Luminofoor- ja neoonvärvide mõistmine ja nende kasutamine

Understanding Fluorescent and Neon Colors and How to Use Them

Fluorestseerivad ja neoonvärvid on eristuvad ja erksad toonid, mis on eredad ja väga küllastunud. Kunstnikud ja disainerid kasutavad silmatorkavaid ja säravaid fluorestseeruvaid ja neoonvärve, et eristuda rahvahulgast ja pakkuda graafikat, mis köidab teie tähelepanu. Kasutame neid värve ka ohutuse tagamiseks, et muuta töötajad tööobjektidel ja teeprojektides paremini märgatavaks.

Heledaid ja erksaid värve nimetame sageli fluorestseeruvateks või neoonideks. Kuid fluorestseeruvates ja neoonvärvides on midagi enamat kui nende erksad toonid.

Mis on fluorestsentsvärv vs. neoonvärv?

Understanding Fluorescent and Neon Colors and How to Use Them

Fluorestseerivad värvid erinevad erksatest värvidest, nagu neoonvärvid, nende loomise ja valguse peegeldamise poolest.

Fluorestseeruv värv

Fluorestseeriv on värvinimi, mida kasutame erksate ja küllastunud toonide kirjeldamiseks. . Fluorestseeruvad värvid peegeldavad rohkem valgust ja näivad isegi seestpoolt helendavat. Fluorestseeruvad värvid on seotud loodusmaailma nähtusega, mida nimetatakse "fluorestsentsiks". Fluorestsents on valguse kiirgus materjalist, mis on neelanud valgust ja seejärel kiirgab seda madalama energia või madalama lainepikkusega. Sellest tulenev valguse emissioon annab fluorestseeruvatele materjalidele hõõguva efekti.

Me tuletame fluorestseeruvaid värve, kombineerides fluorestseeruvat värvainet sideainega, näiteks vaiguga, et saada tahke pigment. Tõeline fluorestseeruv värv on nähtav ultraviolettvalguses ja nähtava valgusega, kuid värv fluorestseerub UV-valguses. See tähendab, et UV-valgus ergastab molekulides olevat energiat ja tulemuseks on erksam värv. Tootjad on välja töötanud ka päevavalguses fluorestseeruvad pigmendid (DFP), mis tagavad samad erksad värvid kui UV-valgus. Neid pigmente kasutatakse laialdaselt tööstusharudes, kus tähelepanu pööramine on kasulik. Nende hulka kuuluvad kaubanduslikud pakendid, spordivarustus, graafiline disain, sisekujundus ja turvavarustus.

Neoonvärv

Neoongaas on väärisgaas, mida leidub Maa atmosfääris. Kui asetate neoongaasi torusse ja valgustate sellele valgust, tekitab see punakasvioletset värvi. Teised gaasid, nagu argoon, heelium, krüptoon ja ksenoon, toodavad muid värve, nagu sinine, oranž, valge, kollane ja roheline. Neoonvärvid on nende gaaside tekitatud värvide eredad ja erksad kujutised.

Fluorestsents- ja neoonvärvide kasutamine

Wash basins in neon colors

Kasutame terminit fluorestsentsvärv, et kirjeldada nii värve, mida tootjad pärinevad tegelikest luminestsentspigmentidest, kui ka neid erksaid ja erksaid värve, mis lihtsalt paistavad pimedas helendavat. Samamoodi on neoonvärvid need, mille loome väärisgaase sisaldades ja süüdates ning ka need värvid, mis on eredad ja intensiivsed.

Kuigi tõelist fluorestseeruvat ja neoonvärvi kasutatakse kunstiliselt, viitab enamik fluorestseeruvate või neoonvärvide kasutusest disainitööstuses pigem värviterminile kui loodusmaailma nähtustele.

Fluorestseeruvate/neoonvärvide omadused

Qualities of Fluorescent/Neon Colors

Fluorestseerivatel ja neoonvärvidel on erksad toonid, mis muudavad need värvipalettidele väärtuslikuks lisandiks. Nende värvide olemasolu tähistab avalikkuse jaoks olulisi omadusi.

Heledus ja erksus – turundajad ja graafilised disainerid teavad, et fluorestseeruvad värvid on julged ja pilkupüüdvad. Nad kasutavad neid värve tähelepanu tõmbamiseks ja silmatorkava visuaalse kuva loomiseks. Energia ja põnevus – spordimeeskonnad ja varustusettevõtted kasutavad neid värve, et tekitada dünaamilisuse ja liikumise tunnet, mis on selles aktiivses kontekstis väärtuslik. Ohutus ja nähtavus – isegi päevavalguses on fluorestseeruvad/neoonvärvid hästi nähtavad, mistõttu on need ohutus kontekstis kasulikud. Need värvid on kasulikud ka kommertstoodetel, näiteks markeritel, et tõsta esile õpilaste jaoks olulisi tekste. Noorus ja mängulisus – need säravad värvid äratavad noorust, sest on säravad ja julged. Graafika- ja sisekujundajad tabavad neid värve kasutades mängulist ja "avangardlikku" stiili. Modernsus ja uuenduslikkus – inimesed kasutavad fluorestseeruvaid värve sellistes meediumites nagu tehnoloogia ja disain, mis rõhutab uusi ideid ja tulevikku suunatud mõtlemist.

Näpunäiteid fluorestsents-/neoonvärvide lisamiseks oma koju

Sisekujunduse kontekstis kasutame nende sarnaste erksate värvide tähistamiseks sõnu fluorestsents ja neoon. Erksaid värvitoone, mida me nimetame fluorestseeruvateks või neoonideks, seostatakse sageli retro, lapsiku ja isegi räige disainistiilidega. Kuna disainis on kõik tsükliline, tulevad need värvid igat liiki disainis tagasi.

Isegi kui arvate, et summutatud ja vaoshoitud värvid on hea maitse tunnuseks, saate kasutada säravaid fluorestseeruvaid ja neoonvärve, et tuua oma värvipaletti huvi. Nende värvide kasutamisel on oluline tegutseda ettevaatlikult, sest ainult vähesega võib asi olla.

Lihtsalt erksate värvide pop

Fluorescent and Neon Colors with lamps

Kui see on uus ettevõtmine, kaaluge oma sisekujundusse lihtsalt fluorestseeruva värvi lisamist. Proovige lisada väikese vaasi ja mõne uue nõudega sama värvi väikesed aktsendid. Kui tunnete end mugavamalt, lisage fluorestseeruvaid puudutusi lambi või mõne padjaga. Need on üksused, mida saate hõlpsasti muuta, kui soovite oma skeemi uues suunas nihutada.

Valige Värv

Neon wallpaper

Mitte iga neoonvärv ei kajastu iga inimesega. Mõelge oma praegusele värviskeemile ja mõelge neoonvärvile, mis täiendab teile juba meeldivaid värve. Värvipaari kaalumisel mõelge nii täiendavatele kui ka analoogsetele värvilahendustele.

Täiendavad skeemid ühendavad värvid, mis asuvad värvirattal üksteise vastas. Nende hulka kuuluvad punased kuni rohelised, sinised kuni oranžid ja kollased kuni lillad. Seda silmas pidades valige ere fluorestseeruv roosa valik, kui teil on roheline värviskeem. Või vaadake ereoranži või korallit, kui sinine on teie toa domineeriv toon.

Analoogsete värvikombinatsioonide jaoks vali värvid, mis on värvirattal kõrvuti. Levinud analoogsete paaride hulka kuuluvad rohelised ja sinised, oranžid ja kollased ning punased ja lillad.

Muutke värvide intensiivsust

Vary the Intensity of the Colors

Saate vaigistada fluorestseeruvate varjundite intensiivsust, sidudes need erineva tooniga sarnaste värvidega. Fluorestseeruv toon, mis on seotud mittefluorestseeruva tooniga, tekitab vähem stimulatsiooni. Teisisõnu kasutage neoonroosa ruumis, kus on muid kahvaturoosa varjundeid. Või ühendage neoonsinine sügava ja meeleoluka merevärviga, et kujundada ja anda sellele keerukam atraktiivsus.

Ühendage neoonid neutraalsete värvidega

Pair Neons with Neutrals

Pole kahtlust, et liiga palju erksaid värve kurnab teie silmi. Seetõttu on neoonide kasutamine hea läbimõeldult. Neoonvärvid näevad neutraalse paletiga silmatorkavad. Erksad värvikriipsud neutraalses ruumis muudavad selle läbimõeldud ja planeeritud. Samuti loob see üldisesse rahustavasse stiili särtsu. Kasutage heledate neutraalsete toonide segu, nagu valge, kreem ja beež, koos neoonvärvidega või ühendage need tumedate ja meeleolukate varjunditega, nagu tumehall, must ja pruun.

Kasutage fluorestseeruvaid värve õues

Use Fluorescent Colors Outdoors

Väljas olev päikesepaiste võib värvi summutada ja summutada. Lisage oma kujundusele täiendav värvipilt, lisades erksaid värve. Saate seda teha, värvides mõne vana välimööbli lõbusaks ja elavaks tooniks või lisades oma disainile mõned uued padjad. Selle lähenemisviisi eeliseks on see, et saate oma neooni maitset proovida ilma siseruumide värviskeemi muutmata.

Kas fluorestseeruvad värvid helendavad pimedas?

Fluorestseeruva pigmendiga valmistatud tõeline fluorestsentsvärv ei helendab pimedas, kuid helendab, kui see puutub kokku musta valgusega, mida nimetatakse ka UV-valguseks. See ei kehti fluorestseeruva värvi rahvakeelse kasutamise kohta, mis tähendab ainult eredat või erksat värvitooni. Fosforestsents on sarnane nähtus loodusmaailmas, mis on seotud fluorestsentsiga.

Mõlemal nähtusel on võime neelata ja kiirata valguslaineid. Kuigi fluorestseeruvad objektid kiirgavad valgust, mida nad on neelanud, kiirgavad valgust kiirgavad fluorestseeruvad objektid seda kiiresti ja peatuvad, kui eemaldate valgusallika. Fosforestseeruvad objektid neelavad valgust ja jätkavad selle kiirgamist pärast valgusallika eemaldamist. Seetõttu kasutatakse pimedas hõõguvates toodetes efekti loomiseks pigem fluorestseeruvaid fosfori pigmente.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook