Vinüülpõrand 101

Vinyl Flooring 101

Vinüülpõrandakate on oma vastupidavuse, mitmekülgsuse ja taskukohasuse tõttu elamutes populaarne. On erinevaid vinüülpõrandate tüüpe, millest igaühel on eelised ja varjuküljed. Elamute vinüülpõrandate erinevate aspektide mõistmine aitab teha teadliku otsuse.

Vinyl Flooring 101

Vinüülpõrandate tüübid

Luksuslik vinüülplaat

Luksuslik vinüülplaat (LVP) kordab lehtpuidust laudade välimust. LVP pakub puidule visuaalset atraktiivsust, pakkudes samas vinüüli vastupidavust ja veekindlust.

See on saadaval erineva suuruse, tekstuuri ja viimistlusega, et saavutada soovitud puidu välimus. Spetsialistid paigaldavad LVP-d liimimis-, klõps-luku- või lahtise paigaldamise meetodil.

Leht vinüül

Lehtvinüül on pidev rull põrandakattematerjali, mis on sageli saadaval 6–15 jala laiusega. Paigaldamine hõlmab lehe lõikamist ruumi mõõtmete järgi ja selle kinnitamist aluspõrandale.

Lehtvinüülil on õmblusteta välimus, kuna seda saab paigaldada ilma nähtavate õmblusteta. See tagab suurepärase veekindluse vannitubades ja köökides.

Luksuslik vinüülplaat

Luxury Vinyl Tile (LVT) on esmaklassiline vinüülpõrandakate, millel on kvaliteetne esteetika ja suurem vastupidavus. LVT on saadaval plaatide või plankide vormingutes ning realistlike tekstuuride ja mustritega kujundustes.

Sellel on täiustatud kulumiskihid ja kaitsekatted, mis kaitsevad kriimustuste, plekkide ja kulumise eest. LVT-l on erinevad paigaldusmeetodid, sealhulgas liimimine, klõpsatav lukustus või lahtine paigaldamine.

Puitplastist komposiitvinüül

Wood Plastic Composite vinüülpõrandakate koosneb puidust ja plastist või puidujahust ja termoplastsetest polümeeridest. Komposiit südamik lisab põrandale stabiilsust, jäikust ja vastupidavust.

Vinüülpõrandate eelised

Vastupidavus: Vinüül talub suurt jalaliiklust, mistõttu sobib see nii elamu- kui ka äripindadele. Niiskuskindlus: Vinüülpõrandakate on suurepärane valik niiskustundlikele aladele. See talub lekkeid, lemmikloomaõnnetusi ja niiskust ilma väändumise või kahjustusteta. Esteetilised võimalused: Vinüülpõrandatel on erinevad stiilid, kujundused ja värvid. Selle mitmekülgsus võimaldab teil saavutada teie ruumi soovitud esteetika. Lihtne hooldada: Põrandakate vajab ainult regulaarset pühkimist või tolmuimejaga puhastamist ja aeg-ajalt niisket moppi. Odavam: vinüülpõrandakate on odavam kui lehtpuu või looduskivi. See pakub kulutõhusat alternatiivi, ilma et see kahjustaks välimust ega kvaliteeti.

Vinüülpõrandate miinused

Halb õhukvaliteet: Vinüülpõrandad eraldavad lenduvaid orgaanilisi ühendeid (LOÜ), mis on hingamisteid ärritavad. Kalduvus värvide tuhmumisele: päikese käes viibimine põhjustab värvimuutust ja UV-kahjustusi.

Kaalutlused enne vinüülpõrandate valimist

Ruumi sobivus ja liiklus

Suure liiklusega ruumid vajavad vinüülpõrandat, mis talub sagedast kasutamist ja kulumist. Paksu kulumiskihiga vinüülvalikud tagavad parema vastupidavuse kriimustustele, kulumistele ja süvenditele.

Vannitoad, köögid, pesuruumid ja keldrid puutuvad sageli kokku niiskusega. Paigaldage sellistele aladele veekindel või veekindel vinüülpõrand.

Paksus ja kulumiskiht

Vinüülpõrandakate on saadaval erineva paksusega, mõõdetuna millimeetrites (mm). Vinüülpõrandate paksus on vahemikus 2 mm kuni 8 mm või rohkem. Paksemad valikud vahemikus 5–8 mm on vastupidavamad ja kauakestvamad.

Kulumiskiht on vinüülpõranda kõige ülemine kaitsekate. See on sageli valmistatud läbipaistvast PVC-st või polüuretaanist ja selle paksust mõõdetakse millides. Üks miil võrdub 0,001 tolliga.

Paksem kulumiskiht kaitseb kahjustuste eest ja pikendab põranda eluiga. Eluruumides kasutamiseks sobib kulumiskihi paksus 12–20 mil (0,3–0,5 mm).

Installi tüüp

Lehtvinüül vajab professionaalset paigaldust suurte lehtede lõikamise ja sobitamise keerukuse tõttu. Isetegijatele sobivad muud valikud, nagu vinüülplaadid või klikilukusüsteemiga lauad.

Aluspõranda ettevalmistamine

Hinnake aluspõranda seisukorda, kuhu vinüülpõrand paigaldatakse. Veenduge, et see oleks puhas, tasane ning niiskuse või struktuuriprobleemideta. Olenevalt vinüülpõrandakatte tüübist võib olla vajalik aluspõranda ettevalmistamine.

Eelarve kaalutlused

Määrake põrandaprojekti eelarve, sealhulgas materjalid, paigaldus ja kõik lisakulud. Vinüülpõrandad on saadaval erinevate hindadega, mis muudab valikuvõimaluste kitsendamise lihtsaks.

Vinüülpõrandate hooldus ja hooldus

Vinüülpõrandad on vastupidavad ja neil on vähe hooldust. Nõuetekohane hooldus pikendab teie vinüülpõrandate eluiga ja välimust. Siin on mõned olulised näpunäited vinüülpõrandate hooldamiseks:

Regulaarne puhastamine: Regulaarne pühkimine või tolmuimeja eemaldab lahtise mustuse, tolmu ja prahi. See hoiab ära kriimustuse ja hoiab põranda puhtana. Kahjustuste vältimiseks kasutage kindlasti vinüülile sobivat tolmuimejat, millel on pehme harja kinnitus. Niiske mopimine: perioodiline niiske mopimine eemaldab tõrksa mustuse ja plekid. Kasutage vinüülpõrandate jaoks mõeldud pehmet pH-neutraalset puhastusvahendit. Vältige abrasiivsete puhastusvahendite, ammoniaagipõhiste toodete või tugevatoimeliste kemikaalide kasutamist, kuna need võivad põranda pinda kahjustada. Lekke puhastamine: koristage lekked, kui need tekivad, et vältida värvimist või kahjustusi. Kasutage lekke eemaldamiseks pehmet lappi või käsna ja pehmet puhastusvahendit. Vältige vedelike pikaajalist põrandal viibimist. Vältige liigset vett: Kuigi vinüülpõrand on veekindel, võib liigne vesi lekkida õmbluste või servade vahele ja kahjustada. Väänake mopp või riie korralikult välja, et vältida liigset niiskust puhastamisel. Mööbli kaitse: asetage mööblijalgade alla kaitsepadjad või vilt, et vältida kriimustusi ja süvendeid. Raske mööbli teisaldamisel kasutage üle vinüülpõranda lohistamise asemel nukku või tõstke seda. Päikesevalguse kaitse: otsese päikesevalguse käes kokkupuutel vinüülpõrand tuhmub või muudab värvi aja jooksul. Kasutage pleekimise vältimiseks kardinaid, ruloosid või UV-kaitsega aknakilesid. Perioodiline hooldus: Mõned vinüülpõrandate tüübid võivad vajada perioodilist hooldust, näiteks poleerimist või viimistluse pealekandmist. Täpsemate soovituste saamiseks vaadake tootja juhiseid

DIY vs professionaalne paigaldus

DIY paigaldamine on odavam ja annab teile suurema kontrolli kogu protsessi üle. Saate teha muudatusi vastavalt vajadusele ilma väliste töövõtjate abita.

DIY paigaldus sobib sageli väiksematele aladele. See sobib ideaalselt ka lihtsate paigalduste jaoks, mis ei vaja keerulisi lõikeid ega üleminekuid.

Professionaalsetel paigaldajatel on väljaõpe, kogemused ja teadmised kvaliteetse paigalduse tagamiseks. Nad tunnevad aluspõranda ettevalmistamist, täpseid lõikeid ja sujuvaid üleminekuid. Valige professionaalne paigaldus suuremate alade, keerukate paigutuste või spetsiaalsete paigalduste jaoks.

Vinüül vs lehtpuupõrandad

Vinüülpõrandakate koosneb sünteetilistest materjalidest, nagu PVC või PVC ja muude lisandite komposiit. Seevastu lehtpuidust põrandakate on valmistatud täispuidust või tehispuidust, pakkudes loomulikku ja autentset välimust.

Puidust põrandakate nõuab professionaalset paigaldamist. Vinüülpõrandakate pakub erinevaid paigaldusvõimalusi, mistõttu on see ideaalne isetegijatele. Samuti on lehtpuidust põrandakate kallim kui vinüülpõrand.

Lehtpuidu maksumus sõltub puidu liigist, klassist ja kvaliteedist. Vinüülpõrandakate on eelarvesõbralikum, saadaval on erinevad valikud hinnaga 1–2 dollarit ruutjala kohta.

Vinüül vs laminaatpõrandad

Vinüülpõrandakate koosneb sünteetilistest materjalidest, nagu PVC või PVC komposiit. Laminaatpõrand koosneb puitkiudplaadi südamikuga kihilisest konstruktsioonist. Sellel on puitu või muid materjale jäljendav trükitud pildikiht ja kaitsev kulumiskiht.

Realistlikuma puidu või kivi välimuse saamiseks valige vinüülpõrandate asemel laminaat. Laminaatpõrandal on ujuv paigaldussüsteem koos klõpsatusega lukustusmehhanismidega.

Vinüülpõrandatel on erinevad paigaldusmeetodid, sealhulgas liimimine, klõpsamine või lahtine paigaldamine. Mõlemad nõuavad põhilist ettevalmistust, kuid vinüülpõrandat on lihtsam paigaldada.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook