Sügisene segadus: võtke omaks hooaja lihtsus

Fall Decluttering: Embrace the Simplicity of the Season

Kuna õhk muutub jahedaks ja lehed hakkavad muutuma, on sügisese ummistuse eemaldamise meetodite omaksvõtt viis välistingimustes valitsevat rangust sisemise lihtsusega peegeldada. Esmapilgul ei pruugi sügisene segadus tunduda elumuutev, kuid see hooaeg kutsub meid veetma õdusaid päevi siseruumides, seega on suurepärane harjumus veeta see aeg oma siseruumide sujuvamaks muutmiseks.

Sügishooaeg ootab meid nautima vaikust, mis saabub enne eesootavat kiiret pühadehooaega. Saame seda teha kõige tõhusamalt, kui seame oma kodud ja meeled korda hooajalise sügise segamise abil, et eemaldada meie elust ülejääk.

Fall Decluttering: Embrace the Simplicity of the Season

Peamised valdkonnad sügiseste häirete vähendamiseks

Kuna saabuvad jahedamad ilmad pööravad meie mõtted seestpoolt, pole hooaja alustamiseks paremat viisi, kui need alad põhjalikult ümber korraldada.

Kapid

Meie kapid on täis aastaid tagasi ostetud riideid, jalanõusid ja kotte, mida me enam kunagi selga ei pane. Üks osa optimaalsest sügisest kapis toimuvast segamisest on kasutamata esemetest vabanemine. Tõmmake riided välja ja vaadake iga tükki ausalt. Küsige endalt, kas kannate seda uuesti. Üks hea rusikareegel on see, et kui te pole seda üle aasta kandnud, on tõenäoline, et te seda enam ei kanna. Annetage kõik esemed, mis pole kahjustatud, kuid visake ära plekilised või rebenenud esemed.

Samuti võite soovida säilitada esemeid, millel on järglastele oluline sentimentaalne väärtus. Peaksite need esemed alles hoidma, kuid need ei kuulu teie kappi. Selle asemel pange need mälestuskarpi, mis kaitseb esemeid hallituse ja kahjurite (nt ööliblika) eest.

Teine oluline sügisene kapirituaal on selle ümberkorraldamine nii, et riided, mida me sügis- ja talvehooajaks soovime, on kergesti ligipääsetavad. Asetage kevad- ja suvised riided kapi taha või hoidke neid riideid pööningul, et jätta ruumi mahukatele sügis- ja talveesemetele.

Võtke aega, et seda teha ka oma laste kapis. See on hea töö nende riiete ja aksessuaaride sorteerimisel nende abi saamiseks, et otsustada, mis asjad peaksid jääma või minema. Lapsed kasvavad riietest kiiresti välja, nii et järgmisel hooajal eemaldage või hoiustage riideid, mis neile ei sobi.z

Toidukaubad

Sügishooajal hakkame valmistuma eelseisvaks kiireks pühadehooajaks. Tühjendage oma sahver, maitseainesahtel, külmkapp ja sügavkülmikud, et teha ruumi pühade toidu planeerimiseks. Alustage oma sahvrist. Eemaldage kõik esemed, mis on aegunud või mida teate, et te ei kasuta. Järgmisena liikuge oma vürtsisahtlisse või -kappi. Vürtsid kaotavad aja jooksul oma tugevuse, seetõttu on parem aegumiskuupäeva ületanud vürtsid eemaldada. Pidage nimekirja vürtsidest, mille ära viskate, et saaksite need hõlpsalt asendada.

Kontrollige oma külmkappi/sügavkülmikut aegunud toiduainete suhtes. Eemaldage need esemed, et teha teed pühade- ja hooajatoidule, mida soovite käepärast. Pöörake erilist tähelepanu oma maitseainetele ja salatikastmetele, kuna need riiulid unustatakse sageli. Pühkige riiulid ja vahetage oma söögisoodakarp välja, et külmiku sisemust värskendada.

Linane Kapp

Sügisel asendame kerge suvise voodipesu raskemate variantidega nagu flanell ja villane. Võtke aega, et samal ajal oma voodipesu kappi korrastada. Eemaldage kõik esemed kapist, et saaksite riiuleid ja põrandapinda pühkida. Vaadake iga tükk läbi ja hinnake selle seisukorda ja oma eelistusi. Visake ära või taaskasutage määrdunud või rebenenud esemed. Viige heas seisukorras tükid taaskasutusse, annetades need heategevuseks.

Alustage iga eseme voltimist ja asetage see sarnaste esemetega. Korraldage oma sügisese pesukapp nii, et kerged esemed oleksid taga ja raskemad esemed ees. Proovige oma pesukappi regulaarselt kontrollida, et see oleks korras, et kiirel pühadehooajal oleks esemeid lihtne leida.

Puhkuse ja hooaja sisekujundus

Meie hooajaline sisekujundus võib halveneda, kui me seda aastast aastasse eksponeerime. Varasügis on suurepärane aeg meie pühadekaunistust ennetavalt vaadata, et otsustada, kas see näeb ikka piisavalt hea välja või vajab väljavahetamist.

Too välja oma hooajaline sisustus ja vaata seda tükkhaaval. Otsustage, kas see teile ikka meeldib ja soovite sellele oma koduväljapanekutes koha teha. Neid esemeid, mida soovite alles hoida, hoidke neid hoolikalt ja hõlpsasti ligipääsetavas kohas, et saaksite kaunistusi tõhusamalt kokku tõmmata. Asjad, mida te enam ei armasta, leiavad uue kodu, kui annetate need heategevuseks või vanakraamipoodidele.

Välishooned

Tagahoovis ja välihoonetes, nagu kasvuhooned või tööriistakuurid, toimub suvel meeletu tegevus, kuid hilissügisel ja talvel on need vaiksed. Kasutage varasügisehooaega, kui ilm on veel soe, et puhastada nendest hoonetest segadus. See töö võib võtta palju aega, seega määrake selle projektiga tegelemiseks kalendrisse päev.

Enne alustamist koguge kokku vajalikud tarvikud, sealhulgas prügikotid, prügikastid, hoiukonteinerid ja remondiks või hoolduseks vajalikud tööriistad. Eemaldage kõik esemed riiulitelt ja rühmitage need tüübi järgi. Puhastage hoone sisemus, pühkides riiuleid, pühkides või pühkides põrandat ning vajadusel survepesu. Hinnake oma puhast kuuri ja tehke kindlaks, kas vajate muid hoiustamisvahendeid, nagu lauad, konksud või mõni muu riiulikomplekt.

Vaadake oma kuuri esemed läbi ja kaaluge nende seisundit ja vajalikkust oma elus. Visake ära esemed, mis on parandamiseks liiga kahjustatud. Annetage kõik heas seisukorras esemed, mida te enam ei kasuta. Asendage asjad, mida hoiate, asetades sarnased esemed kokku. Hoidke sageli kasutatavad esemed esikülje lähedal, et hõlpsasti juurde pääseda.

Mänguasjad ja mängud

Sügisel ja talvel veedavad lapsed ja täiskasvanud rohkem aega siseruumides toimuvate tegevustega, nagu mõistatused, mängud ja mänguasjad. Määrake kalendrisse kuupäev, mil kogu teie pere saab osaleda, et kõik saaksid oma häält säilitada ja ära visatud esemete osas.

Veetke aega nende esemete läbivaatamisele ja eemaldage need, mis on kahjustatud, puuduvad või mida enam ei kasutata. See aitab muuta teie ühisruumid ja magamistoad risustatuks ning muuta teile ja teie perele meeldivad esemed kättesaadavamaks.

Võtke kõik mängud ja mõistatused nende hoiukohtadest välja. Paigutage need nii, et kõik saaksid neid hinnata. Mõelge, kas iga ese on ikka eakohane, kellelegi majas meeldiv, sentimentaalse väärtusega ja heas seisukorras. Proovige olla valiv, milliseid esemeid hoiate, kuna need võtavad tavaliselt väärtuslikku ruumi. Visake ära katkised esemed ja annetage veel heas seisukorras esemed.

Hinnake oma ladustatud esemete jaoks oma hoiuruumi. Kui kasutatav meetod ei ole piisav, peate võib-olla suurendama või muutma nende salvestusrežiimi. Rühmitage ja sildistage üksused, et püüda nende organisatsiooni säilitada.

Elektroonika ja digitaalruum

Sügis võib olla just õige aeg see vana arvuti, mida olete hoidnud, kasutuselt kõrvaldamiseks või taaskasutamiseks. Samuti võite võtta veidi aega oma digitaalsete ruumide tühjendamiseks ja ümberkorraldamiseks, et teha ruumi kõigile neile uutele puhkusefotodele.

Koguge kokku elektroonika, mida te enam ei kasuta. Üksused võivad hõlmata vanu arvuteid, nutitelefone, tahvelarvuteid, mängukonsoole, kõrvaklappe ja laadijaid. Rühmitage sarnased üksused, et saaksite näha, kas teil on dubleerivaid üksusi. Selliste üksuste puhul nagu arvutid, nutitelefonid ja tahvelarvutid on ülioluline esmalt seadmest kõik isikuandmed tühjendada. Otsige oma piirkonnas programme, mis võimaldavad teil elektroonikat taaskasutada või kaaluda muid võimalusi, näiteks annetada need esemed perele või sõpradele, kes saaksid neid kasutada.

Declutter digitaalne ruum on kaasaegsel ajastul uus vajadus. Võtke aega oma arvuti puhastamiseks, korrastades faile ja kaustu, eemaldades vanu programme, tühjendades brauseri ja puhastades prügikastist. Saate tegeleda arvutis ja telefonis olevate fotodega, eemaldades duplikaadid ja salvestades oma fotod väliste salvestuslahenduste, näiteks pilve, abil.

Tühjendage oma meilisõnumid, tühistades soovimatute uudiskirjade ja reklaammaterjalide tellimuse, mida te enam saada ei soovi. Kustutage ja arhiivige e-kirjad, et olulistele oleks lihtsam juurde pääseda. Seadistage filtreid ja silte, et korraldada e-kirju, kui need teie postkasti jõuavad.

Käsitöötarbed

Käsitöövarude tühjendamine ja ümberkorraldamine võib muuta meisterdamise vaiksetel talvekuudel produktiivsemaks ja nauditavamaks. Koguge oma käsitööesemed majast kokku ja laotage need töölauale, kus neid näete. Rühmitage oma tarned sarnastesse kategooriatesse. Levinud kategooriad hõlmavad paberitarvikuid, kangast ja tekstiili, helmeid ja ehete valmistamise esemeid ning värvitarbeid. Uurige iga rühma, et hinnata, kas teile ikka meeldib konkreetne käsitöötüüp, ja näha, kas vajate uusi tarvikuid.

Looge hoiukonteinerid käsitöötarvete jaoks, mida soovite hoida. Korraldage need ümber nii, et teie tarvikud oleksid hõlpsasti nähtavad ja juurdepääsetavad. Visake ära üksused, mida te enam ei soovi. Rühmitage need kokku ja annetage teistele tuttavatele käsitöölistele või oma piirkonna teadetetahvlite kaudu.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook