Kuidas teha kindlaks, kas vanni standardsuurus teile sobib

How To Tell If The Standard Bathtub Size Suits You

Vannitoa kujundamisel tiirlevad paljud teie sanitaartehnilised otsused teie vanni ümber. Uue vanni ostmine on lõbus, kuid samas ka väljakutseid pakkuv. Kuidas teada saada, kas standardne vanni suurus sobib teile?

How To Tell If The Standard Bathtub Size Suits You

Selline ülesanne nagu vanni suuruse valimine võib osutuda keeruliseks. Vanni standardsuurused varieeruvad olenevalt nende margist ja mudelist. Vanni kuju ja selle valmistamiseks kasutatud materjalid peaksid olema teie vannitoaga seotud. Siin vaatleme mõnda vannitoakujundust, mis inspireerivad teie järgmist vannituba.

Vanni ajalugu

Vanni vanni kasutati kõige varem aastal 3300 eKr. Kaasaegse vanni, nagu me seda täna tunneme, leiutas aga 1883. aastal John Michael Kohler. Wisconsinis Sheboyganis töötades võttis Kohler malmist hobuseküna ja kinnitas selle külge neli jalga, et seda saaks maapinnast üles tõsta. Pärast seda, kui küna oli kaetud emailiga, leiutati esimene tänapäevane vann.

History Of The Bathtub

1968. aastal leiutas Roy mullivann mullivanni. Rooma, nagu seda kutsuti, kasutas integreeritud düüsid õhu ja vee suhtega 50-50.

Standardne vanni suurus

Standard Bathtub Size

Vann, mis on paigaldatud enamikus kodudes üle kogu riigi, on tuntud kui "alkovivann". Keskmiselt on alkovivann 60 tolli pikk ja 32 tolli lai. Enamik vanne on 14–16 tolli kõrgused. Masstoodanguna toodetud vannid on maksimaalselt 70 tolli pikad. Kõik, mis on pikem, ja peate selle eritellimusel valmistama.

Väike vanni suurus

Väike eraldiseisev vann on 55 tolli pikk (4,58 jalga), 27 tolli lai (2,25 jalga) ja vee sügavus 15 tolli (1,25 jalga).

Millised on kaasaegse vanni osad?

Vann ei ole lihtsalt anum, mis hoiab vett. Kuigi vannil on erinevad osad ja see vajab hooldust, on vanni lihtne säilitada.

On ütlematagi selge, et vajate veevarustust ja vanni. Märkate, et me ei lisanud seda nimekirja, sest me ei tahtnud teie intelligentsust solvata. Siin on vanni olulised osad:

What Are The Parts Of A Modern Bathtub?

Sulgemisventiilid

Teie vett juhivad kaks sulgeventiili – kinnitusklapid ja primaarventiilid. Pärast 1980. aastat ehitatud kodudes on kinnitused, mis eraldavad toitetorust jooksva sulgeventiili. Peamine sulgeventiil juhib veevoolu.

Kui teil pole eraldi sulgeventiile, võiksite mõelda nende paigaldamisele, kuna need sobivad suurepäraselt hädaolukordadeks.

Suunamistoru

See tükk võimaldab vett voolata ühte piirkonda, nii et kuum ja külm vesi pääsevad läbi sama segisti. Parim viis, kuidas saate aru, kas teil on vaja jaotustoru vahetada, on madal veesurve.

Tasapinnaline rist

See tükk ühendub jaotustoru, külma ja kuuma veevarustuse ning veljega, nii et vesi voolab teie vannitoast. Nelja ristiga toruühendus juhib veevoolu.

Velg

See on vanni ülemine serv, mida mõnikord nimetatakse "huuleks". Huul pakub teie vannile kindlat alust, millel puhata ja vannist täistuna välja hüppavat vett kinni püüda.

Äravool

Drenaaž laseb vett teie vannist lahkuda. Päris lihtne, eks? See on teie vanni põhjas olev ümmargune auk. Nagu sa seda juba ei teadnud. Niipea kui märkate äravooluprobleeme, puhastage äravoolutoru.

Paindlik pistik

See osa katab teid, kui teil on pistikuga probleeme. Kui teie torud ei ole üksteisega 100 protsenti ühendatud, saab põimitud terasest ühendustoru ühendada teie vanni teie kodu veevarustusega. Kui teil on eraldiseisev vann, saate oma torustiku oma seadmetega joondada.

Ülevoolutoru

Teie ühenduste ja äravoolu vahel püüab ülevoolutoru üleliigse vee ja suunab selle läbi eraldi toru teie äravoolu. Ülevoolutoru kergendab koormust või veevoolu teie äravoolu.

Lõks

Muidu tuntud kui "S-Bend" toru on külgsuunas S-kujuline. Disain võimaldab vett kinni hoida, kaitstes teid bakterite ja gaaside eest. Lõks võimaldab jäätmetel teie kodust väljapoole liikuda.

Jäätmete väljalaskeava

Muidu tuntud kui. äravooluava, mille leiate oma tualeti ümbert. See tugineb raskusjõule, et tõmmata jäätmed alla kanalisatsiooni, pakkudes selget kanalit, kuhu jäätmed kõrvaldatakse. Väljalaskeava on ühendatud lõksuga, mis lõpuks hoiab ära kahjulike ainete mõju teie veevarustusele.

Kinnitusmutter

Kinnitusmutrid toimivad lukustusfunktsioonina, mis kinnitab teie vanni kinnitusdetailid seina külge. See on põhjus, miks teie vann püsib paigal ja teie segistid ei kuku maha. Päris oluline, eks?

Dekoratiivne paneel

See on seina välimine kiht, mis katab teie vannitoa sisemised torud. Plaat või kivi on kaks populaarset valikut, kuid saadaval on ka teisi valikuid. Paneel varjab teie vanni sisemised tööd.

Vooder

Ühendatud sein, mis on ühendatud teie vanniga ja mis kinnitab selle. Teate, et teil on probleem, kui vooderdist lekib vesi. See on vannitoa voodriga kõige levinum probleem.

Vanni tila

Kas teate nuppe, millega vett sisse ja välja lülitatakse? Täht "C" on kirjutatud ühele käepidemele ja tähendab "külma" ja teisel käepidemel on "H", mis tähendab "kuum"? Noh, need oleksid osa teie vanni tilast. Need on osa teie segistisüsteemist.

Erinevat tüüpi standardsed vannid

Kaasaegne lihvimistehnoloogia on teinud vannitoa edusamme, mis on mõjutanud seda, kuidas inimesed oma keha puhastavad. Vann ei ole lakanud arenemast ega peagi kunagi. Ja see on hea.

Eraldiseisvad vannid

Freestanding Bathtubs

Eraldiseisvad vannid näevad moodsad välja ning neil on siledad jooned ja stiilsed kõverad. Tüüpiline eraldiseisev vann on umbes 60 tolli pikk ja 30 tolli lai ning vee sügavus 19. Saadaval on väiksemad suurused, mille pikkus on 55 tolli, laius 27 tolli ja vee sügavus 15 tolli.

Suuremate vannitubade jaoks on suur eraldiseisev vann 72 tolli pikk ja 32 tolli lai ning vee sügavus 20 tolli.

Eraldi seisev akrüülvann

Freestanding Acrylic Bathtub

Eraldiseisvad vannid nõuavad sageli suuremat vannituba. Eelistatud valik on ovaalsed vannid. Enamik eraldiseisvaid vanne on akrüülist. Ja kuigi need võivad tunduda suuremad, on need vaid veidi laiemad kui traditsioonilised ristkülikukujulised vannid. Kuid need on sama pikad ja sügavad.

Nurgavann

Corner Bathtub

Tavalise vanni tilk on 60 tolli pikk ja 30 tolli lai ning vee sügavus 16 tolli. Saadaval on väiksemad ja suuremad suurused. Allapandud vannil ei ole nähtavaid viimistletud külgi, kuid selle serv on nähtav, erinevalt allamonteeritavatest vannidest.

What is the standard bathtub size

Vann on vannitoa oluline osa. Teie vajadustele vastava stiili ja suuruse valimisel on oluline varuda aega. Eelistatav kuju, valitud materjal ja kaal on kõige olulisemad tegurid, mida arvestada.

Marmorist vann

Marble Bathtub

Marmorist vannid on tänapäeval turul kõige kenamad, raskemad ja kalleimad vannid. Munakujuline marmorist eraldiseisev vann on peen ja orgaaniline. Kui soovite elegantset sajandi keskpaiga kaasaegset vannituba, leiate parema valiku kui marmor. Marmorist vann on iga vannitoa keskne element. See stiil pakub kaasaegset elegantsi traditsioonilise tunnetusega.

Tänapäeval pakuvad vannid ergonoomilist disaini, mis lisab füüsilist mugavust. Monoliitvann on ruumikas ja funktsionaalne. Üks omadus, mida ainult marmor suudab pakkuda, on selle hallid veenid, mis rõhutavad teie vannitoa värve, andes ruumile loomulikuma tekstuuri.

Enne vanni suuruse valimist veenduge, et teie põrand talub kaalu. See on vajalik ettevaatusabinõu, kui valite marmorist või kivist vanni. Isegi väike või standardsuuruses vann võib teie vannitoa jaoks olla liiga raske.

Marmorist mullivann

Marble Whirlpool Bathtub

Kui soovite oma vanni marmormängu täiustada, saate selle hankida mullivanni funktsiooniga. Mõned vannid on standardse vanni suuruse tabeli järgimiseks liiga erilised. See võib juhtuda, kui vannil on ebatavaline kuju. Sellegipoolest võite mõõtmistele tugineda. Oleme maininud eraldiseisvaid vanne, kuid kui eelistate näiteks nurgavanni, oleks standardvanni mõõtmed 60 × 60 tolli ja vee sügavus 20 tolli.

Place a green plant on the corner of your bathroom

Mõned vannid sobivad paremini keha pesemiseks, teised aga stressi leevendamiseks, lõõgastumiseks ja mediteerimiseks. See pole ainus detail, mis aitab teil määrata vajaliku vanni suuruse ja kuju. Näiteks kui teil on suur ja avar vannituba, on tõenäoline, et vanni standardsuurus ei vasta disainile.

Lariana vann

Creating a spa on the bathroom with rattan chairs

Lariana eraldiseisval vannil on kumer sisemus, mis on kontrastiks selle sirgema välispinnaga. Põhi näib hõljuvat üle põranda. Mõned vannid on sügavamad kui standardmudelid, mistõttu on need sarnased Jaapani vannidega, mis on kõrgemad ja lühemad. Kuigi mõned kaasaegsed eraldiseisvad üksused on mõlema stiili hübriidid.

Ovaalne vann

Hardwood Floor Bathroom DesignHardwood Floor Bathroom Design

Suur ovaalne vann on tänapäeval turul kõige levinum eraldiseisvate vannide stiil. Kui otsustate vannitoa mõõtmete ja paigutuse põhjal, millise suurusega teie vann peaks olema, püüdke saavutada visuaalne harmoonia. Ärge tehke seda viga, kui paigaldate väikesesse vannituppa suure vanni. See tekitaks klaustrofoobia tunde, seda muidugi juhul, kui saaksite selle isegi uksest sisse.

Monoliit vann

Rectangular bathtub style design

Monoliitvann pakub avarat supluselamust. See moodsa välimusega vann mahutab kaks inimest ja sobib ideaalselt väikelastega peredele, hõlbustades nende üheaegset vannitamist. Peaksite arvestama, et vanni standardsuurused on olenemata nende kujust ühesugused. Olgu need ovaalsed või ristkülikukujulised, mõlemad on ühesuurused.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Mitu gallonit vett mahutab tavaline vann?

Kui me räägime standardpikkusest viis jalga ja laius on kas 30 või 32 tolli. Vanni maht sõltub ka sügavusest ja ülevoolu äravoolu asukohast. Nii et 2,5 jala pikkune 14-tolline vann on peaaegu 110 gallonit.

Ülevoolu äravool on neli tolli vanni pinnast allpool. 4-tollise paigutusega mahutavus on 78 gallonit. Kui ülevooluava on ülaosast kuus tolli allpool, on mahutavus 62 gallonit.

Mis on vannitilk?

Drop in vannidel ei ole viimistletud külgi. Need on paigaldatud keset vannituba asuvasse alkoovi või poolsaarele. Tilgad on nagu tavalised tavalised vannid, kuid neil on rohkem vabadust.

Mis vahe on ehituskoodidel ja NKBA juhistel?

Ehitusnormid on seadused, mis hõlmavad ehituse ja projekteerimise ametlikke ohutusreegleid. Kõik peavad järgima seadusi. Pole tähtis, kui suur või väike teie projekt on.

National Kitchen and Bath Association (NKBA) pakub juhiseid, mis aitavad sisekujundajaid vannitubade loomisel.

Kas väikesesse majja saab vanni panna?

Võite panna vanni väikesesse majja, kuid nagu kõik muu teie pisikeses kodus, on teie pisike vann väike. Väikese majavanni standardlaius on keskmiselt 22,5 tolli.

Mis on vann?

Sellega on kõik nimes. Leotusvann on vann, mis võimaldab teil oma keha leotada. Vannid on sügavad ja kujundatud rahustava ja lõõgastava supluskogemuse jaoks.

Kui palju vanni vahetamine maksab?

Uued vannid maksavad keskmiselt 1400–7500 dollarit. USA keskmine standardse vannitoa asendamine on 4340 dollarit.

Vanni standardsuuruse järeldus

Vann on iga vannitoa krooniks. See on omamoodi altar – privaatne koht, kus saate oma keha kummardada. Vannid on ka head viisid, kuidas oma kodule väärtust lisada. Ilusa vanniga kodu on lihtsam müüa kui vana vanniga kodu. Ja mitte ainult, vaid vannis käimine on teie kehale ja tervisele kasulik. Vann pakub suuremat füüsilist mugavust kui dušš, pakkudes samas koha lõõgastumiseks ja lõõgastumiseks pärast pikka päeva.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook