Kuidas saada sisekujundajaks: etapid ja kvalifikatsioonid osariigiti

How to Become an Interior Designer: Steps and Qualifications by State

Sisekujundajaks saamine nõuab kooliharidust ja paljudes osariikides sisekujunduslitsentsi. Kui olete mõelnud sellele teele minna, on oma karjääri alustamiseks palju samme.

Selles artiklis uurime sisekujundajaks saamise ja riikliku kvalifikatsiooni põhietappe.

Kuidas saada sisekujundajaks: samm-sammult

How to Become an Interior Designer: Steps and Qualifications by State

Kuigi sisekujundajaks võite saada ilma koolihariduse või litsentsita, on sisekujundajaks saamise sammud palju keerukamad. Sisekujundajad vastutavad ruumi funktsiooni eest ning peavad lisaks disainikontseptsioonide õppimisele tundma ka tsoneerimisnõudeid ja arvutipõhiseid projekteerimisprogramme.

1. samm: teenige sidus- või bakalaureusekraad

Sisekujundajaks saamise esimene samm on sisekujundusprogrammi registreerumine ja sidus- või bakalaureusekraadi teenimine. Kooli ajal peate läbima disaini põhitõdede, arvutipõhise disainitarkvara ja joonistamise klassid. Kui omandate bakalaureusekraadi, osalete ka turunduse ja ettevõtluse alal, mis võib panna teid enda heaks töötama.

Kuigi mitte kõik osariigid ei nõua sisekujundajana töötamiseks bakalaureusekraadi, teevad paljud seda. Lisaks on bakalaureusekraad parem tee, kui soovite töötada disainifirmas, kuna enamik seda nõuab.

Võite alustada assotsieerunud kraadi teenimisega ja seejärel oma eesmärkide ja riigi nõuete alusel oma haridusega edasi liikuda. Pidage meeles, et sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks nõuavad mõned osariigid, et taotlejad osaleksid CIDA (sertifitseeritud sisekujunduse akrediteering) disainikoolis.

2. samm: taotlege praktikakohta

Praktika võib aidata teil omandada praktilisi disainipraktikaid ja teenida NCIDQ eksami sooritamiseks vajalikke kogemusi. Kui elate osariigis, mis nõuab selle eksami sooritamist, on teil kvalifitseerumiseks vaja 3520–7040 töötundi.

Lisaks praktikakohtade taotlemisele peate tõenäoliselt töötama disainifirmas või litsentseeritud sisekujundaja käe all, et koguda piisavalt kogemusi.

Selle aja jooksul saate otsustada, millist tüüpi sisekujundusele soovite spetsialiseeruda, näiteks äri-, elamu-, tervishoiuasutused jne.

3. samm: täitke NCIDQ eksam

Kui elate ühes 27 osariigist, mis nõuavad NCIDQ läbimist, peate enne sisekujunduslitsentsi saamist selle eksami sooritama ja sooritama. Isegi kui te ei ela osariigis, kus on vaja NCIDQ sertifikaati, võib selle eksami sooritamine suurendada teie võimalust saada tööle disainifirmasse ja aidata teil karjääri luua.

NCIDQ eksamil osalemiseks peate täitma järgmised abikõlblikkuse juhised:

Teenige Associates'i kraad, tunnistus või diplom ja lõpetage 5280 töötundi. Lõpetage bakalaureuse- või magistrikraad mõnel muul erialal või sisekujundustunnistus, -diplom või -kraad ja täitke 3520 töökogemust. Lõpetage bakalaureuse- või magistrikraad ja lõpetage 3520 tööd – kogemustunnid

Riiklikul sisekujunduse kvalifikatsiooninõukogul (NCIDQ) on kolm osa. Esimene jaotis on ainult põhialused IDFX/IDFX. Saate selle eksami osa sooritada, kui olete magistri- või bakalaureuseõppe programmi viimasel aastal või olete täitnud haridusnõuded, kuid ei ole veel täitnud töökogemuse nõudeid.

Eksami kaks ülejäänud osa hõlmavad Professional IDPX ja Practicum PRAC. Enne nende vastuvõtmist peate täitma hariduse ja töökogemuse nõuded.

4. samm: looge oma portfell

Saate alustada oma portfelli loomist enne või pärast NCIDQ lõpetamist. Teie portfoolio peaks olema täis kvaliteetseid fotosid, mis jäädvustavad teie parimaid töid. Saate oma portfelli veebis üles panna, kui proovite meelitada oma kliente või esitate selle disainifirmale.

5. samm: laiendage oma ettevõtet

Kui töötate enda heaks, looge oma brändi identiteet, töötage välja sotsiaalmeedia strateegia ja looge võrgustikku kohalikel üritustel. Enda loomine uueks disaineriks võib võtta aega, nii et mida rohkem võrgustate, seda parem.

Sisekujundaja nõuded osariigiti

Peamine tee sisekujundajaks saamiseni on järgmine:

Teenige sidus- või bakalaureusekraad disainiga seotud valdkonnas Hankige asjakohane töökogemus. Võtke NCIDQ, et saada sisekujunduslitsents

Kuid Ameerika Ühendriikides kehtestab iga osariik oma eeskirjad, mis muudab tee keerulisemaks. Mõnes osariigis on sisekujundajate jaoks ranged reeglid, teistes aga mitte. Siin on sisekujunduse kvalifikatsioonid osariigiti.

Kuna osariigid võivad nõudeid igal ajal muuta, klõpsake kehtivate kvalifikatsioonide vaatamiseks allolevat seotud veebisaiti.

Alabama

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Alabama registreeritud sisekujundaja kvalifikatsioonid

Alabamas registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate täitma haridus- ja töökogemuse nõuded ning läbima NCIDQ. Hariduse miinimumnõue on kõrgharidus sisekujunduses pluss 3-4 aastane töökogemus.

Taotlejad peavad esitama ka registreeringu ja läbima 10 tundi täiendusõpet aastas.

Alaska

Alaskal ei ole sisekujundajate jaoks haridust ega litsentsinõudeid.

Arizona

Arizonal ei ole sisekujundajate jaoks haridust ega litsentsinõudeid.

Arkansas

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Arkansase registreeritud sisekujundusnõuded

Arkansase registreeritud sisekujundajaks kvalifitseerumiseks peate läbima CIDA kraadiõppe programmi või samaväärse ja vastama minimaalsele töökogemusele. Peate sooritama NCIDQ eksami. Registreeritud sisekujundajad peavad aastas läbima kuus tundi täiendõpet.

California

Pealkiri: Sertifitseeritud sisekujundaja Veebisait: California sertifitseeritud sisekujundaja kvalifikatsioonid

Californias sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks peate läbima nõutud haridus- ja minimaalse töökogemuse tunnid ning sooritama California IDEXi eksami. California nõuab iga kahe aasta järel 10 tundi jätkuõpet.

Colorado

Pealkiri: Litsentseeritud sisekujundaja Veebisait: Colorado litsentseeritud sisekujundaja kvalifikatsioonid

Kuigi Colorado ei loetle litsentseeritud sisekujundajaks saamiseks konkreetseid haridusnõudeid, nõuavad nad NCIDQ läbimist, millel on oma haridus- ja töökogemuse juhised.

Connecticut

Pealkiri: registreeritud sisekujundaja veebisait: Connecticuti registreeritud sisekujundaja nõuded

Connecticutis registreeritud sisekujundajaks saamise nõuded hõlmavad NCIDQ või muude võrdse või suurema väärtusega eksamite sooritamist. Registreerujad peavad iga kolme aasta järel läbima neli täiendõppetundi.

Delaware

Delaware'is ei ole sisekujundajate jaoks konkreetseid litsentsimise eeskirju.

Florida

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Florida registreeritud sisekujundaja nõuded

Floridas registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate läbima NCIDQ ja esitama tõendi oma avalduse edastamise kohta. Peate iga kahe aasta järel läbima 20 tundi täiendõpet, mis sisaldab 14 tundi tervishoiu, ohutuse ja heaolu vallas, 2 tundi Florida ehitusnorme ja 2 tundi eriteemadel.

Gruusia

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Georgia registreeritud sisekujundaja nõuded

Gruusias registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate täitma minimaalsed haridus- ja kogemusnõuded ning läbima NCIDQ. Te peate oma litsentsi uuendama iga kahe aasta järel, läbides 12 tundi täiendõpet.

Hawaii

Hawaiil ei ole sisekujundajana töötamiseks litsentsinõudeid.

Idaho

Idahos sisekujundajana töötamiseks ei ole konkreetseid haridus- ega litsentsimisnõudeid.

Illinois

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Illinoisis registreeritud sisekujundaja nõuded

Illinoisis registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate täitma minimaalse hariduse ja töökogemuse nõuded. Lisaks peate läbima kõik NCIDQ eksami osad. Illinoisi sisekujundajatel ei ole täiendõppe nõudeid.

Indiana

Pealkiri: registreeritud sisekujundaja veebisait: Indiana registreeritud sisekujundaja nõuded

Indianas registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate täitma NCIDQ või omama aktiivse Indiana arhitekti litsentsinumbri. Peate oma litsentsi uuendama kaks korda aastas ja läbima 12 tundi jätkuõpet.

Iowa

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Iowa registreeritud sisekujundaja nõuded

Iowas registreeritud sisekujundajaks saamiseks peab teil olema vähemalt kaheaastane kolledž koos kolledži ja kuueaastase töökogemusega. Samuti peate sooritama NCIDQ eksami. Lisaks tuleb iga kahe aasta tagant läbida kümme tundi täiendõpet.

Kansas

Kansases sisekujundajana töötamiseks pole konkreetseid litsentsinõudeid.

Kentucky

Pealkiri: Sertifitseeritud sisekujundaja veebisait: Kentucky sertifitseeritud sisekujundaja nõuded

Kentuckys sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks peate lõpetama keskhariduse, omandama nõutava kogemuse ja sooritama NCIDQ või NCARB eksami. Peate uuendama oma sertifikaati ja täitma igal aastal 12 isikliku arengu üksust.

Louisiana

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Louisiana registreeritud sisekujundaja nõuded

Louisianas registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate täitma minimaalsed haridus- ja kogemusnõuded ning läbima NCIDQ. Peate oma registreerimist igal aastal uuendama ja läbima viis tervishoiu, ohutuse ja hoolekandealase täiendõppe tundi.

Maine

Pealkiri: Sertifitseeritud sisekujundaja Veebisait: Maine'i sertifitseeritud sisekujundaja nõuded

Maine'is sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks peate täitma minimaalsed haridus- ja kogemustunnid ning läbima NCIDQ. Kuigi peate oma sertifikaati igal aastal uuendama, pole jätkuõppe nõudeid.

Maryland

Pealkiri: Sertifitseeritud sisekujundaja Veebisait: Marylandi sertifitseeritud sisekujundaja kvalifikatsioon

Marylandis sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks peate vastama minimaalsele haridus- ja töökogemusele ning sooritama NCIDQ või samaväärse eksami. Iga kahe aasta järel peate läbima uuenduse ja kümnetunnise täiendõppe. Üks täiendusõppe tundidest peab olema keskendunud säästvale disainile.

Massachusetts

Massachusettsi sisekujundajatel ei ole registreerimis- ega litsentsimisnõudeid.

Michigan

Michiganis pole sisekujundajatel registreerimis- ega litsentsimisnõudeid.

Minnesota

Pealkiri: Sertifitseeritud sisekujundaja veebisait: Minnesota sertifitseeritud sisekujundaja nõuded

Minnesotas sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks peate läbima CIDA poolt heaks kiidetud (või samaväärse) sisekujunduse bakalaureuseõppe. Teil peab olema ka kvalifitseeritud töökogemus ja läbima NCIDQ. Uuendamisperiood on iga kahe aasta tagant ja peate läbima 24 tundi professionaalset arengut, millest kaks tundi on keskendunud kutse-eetikale.

Mississippi

Pealkiri: Sertifitseeritud sisekujundaja veebisait: Mississippi sertifitseeritud sisekujundaja nõuded

Mississippis sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks peab teil olema nelja-aastane sisekujunduse kraad ja IDQE läbimine või kümneaastane töökogemus ja IDQE läbimine. Iga kahe aasta järel peate läbima 12-tunnise täiendõppe tervishoiu, ohutuse ja heaolu teemadel.

Missouri

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Missouris registreeritud sisekujundaja nõuded

Missouris registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate täitma haridus- ja kogemusnõuded ning läbima NCIDQ. Iga kahe aasta järel peate läbima 1 ühiku heakskiidetud täiendõpet, mis võrdub kümne kontakttunniga.

Montana

Montanas sisekujundajana töötamiseks ei ole litsentsi ega registreerimisnõudeid.

Nebraska

Nebraskas sisekujundajana töötamiseks ei ole litsentsi ega registreerimisnõudeid.

Nevada

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Nevada registreeritud sisekujundaja nõuded

Nevada registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate olema läbinud CIDA või samaväärse sisekujundusprogrammi või omandanud kraadi NAAB-i poolt akrediteeritud arhitektuuriprogrammist. Teil on vaja ka kaheaastast kogemust ja olete sooritanud NCIDQ eksami. Pärast registreerimist peate igal aastal läbima kaheksa tervishoiu, ohutuse ja heaolu täiendõppe osakonda.

New Hampshire

New Hampshire'is sisekujundajana töötamiseks ei ole registreerimis- ega litsentsimisnõudeid.

New Jersey

Pealkiri: Sertifitseeritud sisekujundaja veebisait: New Jersey sertifitseeritud sisekujundaja nõuded

New Jerseys sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks peate läbima CIDA akrediteeritud disainiprogrammi või samaväärse. Samuti peate omama vajalikke kogemusi ja läbima NCIDQ. Peate oma tunnistust uuendama iga kahe aasta tagant ja läbima 12 täiendõppe tundi. Sellest 12 tunnist kuus peavad keskenduma tervisele, ohutusele ja heaolule.

Uus-Mehhiko

Pealkiri: Litsentsitud sisekujundaja veebisait: New Mexico litsentseeritud sisekujundaja nõuded

New Mexico litsentseeritud sisekujundajaks kandideerimiseks peate täitma minimaalsed haridus- ja kogemusnõuded, läbima NCIDQ ja esitama kolm viitekirja. Pärast sertifikaadi saamist peate igal aastal läbima kaheksa tundi heakskiidetud täiendõpet.

New York

Pealkiri: Sertifitseeritud sisekujundaja Veebisait: New Yorgi sertifitseeritud sisekujundaja nõuded

New Yorgis sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks peate läbima 2–5-aastase heakskiidetud sisekujunduse programmi ja omama vähemalt kaheaastast sisekujunduse töökogemust. Samuti peate läbima NCIDQ eksami kõik kolm osa.

Põhja-Carolina

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Põhja-Carolina registreeritud sisekujundaja nõuded

Pärast NCIDQ eksami sooritamist ja sooritamist võite saada registreeritud sisekujundajaks Põhja-Carolinas.

Põhja-Dakota

Põhja-Dakotas sisekujundajana töötamiseks ei ole registreerimis- ega litsentsimisnõudeid.

Ohio

Ohios sisekujundajana töötamiseks ei ole registreerimis- ega litsentsimisnõudeid.

Oklahoma

Pealkiri: registreeritud ärilise sisekujundaja veebisait: Oklahomas registreeritud ärilise sisekujundaja nõuded

Oklahomas registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate omandama sisekujunduse kraadi CIDA akrediteeritud ülikoolist, omama kaheaastast vastuvõetavat koolituskrediiti ja sooritama NCIDQ eksami. Iga kahe aasta järel peate läbima 24-tunnise täiendõppe tervishoiu, ohutuse ja hoolekande alal.

Oregon

Oregonis sisekujundajana töötamiseks ei ole registreerimis- ega litsentsimisnõudeid.

Pennsylvania

Pennsylvanias sisekujundajaks saamiseks ei ole registreerimis- ega litsentsimisnõudeid.

Rhode Island

Rhode Island ei nõua sisekujundajana töötamiseks litsentsi ega registreerimist.

Lõuna-Carolina

Lõuna-Carolinas sisekujundajana töötamiseks ei ole registreerimis- ega litsentsimisnõudeid.

Lõuna-Dakota

Lõuna-Dakota ei nõua sisekujundajana töötamiseks registreerimist ega litsentsi.

Tennessee

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Tennessee registreeritud sisekujundaja nõuded

Tennessee registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate omandama disaini kraadi CIDA akrediteeritud ülikoolis või kolledžis ja täitma minimaalse töökogemuse. Samuti peate läbima NCIDQ eksami. Esmaseks registreeringu uuendamiseks on vaja 12 erialast arengutundi kahe aasta jooksul. Uuendamine pärast esimest kahte aastat nõuab 24 professionaalset arengutundi kahe aasta kohta.

Texas

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Texase registreeritud sisekujundaja nõuded

Texases registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate sooritama NCIDQ eksami. Litsentsi uuendamiseks peate läbima 12 täiendõppetundi aastas.

Utah

Pealkiri: osariigi sertifitseeritud ärilise sisekujundaja veebisait: Utah osariigi sertifitseeritud ärilise sisekujundaja nõuded

Utahis riiklikult sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks peate sooritama NCIDQ eksami. Peate oma litsentsi uuendama iga kahe aasta järel, paaritutel aastatel, läbides vähemalt 20 tundi jätkuõpet.

Vermont

Vermont ei nõua sisekujundajana töötamiseks registreerimist ega litsentsi.

Virginia

Pealkiri: Sertifitseeritud sisekujundaja Veebisait: Vermonti sertifitseeritud sisekujundaja nõuded

Virginias sertifitseeritud sisekujundajaks saamiseks peab teil olema vähemalt nelja-aastane sisekujunduskraad CIDA akrediteeritud koolist ja vähemalt kaheaastane töökogemus. Lisaks peate läbima NCIDQ eksami. Te peate oma litsentsi uuendama iga kahe aasta järel, läbides 16 tundi täiendõpet.

Washington

Washingtoni osariigis sisekujundajana töötamiseks ei ole litsentsi ega registreerimisnõudeid.

Lääne-Virginia

Lääne-Virginia ei nõua sisekujundajatelt registreerimist ega litsentsi taotlemist.

Wisconsin

Pealkiri: Registreeritud sisekujundaja veebisait: Wisconsini registreeritud sisekujundaja nõuded

Wisconsinis registreeritud sisekujundajaks saamiseks peate täitma sisekujundus- või arhitektuuriprogrammi ja vastama minimaalsetele töökogemuse nõuetele. Peate oma litsentsi uuendama paarisaastate kaupa, läbides 9 tundi heakskiidetud täiendõpet.

Wyoming

Wyomingis sisekujundajaks saamiseks ei ole litsentsi ega registreerimisnõudeid.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook