Mis on Cape Cod Style House?

What Is Cape Cod Style House?

Cape Codi maja on populaarne Ameerika arhitektuuristiil. Seda iseloomustab madal ja lai struktuur, kas ühe- või kahekorruseline, järsu kaldega viilkatus, silmapaistev keskkorsten ja minimaalne kaunistus.

Bartholomew Gosnoldi 1602. aastal kasutusele võetud nimi Cape Cod on vanim ingliskeelne kohanimi USA-s üheksas.

What Is Cape Cod Style House?

17. sajandil Inglismaalt Ameerikasse saabunud puritaanid hakkasid ehitama puidust suvilaid, mis olid Cape Codi kodude varased vormid. Uus-Inglismaa karm kliima sundis varaseid ehitajaid Inglismaal populaarseks rahvakeeli stiiliks saalis ja salongis kohandusi tegema. Need käsitöölised tegid oma uued suvilad madalamad ja pigem ruudu- kui ristkülikukujulise jalajäljega. Uus stiil oli pooleteisekorruseline katusesindli või vooderdisega maja.

The Revival of the Cape Cod Style House

Ehitajad kasutasid kogu Uus-Inglismaal levinud materjale, sealhulgas männi ja tamme raamimiseks ja põrandakatteks ning seedrit katusesindlite ja voodri jaoks.

Ehitajad lisasid ka funktsioone, mis soojendaksid neid kodusid pikkadel talvedel. Nad lisasid soojuse säästmiseks suured keskkaminad, korstnad ja madalad laed. Samuti lisasid nad järsud katusejooned, et hoida neid lume ja vee kogunemise eest.

Cape Codi majad olid 17. sajandi keskpaigast kuni 19. sajandi alguseni kogu Uus-Inglismaal kõige populaarsem stiil. Enamik Cape Codi kodusid olid väikesed, 1000–2000 ruutjalga.

Ehitajad viimistlesid need kodud värvimata katusesindlitega, mis päikese käes muutusid halliks. Akende suurus varieerus Cape Codi majade puhul, enamik neist oli kuuest kuni üheksa klaasiga.

Varased Cape Codi kodud olid sümmeetrilised, maja keskel oli välisuks ja suur keskkorsten. Põhiruumid asusid esimesel korrusel, üleval pool ehitamata pööning. Ehitajad lisasid Cape Codi varajastele majadele vähe kaunistusi, nagu katuseaknad ja verandad.

Cape Codi stiilis maja taaselustamine

Pärast huvi vähenemist Cape Codsi vastu sai see stiil taas populaarseks osana koloniaalajastust arhitektuuris aastatel 1930–1950.

Ehitajad kohandasid Cape Codi stiilis maju oma jõukate klientide jaoks dekoratiivseteks ja suurteks kodudeks. Need kohandused hõlmasid katuseaknaid, et lisada ülemistele korrustele valgust ja suuremaid põrandaplaane.

Arhitektid nagu Royal Barry Wills muutsid Cape Codsi tõhusaks ja kaasaegseks koduks tärkavale keskklassile. Tema kohanduste hulka kuulusid kaasaegsed vannitoad, köögid ja garaažid.

Cape Codsist sai pärast II maailmasõda eeslinnades levinud stiil, sealhulgas Levittowni ikoonilistes kogukondades. Arendajad modelleerisid Cape Codi eeslinnad pärast esimest edukat Levittowni arendust New Yorgi Long Islandil, mille lõid William J. Levitt ja tema vend Alfred.

Kaasaegne Cape Cods

Aastate jooksul on Cape Codi kodud muutunud väga lihtsatest ruudukujulistest ehitistest suuremateks elupaikadeks. Tavalisele ruudukujulisele raamile lisati tiivad kas tagakülje külgedele, et mahutada ruumi kaasaegsetele mugavustele, nagu garaažid ja suured söögikohad.

Kui traditsioonilises Cape Codi majas oleks pööningul asuv magamistuba, võiks teisele korrusele rohkem ruumi ja valguse andmiseks lisada katusekorruse. Võite isegi leida veranda kaasaegse Cape Codi esi- või tagaküljel. Kõik täiendused suurendasid kodu elamispinda ilma võlu ära võtmata.

Exterior Characteristics of Cape Cod Houses

Kaasaegsed ehitajad on kohandanud Cape Codi stiilis kodu tänapäeva perede vajadustele vastavaks. Vaatamata kaasaegsetele kohandustele on Cape Codi kodudel endiselt tõhus disain ja ajatu stiil. Need välised omadused aitavad teil tuvastada ajaloolisi ja kaasaegseid Cape Codi kodusid.

Sümmeetriline fassaad – paljudel Cape Codi majadel on sümmeetriline fassaad, millel on keskuks ja võrdne arv aknaid ja/või katuseaknaid mõlemal küljel. Järsk katusejoon – Cape Codi stiilis majadel on järsud katused, et lumi ja vihm ei tekiks ega tekitaks probleeme kaalu ja niiskusega. Keskkorsten – tsentraalne korsten oli tüüpiline Cape Codi varajastele kodudele kütte ja ventilatsiooni jaoks. Ukseaknad – katuseaknad on tüüpilised Revival ja kaasaegsetele Cape Codi kodudele, et tuua teisele korrusele valgust ja ventilatsiooni. Puitvooder – puit oli Uus-Inglismaal odav ja seda oli palju, nii et seedripuit ja katusesindlid olid Cape Codi välisilme standardsed. Puit on tänapäevaste Cape Codi majade kõige levinum kattetüüp. Ehitajad jätsid ajaloolised kodud värvimata ja said ilmastikuhalli viimistluse. Ehitajad värvivad ja peitsivad moodsaid Cape Codse, et säilitada puidu terviklikkus. Luugid – ehitajad lisavad aknaklaasi karmide tormide ajal aknaluugid. Paljud tänapäevased aknaluugid ei tööta. Eesmised verandad – ajaloolisel Cape Codsil ei olnud eesmisi verandaid. Revival ja kaasaegsetel Cap Codsil on verandad, et laiendada elamispinda ja muuta välisilme dekoratiivsemaks.

Cape cod home with small fence

Kui kodu on väike, nagu mõned ajaloolised neemed, peate hoolikalt mõtlema väliskujundusele. Looduslikud katusesindlid võivad anda teie kodule eelmise aasta stiili ja pakkuda pilkupüüdvat mustrit.

Tri dormers cape cod

Varem olid neemed seotud sümmeetriaga. Pidage seda Cape Codi maja värskendamisel või ehitamisel meeles. Kuna katusekorrused on kaasaegsed, võib teie kodus olla olenevalt selle suurusest kaks või kolm.

Working wooden shutters cape cod home

Enamikul Cape Codidel on aknaluugid. Algsed versioonid olid funktsionaalsed.

Blue accent window shutters 1

Loomulikult on enamik meie tänapäevaseid aknaluuke dekoratiivsed. Saate muuta oma aknaluugid heledaks ja rõõmsaks või valida neutraalse välimuse.

Natural landscape cape cod

Paljudel Cape'i kodudel on ilusad aiad minimaalse muruga. Joonistage piirkonda, kus elate, ja muutke oma eesaed metsalillede väljaks. See mitte ainult ei õitse, vaid teie õu on turvaline varjupaik piirkonna mesilastele ja liblikatele.

Cape cod bushes exterior

Kui eelistate vaoshoitumat ja klassikalisemat esiaeda, kaaluge roose.

Cape exterior picket fence

Pole midagi sellist, nagu Cape Codi kodu, millel on valge tara. Olenemata sellest, kas elate maal või linnas, loob tara teile kena äärise haljastuse servaks.

Cape exterior front porch

Mõnel Cape Codi stiilis kodul on veranda, mis annab neile talumaja tunde. Võtke see ruum omaks ja muutke see oma elutoa osaks.

Cape exterior black accents

Võib-olla otsite viisi, kuidas tuua oma vanasse Kapimajja veidi kaasaegset stiili. Mustaga ei saa kunagi valesti minna. Mõned mustad välisuks, aknaluugid ja kõik maja ümber olevad kaunistused annavad kogu fassaadile täiesti uue välimuse.

Cape exterior retreat cottages

Kui soovite, et teie neem tunneks end puhkusekohana, peate tegema koostööd naabritega. Sarnase vooderdise ja mõne roniroosiga näeb teie tänav välja nagu puhkusekogukond, rannaga või ilma.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Mis on Cape Codi maja?

Cape Codi maja on klassikalises stiilis ühe- või pooleteisekorruseline, kõrge viilkatusega, keskkorstna ja sümmeetrilise kujundusega kodukujundus. Lisaks kasutavad Cape Cods ehitusmaterjale, mis taluvad hästi ilmaga nagu seedripudrud ja millel on vähe dekoratiivseid detaile.

Kas Cape Cods on head majad?

Nagu öeldud, on Cape Codsil klassikaline kuju ja nende disain peab ajaproovile vastu. Cape Codsi, nagu ka kõiki teisi kodusid, saab ehitada kehvast või kvaliteetsest ehitusmaterjalist. Ajalooline Cape Cod kasutab parema kvaliteediga materjali kui äsja ehitatud neemed.

Kas Cape Codi maja on suvila?

Väikest maja nimetatakse suvilaks. Paljud neemed on suvilad selles mõttes, et nad on väikesed; kõik majakesed pole aga neemed.

Kas Cape Codsil on keldrid?

Enamikul tänapäevastel Cape Codidel on keldrid. Enamikul ajaloolistest neemedest pole aga keldrit. Pigem on neil tellistega roomikruum, kus on ruumi mõnele kaasaegsele vajadusele, näiteks veesoojendile ja elektripaneelile.

Kas Cape Cods on populaarne?

Neeme stiilis kodud on olnud populaarsed läbi ajaloo ja on endiselt populaarsed. Need on klassikalises stiilis majad, millel on vähe ornamente. Seega saab neid kodusid kohandada paljude erinevate geograafiliste kontekstidega. Selle mitmekülgsus on üks põhjusi, miks see jätkuvalt populaarne on.

Kas Cape Cod on kahekorruseline?

Enamik ajaloolisi Cape'i maju olid ühekorruselised; paljudel kaasaegsetel neemedel on aga kaks korrust, mille katusesse on ehitatud katuseaknad, et tuua teisele korrusele valgust.

Kui suur on Cape Cod?

Cape Cod on erineva suurusega. Full Capes võivad olla suured kahe korruse ja paljude tubadega. Täieliku neeme esiosa on aga oma disainilt sümmeetriline. Paljud pooled keebid on nende kodude väikseimad versioonid. Neid peeti ajaloolise Uus-Inglismaa algmajadeks.

Nendel stiilis kodudel ei ole sümmeetrilist esikülge. Kolm neljandikku keebid ei ole ka sümmeetrilise esiosaga; pigem on neil kaks akent ühel pool ust ja üks teisel pool.

Kuid mõnikord on nimed täis, pool ja kolmveerand rohkem seotud nende esisümmeetriaga kui nende suurusega.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook