Levinud isolatsioonivead

Common Insulation Mistakes

Isolatsiooni paigaldamine on nagu värvimine. Tundub lihtne. Peaaegu kõik arvavad, et saavad sellega hakkama. Ja peaaegu kõik teevad vigu. Teades, milliseid vigu vältida, muudab teie isetegemise isolatsioonitööd edukamaks.

Common Insulation Mistakes

Isolatsioonivead ja kuidas neid vältida

Valesti paigaldatud soojustus põhjustab tavaliselt külmemaid või kuumemaid maju ja vähem mugavat kodu. Kütmine ja jahutamine maksab rohkem. Niiskus võib olla probleem, mis põhjustab hallituse ja hallituse kasvu ning meelitab ligi kahjureid, näiteks termiite. Isolatsioonivead võivad põhjustada isegi tulekahjusid.

Ei sulge õhku

Isolatsioon on soojustõke, mis aeglustab soojusülekannet. Suurem osa sellest ei ole õhutõke. Õhk liigub otse läbi selliste toodete nagu katmata klaaskiud. Enne isoleerimist tihendage kõik augud ja vahed purgis või pahtliga pihustusvahuga. (Akustiline pahteldamine ei kuiva kunagi ja peab olema kaetud.)

Elektrikarbid ja torustikud ning mehaanilised läbiviigud välisküljele. Torustiku ja elektri läbiviigud pööningutele. Samuti vanniventilaatorid ja valguskastid. Puit-puidu õmblused, näiteks seinaplaadid põranda külge ja naastude konstruktsioon – mida ülaltoodud pildil pole tehtud. See on paljudes jurisdiktsioonides ehitusnormide standardnõue.

Pööningu õhuvoolu blokeerimine

Pööningukorruse isolatsiooniteki kohal olev pööninguõhk peaks olema välistemperatuurile lähedane. Selle saavutamiseks on õhu liikumine hädavajalik. Ka pööningu ventilatsioon aitab niiskust kontrollida. Ärge kunagi blokeerige ventilatsiooniavasid.

Pööningu isolatsiooni paigaldamisel või lisamisel paigaldage ventilatsioonitõkked, et võimaldada takistamatut õhu liikumist sofiti tuulutusavade ja katuse tuulutusavade või viilu tuulutusavade vahel. Kõik ventilatsiooniavad peavad olema konstrueeritud nii, et need hoiaksid kahjurite ja vee eest.

Olemasoleva isolatsiooni eemaldamine võib olla ebavajalik

Paljudel juhtudel on olemasoleva isolatsiooni eemaldamine aja ja raha raiskamine. Lahtise isolatsiooni lisamine pööningule, mis sisaldab klaaskiudu või tselluloosi, on täiesti vastuvõetav. Kattega klaaskiu paigaldamine katmata klaaskiule seinaõõnsustesse lisab R-väärtust seni, kuni see pole liiga palju kokku surutud.

Olemasoleva isolatsiooni eemaldamine võib olla hädavajalik

Mõni olukord nõuab olemasoleva isolatsiooni eemaldamist – ohutuse huvides või uue toote edukaks paigaldamiseks. Suurema isolatsiooni lisamine ilma probleemi lahendamata põhjustab rohkem peavalu ja kulusid.

Märg isolatsioon. Enamikul märjal isolatsioonil on R-väärtus vähenenud. Eemaldage see ja parandage leke. Hallitus ja hallitus. Hallituse ja hallituse kasv tähendab tavaliselt niiskuse tungimist. Hallitus võib põhjustada terviseprobleeme ja haiseb. Enne isolatsiooni lisamist lahendage probleem. Kahjurite nakatumine. Teie isolatsioonis pesitsevad närilised ja putukad vähendavad kindlasti isolatsiooni väärtust. Enne uue isolatsiooni paigaldamist tuleb eemaldada isolatsioon ja kahjurid. Asbest. Asbesti eemaldamine või selle rahule jätmine on probleemi lahendamiseks parim viis. Lahtise täiteisolatsiooni puhumine selle peale tundub olevat hea mõte, kuid isegi see protsess saadab õhku asbestifibrillid. Mõned riigid nõuavad professionaalset eemaldamist.

Liiga suure isolatsiooni sundimine

Selliste toodete, nagu klaaskiudvatid, isolatsiooniväärtus tuleneb neis olevast õhust. Rohkem pole parem, kui see on kokku surutud. Battid kaotavad R-väärtuse. 5 ½-tollise vati kokkupressimine 3 ½-tollisse süvendisse ei anna teile R-20 seinu. See annab teile kallima isolatsiooniga R-12. Optimaalsete tulemuste saavutamiseks kasutage sobivat suurust.

Tähelepanu detailidele

Batt-isolatsioon on mõeldud seinaõõnsuste täitmiseks naastudest naastudeni ja kattekihist kipsplaadini. Piisavalt lähedal ei ole piisavalt hea. Elektrikarpide, juhtmete ja torude taha vattide kokkupressimine jätab külmad kohad. Batt, mis ei täida nurka, jätab teise külma koha. Külma kohti on piisavalt ja kogu sein on ohus.

Lõika välja sobiv kogus isolatsiooni, et see sobiks hästi takistuste ümber. Lõigake nahkhiired juhtmestiku ja torude ümber. Tõmmake vatt nurkadesse. Lõika vatid nii, et need sobiksid korralikult mittestandardsetesse naastude õõnsustesse. Tolli maha lõikamine on parem kui batooni kokkupressimine.

Vale isolatsiooni kasutamine

Kõigi saadaolevate isolatsioonitüüpide puhul võib olla lihtne teha valesid valikuid. Siin on mõned asjad, mida meeles pidada.

Mullikile isolatsioon ja peegeldav isolatsioon on mõnes olukorras tõhusad. Teistes täiesti väärtusetu. Klaaskiud ei ole keldrisse parim valik. Jäik vahtplaadist soojustus või pihustusvahust isolatsioon on niiskuskindel ja paremad valikud. Heliisolatsiooniks sobib kõige paremini mineraalvill. Pihustusvahuga isolatsioon on pööningupõrandate jaoks vale valik. Ohutus. Ärge kasutage tuleohtlikku isolatsiooni soojusallikate (nt ahjud ja valgustid) läheduses.

Aurutõkke paigaldamine valesti

Ärge paigaldage olemasoleva pinnakattega isolatsiooni peale teist isolatsioonikihti. Kihtide vahele võib jääda niiskus. Pindkattega isolatsiooni aurutõkkeosa tuleb alati paigaldada vastu seina sooja külge.

Mõned kohad nõuavad naastude siseküljel 6-millist polüaurutõket. Ei ole vaja kasutada kattekihiga kurikasid. Polüüm peab olema korralikult suletud ja kattuma.

Kohalike ehitusreeglite eiramine

Üheksakümmend protsenti USA majadest on alaisoleeritud. Majaehitus on muutunud väga reguleerituks. Kohalikud koodid muutuvad ja nõuavad sageli lube ja kontrolli. Enne projekti alustamist veenduge, et teate nõudeid. Määruste mittejärgimine nõuab aega, raha ja süvenemist.

Tuleohutus

Paljud isolatsioonitüübid on tuleohtlikud. Jätke valguskastide ümber piisavalt ruumi ja ärge kunagi isoleerige valgustite kohal. Ärge katke ega sulgege õhutusavasid. Hoidke isolatsioon ahjudest, veesoojenditest või muudest lahtise leegi allikatest eemal.

Akende ja uste isolatsiooni ignoreerimine

Aknad ja uksed võivad põhjustada suure soojuskadu. Paigaldage vajadusel uus ilmastikuriba. Isoleerige raamide ja naastude vaheline õõnsus. Eemaldage olemasolev isolatsioon. Kasutage vähepaisuva pihustusvahu ja klaaskiu kombinatsiooni. Ärge pakkige klaaskiudu tihedalt kokku.

Palgake kogenud töövõtjad

Kui te ei tunne end mugavalt oma maja soojustamisel või renoveerimisel, kaaluge professionaali palkamist. See on kallim, kuid tõenäoliselt tehakse seda õigesti sobiva tootega sobivates kohtades.

USA-s töötab umbes 10 000 isolatsiooni paigaldajat. Teie õemees, kes tema keldri soojustas, ei pruugi olla üks neist. Isolatsiooni paigaldaja on mittekohustuslik amet. Seda õpitakse tööl ilma praktikaprogrammita.

Tehke oma kodutöö kindlasti oma piirkonna isolatsioonitöövõtjate kohta. Palgake kogemuste ja stabiilse tööjõuga ettevõte. Võite kulutada veidi rohkem raha, kuid tulemus peaks olema rahuldavam.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook