Mereäärne villa Kaplinnas pakub kuuel tasemel ookeanivaatega elamist

Seaside Villa in Cape Town Offers Six Levels of Oceanview Living

Lõuna-Aafrika suurepärasel mereäärsel paigal on nüüd kodu, mis kasutab maastikul ja vaadetel kõige silmapaistvamal viisil kasu. See on ka ideaalne kodu perele, kus on kuus korrust rahulikke, luksuslikult kujundatud eluruume, mis ulatuvad rahulikust välihoovist ja basseinitasandist kuni tipptasemel magamistoa osani.

Seaside Villa in Cape Town Offers Six Levels of Oceanview Living

Horizon Villa on luksuslik elukoht Kaplinnas, kust avaneb vaade Bantry lahe Atlandi ookeani rannikule. Kinnistul oli juba olemasolev maja, kuid see ei kasutanud ära selle asukohta ja kasutas halvasti ala parimaid omadusi. ARRCC püüdis unikaalset maastikku maksimaalselt ära kasutada, luues kodu, kus kliendi väikelastega pere saaks nautida õues elustiili, olla kaitstud valitsevate tuulte eest ja optimeerida siiski ookeanivaateid. Tegelikult soovisid kliendid kasutada saidi kõiki võimalikke osi, luues samas Bantry lahe tihedalt asustatud osas privaatsuse.

"Meie eesmärk oli luua mugav perekodu, mis oleks segamatu ja funktsionaalne, kuid toimiks samal ajal dramaatilise arhitektuurse ümbriku fooliumina," ütleb ARRCC direktor Mark Rielly.

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa pergola

Maja lõpliku disaini ajendas eelkõige vajadus luua perekodu, kus köök, elutuba ja söögituba oleksid ühes ruumis.

Teisene elamispind oli kujundatud dramaatiliseks meelelahutuseks, mis asus pereelu aladest ühe taseme võrra allpool, et majaomanikud saaksid võõrustada suuri sõpruskondi.

Basseiniterrassil on nii kaetud kui ka katmata alad, et maksimeerida võimalusi basseini ümber lõõgastumiseks. Meelelahutussalongis on väligrillimisala kõrvale paigaldatud avar baar. Basseiniteki lääneserval on dramaatiline vaatetorn, nii et omanikud saavad päeval või öösel nautida oma ületamatuid ookeanivaateid.

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa ocean view

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa balcony view

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa small backyard

Kogu kodu sisemuses on viimistlus rikkalik ja mitmekesine: nende hulka kuuluvad puitvooderdus koos rikkalike värvidega mosaiikaktsentidega. Mõnedel siseseintel (ja ka välisseintel) on tekstureeritud kivivooder, mis on kontrastiks elutoas, söögitoas ja köögis oleva betoonkatte karedusega.

Eluruumi klaasseinad libisevad täielikult lahti, et kustutada kõik sise- ja välispiirid. Ruumidevaheline lõhe kaob veelgi selle elegantse aiahooviga, millel on veesilm ja skulptuur.

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa living area

Kaks peamist elamispinda sisaldavat taset – nii pereala kui ka meelelahutustasand – asuvad kodu vertikaalse paigutusega neljandal ja viiendal korrusel.

Peamine kahemahuline elutasand on dünaamiline ja skulptuurne kompositsioon, mis hõlmab mahtude, põrandatasandite, elementide ja tasapindade koosmõju, ütleb ARRCC direktor Mark Rielly. Kogu ruum on otseselt seotud laiaulatuslike merevaadetega ja seda raamivad helepunane ristkülikukujuline korstnalõõr ja Nero Marquina marmoriga kaetud sein.

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa fireplace

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa large living room

Majaomanikel on ulatuslik ja eklektiline kunstikollektsioon ning kodu kujundus võimaldab sellel sisekujunduses lahutamatut rolli mängida. See lisab ka kodu üldise struktuuri kaasaegsele arhitektuurile dünaamilise elemendi.

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa living room view

Kogu majas on neutraalne värvipalett koondunud pähklipuu, söe-lina ja maatoonide ümber, mida täiustab ja pehmendab rohke tekstuuriga esemed, nagu vintage nahk ja pehme kootud vaibad.

Kõik need komponendid on nähtavad selles dramaatilises elutoas, mis tõstab esile kergesti hooldatavad nahkdiivanid ja piisavalt unikaalseid detaile, et ruumi eristada ilma unikaalseid vaateid kaotamata.

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa glass balustrade

Päikesevalgus ujutab üle kogu eluruumi ja rõdul on klaassiin, et miski ei takistaks ookeanivaadet. Lisaks kuuluvad väliistmete hulka rippuvad retro-mullitoolid, mille läbipaistev kest säilitab ka avara vaate. Erkpunane kamina lõõr on ideaalne värvipomm kõrvuti mere ja taeva sinisega.

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa hanging chair

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa bedroom

Kuue korruse elamisega kodus on ka väga vajalik klaaslift, mis ühendab kõik vertikaalselt. Väljaspool on ka väline teenindustrepp suurte või mahukate esemete sissetoomiseks või remondi- ja hooldusvajaduste jaoks.

Peamine magamistuba ja kaks laste magamistoa sviiti asuvad maja kõige ülemisel, kuuendal korrusel. Samuti on neil avar 180-kraadine vaade ookeanile. Peamagamistoa stiil on lörtsine ja segamatu, kuid on täielikult loodud mugavuse tagamiseks. Avaras ja Zeni-laadses vannitoas on pikk topeltkraanikauss, suur dušš ja privaatseks välisukse avanevad klaasuksed.

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa bathroom

ARRCC Horizon Villa in Cape Town South Africa desk with ocean view

Peamagamistoaga sviidis on töönurk, kust avaneb vaade perealale, ookeanile ja mis on ideaalne kodus töötamiseks.

Üldiselt võib see Lõuna-Aafrika kodu olla täiusliku luksusliku perekodu kehastus tänu oma koos-, kuid eraldiseisva kontseptsioonile ning arhitektuursele disainile, mis kasutab külgmist ja vaadet tõesti kõige paremini.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook