Parimad vaibakiud ja -stiilid, mida kaaluda

Top Carpet Fibers and Styles To Consider

Vaibakiudu valides võtke arvesse selliseid asju nagu allergiad, lemmikloomad, lapsed ja ruumi liiklusmustrid. Valikus on mitmesuguseid vaipade kiudusid, nii naturaalseid kui ka sünteetilisi. Vaibamaterjalid erinevad tekstuuri, vastupidavuse, plekikindluse ja hoolduse poolest.

8 peamist vaibakiu valikut

Top Carpet Fibers and Styles To Consider

Peamised sünteetiliste vaibakiudude valikud on nailon, polüester, triexta ja polüpropüleen. Looduslikest kiududest, nagu vill, puuvill ja sisal, saab ka kvaliteetseid vaipu.

Looduslikud vaibakiud

1. Vill

Villavaibad on lambakarvadest valmistatud looduslikust kiust vaibad. Neid toodetakse ka alpakadest, laamadest, kitsedest ja kaamelikarvadest. Villane vaip on kallim kui sünteetiline vaip, kuid on ka vastupidavam.

Villased vaibad säilitavad oma välimuse pikka aega. Vaibad on tulekindlad ja toimivad isolaatoritena, mis hoiavad teie maja soojas. Kuid villased vaibad on altid eralduma ja imavad plekid kiiresti.

2. Puuvill

Vaibabrändid kasutavad mattide ja vaipade jaoks puuvilla, mitte seinast seina vaipade jaoks. Taimne lõng kulub tiheda liiklusega kohtades kiiremini kui sünteetilised kiud.

Nagu vill, tõmbab ka puuvillakiud mustust ja on plekkidele kalduv. Majaomanikud valivad puuvilla selle pehme tekstuuri ja hõlpsa hooldamise tõttu. Tugevate plekkide eemaldamiseks võite puuvillase vaipa tolmuimejaga puhastada või masinas pesta.

Puuvill sobib ka vannituppa, kuna imab niiskust.

3. Sisal

Sisal on vaibamaterjal, mis ei lähe kunagi moest. See on sisalkaktuse taimest valmistatud sitke kiud. Sisalvaipadel on kare tekstuur ja need on tavalised vaibatüübid välitingimustes. Neil on jalaalune jäme ja neil võib olla ebamugav kõndida.

Sisalvaibad on saadaval erineva kudumismustriga ja annavad loomuliku välimuse. Sisalkiud muutuvad aja jooksul libedaks, muutes need treppidel ja kõrge niiskusega piirkondades ohtlikuks. Oma vastupidavuse tõttu eelistavad majaomanikud sissepääsude ja elutubade jaoks sisalvaipu.

Sünteetilised vaibakiud

1. Nailon

Nailon on populaarne valik nii elu- kui ka äripindade põrandakatteks. Nailonvaibad pakuvad vastupidavust ja mugavust õiglase hinnaga. Nailon ei lamene tiheda liiklusega kohtades ja seda on lihtne hooldada.

Nailonvaip sobib kõige paremini ka teie keldrisse, kuna see on hallituse, hallituse, mädaniku, plekkide ja putukate suhtes vastupidav. Väärib märkimist, et nailonvaipadel on kaks kvaliteeti: nailon 6 ja nailon 6,6.

2. Polüester

Polüester (PET) vaip on valmistatud sünteetilistest kiududest. Polüesterkanga omadused on võrreldavad nailoniga. See on plekikindel ja pehme tunne.

Neid vaipu on laias valikus lemmikloomasõbralikes värvides ja stiilides. Polüestervaibad on "roheline" valik, kuna need on taaskasutatavad.

3. Triexta

Triexta on vaibatööstuses uuem kangas, mille omadused sarnanevad nailoniga. Märkimisväärne vaibabränd Mohawk valmistab taastuvast maisisuhkrust triexta vaipu.

Vaibad on plekikindlad, mistõttu sobivad need lemmikloomaomanikele ja lastetuppa. Triexta vaibad on pehme tunnetusega ja tagavad ka nullprotsendilise niiskuseimavuse.

4. Olefiin (polüpropüleen)

Olefiinvaibad on lahusvärviga kunstkiust vaibad. Lahusvärvimine muudab vaibad pleekimiskindlaks isegi päikesevalguse ja pleegitusainete käes. Sellisena teevad nad häid välivaipu. See kiud ei ole nii elastne kui nailon, nii et see võib tiheda liikluse korral lamedaks muutuda.

5. Akrüül

Akrüülvaipadel on villaga sarnane välimus ja tunnetus. Nad on ka kerged ja hüpoallergeensed. Kuna need on sünteetilised kiud, on akrüülvaibad vastupidavad koidele, kemikaalidele ja pleekimisele.

Kaaluge akrüülvaipa, kui otsite kiudu, mis jäljendab villa või puuvilla. Kuid akrüül ei pruugi olla ideaalne tiheda liiklusega kohtadesse, kuna see määrib ja kulub kiiresti.

Levinud vaibastiilid

Vaibade stiilid määravad vaiba välimuse ja tekstuuri. Lisaks esteetikale mõjutab lõngade keeramine ka vaiba vastupidavust.

1. Loop Pile

Silmusvaibad ühendavad iga kiu silmuste abil alusega. Virn kootakse valmistamise ajal vaiba aluspõhja sisse ja välja. Neid on erineva kõrguse ja tekstuuriga. Berberi vaibad on ideaalsed tiheda käsitsi valmistatud koematerjaliga silmusvaibad.

2. Lõika kuhi

Kõik lõigatud kuhjaga vaipade aasad lõigatakse. Seejärel keeratakse vaibavirnad kokku, et säilitada vastupidavust ja pehmust. Lõigatud vaibad on eluruumide põrandakatetes tavalised.

Neid on saadaval erineva paksuse ja kõrgusega. Palusvaipadel on pehmed ühtlased virnad, mis annavad neile hubase ja luksusliku viimistluse.

3. Lõika-Loop-Pile

Lõigatud ja silmusvaibad ehk skulptuurvaibad valmistatakse silmus- ja lõigatud kuhjakiududest. Selle tulemuseks on tekstuurierinevus lõigatud ja silmustega kiudude vahel.

Tootjad loovad mustreid erinevate kiudude värvidega lõigatud aas-karva vaipadele. Kalasabamustrilised vaibad kasutavad erinevate värvide leidmiseks stiili lõigatud-silmus-kuhjaga.

4. Friisihunnik

Frieze kuhjaga vaibad on pikkade keerutatud kiududega lõigatud kuhjaga vaibad. Need on kaasaegne versioon 70ndate vaibatekstuurist, millel on hägune välimus (shag vaip).

Kui friishunnik annab mitteametliku ilme, siis vaibad on tiheda liiklusega kohtades vastupidavad. Lahtised kiud püüavad aga kinni mustuse ja plekid ning neid on keeruline puhastada. Lahusevärviga friisvaiba valimine aitab vältida värvimist.

Kuna friisvaiba kiud asetsevad püsti, mitte külili, on need mattumise ja muljumise vastu. Ka friisvaipade kiudude keeramine muudab need vastupidavaks.

5. Twist Pile

Majaomanikud paigaldavad esikutesse, treppidesse ja elutuppa keerdvaipu. Nende lühikesed vaibakiud on tootmisprotsessi käigus keerdunud.

Tehnikaga moodustub vastupidava konstruktsiooniga madala karvaga vaip. Kuna kiud on tihedalt pakitud, ei jäta keerdkuhjaga vaibad jalajälgi ega vaakummustreid.

6. Saksimaa vaia

Saksimaa vaipadel on luksuslik sügav kuhi, sirged kiud on lõigatud ühtlase pikkusega. Virn ei ole nii pikk kui friiskuhi, kuid sellel on pikemad tutid kui keerdvaipadel. Selle tulemusena jätavad nad vaakumjooned ja jalajäljed.

Saksimaa vaibad on erineva viimistlusega, alates siledast, siidisest sametist kuni karvase välimuseni. Velvet Saksi vaiad on sirged ja muudavad puudutamisel värvi. Tekstureeritud Saksimaa kuhi on krussis või karvas välimusega ning sellel ei ole jalajälgi ega vaakummustreid.

Kuidas valida õiget vaibatüüpi

Lisaks värvile ja suurusele tuleb oma koju parima vaiba valimisel arvestada ka muude asjadega.

Teadke hooldusnõudeid

Kuigi kõik vaibad vajavad hooldust, vajavad mõned materjalid professionaalset puhastamist ja hooldust. Lastetoad ja lemmikloomadega majapidamised vajavad madala hunnikuga ja plekikindlat vaipa. Vaiba valimisel kasutage materjalile sobivaid puhastusmeetodeid ja pesuvahendeid.

Võrrelge vaipade polsterduse valikuid

Vaiba polsterdusmaterjal on sama oluline kui tuttmaterjal. Soovite tiheda liiklusega kohtadele tugevat ja tihedat polsterdust, mis pehmendaks põrandat. Paks polster pikendab ka teie vaiba eluiga.

Polsterdamata vaiba paigaldamine võib tühistada selle garantii. Kõige tavalisemad polsterdusvalikud on vaht, kiud ja kumm.

Kontrollige garantiitingimusi

Vaibatüübi valimisel kontrollige kulumise ja välimuse säilimise garantii tingimusi. Arvestada tasub ka pleekimiskindluse ning plekkide ja mustuse garantiitingimustega. Märkimisväärsed kaubamärgid pakuvad ka pleekimiskindluse ja paigaldusgarantiid.

Parimad vaipade tootjad pakuvad tekstuuri säilivusele 10-20-aastast garantiid. Selle garantii kohaselt peaks vaip säilitama oma välimuse ka tavalises liikluses. Kvaliteetsetel vaipadel kipuvad sellised garantiitingimused olema.

Kaaluge installikriteeriume

Enne uue vaiba paigaldamist tuleb eemaldada olemasolev vaip ja puhastada aluspõrand. Ruumides ei tohi olla mööblit ega takistusi. Ruumi mõõtmiseks, trimmimiseks ja ankruks on vaja spetsiaalseid tööriistu. Professionaali palkamine sobib ideaalselt seinast seina vaipkatte tegemiseks.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Milline vaibatüüp ja stiil on parim?

Parim vaibatüüp sõltub ruumi kasutusest. Valige madala hunnikuga, plekikindla vaip, mis sobib kasutamiseks tiheda liiklusega kohtades või õues. Nailon on parim vaibamaterjal, kuna see on vastupidav ja kergesti hooldatav.

Mis on kõige levinum vaibatüüp?

Berber ja sisal on tavalised silmusvaipade stiilid. Mõlemad vaibatüübid on vastupidavad ja soodsad. Kodumajapidamistes on levinud ka 100% nailonist valmistatud Saksimaa vaibad.

Mis on laia kangast vaip?

Laiuskangas vaip on kootud või taftingvaip, mis sobib seinast seina. Broadloomsi müüakse 150 jala pikkuste ja 12–15 jala laiuste rullidena. Vähem õmblusi vaipadel loob suurtes ruumides ühtsema ruumi.

Mis värvi vaip peidab mustuse kõige paremini?

Tumepruunid vaibad varjavad mustust kõige paremini. Maalähedased toonid peidavad hästi plekid ja puru ning ei vaja sagedast tolmuimemist. Need sobivad kontoritesse, lastetuppa ja lemmikloomadega kodudesse.

Parima vaiba ostmine võib enamiku majaomanike jaoks olla üle jõu käiv. Enne vaibatüübi valimist pidage nõu müüjaga. Ekspert aitab teil valida teie ruumi jaoks parima vaibakanga.

Samuti on ülioluline valida parimate vaibabrändidega. Kvaliteetne vaip peab olema tugeva konstruktsiooni, tekstuuri ja kulumiskindlusega.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook