Pastelse värvipaleti eelised

The Benefits of a Pastel Color Palette

See ei pruugi olla julge. See ei pruugi olla kosutav ega põnev. Kuid omal moel võib pastelsete värvide palett olla suurepärane ja ainulaadne sisekujundusskeem. Oma ruumi pehmema külje kujundamisel on kõikvõimalikke eeliseid nii esteetiliselt kui ka füüsiliselt. Siin on vaid mõned pastelsete värvipalettidega ruumi kaunistamise peamised eelised.

The Benefits of a Pastel Color Palette

Pastelse disaini näpunäiteid ja ideid

Ühendage pastelltoonid pehmete vormide ja tekstuuridega

Pair pastels with soft shapes and textures

Kuna paljudel pastellvärvidel on värske, rahustav ja rahustav mõju, saate neid kombineerida pehme sisustuse ja aktsentdetailidega, et seda võimendada. Näiteks pastellpadjad, tekid ja muud tekstuuriga elemendid võivad muuta ruumi värskeks ja rahulikuks.

Segage neid sügavate ja summutatud värvidega

Eclectic freestanding desk home office photo in New York

Saate kombineerida pastelseid toone teatud värvidega, millel on sügav ja vaikne esteetika, näiteks tumeoranž või pruun. Värvid täiendaksid igaühte ja kõik paistaksid silma kontrastina ümbritsevaga. See võimaldab teil luua tasakaalustatud, kuid lihtsa disaini.

Hoidke sisekujundus puhas ja lihtne

Modern lighting fixtures to hang

Pastelsed värvid ei pruugi teile tunduda eriti atraktiivsed, kuna need tunduvad õrnad ja naiselikud, kuid proovige hoida avatud meelt. Kuigi on tõsi, et paljud pastellid võivad välja näha üsna tüdrukulikud, ei pea see alati nii olema. Kui soovite sellisest esteetikast eemale hoida, hoidke disain ja sisekujundus lihtsad ning vältige kaunistatud elementide kasutamist. See paneb rõhku värvile endale.

Lisage mustreid

Example of a trendy gender neutral light wood floor kids room design

Veel üks suurepärane idee, kui otsite viisi, kuidas ruumi kujundusse lisada paar pastelset tooni, on lisada paar geomeetrilist väljatrükki või muud tüüpi mustrit. See võimaldab teil segada ja sobitada mitut värvi ning luua värske ja pilkupüüdev disain, ilma et see näeks liiga julge ja segane.

Tehke avaldus

Valige väljapaistva eseme jaoks, näiteks elutoa diivan, pastelne värv. See aitab sellel silma paista ning annab sellele ainulaadse ja keeruka välimuse. Tore oleks leida oma stiilile sobiv ja ka ruumiga sobiv värv.

Kaaluge pastellmööblit

Inspiration for a large industrial living room remodel in Other

Sageli hoiame eemale värvilisest mööblist ja valime selle asemel tavapäraste viimistlusvahenditega, mis sulanduvad. See on turvaline valik, kuid ei võimalda teil oma stiili väljendada. Seega kaaluge pastellmööblit ja aksessuaare, kui soovite anda ruumile meeliülendavat ja rõõmsat hõngu.

Pastellid köögis

Väljendage oma loovust, lisades oma kööki värvi. Tänapäeval leiate seadmeid kõikvõimalikes erinevates nüanssides, sealhulgas kaunites pastellides. Võib olla lahe proovida midagi muud peale tüüpilise valge või roostevabast terasest viimistluse, nii et miks mitte julgeda avaldust teha? Pastelsed seadmed võivad teie kööki täielikult muuta, ilma et see häiriks selle funktsionaalsust.

Polsterdage vana mööbel uuesti

Kui soovite ruumi värvi muuta, ei pea te uut mööblit hankima. Alati on võimalus mõned vanad esemed, nagu diivanid ja tugitoolid, uuesti polsterdada ning see annab teile suurepärase võimaluse proovida uusi ja värskeid värve. Mõelge seekord mõnele pastelltoonile. Need annavad teie kodule pehme ja värskendava ilme.

Lisage mõned puidust viimistlusmaterjalid

Oleme juba kindlaks teinud, et pastelsed värvid võivad lisada igale ruumile pehme, sooja ja kutsuva tunde, kuid sama saavad teha ka paljud puitviimistlused. See tähendab, et saate neid elemente kombineerida, et luua tõeliselt suurepärane sisekujundus. Veenduge, et valiksite oma kaunite pastellide jaoks õige puiduviimistluse.

Looge oma kujunduses sügavust

Pastellid on tõesti mitmekülgsed. Mõnikord saab neid kasutada ruumi pehme ja naiseliku ilme andmiseks, kuid mõnikord saab neid kasutada sisekujundusele sügavuse lisamiseks ja tumedama värvi esiletoomiseks. Kasutage neid strateegiliselt ja hoidke avatud meelt.

Kombineerige need neutraalidega

Kui soovite säilitada lihtsa ja summutatud sisekujunduse, kuid te ei soovi, et see näeks liiga tavapärane või igav, on hea mõte kombineerida paar pehmet pastellit mõne neutraalse tooniga, nagu beež või valge. Need annavad teile selle täiendava elegantsi, olemata liiga julged või pilkupüüdvad.

Combine them with neutrals

A pastel color palette is beautiful

Pastelne värvipalett on ilus.

Kahvatud värvid on oma olemuselt pehmemad ja peenemad kui nende küllastunud värvid. Sellel summutatud esteetikal on hämmastav võime nii kauni disainiga kui ka rahustavalt mõjuda.

A pastel color palette lifts the space

Pastelne värvipalett tõstab ruumi.

Vaikimisi valgeks värvitud või ehitajaklassi beežiks värvitud ruumi jaoks võib pastelsete värvide palett olla just see, mida on vaja värske atraktiivsuse tõstmiseks. Pastelsel toonil ei ole ülekaalukat efekti nagu julgel toonil võib olla, kuid see lisab siiski selle olulise värske värvi aluse.

Beautiful pastel colors on the background

Choosing the furniture with pastel color in mind

Pastelsete värvide palett saab maandada.

Pastelse värvipaleti kasutamine oma ruumis ei tähenda, et jääte ainult spektri toonitud poolele. Pastelne ruum peab olema maandatud, sageli maalähedaste tekstuuride ja sügavate toonidega. Seda võiks teha tumedate põrandate või mustade aktsentidega või halliks pestud puidupeitsiga.

Cutting boards with pastel colors on the corners

Pastel colors boosting the mood

Pastelsete värvide palett võib meeleolu tõsta.

Tõenäoliselt suures osas oma häbeliku olemuse tõttu loovad pastelsed värvid rahuliku keskkonna, mis võib samaaegselt teie tuju tõsta. Soojad, energilised värvid võivad olla rõõmsad ja entusiastlikud, kuid pastelsete värvide palett omab meeleolu tõstvat omadust, kuna see toimib vastupidises suunas – seal on õhuline rõõmutunne ilma kurnatuseta.

Versatile Pastel Color Design

Pastel Color Decor on the Walls

Pastelsete värvide palett on mitmekülgne.

Näiteks pastelsed seinavärvid näevad suurepärased välja puitpõrandate, paneelide ja muu mööbli taustal, olgu need heledad või tumedad. Mida suurem on kontrast pastellpaleti ja ruumi muude elementide vahel, seda kõrgem on energiatase. Ja vastupidi, mida sarnasemad on kasutatavate toonide toonid, seda neutraalsem ja rahustavam see ruumis tundub.

A pastel color palette can be contemporary

A pastel color palette can be contemporary design

Pastelsete värvide palett võib olla kaasaegne.

Mõned meist võivad pastellide kui vanamoodsate või traditsiooniliste värvide peale põlvini suhtuda, kuid tõsi on vastupidi. Paljud tänapäeva interjöörid hõlmavad pehmemaid toone, mis on varjupaigaks elutulva eest. Pehme virsik, kahvatu piparmündiroheline ja värske hele sidrun, kui vaid mõned näited, leiavad end tänapäevases ruumis üsna kodus.

Lighting fixtures with pastel color

Decorating the sofa with pastel colors through pillows

Pastelsete värvide palett ei toimi ainult lasteaias.

On põhjust, miks beebisinist nimetatakse selliseks, nagu see on, kuid see ei tähenda, et värv toimiks ainult lasteaias. Tegelikult võib iga pastelne toon (isegi beebitüdruku roosa) ilusti töötada täiskasvanute ruumis, kui see on ühendatud heledamate või tumedamate varjunditega. Saadud kontrast on ilus ja kogenud.

Pastel color palette interior design decor

Red shade pastel color interior design

Summutatud pastellvärvide palett võib olla neutraalne.

Neile, kes otsivad rahustavat siseruumi, kuid pole veendunud, et klassikaline pastelsete värvide palett on ruumi jaoks õige, kaaluge vaiksemat alternatiivi. Näiteks halli alatooniga pastellid või isegi lilla alatooniga pehme hall võivad lisada ruumi rahustava ja rafineeritud auraga.

Angle Poise pastel color floor lighting

Green color pallet for kitchen decor

Pastelsete värvide palett muudab ruumi avaramaks.

Väike tuba kipub tunduma ja tunduma palju suurem kui selle tegelik jalajälg, kui see kasutab heledamaid värve, näiteks pastellpaletti. Loomulik valgus põrkub pastelses ruumis vabamalt ringi ning üldine esteetika on õhuline ja kerge.

Decorating with guitars the walls

Blank Blank wall light pastel

Pastelne värvipalett näeb LED-valgustusega hästi välja.

Muidugi on tänapäevased LED-valgustid erineva soojusega, alates jahedast sinisest kuni väga sooja kollaseni. Pastelsed värvid kipuvad olema parimad loomulikus valguses või mõnevõrra jahedama LED-valgusega, sest traditsiooniline kollane valgus muudab pastellvärvid mõneti haigeks või räämas. Seda on tegelikult lihtne teha nii LED-valgusribade kui ka LED-pirnidega.

Modern lighting fixtures to hang

Pastel color on the mirrors wall

Slab wood on the wall for wine rack

Näpunäide seinte värvimiseks pastelsete värvipaletiga. Professionaalne näpunäide värviga pastelltoonide lisamiseks oma ruumi on valida värvikiibilt meelepärane pastell, seejärel muuta samal kaardil üks või kaks tooni heledamaks. Enamik pastelseid värve näevad suurel pinnal, näiteks seinal, palju intensiivsemad kui värvikaardil.

Rohkem lahedaid pastellvärvide disainiideid

Example of a trendy gender neutral light wood floor kids room design

Efekti tugevdamiseks lisage heledale ja päikeselisele alale paar pastelli. See aknaistme on ilus näide. Mandarina Stuudio disainerid kasutasid värske ja õhulise meeleolu loomiseks mõningaid lahedaid toone ning tutvustasid ka sooje kollaseid aktsente, mis annavad sellele ruumile rõõmsa ilme.

Elegant light wood floor bedroom photo in San Francisco

Lahedad pastellid sobivad ideaalselt magamistuppa, kuna need on väga lõõgastavad ja rahustava toimega. Sinine ja roheline on mõlemad toredad valikud. Neid saab siin kasutada mitmel erineval viisil. Näiteks sellel stuudio Miss Alice Designsi magamistoal on osalised aktsentseinad ja lagi on allapoole laiendatud, et anda ruumile heledam ja avatum tunne.

Eclectic freestanding desk home office photo in New York

Segage erksad pastellid julgete mustritega, kui soovite anda ruumile palju iseloomu. Need kaks kujunduselementi võivad üksteist täiendada ja koos töötada, et täielikult muuta see, mis muidu oleks väga lihtne ja põhiline ruum. Vaadake, kui šikk see Rikki Snyderi kodukontor nende kaunite koralliaktsentide ja elevandiluu pindadega välja näeb.

Seotud: Mis värv on Taupe ja kuidas seda kasutada?

Mid sized trendy light wood floor living room photo in Los Angeles

Kui tunnete, et pastelne värv oleks suure mööblieseme, nagu diivan, jaoks liiast, proovige selle asemel kasutada seda muul viisil ja väiksemates kogustes. Näiteks sellel Kimberly Demmy kujundatud uhkel elutoal on galeriisein, mis tõmbab pilku ruumi tagaküljele.

Inspiration for a large industrial living room remodel in Other

Kasutage pastelseid ja heledaid värve, et tasakaalustada tumedaid ja võimsaid toone, nagu hallid ja must, või muuta ruumi sisekujundus neutraalsetel toonidel. Valgustus aitab tõesti esile tuua värve ja panna rõhku selle Elad Goneni kujundatud elutoa erinevatele fookuspunktidele. Sama strateegia võib töötada ka teist tüüpi ruumide puhul.

Elegant light wood floor and beige floor kitchen photo in New Orleans

Köök ei ole esimene ruum, mis pastelsetes toonides mõeldes meelde tuleb. See teebki sellise disaini palju huvitavamaks ja inspireerivamaks. Pehmed sinised ja lillad mööblivärvid sobivad hästi suvila stiilis sisekujundusega. Hele puitpõrand ja valge lagi aitavad värvilahendust tasakaalustada. Selle disaini on teinud Farmer Payne Architects.

Kids room transitional gender neutral carpeted kids room idea in Los Angeles

Veel üks armas idee on mängida soojade ja jahedate pastelsete toonide seguga. Võite kasutada ka heledamate ja tumedamate toonide kombinatsiooni, et lisada sisekujundusele rohkem sügavust ja aidata teatud elemente paremini esile tõsta. Sümmeetria sobib sellesse magamistuppa üsna hästi, aidates säilitada tasakaalustatud ja puhta esteetika. Meile meeldivad ka stuudio EB Designs selle ruumi jaoks valitud aknakatted.

Kids room transitional girl kids room idea in New York

Tekstuur ja muster mängivad igas sisekujunduses olulist rolli ja seda on siin selgelt näha. See stuudio Jennifer Scully Designsi hubane väike magamistuba on ilus ja stiilne, ilma et oleks liiga tüdrukulik. Sellel on kena segu lahedatest pastellidest soojade aktsentidega, nagu roosa ja kollane. Neid täiendavad hele puitviimistlus ja valge lagi.

Example of a beach style sunroom design

Päikeseruumid ja pastellid käivad käsikäes. Pehmed ja erksad nüansid nagu piparmündiroheline, roosa või kollane on suurepärased valikud, kui teie eesmärk on muuta see ruum värskendavaks, õhuliseks ja energiat täis. Värve võimendab tuppa sisenev päikesevalgus ning nende esiletõstmisel saab toetuda ka mustritele. Inspiratsiooni saamiseks vaadake seda kaunist Echelon Interiorsi disaini.

Nursery mid sized transitional gender neutral carpeted and beige floor

Lagede värvimine on suurepärane värvikasutus, eriti sellistes ruumides nagu magamistuba või lastetuba. Meile meeldib selle stuudio Mary Hannah Interiors disainilahenduse värvilahendus, eriti viis, kuidas pastelseid aktsenttoone täiendavad soojad neutraalsed toonid, nagu beež ja naturaalne puit. Koos muudavad nad selle ruumi rahustavaks ja lõõgastavaks.

Example of a transitional living room design

Selle elutoa kujundas stuudio Clarke

Living room scandinavian white floor living room idea in Amsterdam

Pastellid võivad olla ka üsna julged ja meeliülendavad, eriti kui need on ühendatud mõne julge ja erksa aktsenditooniga. See šikk elutuba on üsna mitmekesise värvilahendusega, mille põhivärvideks on neutraalsed, sekundaarseteks toonideks pehmed pastelltoonid ning aktsentvärvideks mõned tumedad ja julged nüansid. See on üsna värvikas ja eklektiline, kuid samas ka hästi tasakaalustatud ja lihtne. Inspiratsiooni saamiseks vaadake seda kaunist Holly Marderi disaini.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook