Vaibahunnikuid selgitatud

Carpet Piles Explained

Kuhi määrab vaibakiudude kõrguse vaiba pinnast aluspinnani. Vaip on kas kõrge, keskmise või madala hunnikuga. Vaibahunnikuid on erinevat tüüpi, millest igaühel on oma eelised ja varjuküljed.

Carpet Piles Explained

Vaibahunnikut saate mõõta väikese joonlaua või mis tahes mõõteseadme abil tollides.

Vaibahunnikute tüübid

Kõrge kuhjaga vaip

Kõrge või sügava hunnikuga vaibal on kõrged kiud, mille kõrgus on ½ tolli kuni ¾ tolli. Kivivaip on kindel valik sügava kuhjaga vaiba jaoks. Shag vaibad on valmistatud lõngadest või püstistest aasadest.

Sügava kuhjaga vaipade imemine on keeruline, seega on nende paigutamine vähese liiklusega kohtadesse ideaalne. Need toovad magamistuppa hubasust ja püsivad korraliku hooldusega kaua vastu.

Keskmise kihiga vaip

Keskmise karvaga vaipade kiu kõrgus on vahemikus ¼ kuni ½ tolli. Kuigi keskmisi vaipu on lihtsam hooldada kui sügavaid vaipu, hoiavad need mustuse kiudude vahele. Valige keskmise karvaga vaip, kui soovite pehmet jalaalust, mis peab vastu suurele liiklusele ilma matistamata.

Madala karvaga vaip

Madala hunnikuga vaibal on tihedad kiud, mille kõrgus on ¼ tolli või vähem. Lühemaid hunnikuid on lihtne tolmuimejaga imeda. Paksude kiudude tõttu jääb vaiba pinnale puru ja mustus. Samuti on madala hunnikuga plekke lihtsam eemaldada kui keskmise või kõrge kuhjaga vaibalt.

Need vaibatüübid sobivad kõige paremini söögitubadesse, elutuppa ja laste mängutubadesse. Silmused ja berberi stiilis vaibad on näited madalatest vaiadest.

Kootud vaibahunnik

Kootud vaibavirnad valmistatakse traditsioonilise kangastelje abil. Masin põimib kaks või enam komplekti lõnga, et moodustada vaip. Vill, puuvill ja siid teevad seda tüüpi vaibahunnikut.

1. Flat Weave

Erinevalt teistest vaibatüüpidest puudub lamekoelistel vaipadel ja vaipadel tuftitud kuhi. Vaiba kiud (kude) on keermestatud läbi lõime vertikaalselt, luues tasase koe. Sama mustriga on ka vaiba aluspind; saate vaiba asetada mõlemale küljele.

Enamik lamedaid vaipu on valmistatud looduslikest kiududest, nagu vill, puuvill ja džuut. Lameda pinna tõttu on lamedaid vaipu lihtne vaakumiga puhastada. Samuti saate plekke puhastada rätikuga.

2. Axminster

Axminsteri vaibakujundustes kasutatakse vaiba moodustamiseks traditsioonilist kudumist. Tehnika hõlmab lõnga kudumist läbi kangastelgede. Kangastelge valib lõnga, lõikab selle läbi ja kinnitab U-kujulise tutt tagaküljele.

Axminsteri vaibad on ainulaadsed, kombineerides värve ja mustreid. Need on parimad vaibad igasse ruumi, alates tipptasemel hotellidest kuni väikeste korterite ja vastuvõttudeni.

3. Wilton

Wiltoni vaipade puhul kasutatakse ka traditsioonilist kudumismeetodit. Kuid Wiltoni vaipade puhul kootakse lõng pidevaks silmuseks. Lõng lõigatakse pärast kuhja kinnitamist alusele.

Wiltoni vaibad on saadaval lihtsate mustrite ja erinevate tekstuuridega. Need on stabiilsed ja tugeva konstruktsiooniga sobivad tiheda liiklusega koridoridesse ja ruumidesse.

Lõika kuhi

Lõigatud kuhjaga vaibal on lõigatud lõngad, mis seisavad kobaras sirgelt. Kuhi on vastupidav muljumisele ja mattumisele ning on pehme jala all. Lõigatud vaipade valimisel peaksite kontrollima selle keerdumist. Kvaliteetne lõigatud kuhjaga vaip on tiheda keerdumise ja suure pinnatihedusega.

1. Cut-Loop Pile

Lõika

Lõika ja silmus loob vaibale visuaalse mustri ja tekstuuri. Negatiivne külg on see, et kiud on tavaliselt kulunud välimusega. Sel põhjusel muudab stiil suurepärased alavaibad. Lõigatud ja silmustega vaipu on saadaval erineva kvaliteediga. Enne ostu sooritamist on kõige parem kindlaks teha jalakäijate arv.

2. Samet

Tuntud ka kui veluur või pluss, on sametvaibad populaarsed oma elegantse välimuse tõttu. Neid pügatakse, et anda neile ühtlane viimistlus. Velvet tunneb end jala all mugavalt. Erinevalt keerdudest on selle kiud sirgemad ja ülaosas lõigatud otstega. Selle pinnatase on sile ja jääb vahemikku 5–10 mm.

Sametvaibad on valmistatud looduslikest või sünteetilistest kiududest nagu nailon või polüpropüleen. Need sobivad ideaalselt mõõduka liiklusega piirkondadesse. Luksuslik viimistlus muudab need teistest vaibadest kallimaks.

3. Shag Pile

Kivivaibad olid 70ndatel levinud. Nagu nimigi ütleb, on neil hägune välimus. Shag vaibad koosnevad sirgetest silmustest või lõngadest. Neil on pikad kootud kiud, mille kuhi on kuni 50 mm.

Nende lahtine tekstuur muudab need jalgade all pehmeks. Kuid karvahunnikud kipuvad lamenema. Kuna sellel on kõrge kuhi, vajab vaip rohkem hooldust.

4. Saksimaa vaia

Saksimaa on tavaline sirgete kiududega lõigatud vaip. Kiudude kiud lõigatakse ühtlasteks pikkusteks. Virn on kompaktne, et vaip oleks jala all pehme. Sellel on klassikaline luksuslik välimus, kuid see ei pruugi sulanduda teiste ruumi sisekujunduselementidega.

Tekstuuriga Saksimaa vaipadel on paksud kihid, et vältida värvi tuhmumist. Kihid aitavad vältida ka vaakum- või jalajälgi. Sileda tekstuuri loomiseks on Saksimaa kuhjavaibad kootud aasadena. Aasad on samuti ära lõigatud, et anda neile tupsuline välimus.

5. Twist Pile

Keerdvaipadel on tekstuurne välimus. Sellise välimuse saavutamiseks on need valmistatud kompaktsest keerdlõngast. Keerdvaibad sobivad ideaalselt suurtesse elutubadesse, kus on palju inimesi. Tekstuurne disain muudab vaiba disaini sobivaks vaakumjälgede peitmiseks.

Väändunud vaibahunnikuid on lihtne hooldada. Need on vastupidavad ja saadaval erinevates toonides. Lõnga keeramine muudab kiud tihedamaks. See vähendab lamestumise kiirust ja pehmendab tupsulisi otsi.

6. Tekstuuriga lõigatud kuhi

Erinevalt lõigatud karvadest vaipadest on tekstureeritud tüüpidel ebaühtlane kiu pikkus. Mõned tootjad võivad sama vaibastiili kirjeldamiseks kasutada termineid "lõigatud kuhi" või "tekstuur".

Kiudude keeramine loob ebaühtlase välimuse, mis muudab vaibastiili vastupidavaks. Lõngade erineva pikkusega lõikamine tekitab paksema tunde. Selle tulemusel saab vaiba stiil jalajälgedele tugeva vastupidavuse.

Loop Pile

Silmusvaiad on erineva värvi ja mustriga. Need vaibad on populaarsed, kuna need on vastupidavad ja mitmekülgsed. Silmusvaibad vajavad mööbli tolmuimemisel ja teisaldamisel erilist hoolt. Kui üks silmus välja tõmbub, võib see põhjustada vaiba jooksmist, kui seda ei taastata. Silmusvaibad võivad olla kas berberi, tekstureeritud, mitmetasandilised või tasapinnalised.

1. Berberi kuhi

Berberi hunnik on lühike paks konstruktsioon, mis on kokku aasatud. Need on saadaval villast, polüestrist ja nailonist. Tänu oma madalale kuhjale taluvad berberi vaibad suure jalaliikluse ja kulumiskindlad.

Berberi silmusvaip eristub selle mitmevärviliste laikude poolest, mis on laiali vaipa või mustrina. Enamik berberi vaipu on määrdumiskindlad ja imavad vähem kiiresti veini ja kastmeid. Kuigi see tundub vananenud, on berber üks parimaid vaibade stiile koridoride, treppide ja büroohoonete jaoks.

2. Mustriline Loop Pile

Mustrilistel silmusvaipadel on aasade kõrgus veidi erinev. Seda stiili tuntakse ka kui tekstuuriga silmusvaia. Kahe või kolme aasaga vaiade kõrguste kombineerimine loob vaibale tekstureeritud viimistluse.

Mustriline aasvaip varjab jalajälgi ja vaakumjälgi. Selle atraktiivsed mustrid ja tekstuurid muudavad selle ideaalseks vaibaks suure liiklusega peretuppa.

3. Mitmetasandiline vaia

Mitmetasandiline vaia sisaldab erineva kõrgusega aasa ja mitme värvikombinatsiooniga. Vaibade stiil sarnaneb mustriliste silmuskuhjadega, kuid erineb oluliselt silmuste suurusest. Selle silmuse kõrguse erinevuse tulemuseks on tekstureeritud hunnik. Mitmetasandilised vaibad sobivad ideaalselt keskmise kuni suure liiklusega piirkondadesse.

4. Tase Loop Pile

Tasapinnalises silmuskuhjas olevad kiud on kõik ühekõrgused. Tasane hunnik loob sileda ja ühtlase vaibapinna, kuid muudab vaiba vähem pehmeks. Taseaasad võivad olla õhukesed või paksud. Väiksemad tihedalt kootud aasad on mattumise ja kokkupõrgete suhtes vastupidavad.

Tasapinnaliste silmustega vaipade puuduseks on silmuste tõmbamine, mida on raske taastada. Lemmikloomade ja lastega leibkondade jaoks võib olla paremaid vaipade stiile. Sellegipoolest on tasapinnalisi silmusvaipu lihtne puhastada ja need ei jäta mustust kiudude vahele.

Lame vs Shaggy Pile

Lamekarvalised vaibad sobivad koduomanikule, kes hindab ühtlast korras välimust. Madalal hunnikul tolmuimejaga puhastamine ja plekkide eemaldamine on paremini juhitav kui karvasel kuhjal. Mööbli teisaldamine madalal hunnikul on ka tänu tasasele pinnale otstarbekam.

Täielikud pikad kiud karvastel vaipadel säilitavad aja jooksul oma esialgse välimuse. Need on vastupidavamad, kui need asetatakse vähese ja keskmise liiklusega kohtadesse. Puljas vaibahunniku taastamiseks on mitu võimalust. Majaomanikud riisuvad oma vaipa, et eemaldada pikkade kiudude matid.

Erinevalt tasapinnalisest vaibast loob pulstunud vaip hubase ja sooja ruumi. Madala kuhjaga vaibad sobivad pigem ametlikuks seadistuseks. Samuti peaksite valima lameda vaiba, kui teil on allergia. Need koguvad vähem mustust ja allergeene ning neid on ka kergem imeda.

Tufted vs kootud vaibakuhi

Kootud vaibad on vastupidavamad kui tuttvaibad. Need on sageli valmistatud puhtast villast või segust. Kootud vaibad valmivad materjali kokku kudumisel. Neid on kolme tüüpi – axminster, wilton kootud ja lamedad lained.

Kuna taftingvaibad koosnevad sünteetilistest materjalidest, näiteks nailonist, on neid odavam toota. Tuftingvaibad on saadaval kahte tüüpi – käsitsi ja masinaga tuftitud. Käsitsi tuftitud vaibad on kvaliteetsemad.

Need on vastupidavuse poolest kootud vaipade järel teisel kohal. Kootud vaipadel on sügavam tekstuur, kuna lõngad on eelvärvitud. Trükitud tuttvaibad võivad värvisüsti kasutamisel aja jooksul tuhmuda.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Milline on parim vaibahunnik tiheda liiklusega piirkondade jaoks?

Lühikese karvaga vaibad on kõige vastupidavamad kõrgete vaipade puhul. Neil on lühemad kiud, millel on minimaalsed kahanemise märgid. Lühikesed villavaibad sobivad ideaalselt sellistesse kohtadesse nagu elutuba või trepid.

Kõrge või madala kuhjaga, kumb on parem?

Kuigi kõrge hunnikuga vaibad on pehmed ja mõnusad, on neid keerulisem tolmuimejaga imeda. Madala hunnikuga vaibad sobivad rohkem kiirete majapidamiste ja ärihoonete jaoks. Kõrge kuhjaga vaipade kõrged kiud pakuvad vastupidavust vähese liiklusega kohtades. Need sobivad kõige paremini külalistetubadesse ja tühjadesse ruumidesse.

Milline on kõige sobivam vaibavirna kõrgus?

Enamiku ruumide jaoks peaks piisama ¾-tollisest hunnikust. Ideaalne vaia kõrgus tiheda liiklusega piirkondade jaoks on 0,5 tolli. Kui hunnik on paks, tõmbub vaip tiheda liiklusega kokku.

Milline on parim hallitusekindel vaibamaterjal?

Nailonvaipu töödeldakse kemikaalidega, et muuta need hallitusekindlaks. Samuti on neil kindel vastupidavus plekkidele ja hõõrdumisele.

Vaibahunnikuid on saadaval paljudes toonides. Kodukaunistusega sobiva vaibastiili leidmine on lihtne. Esimene samm on teada saada, kuidas teie elustiil vastab vaiba stiilile. Enne vaibahunniku valimist arvestage jalakäijate arvu erinevates ruumides. Samuti peate tutvuma tootja garantiitingimustega.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook