Wainscoting põhitõed: tüübid, maksumus ja viimistlus

Wainscoting Basics: Types, Cost, and Finishings

Wainscoting on dekoratiivne seinapaneelide süsteem, mis lisab siseseintele eristuvust ja uhket elegantsi. Wain ei ole lihtsalt atraktiivne, see on praktiline lahendus seinte kaitsmiseks kulumise eest. Olenemata sellest, kas need on valmistatud puidust või muust materjalist, on olemas mitut tüüpi lambiplaate, millest igaüks sobib mitme kujundusstiili jaoks. See muudab lambiplaadi praktiliseks ja mitmekülgseks võimaluseks igale siseseinale, kuhu soovite lisada tekstuuri või kaitset.

Wainscoting Basics: Types, Cost, and Finishings

Mis on Wainscoting?

Wainscoting on seinapaneelide tehnika, mida rakendatakse seina alumisele osale. Need paneelid katavad tavaliselt seina ala põrandast kuni tooli seljatoe kõrguseni, kuigi näete palju erinevaid kõrgusi. Wainscoting tekkis umbes 13. sajandil, kuid on aastate jooksul stiili arenenud, kui arhitektuuristiilid on muutunud.

Esmakordsel loomisel oli lambivilla esmane eesmärk kaitsta õrnaid krohviseinu kriimustuste ja kriimustuste eest. See andis ka seinte isolatsiooni ja kattis sisse imbunud niiskuse. Inimesed hakkasid varsti nägema lambiplaate kui dekoratiivelementi, mis võiks siseseinu täiustada ja kaunistada. Tänapäeval kasutavad sisekujundajad seda tehnikat mitmesuguste erinevate arhitektuuristiilide rõhutamiseks. See on atraktiivne seinaelement, mis võib suurendada iga ruumi suurust. See on kasulik ka seina kaitsmiseks igapäevaelus levinud kriimustuste ja kriimustuste eest.

Lakipaneelid on valmistatud erinevatest materjalidest. Puit oli läbi ajaloo kõige levinum, kuid tänapäeval kasutavad ehitajad olenevalt soovitud välimusest ja eelarvest MDF-i, vineeri ja isegi plastikut. Lampide disain varieerub traditsioonilisest tänapäevani.

Wainscotingi tüübid

Wainscote on erinevat tüüpi ja stiilidega, millest igaühel on oma eriline välimus ja iseloom.

Tõstetud paneeli kattekiht

Kõrgendatud paneelid on klassikaline lambiplaat. Kõrgendatud paneelil on paneelid, mis tõstetakse ümbritsevast raamist kõrgemale, luues kolmemõõtmelise efekti. See stiil täiendab traditsioonilises ja ametlikus stiilis kodusid.

Beadboard Wainscoting

Beadboardi lambiplaat koosneb kitsastest vertikaalsetest paneelidest, mis on eraldatud väiksemate ühtlase vahega soonte või helmestega. See on saadaval kahe vertikaalse paneeliga üksikute plaatidena või vineerilehena koos juba ühendatud vertikaalsete paneelidega. Seda tüüpi lambiplaat on populaarne valik suvila esteetika saavutamiseks. See on populaarne valik vannitubade, köökide ja muude vabaaja ruumide jaoks.

Board ja Batten Wainscotting

Laud- ja liistliistudel on vaheldumisi laiad lamedad paneelid, mis on raamitud erinevate mustritega kitsaste ribadega. See lambikatte tüüp sobib paljude traditsiooniliste ja kaasaegsete kodustiilidega.

Lamepaneel Wainscotting

Erinevalt tõstetud paneelist paneelidest on lamepaneelil lamepaneel, mis on süvistatud tasapinnalise raamiga ääristesse. Seda tüüpi lambivilladel on lihtne ja kaasaegne välimus, mis sobib hästi tänapäevastes kodustiilides.

Pildiraam Wainscotting

Pildiraamil on ristkülikukujulised või ruudukujulised raamid, mis kantakse otse seinale. See loob kõrgendatud paneelide paneelide välimuse ilma kulude ja asjatundlikkuseta. See stiil on populaarne ametlikes ruumides, nagu elu- ja söögituba.

Shiplap Wainscoting

Shiplap lambiplaat on uus seinapaneeli stiil, mis sai populaarseks tänapäevases talumajakujunduses. Seda tüüpi lambiplaatidel on horisontaalsed lauad, mille vahel on väike vahe. Selle lambiplaadi mõjutamata stiil sobib hästi maalähedases ja ranniku stiilis kodudes.

Wainscotingi maksumus

Laevakivi paigaldamise hind sõltub mitmest tegurist, sealhulgas materjalidest, lambiplaadi tüübist, asukohast, ruumi suurusest ja sellest, kas palkate professionaali või teete töö ise.

Mõned lambiplaadi stiilid, nagu pildiraam või lamepaneel, on isetegija jaoks lihtsad, kuid teised, nagu kõrgendatud paneelid, võivad vajada professionaali, välja arvatud juhul, kui teil on puidutöötlemise oskusi. Teatud materjalid, nagu plastist vormimine ja vineer, on kuluefektiivsemad kui puidu kasutamine. Kui kavatsete seda tööd ise teha, on kulu 1–30 dollarit ruutjala kohta, sõltuvalt kasutatava materjali tüübist. Professionaali kasutamine maksab 7–40 dollarit ruutjala kohta, olenevalt materjalidest ja disaini keerukusest. Laevaplaadi paigaldamise eest tasub oodata 1000–5000 dollarit ja keskmine hind 3000 dollarit ruumi kohta.

Wainscotingi viimistlus

Puusepad viimistlevad lambiplaate mitmel erineval viisil, olenevalt disaini esteetilisusest ja nõutavast vastupidavusest.

Värv – värv on kõige populaarsem lambikatte viimistlus. See on hea valik, kui kasutate lambiplaadi jaoks muud materjali kui puit, näiteks MDF või plastik. Paint pakub kõige rohkem värvivalikuid ja seda on lihtne muuta, kui otsustate ruumi värve muuta. Kõrgläikega värv on parim, kui soovite viimistlust, mida on lihtne puhastada ja hooldada. Plekk – plekk on veel üks populaarne kattekiht. See täiustab ja rikastab puidusüüt ning annab lambiplaadile sooja ja ajatu välimuse. Peitsi viimistlus on võimalik ainult siis, kui kasutate täispuitu või kvaliteetset vineeri. Läbipaistev tihenduskiht – läbipaistev tihenduskiht, nagu polüuretaan või lakk, loob kaitsekihi, mis kaitseb lambikihti niiskuse ja tolmu eest. Läbipaistev tihenduskiht annab lambiplaadile puutumatu välimuse ja tõstab esile puidu loomuliku ilu. Selline viimistlus on võimalik ainult täispuidust või kvaliteetsest vineerist lambiplaadil.

Wainscotingi plussid ja miinused

Wainscoting on armas ja omanäoline lisand igasse ruumi, kuid nagu igal disainifunktsioonil, on sellel ainulaadsed eelised ja väljakutsed.

Plussid:

Esteetiline võlu – Wainscoting lisab igale ruumile stiili ja elegantsi. See sobib ideaalselt uuele kodule vintage välimuse andmiseks. Wainscoting täiendab erinevaid sisekujundusstiile traditsioonilisest tänapäevani. Seinakaitse – lambikatte üks peamisi eesmärke on seinte kaitsmine. Kuigi mõned tüübid ei paku seinale täiendavat kaitset, võivad mõned stiilid, nagu beadboard, shiplap ja tõstetud paneelid, kaitsta seinu tõhusalt kriimustuste ja mõlkide eest. See on eriti väärtuslik tiheda liiklusega kohtades, nagu mängutoad, laste vannitoad, mudaruumid või koridorid. Tekstuur ja mõõtmed – Wainscoting annab kipsplaadi tekstuuri ja mõõtmed. See tekitab visuaalset huvi ja lõhub suure lameda seinaruumi. Heliisolatsioon – lambiplaadi lisatihedus on efektiivne seina heliisolatsiooni lisamisel. Tõhusaima heliisolatsiooni saavutamiseks kasutage laia pindala katvat lambiplaati, näiteks äärisplaati, laevaliistu või tõstetud paneeli. Lihtne hooldada – Wainscotingi on lihtne hooldada võrreldes tapeeditud või värvitud seintega. Kogunenud tolmu eemaldamiseks saab seda niiske lapiga maha pühkida.

Miinused

Maksumus – olenevalt lambiplaadi tüübist võib selle ostmine ja paigaldamine olla kulukas. Stiilid, mis kasutavad täispuidust tükke ja nõuavad professionaalset paigaldamist, on ühed kõige kallimad tüübid. Paigaldusprobleemid – lambiplaadi paigaldamine võib vajada professionaali, olenevalt stiili keerukusest. Stiilitrendid – mõnel lambiplaaditüübil on ajatu kvaliteet, mis ei allu stiilitrendidele, kuid mõned moodsamad stiilid, nagu lamepaneelid või laevaliist, võivad moest minna ja moest välja minna. Laevakattega seotud kulude tõttu ei muutu te seda iga uue stiiliga.

Kas Wainscoting on teie jaoks õige?

Selle kindlaksmääramine, kas lambiplaat on teie kodu jaoks hea valik, hõlmab mitme teguri kaalumist. Siin on mõned kaalutlused, mis aitavad teil teha teadlikuma valiku.

Hinnake oma interjööri stiili

Mõelge oma kodu arhitektuurilisele stiilile. On olemas mitut tüüpi lambiplaate, mis töötavad paljude erinevate disainistiilidega, kuid mõned sobivad lambiplaadiks kergemini kui teised.

Tuvastage tuba

Vaadake oma kodu ruume ja otsustage, kus võib lambiplaat aidata ruumi stiili või funktsiooni. Ametlikud ruumid, nagu söögi- ja elutoad, saavad kasu täiendavast eristusest, mida lisab lambiplaat. Suure liiklusega ruumid, nagu mängutoad ja koridorid, on paremini kaitstud seinte alumist osa katva lambivillaga.

Uurige ruumi arhitektuurilisi omadusi

Uurige ruumi arhitektuurilisi iseärasusi, nagu lae kõrgus ja muude liistude olemasolu. Wain peaks neid ruumis alati täiendama.

Eelarve

Mõelge oma eelarvele, sealhulgas lambikatte paigaldamisega seotud materjalidele ja tööjõule. Kuluefektiivsema lambikatte saamiseks kasutage puidu välimuse saamiseks alternatiivseid materjale, nagu MDF ja plastikliistud. Valige stiil, kus saate ise tööd teha, mitte kedagi palgata.

Isiklik maitse

Laevaplaadi paigaldamisel tuleks alati arvestada teie maitse ja eelistustega. Paljud inimesed armastavad ajatut stiili ja elegantsi, mida lambiplaat ruumile lisab. Teised tahavad kaitset, mida lambiplaat pakub.

Tulevikuplaanid ja eesmärgid

Mõelge oma kodu pikaajalistele plaanidele. Mõne inimese jaoks on nende oma igaveseks koduks ja selle täiustamine pakub neile pikaajalist rõõmu ja kasutust. Teistele on nende kodu ajutine puhkepaik. Isegi mõned selle viimase kategooria esindajad võivad kaaluda lambiplaadi lisamist, kuna see aitab tulevaste ostjate jaoks teie kodu atraktiivsust tõsta.

Konsulteerige professionaaliga

Paljudel majaomanikel puuduvad teadmised ja projekteerimisoskused lambiplaadi paigaldamiseks või parima stiili määramiseks. Puusepa, ehitaja või sisekujundajaga rääkimine aitab teil mõista lambiplaadi paigaldamise tehnilisi aspekte ja maksumust. Need võivad anda väärtuslikku teavet teie kodu vajaduste ja eesmärkide põhjal.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook