Pukk-söögilaud – stiil, mis ei sure kunagi

The Trestle Dining Table – A Style That Never Dies

Estakaadid olid keskajal väga populaarsed ja on populaarsed ka tänapäeval, eelkõige tänu sellele, et neid on lihtne kokku panna ja lahti võtta, lihtne transportida ja hoiustada.

The Trestle Dining Table – A Style That Never Dies

Need võimaldasid multifunktsionaalsetel ruumidel areneda, kuna ruum võis ühel hetkel olla söögituba ja järgmisel hetkel mängutuba või tantsupõrand. Seda tüüpi paindlikkus muutis estakaadiga söögilaua ideaalseks juhuslikuks esemeks. Stiil on tänapäeval endiselt populaarne, kuigi mõnel juhul pole paindlikkus ja ladustamise lihtsus sellega midagi pistmist.

Estakaadi söögilaua ajalugu

Ei saa eitada elegantsi ja ajatut stiilitunnetust, mida estakaadiga söögilaud oma käsitsi nikerdatud kujundusega tuppa võib tuua. See on üks vanimaid lauakujundusi maailmas ja vanim disain Ameerikas. Seda seetõttu, et need lauad on ehitatud nii, et need kestavad peresid põlvkondade kaupa.

Amishi puidust meisterdajad on üks peamisi allikaid autentsete ja tugeva konstruktsiooniga estakaadiga söögitoalaudade jaoks, kusjuures iga laud erineb eelmisest pisut disaini poolest. Disainid võivad ulatuda lihtsatest lihtsate joontega kuni kuninglike kaunistustega nikerdustega jalgadel ja tugedel.

Kuna kümnendi vahetumisel muutusid disaini- ja sisekujunduse maitsed, on muutunud ka estakaadiga söögitoalaud. Erinevad kultuurid on mõjutanud laua kuju ja konstruktsiooni, kuid on üks element, mis jääb aasta-aastalt samaks – selle laua tugevus ja üldilme teevad sellest ühe populaarseima söögitoa stiili.

Kuidas valida estakaadiga söögilauda

Võib tekkida küsimus, kuidas saaksite kunagi valida erinevate stiilidega söögitoalaudade vahel, kuid tegelikult põhineb valik täielikult teie enda soovidel ja soovidel. Peate arvestama, kui palju inimesi ühel päeval laua taga istub, kui palju põrandapinda ja pindala peate söögitoa osas kasutama ning kui palju olete nõus oma lauale kulutama.

Mõelge laua kuju, mida silmas peate – kas soovite ruudukujulist lauda? Ringkiri? Ristkülikukujuline? Kuidas on lood puidutüübiga? Tamm? Kirss? Kask? Lehtpuu? Kas soovite pubi stiilis lauda, mis on teistest stiilidest kõrgemal? Baaritooli istmed või puidust söögitoolid? Padjad või katted?

Need otsused on sama olulised kui ruum, millega peate töötama, sest te ei tahaks kulutada oma raskelt teenitud raha lauale, mille üle uhke ei ole.

Küsimused, mida endalt küsida

Mõned kõige levinumad küsimused, mis kipuvad tekkima estraadiga söögitoalaua ostmisel, on järgmised:

Millist puitu soovite kasutada? Millise kujuga laud sind huvitab? Kas soovite nikerdatud lauajalgu või tavalisi? Mis on teie eelarve? Kui palju ruumi te kõrguse, pikkuse, laiuse ja põrandapinna osas töötate? Kas kavatsete oma lauda sageli või juhuslikult kasutada?

Söögitoad estakaadilaua iluga

Large living room with a trestle dining table

Pukk-söögilauad näevad traditsioonilises sisekujunduses tavaliselt head välja. Seda näete siin avatud planeeringuga sotsiaalses ruumis, mis ühendab kolm erinevat funktsiooni. Söögilaud näib olevat keskne detail, mida tõstavad esile kaks rippuvat rippvalgustit. See on Mitch Wise Designi kavandatud interjöör.

Designed for large families - corner bench for trestle black table

Awad koontz valis selle hubase ja stiilse sööginurga jaoks estakaadilaua. Lauda täiendavad L-kujuline pink, millel on sisseehitatud panipaik, ja üksikute toolide komplekt.

Live Edge Trestle table dining top and small bench

Näib, et estakaadidega söögilauad sobivad hästi pinkidega, nagu näitas siin Deep River Partners. Selles suures söögisaalis on fookuspunktiks reaalajas laud, mis on kahelt poolt raamitud toolidega ja mille mõlemas otsas on ainulaadne elav serv.

Traditional solid wood trestle dining table and leather chairs

Kuna estakaadid on tavaliselt rohkem seotud maalähedase või traditsioonilise sisekujundusega kui minimalistliku kaasaegse disainiga, näevad need kenad välja, kui neid täiendavad klassikalised toolid ja küünlalühtrid, nagu see BCV Architectsi kujundatud söögitoas.

Dining trestle dining table style with bench

Estakaadid on tavaliselt suured, sest muidu poleks selle disainil tegelikult mõtet. Laud on tugev, kuid see ei takista sellel olemast praktiline ja lihtne kokku panna või hoiustada. Tegelikult tegi see selle stiili nii populaarseks. Klondike Contracting kujundas selle söögitoa nii välimust kui ka funktsiooni silmas pidades.

Industrial Trestle Dining Table

Muu stiil võib ka estakaadilaudades parima välja tuua. Näiteks stuudio Oliver Burns kujundas selle söögitoa moodsate, maalähedaste ja tööstuslike elementide kombinatsiooniga ning laud ühendab selle kõik harmooniliselt.

Victorian dining area in front of fireplace with trestle table

Arvestades, kui tugev ja tugev pukklaud tavaliselt välja näeb, võib olla hea mõte täiendada seda kergete, läbipaistvate seljatugede või õhukeste raamidega toolidega. Pöörake tähelepanu ka stiilile. See Siamasko Verbridge'i kujundatud söögituba võib olla inspiratsiooniallikas.

Trestle dining table decorated with glass bottles

See ZeroEnergy disainitud söögituba on suurepäraselt tasakaalustatud. Estakaadi laud on vastupanuosa. Ühel küljel on libedad ja kerged toolid ning teiselt poolt sisseehitatud valge pink, mistõttu on sisekujundus ideaalselt tasakaalustatud.

Living room with a large trestle dining table

AMW disainistuudio valis teistsuguse strateegia. Selles söögitoas eelistasid nad sisekujundust ja õhkkonda, mis on veidi formaalsed ja kus kindel ja raske mööbel on täiesti mõistlik.

Farmhouse kitchen design with trestle table

Meile meeldib Charlie kasutatud estakaadilaua arhitektuurne välimus

Yellow painted washed trestle dining table

Polhemus Savery Dasilva (psd) meeskond on tuntud oma loodud ajatute kujunduste ja detailidele tähelepanu pööramise poolest. Näete seda siin, söögitoas, mis on väike, kuid särav ja rõõmsameelne, kus on täpselt õige hulk värve ja tugeva puistaga söögilaud, et see kõik maandada.

Chandelier over trestle dining table

Mitte kõik estakaadlauad pole rasked ja vastupidavad ning kõik pole ka suured. Elad Goneni siin pildistatud on tegelikult üsna õrna välimusega. See lisab ruumi soojust ja võlu.

Large trestle dining table with branch over it

Selle Gregory Carmichaeli sisekujunduse loodud söögituppa sobib pukklaud millegipärast lihtsalt ideaalselt. See on element, mis ühendab ruumi ning toolid ja pink on üksteisega kontrastsed, kuid näevad laua ümber kaunid välja.

Dining trestle table behind the kitchen island with bench seating and chairs

Kas teile ei meeldi, kui hubane see väike sööginurk on? See on väike ja tundub väga mugav. Diivan sobib ideaalselt ruumi ja laud sobib ruumiga ideaalselt. See on Hann Buildersi kujundatud ruum.

Farmhouse dining room design with trestle table

Huvitav, kust võiks sellise laua leida? Noh, valikuid on palju. See konkreetne on näiteks pärit Zin Home'ist. See on valmistatud tammepuidust ja on piisavalt lihtne, et olla mitmekülgne. Disain on inspireeritud 18. sajandi Prantsusmaa klassikalisest sisustusest.

Trestle coffee table design for living room

See on ruum, mille on kujundanud Refined Group – stuudio, mida hinnatakse kontrastsete stiilide segamise ning ajalooliste ja kaasaegsete elementide kokkupanemise eest, et luua ajatuid ja kogenud ruume. See on üks neist projektidest.

Boho style open space living room with dining table trestle style

The Refined Group lõi ka selle suurepärase sisekujunduse, mis tõstab tähelepanu söögisaalis kasutatavale estakaadile. Kogu disain on suurepärane, eriti kui võtta arvesse laua ümber kasutatavaid eri tüüpi toole.

Wood trestle dining table with cream leather chairs

Estakaadiga söögilaua kõige tähelepanuväärsem element on ilmselgelt aluse struktuur, millel on tavaliselt suured puidust tükid. Neid saab ruumi ühtseks sisekujunduseks kooskõlastada katmata taladega. Lanny Nagleri pildistatud kujundust näete siin.

Modern open space kitchen with dining area featuring a trestle table

NY dining room design with trestle dining table and Windsor Chairs With Curved Legs

Thomas Grimesi pildistatud robustne söögilaud peab olema ümbritsetud kergusele viitavate elementidega või heledate värvide ja õhkõrna kangastega. Igal asjal on disainis oma roll, kaasa arvatud toolid, vaip, seinavärv ja valgustid.

DIY estakaadidega söögilauad

X legs trestle farmhouse table

Oleme rääkinud ja rääkinud, kui mitmekülgne ja praktiline on estakaadlaud ning on selge, et kokkupanek on lihtne, nii et sellise laua nullist ehitamine ei tohiks olla nii keeruline. Disain on üsna sirgjooneline ja kui olete täpsed mõõtmed välja selgitanud, on see enam-vähem mõistatus. Saate disainile lisada oma maitse, näiteks selle metalltoru tugitala. See andis cherishedblissis kujutatud lauale tööstusliku pöörde.

DIY treaste table desk

Maalähedase laua kokkupanek on lihtne, eriti kui kasutad valmis estakaadi jalgu. See kõik on vaid suur mõistatus. Te peate tükid kokku panema ja seal on ruumi kohandamiseks. Lipstickandwhitetee lehelt leiate mõned soovitused, näpunäited ja juhised, kuidas koostada just selline laud.

Round trestle dining table

Natuke harjumatu on näha ümara ülaosaga estakaadilauda. Kombinatsioon pole tavaline ja disain on üsna huvitav. Kui soovite sellist tabelit ise nullist ehitada, vaadake kindlasti Rogueengineerist vajalike materjalide loendit, aga ka üksikasjalikke juhiseid, mis aitavad teid igal sammul.

Söögilaud Esik, mida saate kohe osta

Georgii Trestle puidust söögilaud

Georgii Trestle Wood Dining Table

Estakaadid, nagu eelnevalt mainitud, on ajatud ja sobivad erinevate interjööridega. Neid on paljudes erinevates stiilides ja valikus on palju toredaid kujundusi, nagu näiteks siin toodud Georgii söögilaud. Sellel on lihtne ja kaasaegne välimus ning see on valmistatud tugevast männipuidust elegantse mahagonviimistlusega. Selle tunked on 56" P x 29,5" L x 29" K, mis muudab selle ideaalseks juhuslikuks seadistuseks, kus on ruumi lisakülalistele.

Nerida Drop Leaf söögilaud

Nerida Drop Leaf Dining Table

Esimene asi, mida siin märkate, on tõenäoliselt lehtede ülaosa. See muudab Nerida söögilaua suurepäraseks väikestesse ruumidesse ja sobib mitte ainult söögituppa, vaid ka kööki ja hommikusööginurkadesse. Laual on peenike valge viimistlusega estakaadi alus ning õhuke ja laiendatav plaat. Selle kõrgus on 31'' ja seda saab siduda mitmesuguste erinevat tüüpi toolide või taburettidega. Ruumi säästmiseks võite selle asetada ka seina äärde, kui täielikult laiendatud pealispinda pole vaja.

Oshea söögilaud

Oshea Dining Table

Oshea söögilaud oleks kena keskpunkt. Sellel on kindel ja vastupidav välimus, kuid see on ka graatsiline ja elegantne. Estakaadi alus annab sellele kerge ja sihvaka välimuse ning täisnurksest männist, MDF-ist ja vineerist valmistatud ristkülikukujuline ülaosa paistab kindlasti silma. Selle mõõdud on 72 tolli (L x 42" L x 30" K) ja sellel on palju iseloomu.

Callisburgi laud

Callisburg Rubber Solid Wood Dining Table

Callisburgi laual on detailne disain ja tõeliselt lahe alus. See on segu traditsioonilisest ja talumajapidamisest, järgides klassikalist ja elegantset esteetikat. Selle mõõtmed on 78,74 tolli (L x 39,37" L x 30" K) ja sellel on ristkülikukujuline tammeviimistlusega puidust ülaosa ning sammasliistude ja nikerdatud jalgadega estakaadi alus. Alus on saadaval mitmesuguste kontrastsete viimistlustega.

Sawyeri söögilaud

Sawyer Extendable Solid Wood Dining Table

Lisaks kaunile ja stiilsele disainile on Sawyeri söögilaud ka laiendatav, mis on väga praktiline, kui teil on väike ruum või kui soovite vajaduse korral olla alati valmis majutama lisakülalisi. Laud on valmistatud täispuidust ja sellel on ilus X-kujuline estakaadi alus ja ristkülikukujuline plaat, mille all on sihvakas ääris.

Winthropi söögilaud

Winthrop Dining Table

Winthropi söögilaua disain on kauni talumaja hõnguga ja on ka veidi klassikaline. See on valmistatud taaskasutatud männipuidust, mis annab sellele autentse välimuse ja palju iseloomu. Selle mõõtmed on 96,5" P x 39,5" L x 30,5" K ja sellel on tõeliselt kena estakaadi alus, millel on tugev ja vastupidav välimus, kuid ka elegantne tunne.

Pikendatav Beachemi männipuidust söögilaud

Beachem Extendable Dining Table

Beachemi laual on ristkülikukujuline plaat, mida saab pikendada, et majutada rohkem külalisi või luua selle kasutajatele rohkem ruumi. Sellel on kaks lehte ning see on valmistatud täispuidust ja valmistatud puidust. Saadaval on mitu erinevat viimistlust, sealhulgas valge tamm, mis näeb välja moodne ja stiilne.

Mount Shasta söögilaud

Mount Shasta Dining Table

Mount Sasha söögilaud ei ole nagu teised. Esimene asi, mis silma paistab, on muidugi kõrgus: 36''. See on pubi stiilis laud, mis on loodud sobitamiseks baaritoolidega ja millel on tume ja kareda tekstuuriga välimus, mis annab sellele maalähedase välimuse. See on allosas asuv risttala, millele jalga toetada, ja tugev alus, mille mustad metallist jalad on nurga all.

Pikendatav männipuidust täispuidust söögilaud

Extendable Pine Solid Wood Dining Table

Seda istekohta saab pikendada 88''-lt 112''-le ja see mahutab kuni 12 inimest. See on valmistatud täispuidust ning sellel on klassikaline ja vastupidav alus nikerdatud topeltsammastega. Sellel on ka veidi murenenud viimistlus, mis annab sellele talumajast inspireeritud ilme.

Wydmire 42-tolline estakaadiga söögilaud

Wydmire Dining Table

Wydmire söögilaud säilitab palju eelmainitud disainide omadusi, kuid on ka sihvakama välimusega. See on fikseeritud laud ja selle mõõtmed on 72" P x 42" L x 30" K, mis võimaldab majutada kuni 6 inimest. Sellel on kaasaegne talumaja kujundus ja selles on ühendatud täispuidust alus ja betoonkate. See kahesus muudab selle väga mitmekülgseks ja võimaldab sellel erinevate toolitüüpidega kombineerituna suurepärane välja näha.

Järeldus

Estakaadiga söögitoalaua ostmisel lasub lõplik lõplik otsus teie õlul. Peate olema teadlik kõigist saadaolevatest erinevatest stiilidest ja tüüpidest, tagades samas, et kasutate õiget tüüpi puitu, mis sobib teie praeguse (või tulevase) sisekujundusega.

Veenduge, et teie eelarve suudab katta kõik laua ostmise kulud: ehitus, tööjõud, saatmine ja kohaletoimetamine. Enne ostu sooritamist tutvuge jaemüüja arvustustega, kuna kõigis turusektorites on äkilisi tagajärgi ja muud sarnast.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook