Need tähelepanuta jäetud alad panevad teie maja haisema

These Overlooked Areas are Making Your House Stink

Keegi ei taha elada haisvas majas, kuid halb lõhn võib tekkida isegi siis, kui teil on range koristusrutiin. Bakterid ja hallitus (kõige ebameeldivama lõhna põhjustaja) võivad peituda kõige silmapaistmatumates kohtades, muutes nende eemaldamise raskeks. Kui olete hiljuti välisuksest sisenedes märganud haisu, võib selle põhjuseks olla üks neist varjatud põhjustest.

These Overlooked Areas are Making Your House Stink

Kõrge õhuniiskuse tase

Kõrge õhuniiskuse tase on suvel tavaline, eriti keldrites. Kui teie kodus on kopitanud lõhn ja sageli umbne, võite kannatada liigniiskuse käes. Optimaalne siseruumide niiskustase on vahemikus 30-50%. Üle 50% õhuniiskus põhjustab orgaanilistel pindadel, näiteks kipsplaadil, hallitust ja seeni, mis põhjustab kopitanud lõhna.

Vältige liigsest niiskusest tekkivat lõhna, käivitades oma kodus õhukuivati. Samuti saate avada aknad ja kasutada ventilaatoreid õhuringluse hõlbustamiseks.

Bakteritega täidetud valamu äravoolutorud

Orgaanilised ained, nagu toiduosakesed ja juuksed, lähevad köögi ja vannitoa kraanikaussi alla. Kui seda kanalisatsioonist korralikult välja ei loputata (nagu paljude prügikastide puhul), kogunevad bakterid, mis põhjustavad ebameeldivat lõhna. Neid halbu lõhnu võite märgata kraanikausist mööda kõndides või nõudepesumasinat käivitades.

Kasutage kolmeastmelist meetodit, et puhastada kanalisatsioonist lõhna tekitavatest bakteritest ja loputada välja püsivad osakesed. Alustuseks keetke suur pott vett ja valage see seejärel kanalisatsiooni. Mõne minuti pärast lisage kanalisatsiooni üks tass söögisoodat ja valage seejärel üks tass valget destilleeritud äädikat. Katke äravool ja laske segul kümme minutit kihiseda. Keeda veel üks pott vett ja vala see äravoolu, et kõik ära uhtuda.

Edaspidi vältige oma kanalisatsiooni halva lõhna tekitamist, käivitades prügikasti tavapärasest kauem kolmkümmend sekundit ja laskma vett läbi iga kraanikausi vähemalt kord nädalas, et vältida kanalisatsioonigaasi eraldumist.

Prügi, mis seisab liiga kaua

Kui viskate ära toidujäägid, mähkmed või muu orgaanilise aine, viige prügi iga päev välja. Liiga kaua seisev prügikast tekitab ebameeldivat lõhna. Ainus lahendus on prügi sagedamini välja viia.

Avastamata hallituse või hallituse kasv

Mõnikord pole peale mustade, pruunide, roheliste või kollaste laikude hallituse ja hallituse kasvu ilmseid märke. Muul ajal on tunda selgelt kopitanud lõhna. Kui teie kodu lõhnab nagu märg kelder, võib teil olla varjatud hallitus või hallitus.

Probleemi leidmiseks jälgige oma nina. Kontrollige ka kõrge õhuniiskuse või niiskustasemega ruume, nagu vannituba ja keldrid. Väikeses koguses hallitust saate ise eemaldada. CDC soovitab hallituse puhastamiseks segada ühe tassi valgendi ühe galloni veega. Suures koguses hallituse korral helistage hallituse kõrvaldamise ettevõttele.

Lemmikloomaõnnetused ja kassiliivakastid

Kuigi me kõik armastame oma karvaseid sõpru, valmistavad nad palju probleeme koduse lõhnaga. Igaüks, kes on külastanud harva puhastatava liivakastiga kodu, võib tunnistada selle selget lõhna. Muud lemmikloomalõhnad pärinevad põrandatesse või mööblisse imbunud vanadest loomsetest jäätmetest ja vannitamata lemmikloomadest.

Kui teie kodu lõhnab nagu ammoniaak või märgad loomad, võite selle lõhna kõrvaldamiseks astuda samme. Alustage kõigi lemmikloomade plekkide tuvastamiseks musta tulega. Seejärel kasutage nende probleemsete piirkondade lahendamiseks ensüümipõhist puhastusvahendit. Ensüümid toituvad bakteritest, mis lõhna põhjustavad, kõrvaldades need nende tekkekohas.

Ujutage oma koeri vähemalt iga 4-6 nädala järel ja vahetage oma kassipesakond vähemalt iga 2-3 nädala järel.

Puhtad põrandad

Sarnaselt vannitoaga tekitavad ka puhastamata põrandad halba lõhna. Pühkige põrandaid vähemalt paar korda nädalas ja pühkige kõvasid põrandaid kord nädalas, et vähendada halba lõhna.

Vanad vaibad ja vaibad

Vaipade ja vaipade kiud neelavad lõhnu. Vanemad vaibad võivad kinni hoida kõrbenud toidu, suitsu, loomade või hallituse lõhna. Vaiba šampooniga pesemine võib aidata eemaldada kergeid kuni mõõdukaid lõhnu. Võimalik, et peate oma maja haisust vabastamiseks välja vahetama vana plekilise vaiba.

Haisvad jalanõud

Kas kõik võtavad kingad jalast ja asetavad need sissepääsu kõrvale? Kui jah, võib see teie koju sisenedes põhjustada halba lõhna. Kaaluge jalanõudes mõne lõhnapulbri kasutamist ja lähedale õhuvärskendaja asetamist, et lõhna vastu võidelda.

Märjad rätikud istuvad kambris

Kui jätate rätikud või märjad riided liiga pikaks ajaks kambrisse, siis tekib kopitanud lõhn. Peske oma rätikuid iga paari päeva tagant, et need oleksid värsked ja puhtad.

Pesemata linad ja padjapüürid

Paljud meist higistavad ja ilatsevad unes, mille imavad meie linad ja padjapüürid. Mõne aja pärast võime muutuda selle higilõhna suhtes immuunseks, kuid teised võivad seda tuvastada. Peske neid iga nädala kuni kahe nädala tagant, et teie voodilinad ja padjapüürid ei haiseks.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook