12 suurejoonelist koobasehitist, milles tahaksime elada

12 Spectacular Cave Structures We’d Like To Live In

Mõned maailma kõige huvitavamad sihtkohad asuvad ebatavalistes kohtades. Näiteks koopasse ehitatud hotell või restoran on kindlasti midagi ainulaadset. Tegelikult on maailmas mitmeid selliseid projekte ja me oleme need kõik selles artiklis kokku pannud. Seal on ka palju muid väga huvitavaid projekte, nii et julgege neid uurida ja nende kohta rohkem teada saada.

12 Spectacular Cave Structures We’d Like To Live In

Enamik neist ehitistest ehitati koobastesse. See muudab need ainulaadseks mitte ainult asukoha, vaid ka orgaanilise disaini ja vaadete tõttu. Muude struktuuride puhul ei sõltu see tingimata asukohast, vaid pigem tegelikust disainist. Olenemata sellest, kas tegemist on ühe või teise juhtumiga, on need kõik ainulaadsed struktuurid. Vaatame, mis teeb igaüks neist eriliseks.

Hotell Matera koobastes.

Grotte italy hotel

Alustame Le Grotte della Civitaga. See on ilus puhkusekoht ja Sextantio Albergo Diffuso grupi projekt. See on tähelepanuväärne hotell, mis asub Lõuna-Itaalias Matera koobastes. Siin, selles kaunis ajaloolises linnas, tundub, et aeg läheb aeglasemalt. Siit leiate neoliitikumiaegseid varemeid ning palju huvitavaid ja ainulaadseid vaatamisväärsusi.

Grotte italy hotel5

Grotte italy hotel6

Grotte italy hotel7

Selle projekti arendaja eesmärgiks oli luua midagi ainulaadset, kuid ühtlasi elavdada küla ja meelitada ligi turiste. Kuid kuigi teoreetiliselt tundus projekt lihtne, osutus selle elluviimine tõeliseks väljakutseks. Esiteks olid Matera koopad väga halvas seisus ja selleks, et sinna saaks hotelli ehitada, tuli kõik taastada.

Grotte italy hotel10

Grotte italy hotel9

Grotte italy hotel1

Grotte italy hotel2

Grotte italy hotel3

Grotte italy hotel4

Lõpuks sai algselt vaid ambitsioonikas plaan teoks. Nüüd asub koobastes hämmastav hotell. Uued struktuurid saavad kasu enamast kui lihtsalt ebatavalisest ja ilusast asukohast. Hotelli sees näete palju ainulaadseid omadusi. Näiteks ühes külalistetubadest on äärmiselt vana kivist kraanikauss, teistes aga vanad põrandad ja krobelised kivid.

Keskaegne hotell Itaalias.

Sextantio stefano blue blanket bedroom

Jääme Itaaliasse ja esitleme teile nüüd kaunist Sextantio hotelli. See asub Roomast pooleteise tunni kaugusel, Appenniinide keskel. Siin, Santo Stefano di Sessanios, leiate mitmeid hooneid, mille ostis ja seejärel taaselustas hotellipidaja Daniele Kihlgren. Ettevõtja on tugevalt pühendunud restaureerimisele, kasutades ainult kohalikke materjale ja nii oli see ka hotelli puhul, millest me räägime.

Sextantio stefano blue blanket bedroom3

Sextantio stefano blue blanket bedroom4

Sextantio stefano blue blanket bedroom5

Sextantio stefano blue blanket bedroom6

Sextantio stefano blue blanket bedroom21

Sextantio stefano blue blanket bedroom11

Nagu olete ehk juba märganud, pole see tüüpiline hotell. Seda seetõttu, et in on oma alusesse sügavalt juurdunud. Kuid selle koha ainulaadsus on paremini väljendatud ja paremini nähtav, kui sisse astute. Siis leiate kiviseinte, töötlemata viimistluse ja väga orgaanilise sisekujundusega ruume. See atmosfäär on väga erinev enamiku hotellide omast ja see teebki selle koha nii eriliseks.

Kivis.

In the rock

Nüüd hakkame uurima teist huvitavat Itaalia piirkonda, seega keskendume Margreidile. Siit leiate, mis võib olla kõige ebatavalisem tuletõrjedepoo, mida olete kunagi kohanud. Tuletõrjedepoo oli Bergmeisterwolf Architekteni projekt ja see ehitati koopasse. Fassaad on betoonsein ja selle taga on kolm koobast. See sein on selle konstruktsiooni peamine arhitektuurne element ja see oli mõeldud kaitseks ka kukkuvate kivide eest.

In the rock1

In the rock2

In the rock3

In the rock4

In the rock5

Tuletõrjemajas on kaks klaasuksega klaasuksega garaaži ning kontori- ja administratiivtiib, mis on tegelikult klaaskuubik. Tuletõrjedepoo sisekujundus on lihtne ja see on ehitatud lihtsatest materjalidest nagu klaas ja teras. Neid kasutati nii vastupidavuse kui ka selle tõttu, et nad loovad kaasaegse ja õhulise tunde.

Lõuna-Itaalias asuvas koopas asuv restoran.

Restaurant inside a cave cavern itlay

Itaalias on nii palju ilusaid kohti ja sihtkohti, et otsustasime veidi kauem aega veeta, nii et leidsime selle koha üles. Selle nimi on Grotta Palazzese ja see on hämmastav restoran, mida võib leida Lõuna-Itaalias Polignano a Mare linnas. Siin saate nautida ainulaadset einestamiskogemust ja seda mitte ainult sellepärast, et kõik on maitsev, vaid ka ebatavalise asukoha tõttu.

Restaurant inside a cave cavern itlay3

Restaurant inside a cave cavern itlay4

Restaurant inside a cave cavern itlay1

Restaurant inside a cave cavern itlay2

Restoran ehitati võlvitud paekivikoopa sisse. Lisaks pakub see suurepäraseid vaateid merele. Arvestades asukohta, on restoran avatud ainult suvekuudel. Grotta Palazzese on osa Grotta Palazzese hotellist, mis asub selle kohal. See on kindlasti suurepärane vaatamisväärsus. Kujutage ette, et naudite romantilist õhtusööki kiviseinte ja -lae, orgaaniliste vormide ja peene valgustusega ruumis, kuulates samal ajal vee vastu kalda põrkumist. See oleks unustamatu kogemus.

Kokopelli koobas.

Kobopelli cave picture1

Me lahkume nüüd Itaaliast ja keskendume New Mexico osariigis Farmingtonist põhja pool asuvale piirkonnale. Siit leiate Kokopelli koopa, ainulaadse sihtkoha, mis, nagu nimigi ütleb, on ehitatud koopasse. Koobas, millest me räägime, ei ole looduslik looming. See plahvatas 80ndatel. mõni aeg tagasi muudeti see väga ilusaks ja kutsuvaks ühe magamistoaga ruumiks, mille saate valida oma puhkuse sihtkohaks.

Kobopelli cave picture

Kobopelli cave picture2

Kobopelli cave picture3

1650 ruutjalga ruumis on täielikult sisustatud köök koos kõige vajalikuga, sealhulgas kaheukseline külmkapp, mikrolaineahi ja pesumasin. See on kaunilt sisustatud ja see on tegelikult üsna luksuslik, kuna vannitoas on isegi mullivann. Siin saate nautida imelist puhkust. Peatute selles kutsuvas, vaikses ja lõõgastavas ruumis ning saate nautida suurepäraseid vaateid. See on väga rahulik koht, mis pakub luksust ebatavalisel kujul.{found on explore}.

Kõrbekoobas.

Desert cave2

Liigume nüüd teise ilusa ja ebatavalise hotelli juurde. See on The Desert Cave hotell ja see on maa-alune struktuur, mis pakub oma külalistele ainulaadset kogemust. Hotell võimaldab teil kogeda väljakaevatud stiilis elamist ning lisaks kutsuvatele tubadele pakub see mitmeid maa-aluseid poode, baari ja kauneid vaateid. Coober Pedy südames asuv hotell on ümbritsetud liivakiviga ja see on ainulaadne majutus.

Desert cave3

Desert cave4

Desert cave5

Desert cave7

Desert cave

Desert cave1

Külalisena saate viibida maa all või kui eelistate midagi vähem ebatavalist, võite valida ühe maapealsetest tubadest. Kõik hotelli toad on kõrgete lagede ja väga kauni sisekujundusega. Maa-alused ruumid on midagi enamat kui tavalised ruumid ebatavalises asukohas. Nad on väga lõõgastavad ja pakuvad oma külalistele lõõgastumiseks ja veetmiseks aega eemal kõigest, mis pinnal toimub.

Koobas sees.

Home inside cave

Kõik need hämmastavad hotellid pakuvad nii ainulaadset kogemust ja panevad teid isegi soovima, et saaksite seda tunnet iga päev oma kodus nautida. Noh, te poleks esimene, kellel on nii ebatavaline kodu. Siin on väga hea näide. See on kalju sisse ehitatud hübriidmaja. See meenutab koobast, kuid tegelikult on see hoopis teistsugune.

Home inside cave1

Majal on mitu tasapinda. See kasutab geotermilist energiat ja see muudab selle ka jätkusuutlikuks. See on funktsionaalselt üles ehitatud ja sisaldab eesmist elutuba, selle ruumi kohal asuvaid magamistubasid ja ka suurt puhkeala taga. Üldine disain on lihtne ja orgaaniline, kuid see on ka kaasaegne. Antiikmööbel annab sellele kiviseinad väga võluva ilme ja kõik muud sarnased detailid muudavad selle ainulaadseks elukohaks.

Koopa sisemus.

Costal feel cave house

Järgmine meie loendis on see stiilne kodu, mis asub Mallorca Tramuntana piirkonna väikeses rannikukülas. See on prantsuse moe- ja mööblidisaineri Alexandre de Betaki auk. Nagu näete, on selle koha kujundus inspireeritud koobaselamutest. Sisekujunduses ja sisekujunduses on kasutatud orgaanilisi vorme ja loodusest inspireeritud elemente. Pealegi muudavad vaated Vahemerele kogu paiga ainult veelgi kaunimaks.

Costal feel cave house1

Costal feel cave house3

Costal feel cave house4

Costal feel cave house5

Costal feel cave house6

Toas on näha nii maalähedased puittalad kui ka puituksed ja -mööbel, mis lisavad ruumi soojust ja väga mõnusat tasakaalu kiviümbrusega. Maja on ka keskkonnasõbralik ehitus. Selle projekti kõige keerulisem osa oli kindlasti majale ideaalse asukoha leidmine. Kui see valmis sai, oli see nagu unistuse täitumine. See on kindlasti ainulaadne kodu, mis eirab enamikku reeglitest ja järgib oma rada.{found on TMagazine}.

Flintstonesi stiilis maja.

Flintstones style house

Ja rääkides ebatavalistest ja orgaanilistest majadest, leidsime ühe, mis näeb välja väga võluv. Esimest korda sellele silma vaadates tundub, et see sarnaneb Flintstonesi telesarja konstruktsioonidega. See on tegelikult nende eluruumide kaasaegne versioon. Maja asub Malibu kaugel neemel ja see on suurepärane taganema.

Flintstones style house2

Flintstones style house1

Flintstones style house4

Flintstones style house5

Flintstones style house3

Flintstones style house6

Flintstones style house8

Flintstones style house7

See maja asub 22,89 aakri suurusel maal ning pakub suurepäraseid panoraamvaateid Vaiksele ookeanile, Kanalisaartele, Boney mägedele, Serrano orule ja Los Angelesele. Majas on üks magamistuba, kaks vannituba ja köök. See on üllatavalt väike, kuid kui sisenete, tundub see ka väga avar. Selle projekteerinud arhitekt püüdis luua seost maastiku ja välise iluga. Tubadel on suured aknad ning orgaanilised vormid ja kujundid, mistõttu on see ainulaadne struktuur. See pole mitte ainult visuaalselt silmatorkav, vaid ka väga lõõgastav ja seest ilus.

Koobasmaja.

Cave house design

Paljud inimesed ei arva, et tühi liivakivikoopaga krunt oleks ideaalne koht, kuhu kolida, kuid kui järele mõelda, võib see olla ainulaadne võimalus omada ainulaadne kodu. Selle kinnistu omanikud nägid kohe selle kinnistu suurt potentsiaali. Alguses oli see vaid kolme aakri suurune tühi koopaga ruum Missouri osariigis Festuses.

Cave house design1

Cave house design2

Kuid teatud kujutlusvõime ja sihikindlusega sai koopast kodu. Algselt oli plaan ehitada krundile suurem kodu, kuid siis otsustas pere koopa potentsiaali ära kasutada. Nüüd on neil 15 000 jalga looduslikult isoleeritud ruumi, mida nad saavad koduks nimetada. Koopa seinad jäid puutumata, kuid need valasid liiva, nii et sisekatused ja vihmavarjud asetati sellistele aladele nagu köök. Koopast sai väga kauni interjööriga kutsuv ja hubane kodu.{found on archdaily}.

Koobasmaja Filicudi saarel.

Cave house

Kuigi koobaskodud on väga ebatavalised, pole need nii haruldased. Tegelikult on siin veel üks, mille me leidsime. See asub Filicudis, mis on üks kaheksast väikesest saarest, mis moodustavad Lipari saarestiku. Saar asub Itaalias Sitsiilia saarest 20-30 miili kirdes ja just sealt võib leida selle imelise kodu.

Cave house1

Cave house2

Cave house3

Cave house4

Cave house5

Cave house6

Cave house7

Cave house8

Maja on raiutud liivakivist ning sellel on väga orgaaniline ja ainulaadne disain. Varem oli see tühi ruum, millel polnud funktsionaalset eesmärki, kuid siis sai sellest hämmastav ja kutsuv kodu. Pärast seda, kui selle omanikud kaunistasid selle kunstiteoste ja isiklike esemete ja maalidega, muutus see veelgi kutsuvamaks ja hubasemaks ruumiks. See on väga võluv ruum disaini ja sisekujundusega, millel on kindlasti iseloom. Muidugi muudab selle koha hämmastavaks ainuüksi asukoht ja kui arvestada ka teisi elemente, saate suurejoonelise kodu.

Trühvlimaja.

Trufa concrete cave building

Viimane sihtkoht/struktuur, mida täna analüüsime, on trühvlimaja. Maja projekteeris ja ehitas Ensamble Studio ning see oli vormitud kivist, mis on valmistatud töötlemata betoonist. See annab majale väga huvitava ja orgaanilise välimuse, võimaldades sellel sujuvalt maastikku integreeruda.

Trufa concrete cave building1

Trufa concrete cave building2

Trufa concrete cave building4

Trufa concrete cave building6

Plaan oli ehitada maja keskele õõnsaga. Selleks peab projektiga tegelev meeskond panema konstruktsiooni sisse heina, et pärast betooni kuivamist õõnsust saada. Lisaks andis hein sellele ruumile ka väga mõnusa tekstuuri. See struktuur võib nüüd olla väike kodu. Kuigi interjöör on pisike, võib see olla väga huvitav puhkus ja tore koht, kus üksi aega veeta. Seest leiate voodi, kamina ja kraanikausi. Maja integreeritud kaunilt ümbruskonda.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook