Wainscotingi kõrguse määramine

How to Determine the Wainscoting Height

Laki kõrgus määrab seina suuruse, mida dekoratiivsed seinapaneelid katavad. Seinale visuaalse huvi tekitamiseks lisatakse lambiplaat, kuid kõrgus on muutuv ja võib muuta ruumi ilmet.

Laevade standardkõrgus on 36–42 tolli, kuid lambikatte kõrgused võivad erineda olenevalt ruumi stiilist ja suurusest, ruumi otstarbest ja isiklikest eelistustest.

Sisekujundajad paigaldavad erineva kõrgusega lambiplaate, et luua konkreetne visuaalne efekt või mahutada ruumi staatilisi elemente. Laevakatte kõrgus on lõppkokkuvõttes disainivalik, mis tasakaalustab pretsedendi, maitse ja stiili.

How to Determine the Wainscoting Height

Wainscotingi kõrguse juhised

Ideaalne põrandakatte kõrgus on iga ruumi jaoks erinev ja sõltub mitmest tegurist. Siin on juhised, mis aitavad teie ideid struktureerida, kui küsite oma ruumi jaoks parimat põrandakatte kõrgust.

Proportsioon ja esteetika

Võtke arvesse ruumi üldisi proportsioone. Lammi kõrgus peaks sobima proportsionaalselt ülejäänud ruumiga ja suurendama visuaalset atraktiivsust. Tüüpiline lambiplaat on vahemikus 36–42 tolli, kuid see võib muutuda, kui ruumis on kõrgemad või madalamad laed. Üldiselt katab lambiplaadi kõrgus kolmandiku seina kõrgusest, kuid kõrgem lambiplaat on trendikas ja võib muuta ruumi ametlikumaks. Kui teile meeldib kõrgem lambikivi, kaaluge lambiplaati, mis katab kaks kolmandikku seinast. See loob tasakaalustatud ruumi visuaalselt meeldivate proportsioonidega.

Ruumi funktsioon

Ruumi funktsioon mängib olulist rolli lambikatte kõrguse määramisel, kuna see võib mõjutada ruumi välimust ja funktsiooni. Ametlikes ruumides, nagu pidulikud söögisaalid või sissepääsud, lisab kõrge lambiplaat klassikalise ja rafineeritud ilme. Vannitubades kaitseks seinu niiskuse ja pritsmete eest mõõduka kõrgusega lambiplaat. Ruumide puhul, nagu mudaruumid, kus seinad võivad pidevalt kuluda, töötab kõrge lambiplaat hästi. See on abiks ka siis, kui soovite parema töö tagamiseks lisada kõrge riiuli või konksud.

Arhitektuurne stiil

Teie kodu arhitektuurne stiil mõjutab tavalisi standardkõrgusi. Ametlikud arhitektuuristiilid, nagu viktoriaanlik ja gooti, näevad sageli head välja ka kõrgema lambikattega. Vähem ametlike stiilide puhul, nagu kaasaegne, sajandi keskpaiga moodne ja talumaja, on sobilik madalam põrandakatte kõrgus. Nagu alati, ei pea teie lambiplaadi kõrgus olema kivisse raiutud isegi siis, kui teie kodu stiil määrab kardina standardkõrguse.

Mööbli paigutus ja välimus

Kõik teie kodu elemendid peaksid töötama harmoonias. Arhitektuursed omadused peaksid pakkuma teie mööblile parimat paika. Voodikatte kõrguse määramisel arvestage mööbli paigutuse ja stiiliga. Kaaluge söögituba; lambiplaat peaks olema piisavalt kõrge, et kaitsta seinu tooli seljatugede kulumise eest. Magamistubades peaks lambikatte kõrgus arvestama voodite kõrgust, et lambiplaat näeks voodi stiiliga harmooniline välja. Köökides peaks lambikatte kõrgus arvestama kappe ja tööpindu

Olemasolevad elemendid

Ruumi püsivad elemendid, nagu aknad, uksed, kapid ja muud liistud, mängivad üliolulist rolli põrandakatte sobiva kõrguse määramisel. Saate need lambikattega integreerida või vähemalt annavad nad juhised lambiplaadi sobiva kõrguse kohta. Nende elementide arvessevõtmine vähendab ebamugavat üleminekut nendelt funktsioonidelt lambiplaadile.

Ajaloolistes kodudes oli lambilaudade kõrgus umbes sama kõrge kui aknalauad. Kuigi see ei ole praegu range reegel, on see välimus ajalooliselt sobiv, see ei tööta, kui teie aknalauad on madalad. Muud ruumifunktsioonid, mis võivad lambikatte kõrgust mõjutada, on kaminad, trepid, võlvkäigud ja sambad.

Tuleviku ruumikujundus

Võtke lambiplaadi kõrguse kavandamisel arvesse olemasolevaid elemente, kuid arvestage ka tulevase ruumikujunduse ja eesmärkidega. Kaaluge püsivaid funktsioone, mida kavatsete lisada, sealhulgas taustapilti, värvi värvi ja olemasolevaid elementide muudatusi, mida soovite rakendada. Lisage ka suured dekoratiivesemed, mida soovite ruumi lisada, sealhulgas suured pildid, peeglid või seinadetailid. Need võivad mõjutada põrandakatte kõrgust, kuna see mõjutab tükkide riputamist.

Isiklikud eelistused

Isiklik maitse mängib olulist rolli lambikatte kõrguse määramisel konkreetses ruumis. Mõelge, millist visuaalset mõju soovite ruumile avaldada. Valige kõrge kattekiht, kui soovite, et see oleks dramaatilisem, või madalam, kui soovite eelistada juhuslikku välimust. Püüdke tagada, et teie kujundus oleks kogu ruumi ulatuses ühtlane, võttes arvesse erinevate ruumide lambikatte tüüp ja kõrgus. Pidage meeles, et kuigi on disaini ja proportsioonide kaalutlusi, peaks ruumi kujundus teile meeldima. Katsetage julgelt erinevate välimustega, et leida oma maitsele ja stiilile sobiv.

Wainscotingi kõrguse testimise sammud

Laevakatte loomine ruumis nõuab aega, planeerimist ja raha, seega on see otsus, mida tuleks enne vajalike kulutuste investeerimist hoolikalt kaaluda. Lammi kõrguse katsetamine nõuab läbimõtlemist ja planeerimist, kuid pikemas perspektiivis säästab see, et enne ehitusprotsessi alustamist tuleb õige otsus teha.

Mõõtke ja planeerige – Mõõtke seinad, kuhu soovite lambikatte lisada. Määrake kaalutava lambikatte kõrgusvahemik. Võtke teadmiseks oma isiklikud eelistused, kodu stiil, ruumi suurus ja proportsioonid ning ruumis olevad ja tulevased elemendid. Maketi loomine – makett on lambiplaadi kõrguse ajutine kujutis, et saaksite ruumi kontekstis endale meelepärase kõrguse visualiseerida. Looge ajutisi paneele papist, vahtplaadist, paberist või maalriteibist, et luua seinale ajutisi "paneele" või paneeli kujundite piirjooni. Kasutage paberpaneelide seinale kinnitamiseks teipi. Veenduge, et need oleksid seina ääres tasased ja õiges proportsioonis. Visualiseerige – astuge tagasi ja mõelge võltskatte kõrgusele erinevate nurkade alt. Mõelge, kuidas see visuaalselt suhtleb mööbli, olemasolevate elementidega, nagu aknad ja uksed, ning kuidas see mõjutab ruumi üldist stiili. Hinnake praktilisust – ruumi funktsiooni silmas pidades arvestage lambiplaadi kõrgust. Mõelge, kas lambiplaadi kõrgus suurendab või vähendab seina vastupidavust. Koguge tagasisidet – Rääkige oma pere ja sõpradega lambikatte kõrgusest ja koguge nende mõtteid lambiplaadi kõrguse kohta. Reguleerige vastavalt vajadusele – oma hinnangu ja saadud tagasiside põhjal tehke kõik vajalikud muudatused „maketti” lambiplaadi kõrguse osas. See võib hõlmata kõrguse tõstmist või langetamist või paneelide vahekauguse muutmist. Korrake uue kõrguse arvestamise protsessi, kuni leiate kõige paremini sobiva lambikatte kõrguse. Salvestage oma leiud – kui olete kindla lambikatte kõrgusega rahul, kirjutage oma mõõdud üles ja tehke maketist edaspidiseks kasutamiseks pilte. Konsulteerige professionaaliga – kui te pole pärast seda protsessi ikka veel kindel, milline on parim põrandakatte kõrgus, võib olla kasulik konsulteerida professionaaliga. Rääkige ehitaja või sisekujundajaga nende teadmiste ja teadmiste kohta lambikatte kõrguse kohta. Nad oskavad teile oma kogemuste põhjal nõu anda, kuidas toa eesmärke saavutada.

Wainscotingi kõrguse disainiideed

Laevaplaadi kõrgusel on dramaatiline visuaalne mõju ja see peaks suurendama ruumi visuaalset atraktiivsust. Kaaluge neid disainiideid ja viisi, kuidas saate lambiplaadi kõrgust ruumi stiili võimendamiseks kasutada.

Wainscoting kõrgus maja stiili järgi

Wainscoting Height by House Style

Sajandi keskpaiga kaasaegsetes ja kaasaegsetes kodudes on sageli lihtsad vormimisvormid. Fox Interiors kasutas selles söögitoas madalat puitplaadist plaati. Selle helesinise värvimine koos nurgakappidega loob söögitoale ühtse, kuid eklektilise ilme.

Wainscoting kõrgus, mis sisaldab olemasolevaid elemente

Wainscoting Height That Incorporates Existing Elements

Selle ametliku söögitoa ümberehituse käigus kasutas hoone lambikatte kõrguse määramiseks akende kõrgust. See keskmise kõrgusega lambrein annab söögitoale elegantse, kuid tagasihoidliku ilme.

Wainscoting, mis raamib mööblit

Wainscoting That Frames Furniture

Parima lambiplaadi kõrguse määramisel on oluline arvestada mööbliga. Selle magamistoa põrandakatte kõrgus raamib tõhusalt kõrget voodipeatsi. See on selles ruumis visuaalselt meeldivam kui madal lambiplaat.

Wainscoting Tapeediga

Wainscoting With Wallpaper

Teatud tapeedikujundused töötavad mõne lambiplaadi kõrgusega paremini kui teised. Selles näites valis disainer konkreetse tapeedikujunduse põhjal kohandatud lambiplaadi kõrguse, mis sobib ideaalselt lambipinna kohal oleva seinapinnaga.

Laminaadi kõrgus ja ruumi funktsioon

Wainscoting Height and Room Function

Wain on kasulik poriruumides, kuna see kaitseb seinu kriimustuste ja kriimustuste eest. See on kasulik ka siis, kui soovite lisada seinakonkse või riiuleid, kuna see muudab lisaraskuse kandmiseks tugevama pinna.

Liinakatted suurtes tubades

Wainscoting in Large Rooms

Avaratesse kõrgete lagedega ruumidesse sobib kõrge lambilaud. Selle ruumi lambiplaat järgib visuaalselt meeldivat standardset kolmandiku reeglit. Lihtkate katab ligikaudu kaks kolmandikku, mis jätab ülejäänud ühe kolmandiku seinapinnast.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook