Tsemendist vahtplastist isolatsioon

Cementitious Foam Insulation

Vahttsemendist isolatsioon – tuntud ka kui Airkrete – on aastakümneid vana tsemendipõhine isolatsioonitoode. Vaatamata paljudele eelistele ei ole toode laialt tuntud ega kasutatav. See võib muutuda.

Mis on tsemendivahust isolatsioon?

Cementitious Foam Insulation

Tsemendivahust isolatsiooni põhikoostisosa on magneesiumoksiid, mis on saadud mereveest, mitte kaevandatud lubjakivist. Tootmisprotsessis lisatakse väikeses koguses keraamilist talki, vett ja vahutavat ainet. Enne kõvastumist näeb Airkrete välja nagu raseerimiskreem ja on selle konsistentsiga.

Kui see on kõvenenud, on Airkrete kerge mittestruktuurne tsement, mis ei vaju ega kahane. See on ideaalne isolatsioon seinte, katuste ja puitkarkassiga põrandate jaoks – näiteks kortermajade sviitide vahel. Tsementvahust isolatsioon ei paisu, mistõttu on see suurepärane toode olemasolevate seinte soojustamiseks ilma kipsplaati eemaldamata.

Kuivanud isolatsiooni on lihtne välja kraapida, kui on vaja teha torutöid või elektritöid. Või tuleb juhtmeid ja torusid liigutada. See tuleb välja pulbrina – mitte tükkidena. Tekkinud tühimikud saab uuesti täita, kasutades purgis madala paisumisega pihustusvahuisolatsiooni. Tooted ei reageeri üksteisega.

Tsementvahu paigaldamine

Seda tüüpi isolatsioon on üks parimaid valikuid renoveerimisprojektide jaoks, kuna see ei paisu. Selle paigaldamiseks puuritakse seina sise- või välisküljele väikesed augud vooliku juurdepääsuks. Vaht täidab iga naastu, sarikate või tala õõnsused. See tihendab kõik lüngad ja praod. Samuti ümbritseb see elektrijuhtmeid ja -karpe, torustikku ja kanaleid, jätmata isoleerimata taskuid.

Airkrete paigaldatakse ka uutesse konstruktsioonidesse ja täiendatakse enne kipsplaadi paigaldamist. Paigaldaja tarnitud kinnituskangas on klammerdatud naastude sisekülgedele. Seejärel pihustatakse kanga ja välispinna vahele Airkrete vaht. See ei paisu nagu polüuretaanvaht, nii et kipsplaati saab otse selle peale kanda.

Tsemendivaht ei ole nii räpane kui polüuretaan. Enne kõvenemist puhastatakse see veega. Pereliikmed ei pea paigaldamise ajal majast lahkuma. Sissehingamisel ei teki kahjulikke heitgaase ega ohtlikke kiude.

Miks kasutada tsementvahust isolatsiooni?

Tsementvahust isolatsioonil on teiste toodete ees palju eeliseid. Siin on mõned väga head põhjused, miks selle kasutamist kaaluda.

R-väärtus. R-3,9 tolli kohta. R-väärtus aja jooksul ei halvene. Hallitus. Vastupidav hallituse kasvule isegi kõrge õhuniiskusega kohtades. Tulekindel. Ei põle ega suitse. Saab kasutada tuletõkkena. Tihendid. Täidab täielikult õõnsused, jätmata takistuste ümber tühimikke. Täidab tühimikud ja augud. Tihendid servast servani. Ei setti ega kahane. Aurutõke. Ei vaja aurutõket. Kahjurid. Vastupidav putukatele ja närilistele. Putukad ei jää sellest läbi urgudes ellu, sest see on abrasiivne ja tapab nad. Mitmekülgne. Saab kasutada seintes, lagedes ja võlvkatuse õõnsustes. Uusehitus ja renoveerimine. Heliisolatsioon. Head heliisolatsiooni omadused. Vaigistab torustiku helid. Saab kasutada magamistubade, kodukinode ja vannitubade siseseintel. Parim tava on uue ehituse korral kipsplaat kõigepealt seina üks külg. Renoveerimispaigaldamisel tuleb igasse naastuõõnde puurida augud. Keskkonnasõbralik. Tsemendivaht on inertne isolatsioon. CFC-d puuduvad. Ei sisalda formaldehüüdi. Ei mingit heitgaasi. Ei sisalda lenduvaid orgaanilisi ühendeid (VOC). Ei mingeid tulekindlaid kemikaale. Taaskasutatav. Võib jahvatada ja taaskasutada kompostiks või otse aedadesse.

Miks mitte kasutada tsementvahust isolatsiooni

Kulud ja kättesaadavus on tsemendivahust isolatsiooni kaks suurimat puudust. Kättesaadavuse puudumine suurendab kulusid.

Maksumus

Tsementvahust isolatsioon maksab umbes 20% rohkem kui suletud rakuga pihustusvahust isolatsioon – umbes 3,00 dollarit plaadi jala kohta. (Tahvli jalg on ühe ruutjalga ühe tolli paksune.) Lisage sellele reisikulud, kui läheduses pole paigaldusettevõtteid.

Kättesaadavus

Airkrete koolitab, litsentseerib ja sertifitseerib kõik paigaldajad, kes nende toodet kasutavad. Nad väidavad, et neil on paigaldajaid erinevates riikides üle maailma ja mõned reisivad riigist riiki. Paljudes kohtades võib see siiski probleem olla. Näiteks Kanadas on praegu üks paigaldusettevõte. Kanada on vaid 2% väiksem kui kogu Euroopa – peaaegu 4 miljonit ruutmiili (umbes 10 000 000 ruutkilomeetrit).

Airkrete saadavus USA-s võib hakata paranema. Nad on teinud koostööd Dr. Energy Saveriga, et parandada ülemaakondlikku leviala. Nõutava koolituse ja sertifitseerimise protsess võib võtta aega.

Tsementvahuga DIY paigaldamine ei ole valik. Selle peavad paigaldama Airkrete sertifitseeritud paigaldajad. DIY komplektid pole saadaval.

Metallist kontakt

On teateid tsemendivahust, mis kahjustab terast pidevas kokkupuutes. Betoonipõhine materjal on leeliseline ja võib kiirendada tsingitud terase ja alumiiniumi korrosiooni.

Alternatiivsete isolatsioonitüüpide kasutamine metallhoonetel, nagu kauplused ja lautad, välistab igasuguse betoonvahu korrosiooni. Muud valikud hõlmavad pihustusvahu isolatsiooni, mineraalvillast isolatsiooni, lahtise täidisega tselluloosist isolatsiooni, aerogeeli isolatsiooni või Icynene isolatsiooni.

Kokkutõmbumine

Tsemendivaht paigaldatakse suletud seinaõõnsustesse surve all. Pärast paigaldamise lõpetamist jääb väike surve alles ja toode kõveneb kõigega, mis sees on. Kokkutõmbumist ei toimu.

Retentsioonikangast kasutavaid avatud õõnsusi ei saa surve all puhuda – see teeb võimalikuks kerge kokkutõmbumise. Isolatsioon, mis ei kleepu naastudega, võib võimaldada õhu läbitungimist. Uus ehituskarkass sisaldab ka niiskust. Kuivamisel võib see isolatsioonist eemalduda. Puit paisub ja tõmbub kokku muutuva temperatuuriga ning võib tekitada ka pisikesi vahesid.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook