Täielik klaasimaalimise juhend algajatele

The Complete Guide to Glass Painting for Beginners

Klaasivärvimine on taskukohane rahuldust pakkuv hobi, mis aitab hoida vana klaasi prügilatest eemal. Peate kasutama õigeid tehnikaid, et tagada värvi nakkumine klaaspinnale, ja kasutama meetodeid, mis aitavad teil soovitud tulemuse saavutada.

The Complete Guide to Glass Painting for Beginners

Siit saate teada, kuidas värvida klaasi, kasutades klaasimaalimiseks vajalikke parimaid meetodeid, tööriistu ja materjale, parimaid klaasivärvide kaubamärke ja 15 lõbusat klaasimaaliprojekti.

Klaasivärvimisprojektide tööriistad ja materjalid

Klaasile värvimine nõuab spetsiaalseid värve ja meetodeid, mistõttu värv ei kooru maha. Kui värvite söömiseks ja joomiseks mõeldud klaasnõusid ja keraamikat, hankige kindlasti toidule ohutu värv, mis pärast pealekandmist kõveneb.

Tools and Materials for Glass Painting Projects

Alustuseks otsustage, millist tüüpi klaasobjekti soovite värvida. Need võivad olla veiniklaasid, klaaspurgid, pildiraamid, klaaspaneelid, peeglid või klaasaknad.

Klaasivärvide tüübid

Soovite kasutada õiget klaasi värvimiseks mõeldud värvi, tagades värvi haakumise klaasipinnaga. Klaasivärvide tüübid on järgmised:

Klaasi pihustusvärvid. Pihustusvärviga klaasil on soe ja rikkalik tekstuur, mis tagab ühtlase ja ühtlase läbipaistmatu katte. Klaasi pihustusvärvil on lai valik tekstuure ja värve, sealhulgas metallist toone. Kasutage kindlasti klaasi värvimiseks mõeldud pihustusvärvi marki. Lahustipõhised värvid. Lahustipõhised värvid on püsivad ja erksamad kui akrüülemailvärvid. Kuigi lahustiõlipõhised värvid on professionaalsema viimistlusega, on neil palju suitsu, seega kasutage neid ventileeritavas kohas. Emailvärv. Emailvärv on veepõhine värv, mis kasutab klaasile kleepuvat valemit. Värv peab tahkuma, et see klaaspinnale kinnituks. Email sobib suurepäraselt klaasnõude värvimiseks. Akrüülvärv. Mitte kõik akrüülvärvid ei sobi klaasivärvimiseks. Leidke kindlasti mõni bränd, näiteks rahvakunst, mis on märgistatud klaasi pealekandmiseks. Parimate tulemuste saavutamiseks kasutage enne akrüülvärvi klaasile kandmist emailipõhist krunti. Värvipliiatsid. Värvipliiatsid võimaldavad peent värvimist paremini juhtida ja sobivad suurepäraselt punktide värvimiseks. Leiad akrüülvärvipliiatsid ja õlipõhised värvipliiatsid.

Klaasivärvi tarvikud

Glass Paint Supplies

Enamiku nendest tarvikutest leiate kohalikust käsitööpoest. Mõned klaasivärvimise tarvikud, mida võite vajada, on järgmised:

Vahtpintslid Lame pintsel (klaasi värvimiseks vali alati pehme pintsel) Šabloonlint Maskiteip Razorblade Kleepšabloonid Käsitöönuga Värvialus Hõõruge alkoholi või valget äädikat puhastamiseks

See nimekiri ei ole ammendav, kuid see aitab teil klaasi värvimist alustada.

Klaasivärvi metoodika

Klaasi värvimisel tuleb kasutada mõnda konkreetset meetodit. Õigete meetodite valimine sõltub soovitud välimusest (nt täielik katvus, läbipaistvus või tekstuur).

Pihustusvärvi klaas

Spray Paint Glass

Klaasi pihustusvärvimiseks on vaja head tehnikat, et saada veatu pihustusvärvi viimistlus. Kuigi võite kasutada klaasile mis tahes pihustusvärvi, tuleb teie viimistlus paremini välja ja värv kleepub tõenäolisemalt, kui kasutate klaasipihustusvärve.

Kasutage klaasispetsiifilist pihustusvärvi, mis nakkub klaasile või libedatele pindadele. Enne värvi pihustamist peske klaas ja laske sellel kuivada. Raputage purki üks kuni kaks minutit ja piserdage paar pihustust papile või ajalehele enne klaaseseme pihustamist.

Hoidke pihustusvärvipurki klaasobjektist umbes 12 tolli kaugusel ja pihustage ühtlaste pühkimisliigutustega. Pihustage kergeid mantleid, mis kattuvad veidi üksteisega. Vajadusel kasutage lisakihte. Pihustage värvi alati hästi ventileeritavates kohtades. Ärge kunagi pihustage värvi oma käsitööruumis.

Käsitsi värvitav klaas

Hand Paint Glass

Klaaspindadel kipub olema pintslitõmbeid, seega kasutage klaasi värvimisel alati pehmete harjastega pintslit. See pintslitüüp on pehmem kui tavalised pintslid ja vähendab värvi pintslitõmbeid.

Kastke pintsli ots värvi sisse ilma seda üle koormamata. Alustage õhukese kihi pintsliga klaasile.

Emailvärvid tunduvad alguses õhukesed, mis võib luua läbipaistva välimuse või paksenevad, kui lisate rohkem kihte. Enne järgmise lisamist laske igal kihil kuivada. Kena sileda katte saamiseks lisage kolm kuni neli kihti värvi. Kasutage peente detailide jaoks ja väikeste täppide loomiseks väiksemaid pintsleid.

Jääklaasi tehnika

Frosted Glass Technique

Söövituskreemi abil saate saavutada jäätunud välimuse mis tahes klaaspinnale. Söövitav kreem muudab klaasi keemilise protsessi käigus tekstuuriks, mis võtab aega umbes 40 minutit.

Maskeerige kõik klaasi osad, mida soovite siledaks jääda. Saate maalriteibi sisse lõigata kujundeid või kasutada šabloone. Silu söövituskreem ühtlase kihina pinnale.

Laske kreemil 30-40 minutit seista ja pühkige paberrätikuga maha. Loputage klaasi seebi ja veega. Klaaspaneelidele ja akendele kujunduste ja mustrite tegemiseks saate kasutada ka kontaktpaberit.

Klaasivärvide kaubamärgid

Mitmel värvibrändil on klaasi värvimiseks spetsiifilised valemid. Peamised klaasivärvide kaubamärgid leiate käsitööpoodidest, riistvarapoodidest või tellige veebist.

Folkart emailvärv – see värvisari on mõeldud kandmiseks klaasile ja keraamikale ning annab kriimustuskindla läike. Värvi kõvenemiseks võite klaasi küpsetada või kasutada õhukuivatusmeetodit ja lasta värvitud pinnal kõveneda 21 päeva. DecoArti klaasivärv – DecoArt klaasivärvid on läbipaistmatu satiin või metallik. Värv libiseb siledatele pindadele, näidates minimaalseid pintslitõmbeid. Krylon ColorMaster – see on parim pihustusvärv klaasivärvimiseks ja nakkub klaaspindadele koos igasuguse läikiva pinnaga. Võite leida läikivaid, matte ja metallist viimistlusi. Armor Etch – see söövituskreem on kiiresti toimiv ühend väikeste söövitusprojektide, näiteks klaasnõude mustrite jaoks. Ärge kasutage seda kreemi suurte klaasitükkide söövitamiseks.

Turul on palju rohkem klaasivärvide kaubamärke, kuid need on parima mainega ja taskukohases hinnaklassis.

15 ainulaadset ja loomingulist klaasimaaliprojekti

Klaasimaalingu käsitööprojektid on taskukohane viis oma loovuse väljendamiseks. Saate kasutada maja ümbert pärit klaasesemeid, taaskasutada klaaspudeleid ja müüripurke või kaunistada klaasaknaid ja peegleid. Muutke klaasi nende inspireerivate projektidega või kasutage tehnikaid, mis aitavad teil alustada.

Värvige tilgutatud piima klaasist vaas

Paint Dripped Milk Glass Vase

Looge käsitöönduslik välimus, muutes poolläbipaistvast vaasist vapustava värvitilkadega piimaklaasvaasi. Tilgutage akrüülvärvi vaasi siseservale ja laske sellel alla voolata.

Kasutage värvivahede katmiseks vahtpintslit. Laske mahatilkunud värvil õhu käes kuivada ja eemaldage kõik üleliigsed värvitilgad.

Kui see on kuivanud, valage vaasi põhja lateksvärv ja keerake ringi, kuni värv katab kogu sisepinna.

Anime klaasimaal

Anime Glass PaintingAlejandra Arevalo Thelistist

Äratage oma lemmiktegelased ellu klaasimaalimise anime stiilis – see on lihtsam, kui arvate. TikTokist saate palju klaasimaalimise animeideid. Printige oma animetegelane ja kleepige pilt klaaspaneeli tagaküljele. Jälgige kujutist musta püsimarkeriga. Pärast jälgimist eemaldage pilt, keerake klaaspaneel ja täitke pilt värviga.

Must kriiditahvel, maalitud klaas

Black Chalkboard Painted Glass

Saate muuta mis tahes raamitud klaasi mitmekülgseks tahvlipinnaks. Kõik, mida vajate, on tahvli pihustusvärv, vana pildiraam, peeneteraline liivapaber ja maalriteip. Alustuseks lihvige kogu pind oma liivapaberiga.

Seejärel maskeerige raam teibiga. Pihustage tahvlivärvi kergete, ühtlaste tõmmetega lihvitud klaaspinnale. Laske igal õhukesel kihil kuivada ja jätkake värvikihtide pealekandmist, kuni olete saavutanud soovitud paksuse. Eemaldage raamilt mask enne värvi kuivamist.

Mattklaasi privaatsusaken

Frosted Glass Privacy WindowLala, firmast ThriftyFun

Kontaktpaber on lihtne viis lisada klaasuksele või aknale privaatsust ilma loomulikku valgust kaotamata. Valige ahvatlev muster, mis on korratav, kuid mida on piisavalt lihtne pinnale kleepida.

Keerulisi mustreid võib olla taustalt raske eemaldada ja need ei pruugi sobida.

Lõika papist mall ja tõmmake mall teravikuga kontaktpaberi tagaküljele. Kinnitage kontaktpaberi kuju aknale, koorides paberi tagaküljelt maha.

Asetage ülejäänud kujundid aknale, luues ühtse mustri.

Käsitsi maalitud klaasist lillevaas

Hand-Painted Glass Flower Vase

See DIY käsitsi maalitud vaasiprojekt kasutab mis tahes klaasanumat, näiteks klaasist kannu, vana vaasi või purki. Saate muuta selle projekti nii lihtsaks või keerukaks, kui soovite.

Alustage klaasist anuma pihustusvärvimisega, kandes mitu kihti kuni ühtlase viimistluseni.

Seejärel värvige detailid oma laevale lateksvärviga lühikeste harjastega pintsliga. Käsitsi maalimine loob eklektilise viimistluse, kuid puhtama maalitud välimuse saamiseks võite kasutada ka šabloone.

Lihtne kunstvitraažefekt

Easy Faux Stained Glass EffectSusan Myers SusySitcomist

Saate ilma kuludeta vitraažide välimuse. Seda klaasivärvimistehnikat saate kasutada peeglitel, klaasakendel ja isegi pildiraamidel. Alustage lihtsa malli, näiteks liblika või lille valimisega.

Asetage klaaspaneel valitud malli peale. Lisage valge liimi pudelisse must värv. Jälgige mustrit värvilise liimiga ja laske sellel üleöö õhu käes kuivada. Seejärel valmistage täitevärv ette, lisades liimi puhastamiseks üks kuni kaks tilka akrüülvärvi.

Täitke oma "vitraaž" värviseguga, kasutades nüri pintslit.

Värvige kastetud pildiraamid

Paint Dipped Picture Frames

Eklektilised maalid julgetes värvides annavad vanadele raamitud tükkidele moodsa tunde. Raamitud pilte leiad soodsalt kohalikust vanakraamipoest.

Viige maalriteip läbi pildiraami keskosa. Tasasuse tagamiseks kasutage taset ja mõõdulinti.

Pintselda akrüülklaasivärvi klaasile ühtlaste tõmmetega. Täieliku katvuse saavutamiseks värvige kaks kihti.

Kahetooniline klaaspudel

Two-Toned Glass Bottle

See tehnika ühendab poolläbipaistva ja läbipaistmatu klaasi maalimise stiilid. Valage pudelisse puhas klaasivärv ja keerake ringi, kattes sisemise klaasi.

Maski maha äsja maalitud pool ja pintsel peale läbipaistmatut värvi.

Kui olete kuivanud, eemaldage lint ja teil on ilus kahevärviline toonitud klaaspudel.

Meriklaasi miniatuurne maalimine

Sea Glass Miniature PaintingAllison McDonald ettevõttest Notimeforflashcards

Mereklaasi maalimine on ainulaadne lõuend minimaalide jaoks ja see on lõbus käsitöö lastele. Kasutage akrüülemailvärve ja puhastage oma mereklaasi seebiveega.

Kui maalite objekti, tõmmake see pliiatsiga mereklaasile. Saate klaasilt kustutada kõik pliiatsijäljed.

Laske lastel värvida klaasi, kuidas nad soovivad, ja saate õpetada, kuidas mereklaas maalimise ajal moodustub.

Sõnade söövitamine klaaspudelitesse

Etching Words into Glass Bottles

Selle värvilise klaasisöövitamise projekti jaoks on vaja lillevaasi, söövituskreemi, pintslit, pihustusvärvi ja vinüültähti. Otsustage oma vaasi jaoks lõbus loosung, näiteks "Õitseb hästi".

Peske klaaspudel seebiveega. Eemaldage kindlasti kõik järelejäänud seebikile alkoholi või valge äädika abil.

Pintselda söövituskreemi kogu vaasile ja lase 30 minutit seista. Aseta vaasile vinüültähed, pihusta vaas pihustusvärvi klaasiga ja eemalda tähed.

Mustrite söövitamine klaasi

Etching Patterns into Glass

Klaasi söövitamine on lihtne protsess, mida saate kasutada vaaside, peeglite ja klaaspurkide puhul. Saate söövitada klaasile mis tahes kuju või mustri, luues kohandatud malle.

Kasutage maalriteipi ja lõigake sellest kujundeid, näiteks teemante.

Asetage maalriteibi tükid klaasile. pintselda söövituskreem lindil olevatesse lahtistesse vormidesse ja lase kreemil kuivada. Protsessi saab ka vastupidiseks muuta, maskeerides kujundid maha ja kandes klaasile kreemi.

Keraamiliste plaatide värvimine

Ceramic Plate PaintingWilliam Jon Ceramicesist

Plaatide värvimisel kasutage kindlasti toidukindlaid värve, mis ei kooru maha. Keraamilised värvid kinnituvad plaadi pinnaga ja on ohutud. Selle projekti jaoks sobivad kõige paremini keraamilised plaadid, kuid sobivad kõik ahjukindlad plaadid.

Kujundage oma plaat vabakäevärvimistehnikaid kasutades või kasutage šabloone.

Kui olete oma plaadi oma maitse järgi värvinud, asetage see jahedasse ahju ja määrake värvitootja määratud temperatuur. Lase plaadil 40 minutit küpseda ja jahuta.

Taaskasutatud värvitud klaasist istutusmasin

Recycled Painted Glass Planter

Unikaalsete istutusmasinate valmistamiseks kasutage vanad läbipaistvast klaasist anumad (nt klaaspurgid, küünlajalad ja kruusid) uuesti kasutusse. Valige kindlasti taim, mis võib elada väikeses mahutis, mis ei voola ära. Maskeerige klaas, kus te värvi ei soovi. Seejärel pritsige klaasi värvi ja laske õhu käes kuivada. Kasutage kahte kihti, et saada veatu pihustusvärvi viimistlus.

Rannikuteemalised klaaspudeli keskosad

Coastal Themed Glass Bottle Centerpieces

Klaaspudeleid kaunistavad korallid, karbid ja triivpuit toovad teie koju rannikuteema. Võite kasutada klaaspudeleid, mis leiate oma kohalikust vanakraamipoest, või taaskasutada klaaspudeleid kogu majast.

Valage pudelisse poolläbipaistev värv ja keerake täieliku katvuse saavutamiseks. Pange pudel tagurpidi ja laske kõigil värvitilkadel välja voolata.

Kasutage E-6000 liimi, et kleepida rannaleidud pudeli kaane ülaosale. Kaunistamiseks lisage nööri.

Värvige kastetud veinipudelivaasid

Paint Dipped Wine Bottle Vases

Veinipudelite värvi sisse kastmine on suurepärane viis vanade veinipudelite taaskasutamiseks. Kasutage neid ruumiaktsentide või üheõieliste vaaside jaoks.

Tehnika ei nõua pudeli värvi sisse kastmist, vaid kasutab pihustusvärvi ja maskeerimismeetodit. Alustuseks värvige pudelile oma esimene värv ühtlaste tõmmetega.

Laske kuivada ja seejärel maskeerige see osa värvist, mida soovite näidata.

Pihustage oma teist värvi värvi ja laske sellel kuivada. Saate kanda nii palju värvikihte, kui soovite, lihtsalt laske igal värvikihil kõigepealt kuivada.

Uusaasta Polka Dot veiniklaasid

New Years Polka Dot Wine GlassesDovie Scott saidilt DovieScott.com

Veiniklaaside kaunistamine väikeste täppidega lisab pühadele pidulikkust. See lihtne DIY maalitud klaasnõuprojekt teeb suurepäraseid kingitusi.

Klaaside värvimisel jätke 3/4 tolli servast värvivabaks. Alustage veiniklaasi puhastamisest alkoholiga kastetud paberrätikuga.

Värvige klaasile väikese pintsliga või värvige akrüülvärvi pliiatsiga.

Tihendage värv nõudepesumasinas pestava läikega akrüültihendiga.

Valmis veiniklaase võib pesta nõudepesumasinas.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Kas klaasil saab kasutada tavalist värvi?

Kuna klaas ei ole poorne, ei kleepu tavalised värvid klaasi külge. Tavaline värv kuivab klaasil, kuid kulub aja jooksul maha.

Kuidas klaasilt värvi eemaldada?

Eemaldage kuivanud klaasivärv žiletitera ja käsitöönoaga. Kui värv on endiselt märg, peske see klaasipinnalt seebiveega maha.

Mida paned klaasile enne värvimist?

Enamik klaasispetsiifilisi värve ei vaja enne klaasivärvi pealekandmist midagi. Paremate tulemuste saamiseks või kui soovite proovida tavalist värvi, võite kasutada emailipõhist krunti.

Kas rulliga saab klaasi värvida?

Klaasi saab värvida rulliga, kuid sileda viimistluse saavutamiseks peate kasutama õiget tüüpi rulli. Mohäärirullid peaksid hästi töötama.

Kuidas maalida klaasile sirgeid jooni?

Klaasi saab värvida maalriteibiga sirgeid jooni kasutades. Objekti keskele joone maalimiseks kasutage mõõdulinti ja mõõtke mõlema külje ühtlus. Võite kasutada ka taset.

Viimased mõtted klaasi värvimise kohta

Värvitud klaasnõud ei ole mikrolaineahjus kasutatavad ja põhjustavad värvi põlemist. Ärge leotage värvitud esemeid vees. Peske värvitud klaasi pehme seebiveega.

Lugege alati tootja etiketil olevaid juhiseid klaasivärvi kasutamise kohta ja veenduge, et aurudega värvide kasutamisel viibite ventileeritavas kohas.

Kui järgite häid tehnikaid ning kasutate õigeid värve ja tööriistu, saate luua vapustavaid maalitud tükke, mis kestavad kogu elu.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook