kaminat seest ja väljast.

Kuidas puhastada tellistest kaminat – samm-sammult

How to Clean a Brick Fireplace and Remove Soot

Enne kamina ümber olevate telliste katmist veenduge, et ala on jahe. Kui olete kaminat hiljuti kasutanud, oodake enne selle puhastamist 24–72 tundi.

1. samm: eemaldage rest ja pühkige tuhk välja

Kui teie kaminas on rest, alustage selle eemaldamisest. Seejärel kühveldage suures koguses tuhka oma tuhaämbrisse. Puhastage ülejäänud osa tolmuimejaga.

Töötage tolmuimejaga üle kõik tellised, et eemaldada tolm ja jääv praht. Soovite, et teie tellised oleksid enne pesemist tolmuvabad.

(Kamina puhastamisel kasutage tuha puhastamiseks mõeldud tolmuimejat. Ärge kunagi kasutage tuha puhastamiseks tavalist tolmuimejat, sest see ummistab filtrid ja põletab mootori läbi.)

2. samm: niisutage telliseid

Tellised on poorsed, mis tähendab, et neil on väikesed augud, mis imavad vett. Kui niisutate oma telliseid enne puhastuslahuse kasutamist, täidab puhas vesi augud, võimaldades puhastusvahendil pinnal istuda ja tahmaplekkidega töötada.

Saate oma telliseid märjaks teha, pühkides neid niiske käsnaga või täites pihustuspudeli veega ja udutades. Enne järgmise sammu juurde liikumist veenduge, et kõik tellised oleksid niisked.

3. samm: valmistage puhastuslahus ette

Kui tegemist on telliste pesemisega, võite proovida mitmeid puhastuslahendusi. See, mis töötab kõige paremini, sõltub sellest, kui tugev on teie kamina ümbruse tumenemine ja millal te seda viimast korda puhastasite.

Kuigi peaksite alustama leebe valikuga, peate võib-olla kasutama tugevat puhastusvahendit, kui te pole aastaid oma telliseid puhastanud.

Kerged puhastuslahused tellistele:

Dawni nõudepesuseep ja vesi – Segage kausis või ämbris neli tassi vett ja ¼ tassi Dawni nõudeseepi. Äädikas ja vesi (ÄRGE kasutage vanal või mureneval tellisel) – Segage kausis või ämbris võrdses koguses vett ja valget destilleeritud äädikat.

Tugevad telliste puhastuslahendused:

Vahutav vannitoapuhastusvahend – võite kasutada vahutavat vannitoapuhastusvahendit (nt Scrubbing Bubbles), kuid esmalt katsetage kohapeal, et veenduda, et see ei põhjusta värvimuutust. Trinaatriumfosfaat (TSP) – segage üks gallon vett ⅛ tassi TSP-ga. TSP on vastupidav puhastusvahend, nii et kasutage seda viimase abinõuna. Kandke TSP-d kasutades kindaid ja kaitseprille ning vältige selle sattumist mis tahes muule pinnale peale tellise.

4. samm: kandke puhastusvahendit, puhastage ja loputage

Puhastuslahuse pealekandmine sõltub kasutatavast tootest. Olenemata valitud meetodist peab tellis olema esmalt tavalise veega märjaks.

Tellise puhastamine Dawni või äädika abil:

Kui kasutate tellise puhastamiseks Dawni nõudepesuseepi või äädikasegu, kandke seda käsna või pehmete harjastega pintsliga. Töötage väikeste osadena ja puhastage seda piirkonda, kuni olete pleki eemaldanud. Seejärel loputage värske veega.

Tellise puhastamine vahutava vannitoapuhastusvahendiga:

Tehke kohapealne test, et veenduda, et puhastusvahend ei muudaks teie tellise värvi. Kui see läbib testi, kandke kõikidele tellistele vahukiht ja laske sellel 15 minutit seista. Pange kindad kätte, seejärel hõõruge tellist käsna või pehmete harjastega harjaga. Pärast loputage.

Tellise puhastamine TSP-ga:

Tuulutage ala, pange kätte kindad ja kaitseprillid ning katke kõik ümbritsevad alad. Kandke puhastusvahend tellisele ja kasutage ringjate liigutustega puhastusharja. Loputage piirkonda kaks korda, et eemaldada kogu TSP.

5. samm: kõrvaldage plekid

Kui telliskivi on pestud, näete kohti, kus plekk on silmatorkav. Kandke puhastuslahust plekkidele uuesti ja laske sellel enne puhastamist paar minutit seista.

Alternatiivne meetod on segada söögisoodat veega, kuni moodustub pasta. Kandke pasta plekile ja laske sellel kümme minutit mõjuda. Seejärel hõõruge pehmete harjastega harjaga ringjate liigutustega ja loputage piirkonda.

Kuidas puuküttega kaminat seest puhastada

Puuküttega kamina seest puhastamine on sama oluline kui väljastpoolt. Kuid sisemus osutub pisut keerulisemaks. Must kogum salongis ei ole ainult tahm, vaid ka kreosoot.

Enne kaminatellise kreosoodiga katmist soovitame tungivalt helistada korstnapuhastusfirmale, et korstnat pühkida. See kõrvaldab kahjuliku kreosoodi kogunemise, mis võib põhjustada tulekahjusid.

Kui olete korstnapühkinud, järgige puuküttega kamina sisemuse puhastamiseks neid samme. Esiteks ventileerige tuba ja kandke kindaid ja kaitseprille.

Pärast viimast kamina kasutamist oodake 24-72 tundi. Eemaldage kogu tuhk ja imege tolmuimejaga kaminast välja ja ümber. Tehke telliskivi puhta vee või niiske käsnaga täidetud pihustuspudeliga märjaks. Segage ¼ tassi nõudepesuvahendit 4 tassi veega. Kandke lahus tellisele jäikade harjastega pintsliga ja nühkige ringjate liigutustega Loputage hästi

Enne kamina kasutamist laske tellisel kuivada.

Kui kaminasse on ikka veel kreosooti kogunenud, ostke kreosoodieemaldi või kasutage kreosoodipõletuspalki.

Kui teie kaminas on puuküttega sisetükk, kasutage ukseklaasi puhastamiseks kaminaklaasi puhastusvahendit või niisket tuhaga kaetud paberrätikut.

Värvitud tellistest kamina puhastamine

Kui olete kamina ümber tellise värvinud, kasutage pehmet puhastusvahendit. Proovige lisada ¼ tassi nõudepesuvahendit 4 tassile veele ja kasutada tellise puhastamiseks pehmet käsna.

Tugevate plekkide jaoks valmistage pasta, kombineerides söögisoodat ja vett. Kandke pasta plekile ja laske sellel kümme minutit mõjuda. Seejärel minge nõudeseebilahusesse kastetud käsnaga alale tagasi. Pärast loputage.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook