Mis on korgist isolatsioon?

What is Cork Insulation?

Kork on keskkonnasõbralik isolatsioonimaterjal, mis on valmistatud korgitamme koorest. Selle jätkusuutlikkus, taastuvus ja looduslikud omadused muudavad selle mitmekülgseks isolatsiooni- ja heliisolatsiooniks.

What is Cork Insulation?

Kust pärineb korgisolatsioon

Toorkork koristatakse Vahemere vesikonnas kasvavatelt korgitammedelt – igal aastal ligikaudu 300 000 tonni. Kuuskümmend protsenti kasutatakse veinipudelite korkide jaoks. Enamikku kõrvalsaadustest kasutatakse korkplaadist isolatsiooni ja selliste toodete valmistamiseks nagu põranda- ja seinaplaadid ning teadetetahvlid.

Ülejäänud korgilaastud kuumutatakse auruga ja pressitakse erineva paksusega plaatideks. Protsess aktiveerib korgis oleva loodusliku sideaine, mida nimetatakse suberiiniks. Suberin seob korgi. Korgist isolatsiooni tootmisel ei kasutata kemikaale. See on täielikult looduslik toode ja biolagunev. Jäiga korkplaadi isolatsiooni paksus ulatub ühest tollist kuni kaheteistkümne tollini.

Plussid:

Korgi isolatsioonil on palju vaieldamatuid eeliseid. Mõned neist hõlmavad järgmist:

R-väärtus. R-3,6 – R-4,2 tolli kohta. R-väärtus aja jooksul ei halvene. Veekindel. Talub niiskust ja mädanemist. Hingav. Sobib seintele, mis vajavad niiskust mitte kinni hoidvat hingavat soojustust. Kahjuritele vastupidav. Ei meelita ligi närilisi, termiite ega muid putukaid. Tulekindel. Ülimalt tulekindel klass B2 reiting. Tulekahju korral ei eralda leeke ega mürgiseid gaase. Heli summutamine. Suurepärane heliisolatsioon tänavamüra või interjööri meelelahutuskeskuste jaoks. Keskkonnasõbralik. Toodetud veinitööstuse korgist kõrvalsaadustest. Biolagunev. Seenevastane. Ei paku kasvusubstraati hallituse ja hallituse kasvuks.

Miinused:

Korgist isolatsiooni suurim puudus on hind. Korgist isolatsioon võib maksta kaks või kolm korda rohkem kui traditsioonilised isolatsioonitooted, nagu klaaskiud ja tselluloos.

Voodri ja isegi krohvtraadi kinnitamine, kui isolatsioon on üle 2” paksune, nõuab rihmamist. Otse raami külge kinnitamine põhjustab termilise silla. Õhem korgikiht rihma kohal lahendab probleemi.

Paksude korgikihtide kandmine välisseintele nõuab eritöötlust akende, uste ja muude seinaläbiviikude, näiteks tuulutusavade ümber. Samuti võivad ohustada väikesed katuse üleulatused ja vihmaveerennid. Paksu korgiga isoleerimisel võtke neid arvesse.

Korgi isolatsiooni R-väärtus

Korgist isolatsiooni R-väärtus on R-3,6 – R-4,2 tolli kohta. Parem kui klaasvillast isolatsioon, lambavilla isolatsioon, puuvillane isolatsioon, denim isolatsioon ja isegi tselluloosist isolatsioon. Korkplaadi r-väärtus aja jooksul ei halvene. Jäigad korkpaneelid tagavad ka suurepärase akustika ja heliisolatsiooni.

Korgist isolatsiooni tüübid

Korgist isolatsiooni on saadaval mitmel kujul. Kõigil neil on samad omadused.

Korgi isolatsioonisprei

Spray cork on suhteliselt uus toode, mida saab kanda peaaegu igale pinnale. See on 80% kork, mis on segatud veepõhiste vaikude ja värviga – looduslik ja mittetoksiline. Maja välisküljele pihustatuna tihendab see seinad täielikult niiskuse eest. Samuti kaitseb see tule ja kahjurite eest ning on hallituse- ja hallituskindel.

Pihustuskorki saab kasutada mis tahes tüüpi katusel, et vältida lekkeid või tihendada olemasolevaid lekkeid. See on saadaval mitmes värvitoonis. Enamiku rakenduste teevad töövõtjad, kuid korgipihusti võib pihustusseadmetega tuttavatele ise teha, kui toode on saadaval.

Korgist isolatsiooni pihustamine naastude õõnsustesse enne klaaskiudvattide või mineraalvilla paigaldamist toimib õhutihendina ja tagab heliisolatsiooni. Korgisprei ei laiene nagu teised pihustusvahud.

Laiendatud korgist isolatsioon

Laiendatud korgisolatsiooni – mida nimetatakse ka pooljäigaks korgist isolatsiooniks – R-väärtus on R-3,6 tolli kohta. Selle valmistamisel kasutatakse loodusliku sideaine aktiveerimiseks ülekuumendatud auru. Saadud plokid lõigatakse 1' x 3' või 2' x 3' lehtedeks paksusega kuni 12 tolli. See on looduslik tuleaeglustav materjal ja tagab suurepärase heliisolatsiooni.

Erinevalt enamikust korktoodetest näeb paisutatud kork peaaegu musta värvi. Samuti eraldab see "põlenud korgi" lõhna, mis aja jooksul hajub. See on kavandatud ja seda kasutatakse peaaegu eranditult seinte ja katuste välissoojustustootena.

Seda tüüpi korgist isolatsiooni on Euroopas kasutatud aastakümneid. Kümne tolli paksused kihid välisseintel ja 12-tollised kihid katustel pole haruldased. Põhja-Ameerika edasimüüjad impordivad seda Portugalist – maailma suurimast tootjast.

Laiendatud korgist isolatsiooni hind on ligikaudu 1,05 dollarit lauajala kohta. (Tahvli jalg on ühe ruutjalga materjalist ühe tolli paksune.) R-19 saavutamiseks maksab paisutatud kork umbes 5,50 dollarit kaetud ala ruutjala kohta. Võrdluseks, R-19 ekstrudeeritud polüstüreeni jäigast plaadist isolatsioon maksab umbes 2,25 dollarit kaetud ala ruutjala kohta.

Valtsitud korgist isolatsioon

Kork on saadaval rullides, mida kasutatakse vaipade, laminaadi ja lehtpuidust põrandakatete isolatsioonialusena. See on eriti tõhus betooni peal, et säilitada ruumi soojust. Eluruumide vahel kasutamisel vähendab see müra ülekandumist. Põranda aluskattena saab kasutada ka õhemaid jäikaid korkplaate. Mõlemat tüüpi saab kergesti liimida.

Korgi graanulite isolatsioon

Korgigraanulite suurus on umbes veerand tolli – perliidi ja vermikuliidi isolatsiooni vahel. Neid kasutatakse samamoodi – seinaõõnsuste täitmiseks, lahtise täidisega pööningu isolatsioonina ja väikestes ebakorrapärastes ruumides. Korgigraanulid on teistest valikutest kallimad.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook