Maailma parimad arhitektuuriblogid, mida iga arhitekt peab lugema

The World’s Best Architecture Blogs Every Architect Must Read

Kui olete arhitekt, üliõpilane või lihtsalt ehitusdisaini fänn, jälgite tõenäoliselt juba mitut juhtivat arhitektuurile pühendatud ajaveebi. Siiski on veel kümneid, millest te võib-olla pole kuulnud, mis on kindlalt vaatamist väärt.

Tasub oma aega vaadata, et vaadata kõiki neid ilusaid ja informatiivseid arhitektuuriblogisid. Leiad inspiratsiooni, ideid ja seoseid. Tellige oma lemmikud ja pöörduge sageli tagasi, et oma arhitektuuriteadmisi edasi arendada ja näha, mis on arhitektuurimaailmas uut.

Maailma parimad arhitektuuriblogid

1. Arhitektuurne kokkuvõte

The World’s Best Architecture Blogs Every Architect Must ReadEkskursioon Wes Gordoni ja Paul Arnholdi West Chelsea korteris, pildid Stephen Kent Johnson

Meie nimekiri algab ühe tuntuima arhitektuuriväljaandega Architectural Digest. Trükiajakiri käivitati Californias üle 100 aasta tagasi ja nüüd teeb veebisait suurepärase töö, et hoida arhitekte kursis uusimate tööstusstandarditega. AD jagab uuenduslikke kodusid, sisustusideid ja kodutooteid. Nende sait sisaldab ka funktsioone kuulsuste stiili, reisisihtkohtade ja kõrgekvaliteedilise kinnisvara kohta.

2. ArchDaily

Norm architects CabinSaarestiku maja / Norm Architects, pilt Jonas Bjerre-Poulsen.

2008. aasta märtsis alustas ArchDaily oma missiooni pakkuda arhitektidele üle maailma kõikehõlmavat tööstusalast teavet. Nende toimetus kogub teavet kõige mõjukamate, mainekamate arhitektide ja disainerite ülemaailmselt kogukonnalt. Külastajatel on võimalik lugeda viimaseid arhitektuuriuudiseid, sirvida tohutut artiklite kogu ning saada teavet praeguste arhitektuurivõistluste ja -ürituste kohta. Igakuised huvipakkuvad teemad hõlmavad tooraineid, kliimaprobleeme, interjööre ja seda, kuidas me kõik saaksime oma linnades ja kogukondades paremini koos elada.

3. Ajakiri Dezeen

Peter Barber Architects LondonPeter Barber Architects kuus telliskivielamute terrassi Charltonis

Dezeen Magazine esitab lihtsa missiooni: tuua oma lugejateni hoolikalt toimetatud valik maailma parimatest arhitektuuri-, disaini- ja interjööriprojektidest. See on aga veebisait, mis on kõike muud kui lihtne. Selle lehed on täis tohutul hulgal tööstusharuspetsiifilisi funktsioone, sealhulgas töökohtade tabel ja sündmuste juhend. Arvamuslood, taskuhäälingusaated, videod ja intervjuud on samuti vaid ühe kliki kaugusel.

Tutvuge Dezeeni auhindade lehel, et vaadata valdkonna parimaid disainereid, hooneid ja kodusisustustooteid. Dezeeni funktsioone kommenteeritakse palju, võimaldades lugejatel reaalajas piiluda arhitektide ja disainerite mõtetesse kogu maailmast.

4. Arhitiseerija

New Yorgis asuv Architizer püüab pakkuda arhitektidele teavet, mida nad vajavad paremate hoonete ja linnade ehitamiseks üle maailma. Tuhandete ettevõtete ja projektidega külastajad saavad otsida asukoha või projekti tüübi järgi, et leida oma töö jaoks inspiratsiooni. Värskendatud loend aitab tööstuse spetsialistidel ühendust võtta usaldusväärsete ehitustarvete tootjatega, alates akustilistest laeplaatidest kuni tööstusliku vannitoatarviku ja mööblini. Blogipostitused pakuvad inspiratsiooni ja nõuandeid, näiteks kuidas oma renderdusi konkurentide seast eristuda.

5. Archpaper.co

Tuntud ka kui Arhitekti ajaleht, Archpaper.com toob valdkonna professionaalidele õigeaegseid uudiseid, kuna see on seotud oma arhitektide, inseneride, disainerite, akadeemikute, töövõtjate, arendajate ja teiste selle valdkonnaga seotud nišikogukonnaga. Selle lai valik teemasid ulatub arhitektuurist ja kunstist transpordi ja urbanistikani. Liituge, et olla kursis viimaste võistluste, auhindade ja konverentsidega, või külastage, et leida turul uusimad ja parimad tooted.

6. DesignBoomi ajakiri

DesignBoom, millel on kontorid Milanos, Pekingis ja New Yorgis, on sõltumatu väljaanne, mis on keskendunud kaasaegse tööstuse probleemidele üle 20 aasta. See kritiseerib arhitektuuritehnoloogia ja disaini kõiki aspekte ning julgustab avatud dialoogi loomespetsialistide, tööstuse juhtide ja kogu ühiskonna vahel. Praegune sisu sisaldab artikleid puumajade kohta Norras, tervisekeskusest Hiina maapiirkonnas ja Hispaania hotellidest, mis on COVID-19 tõttu mahajäetud.

7. Kaasaegne

Contemporist on igapäevane uute toodete ja projektide allikas kaasaegse disaini valdkonna professionaalidele. Veebilehel on kuus kategooriat, mis keskenduvad arhitektuuri interjööride, haljastuse, disaini, kunsti ja reisimise kaasaegsele poolele. Vapustav fotograafia inspireerib valdkonna professionaale ja majaomanikke oma projektides neid kaasaegseid välimusi uuesti looma. Uusi tooteid tutvustatakse regulaarselt ja disainereid julgustatakse esitama avaldamiseks kvaliteetseid pilte oma töödest.

8. Arhitooniline

Arhitektidele ja disaineritele inspiratsiooni pakkuv Architonic on massiivne Zürichis põhinev tootesoovituste, infolehtede, juhendite ja muu raamatukogu. Arhitektuuriprojektid on seotud nende loomisel kasutatud sisustuse, materjalide ja furnituuriga, mis teeb teile meeldivate fotode esemete leidmise lihtsamaks.

Tööstusharu spetsialiste kutsutakse üles looma Architonic profiili, et tutvustada oma tööd ja luua seoseid. Saadaval on ka tasuta Architonic disainirakendus, mis muudab konkreetsete toodete ja teenuste otsimise töökohal mugavamaks.

9. Arhitektuurilabor

Keskendudes peamiselt arhitektuurile, kuna see on seotud linna- ja säästva disainiga, hõlmab Arhitektuurilabor ka uuringuid, ülemaailmseid uudiseid ja sündmusi. Karjäärinõuanded hõlmavad nõuandeid arhitektina alustamiseks ja veebipõhise videotööintervjuu läbimiseks. Lihtsalt kasutatav veebisait hõlbustab ideede sortimist kodu tüübi või ruumi tüübi järgi, mille kallal töötate. Disaini ja kaunistamise sektsioon sisaldab isetegemise projekte ja elamise sektsioon sisaldab näpunäiteid koristamise ja meelelahutuse kohta.

10. Arhitekti elu

Texase arhitekt Bob Borson alustas 2010. aastal ajaveebi pidamist teemal Life of an Architect kui vahendit teistega suhtlemiseks. Tema vaimukas hääl kõlab tema postitustes, mille teemad hõlmavad paljusid teemasid, mida enamik arhitekte peaks intrigeerivaks. Lugege elamuarhitektuuri kohta, seejärel kuulake tema karjäärinõuandeid ja seejärel uurige, mida üks arhitekti elupäev hõlmab. Borson ja tema sõber Andrew Hawkins korraldavad kaks korda nädalas taskuhäälingusaadet, kus arutatakse tööstust ning ajaveebi pakub lihtsaid linke erinevatele taskuhäälingusaadete platvormidele.

11. DesignRulz

DesignRulz reklaamib end ülemaailmse disaini ja arhitektuuri andmebaasina. Nad jagavad hoolikalt valitud teavet arhitektuuri, tootedisaini, sisekujunduse ja vidinate uue kohta. Jaotis „Eluruumid” jaguneb elamu- ja tööstuskategooriateks. Elamukollektsioon hõlmab üksikuid ruume ja kodutüüpe, tööstuskollektsiooni kuuluvad aga hotellid, kontorid, restoranid ja spaad. Jaotises "Puhkus" leiate soovitusi põnevate majutuskohtade kohta kogu maailmas erinevat tüüpi ehitistes ja tavalisi reisinõuandeid.

12. Habitus Living

Kui soovite uurida Austraalia ja Aasia Vaikse ookeani piirkonna parimat elamuarhitektuuri, järgige Habitus Livingit, kus disain on elustiil. Blogis jagatakse hulgaliselt teavet interjööride, disainitoodete, disainilugude, arhitektuuri ja turusündmuste kohta. Selle aasta maja auhind antakse igal detsembril välja 20 erakordse arhitektuurilise disainiga kodu hulgast kogu piirkonnast. Habitus Collection on lemmiktoodete esitlus kogu maailmast.

13. Avonturra

Kui olete arhitekt ja reisihuviline, loodi Avonturra teid silmas pidades. Arhitektuuri- ja reisilugude kogumik on selle tipphetk 100 linnajuhist koosnev kogumik. Jagatuna mandri ja riigi järgi, on see suurepärane võimalus kaasata oma reisikavasse parimad traditsioonilised ja kaasaegsed ehitised. Avonturra tervitab lugejate esildisi, sealhulgas artikleid, fotosid ja videoid.

14. Maastikuarhitektuuri ajakiri

Alates 1910. aastast on Landscape Architecture Magazine tõstnud maastikuarhitektuuri eriala. Sait pakub praegust teavet ehitatud maastike kohta ja tutvustab uusi tehnikaid muljetavaldava maastikukujunduse loomiseks. Samuti keskendub see ökoloogiliselt tundlike projekteerimis- ja planeerimisprotseduuride esiletõstmisele. Käsitletakse kõiki maastikuarhitektuuri aspekte, alustades juurviljaaedade loomisest algkoolides kuni keerukate radade loomiseni läbi tööstuskomplekside.

15. Noor arhitekt

Nagu nimigi viitab, on Young Architect suunatud sellele, et aidata järgmise põlvkonna arhitektidel edu saavutada nii tööl, koolis kui ka elus. Saidi looja ja arhitekt Michael Riscica on aidanud nooremaid arhitekte mitmesuguste ülesannetega alates 2013. aastast. Registreeruge taskukohastele kursustele, et õppida, kuidas sooritada arhitektuuri registreerimise eksamit (ARE), suhelda teiste arhitektidega, saada rahaliselt kindlustatud ja järgida karjääriteed. mis sulle kõige paremini sobib. Tellige noore arhitekti taskuhääling, et kuulda tõelisi lugusid noortelt arhitektidelt, kes on oma valdkonnas edukad.

16. Kaasaegse arhitektuuri kontseptsioon

Modern Architecture Concept jagab kaasaegse ja kaasaegse arhitektuuriga seotud sisekujundusideid ja inspiratsiooni. Blogija Suzy Cacic lõi ajaveebi, et näidata oma isiklikku armastust kaasaegse disaini vastu. Meister isetegija Cacic keskendub sellele, kuidas luua eelarvega muljetavaldav moodne stiil. Ta arutab kõike alates põrandakattest kuni terrassimaterjalideni ja lõpetades feng shui näpunäidetega kodu ja kontori jaoks.

17. Päevane annus arhitektuuriraamatuid

Arhitektuuriraamatute igapäevane annus on koht, kus blogija John Hill postitab regulaarselt igal nädalal, et jagada parimaid ja uusimaid turule jõudvaid arhitektuuriraamatuid. Tema raamatuarvustused põhinevad tema vahetul kogemusel iga väljaandega ja kommentaaridel. Otsige raamatuid päevateemalistes kategooriates: monograafia esmaspäevad, tehnilised teisipäevad, maailma kolmapäevad, ajaloo/teooria neljapäevad ja kõigile vabad reeded. Wayback Weekendsi postitustes on vanemaid raamatuid, mida Hill soovib jagada. Paljud neist on seotud nädala alguses jagatud raamatutega.

18. Modernistlik Austraalia

‘Fry House’ 18 Amalfi Drive, Isle Of Capri QLD"Fry House" 18 Amalfi Drive, Isle Of Capri QLD

Keskendudes sajandi keskpaiga disainile ja modernistlikele põhimõtetele Austraalias, sobib Modernist Austraalia suurepäraselt sajandi keskpaiga fännidele kogu maailmas. Kirjastajad igatsevad, et modernistlike hoonete terviklikkust tunnustataks ja säilitataks, olgu need siis keset linna või isoleeritud rannajoonel. Leidke inspiratsiooni, et muuta oma sajandi keskpaiga leidud taas uueks ja kust leida reproduktsioone oma retro elukoha kujundamiseks.

19. HOK

San Francisco Public Safety CampusSan Francisco avaliku turvalisuse ülikoolilinnak

Ülemaailmne arhitektuuri-, disaini-, inseneri- ja planeerimisfirma HOK annab tööd enam kui 1500 inimesele 23 kontoris kolmel kontinendil. Seetõttu on nende veebisait täis inspiratsiooni enam kui tosina turu ja tööstusharu jaoks. Nende blogi sisaldab ka jaotist selle kohta, kuidas disain on COVID-19 tõttu muutunud, pakkudes allikaid ja nõuandeid pandeemiaga seotud muutustega kohanevatele kaubandusspetsialistidele.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook