13 asja, mida vajate kõige lõõgastavama magamistoa jaoks

13 Things You Need for the Most Relaxing Bedroom Ever

Magamistuba on pelgupaik. See peaks olema privaatne, lõõgastav ja vaikne ruum, mis soodustab und. Kuigi see on tulemus, mida kõik tahavad, ei pruugi see, mis on ühe inimese jaoks rahulik ja rahulik, olla teise jaoks. Magamistuba on kindlasti see ruum, kus saab öelda "Kõik on minust!" Sellegipoolest on täiusliku magamistoa jaoks mitmeid kohustuslikke elemente. Mis värvi ja stiili need asjad on, on aga teie otsustada. Siin on peamised kaalutlused oma isikliku varjupaiga planeerimisel.

Kuidas planeerida ja kujundada lõõgastavat magamistuba

Allpool on toodud peamised kaalutlused oma ülima isikliku varjupaiga planeerimisel. Kõigepealt aga vaatame, miks uni nii oluline on.

Paljud uuringud on näidanud, et oleme magamata ühiskond, mis kannab oma tihedat graafikut aumärgina. Alates öötundide tõmbamisest kolledžis kuni õhtutundideni tantsimiseni jätame end ilma olulisest puhkusest. Kuigi kõik põhjused, miks me magama peame, on veel avastamata, teab teadus, et uni aitab taastada meie kehaelemente ja säilitada energiat. Veelgi enam, meie sisemine bioloogiline kell reguleerib keha funktsioone – seda nimetatakse ööpäevarütmiks – ja kui see muster on korrast ära, võib see põhjustada unehäireid.

Kuigi mõned inimesed eiravad liiga vähe magamise tagajärgi, on oluline meeles pidada, et halb uni teeb rohkem kui lihtsalt pahuraks ja keskendumisvõimetuks: see mõjutab teie tervist negatiivselt. See võib olla ka ohtlik tegur autojuhtimise, masinate käsitsemise või muude kriitiliste otsuste tegemisel. Pikemas perspektiivis võib see kaasa aidata terve hulga tõsiste meditsiiniliste probleemide tekkele, alates südameprobleemidest kuni rasvumiseni. Et te arvaks, et uni pole oluline, tasub meeles pidada, et unepuudust on piinamismeetodina kasutatud sajandeid!

Pimeduse tähtsus

Kui enamik inimesi soovib päevase stiili jaoks heledat valgusküllast ja päikeselist magamistuba, siis hea une puhul on soovitav täpselt vastupidine. Uuringud on näidanud, et valel ajal valgus segab teie sisemist kella, põhjustades unetust. Loomadega tehtud katsetes on isegi hämarad tuled öösel näidanud kahjulikku mõju. Lisaks korralikele aknakatetele, mis hoiavad valgust välja, lülitage elektroonika välja või katke need enne magamaminekut kinni. Kui need asjad pole mingil põhjusel võimalikud, õppige kasutama silmadele unemaski.

Ole rahulik

National Sleep Foundationi andmetel on jahe toakeskkond hea une võti. Tegelikult langeb kehatemperatuur magades ja kui tuba on liiga soe, ei saa te kosutavat und. Hea une parim temperatuur on umbes 65 kraadi, kuid see võib inimestel erineda, seega on soovitatav seadistus vahemikus 60–67 kraadi Fahrenheiti.

Ole vaikselt

Peaaegu võimatu on magama jääda tüütu müraga, olgu selleks siis teie partner norskamine või naabrid, kes uneajal reketit teevad. Lisaks oma kodu vaikseks hoidmisele saate valge müra masina abil väikeseid müra välja filtreerida. Või investeerige mõnda tõhusasse ja mugavasse kõrvatroppi ning kasutage neid regulaarselt mitte ainult magama jäämiseks, vaid ka magama jäämiseks.

Eemalda elektroonika

Muutke oma magamistuba e-vabaks tsooniks. Alates kogu meie elektroonilistest seadmetest eralduva sinise valguse kahjulikest mõjudest kuni selleni, kuidas need teie meelt töös hoiavad, on halb mõte tuua need magamistuppa – eriti kui teil on uneprobleeme. Televisioon võib mõnes leibkonnas tekitada vaidlusi. Kuigi mõnel inimesel pole probleeme seadme väljalülitamisega ja magama jäämisega, võib see teisi häirida. Kui teil on uneprobleeme, eemaldage televiisor või pange vähemalt pult käest ja ärge vaadake seda enne magamaminekut.

Hankige õige madrats

Halb madrats või madrats, mis ei sobi teie une stiiliga, võib põhjustada kehva une. Enne kui investeerite oma magamistoa oaasi sisekujundusse, hoolitsege esmalt põhitõdede eest ja hankige endale mugav toetav madrats. Kui te ei saa uut osta, võib kattemadrats sageli murdosa kuludest oluliselt muuta.

Nüüd, kui teie keskkond on magamiseks soodne, vaatame, mis veel teeb magamistoast teie kodus ülima varjupaiga:

13 Things You Need for the Most Relaxing Bedroom EverSee magamistuba on rahulik ja rahulik.

Voodi

The bed, and especially the mattress, are the most important items in the room.Voodi ja eriti madrats on toas kõige olulisemad esemed.

Kindlasti on iga magamistoa fookuspunkt, voodi on kõige olulisem mööbliese. See kehtib eriti seetõttu, et veedate suure osa oma elust magades ja soovite, et see oleks teie tervise ja õnne jaoks kvaliteetne uni. See tähendab, et voodi ostmisel tuleb arvestada mitmete kaalutlustega. Esiteks on suurus. Kas vajate üheinimesevoodit ühele inimesele või mahub sinna kaks? Kui suur sa tahad, et see oleks? Kas ruumi on piisavalt suur ainult kaheinimesevoodi jaoks või mahute – ja lubate endale – queen- või ülisuure voodi?

Kui olete suuruse valinud, vajate suurepärast madratsit. Tüüpe ja stiile on palju, seega on ülioluline erinevatele tüüpidele pikali heita ja vaadata, mis teile kõige paremini sobib. Lisaks on need erineva tugevusastmega ja see valik sõltub täielikult isiklikest eelistustest. Enamik voodeid vajavad madratsit ja vedrukasti. Mõnikord on vaja ainult madratsit, näiteks platvormvoodi jaoks.

Kui teie vajadustele vastav põhimagamispind on valitud, on aeg keskenduda voodipeatsile.

Raam

A headboard visually anchors the mattress.Peatsi kinnitab madratsi visuaalselt.

Tavaliselt on voodi peatsi raamitud voodipeatsiga. See on oluline, kuna madrats on suur mööbliese ja see peab olema ruumis visuaalselt maandatud. Vaadates voodit, millel pole voodipeatsi – või vähemalt peatsi rollis olevat visuaalset elementi –, tundub see pisut lõpetamata või kohatu. Enamik inimesi eeldab, et voodi peatsis peab olema voodipeats, kuid on ka teisi võimalusi. Voodipeatsid võivad olla kallid, eriti suuremate voodite puhul, ja pika alternatiivide loendiga saab õige välimuse saavutada palju vähema raha eest.

A large piece of art or mural can also ground the bed in the space, as in this Hebanon arrangement.Suur kunstiteos või seinamaaling võib ka voodit ruumi maandada, nagu selles Hebanoni paigutuses.

Peatsi asemel võib olla maalitud kujundus, seinamaaling või suur kunstiteos. Jällegi on eesmärk voodi visuaalselt ankurdada, nii et iga suur element saab seda teha. See on ka suurepärane viis magamistoale isikupära lisamiseks või meeleolu loomiseks, mis suurendab magamistoas lõõgastust ja rahu.

A large custom construction from Christopher Guy is very dramatic.Christopher Guy suur kohandatud konstruktsioon on väga dramaatiline.

Teine võimalus on riputada voodi pea kohale tekk, seinavaip või muu suur konstruktsioon. See on suurepärane võimalus perekonna pärandvara või lemmikteki eksponeerimiseks. Kuna see on ka suur tükk tekstiilist või muust materjalist, võib see aidata ruumis heli neelata. Ühe sellise kasutamine voodi visuaalseks maandamiseks võib olla ka eelarvele kasulik, kui teil on juba sobiv tekstiilitükk.

Doors, shutters and other reclaimed pieces can be used as a headboard. This one is from Bramble.Uksi, aknaluuke ja muid taaskasutatud detaile saab kasutada voodipeatsina. See on pärit Bramble'ist.

Kasutage peatsina vanu aknaluukide piirdeaedu või antiikseid uksi, mis jällegi säästavad teie kaunistamiseelarvet. Need valikud on ideaalsed, kui teil on räbal šikk, maalähedane või talumaja magamistuba. Sageli saate selliseid esemeid tasuta või peaaegu mitte millegi eest ning ainsaks muuks kuluks on nende puhastamiseks ja värvimiseks veidi küünarnukimääret.

A bookcakse headboard is super functional.Raamatukoogi voodipeats on ülifunktsionaalne.

Raamatukapid võivad olla suurepärane voodipeats, eriti raamatusõprade ja innukate lugejate jaoks. Kui teil napib ruumi öökappide jaoks, on see suurepärane idee, sest teie taga olevad riiulid mahutavad lampi ja kõike, mida vajate üleöö.

Voodipesu

Choose bedding that reflects your lifestyle as well as the decor theme.Valige voodipesu, mis peegeldab nii teie elustiili kui ka sisekujunduse teemat.

Sarnaselt glasuuriga koogile loob teie valitud voodipesu ruumi meeleolu. Loomulikult peaks voodipesu olema pehme ja mugav, kuid peale selle, millist stiili soovite? Mõnele inimesele meeldib puhtalt tehtud voodi, millel pole palju voldikuid või satsi, samas kui teistele meeldivad kõrgele kuhjatud pitsilised padjad. Tekid või voodikatted on mõnede inimeste seas populaarsed, samas kui teistele meeldib sulteki ja tekikatte lihtne hooldamine. Valige see, mis sobib teie eelistuste ja elustiiliga. Enamasti tulevad siin mängu trükised ja muster, sest välimust on lihtsam muuta lihtsalt voodipesu vahetades. Pidage meeles, et värvid, mustrid ja tekstuur on magamistoale dimensiooni lisamisel võtmetähtsusega ning neid ei tohiks puhkuse planeerimisel tähelepanuta jätta.

Öökapid

This Ludovica Mascheroni nightstand is very elegant.See Ludovica Mascheroni öökapp on väga elegantne.

Mõnda tüüpi öökapid on mugava magamistoa jaoks hädavajalikud. Peate kuhugi asetama voodivalgusti, kella, raamatu, veeklaasi – kõike, mida vajate vahetult enne magamaminekut või kohe pärast ärkamist. Möödas on päevad, mil need tuleb sobitada teie kummuti või voodipeatsiga. Tänapäeva vabakäigulisem ja eklektilisem tundlikkus tähendab, et saate öökapina kasutada igasuguseid asju. Väikesed lauad, kapid, seinale kinnitatavad kuubikud ja isegi suured kännud võivad olla öökapina, kui see sobib ruumi sisekujundusega. Loomulikult on sobitatud komplekt alati vastuvõetav, kui see teile meeldib ja saate seda endale lubada.

Säilitamine

The tall dresser by Bamax is ideal for a small space.Bamaxi kõrge kummut sobib ideaalselt väikesesse ruumi.
A wider version of a dresser from Bamax has a mid-century flair.Bamaxi kummuti laiem versioon on sajandi keskpaiga hõnguga.

Isegi kui teil on kapp, on tõenäoline, et soovite oma magamistuppa panna mingisuguseid panipaiku väiksemate rõivaesemete ja võib-olla ka aksessuaaride jaoks. Kummuteid on igasuguse kuju ja suurusega, alates kõrgetest ja kitsastest kuni pikkade ja mahukateni. Kummuti jaoks mõeldud ruumi mõõtmine ja ruumi ja voodi proportsioonidega sobiva asja valimine on parim viis selle valimiseks. Kui teil on kummut või riidekapp, on teil ka pind ehtekarbi, küünla või muude tarvikute hoidmiseks. Magamistuba on ka populaarne koht perefotode tegemiseks, seega on võimalik ka neid kummutile panna.

Aknahooldused

Every bedroom needs functional window treatments to control incoming light.Iga magamistuba vajab sissetuleva valguse kontrollimiseks funktsionaalset aknahooldust.

Kui kodus on mõni ruum, mis vajab aknahooldust, on see magamistuba. Funktsionaalsed aknakatted on hädavajalikud mitmel põhjusel. Esimene on privaatsus. Sellise intiimse ruumi puhul ei taha te, et keegi sisse näeks, seega peate suutma vaadet blokeerida. Olenevalt sellest, kas vajate sellist privaatsust ööpäevaringselt – näiteks tänavatasandi magamistoa või teiste akende poole jääva magamistoa jaoks – või ainult öösel, soovite valida õige aknakatte. Võib-olla on vaja ainult läbipaistvaid paneele päevase privaatsuse tagamiseks ja raskemaid kardinaid või mõnda rulood täieliku privaatsuse tagamiseks pärast pimedat.

Teine akende töötlemise põhjus on kontrollida ruumi sisenevat loomulikku valgust. Kuigi mõnikord naudite valgusküllast magamistuba, peab see magamiseks enamasti olema pime. Pimendavatest varjualustest miniruloodeni või traditsiooniliste kardinateni – üks neist või nende kombinatsioon hoiab valguse eemal, olgu see siis päikese või tänavavalgusti poolt.

Valgustus

Different types of lighting are necessary in the bedroom.Magamistoas on vaja erinevat tüüpi valgustust.

Nii nagu igas teises ruumis, on ka magamistoas vaja mitmekesist valgustust. Võib-olla on seal laevalgusti, kuid seda tüüpi tuled ei sobi lugemiseks ja on üldiselt liiga eredad, et neid enne magamaminekut kasutada. Lisaks soovite turvalisuse ja vajaduse tõttu valgustit, mida saate juhtida voodist tõusmata. Võttes arvesse ruumi muid elemente, võib öökapivalgustite, põrandalampide ja võib-olla ka muude ümbritsevate valgustusseadmete kombinatsioon luua meeleoluküllase ja lõõgastava öise valgusskeemi.

Istumisnurk

A desk or seating area in the bedroom is very handy and relaxing.Kirjutuslaud või istumisnurk magamistoas on väga mugav ja lõõgastav.

Kui teil on magamistoas ruumi, on mõnda tüüpi istumisnurk magamistoas väga kasulik. Olgu selleks siis lihtsalt tool ja väike abilaud, kuhu saab maha istuda ja sokid jalga panna või istuda ja lugeda, lisab see magamistoale funktsionaalsust ja mugavust. Või lisades paar tugitooli ja laua, saate luua lõõgastava ruumi hommikukohvi nautimiseks. Mõnele inimesele meeldib ka väike kirjutuslaud magamistoas, mis võib olla väga ahvatlev lisand. Olenemata suurusest või stiilist on muu istumiskoht peale voodi väga mugav.

Valige põrandakate hoolikalt

Bedroom flooring needs to be pleasant for bare feet.Magamistoa põrandakate peab olema paljaste jalgade jaoks meeldiv.

Magamistoa põrandakate peaks alati olema jalge all mugav, mistõttu oli aastakümneid magamistubades väga populaarne seinast seina vaipkate. Kuna tänapäeval eelistatakse laialdaselt lehtpuidust põrandaid, on alavaibad vähemalt voodi kõrval kohustuslik ese. See võimaldab teil mugavalt kasutada lehtpuidust põrandat ja midagi sooja ja pehmet, millele kohe voodist tõustes jalga panna. Magamistoa põrandakatete valikud on laialdased ja valikuvõimaluseks on ka uuemad põrandakattematerjalid, nagu kork või terrazzo.

Kaunista seinad

Even the bedroom needs wall decor and art.Isegi magamistuba vajab seinakaunistust ja kunsti.

Isegi magamistuba vajab seintele kaunistusi, vastasel juhul tundub see nagu odav hotellituba. Kaunista magamistuba sobivas stiilis. Valige kunstiteosed, seinamaalingud või muud seinakatted, mis täiendavad teie voodipesu ja aknahooldusi. Ehkki võib juhtuda, et ruumi siseneb harva keegi peale teie lähimate pereliikmete, soovite, et see oleks teie enda sisenedes silmale meeldiv.

Rahustav värvipalett

The pale blue walls in this bedroom in a Zaha Hadid-designed building fit the view and setting.Selle Zaha Hadidi projekteeritud hoone magamistoa kahvatusinised seinad sobivad selle vaate ja keskkonnaga.

Värv mõjutab meeleolu, seetõttu on oluline oma magamistoa värvivalik hoolikalt läbi mõelda. Enamasti on magamistoa seinte jaoks valitud valged, beežid ja rahulikud pastelltoonid. Need toonid aitavad avada ruumi ja muudavad pimeda ruumi heledamaks. Muidugi eelistavad mõned inimesed tumedamat ja meeleolukamat magamistuba, mis on vähem elav, nii et tumedad värvid võivad kindlasti olla magamistoa valikuks. Nad kipuvad looma ruumi, mis tundub kõikehõlmava kookonina, julgustades puhkama ja magama.

Lisage aksessuaaridega tekstuuri

Even modern bedroom styles benefit from added texture.Isegi moodsad magamistoastiilid saavad kasu lisatud tekstuurist.

Akende rulood, sile kattekiht ja tavalised seinad loovad väga ühemõõtmelise välimuse, nii et aksessuaaride poole pöördumine tekstuuri lisamiseks on suurepärane viis magamistuba elavdada, sageli väga väikese kuluga. Tekstuuriga viska ja mõned dekoratiivsed padjad võivad ruumi tõesti tõsta. Mõelge seinakaunistuse printidest ja maalidest kaugemale või muutke üks oma piirkonna vaibadest ülipaljuseks või kohevaks. Kõik, mis erineb magamistoas domineerivast tekstuurist, lisab dimensiooni.

Ei mingit segadust

Less is more when it comes to the bedroom.Vähem on rohkem, kui tegemist on magamistoaga.

Pole midagi lõõgastavat selles, kui jalutate räpasesse magamistuppa, kus on hunnikutes määrdunud riideid, öökapp täis raamatuid ja ajakirju ning niiske rätik tooli kohal. Magamistoas valitseva segaduse vallutamine on lõõgastava ruumi loomiseks kohustuslik. Kasutage oma hoiuruumi maksimaalselt ära või vahetage öökapp väikese kapi vastu, kuhu saate kõik oma raamatud ja ajakirjad hoiule panna. Toetuge oma magamistoas või riidekapis olevatele korvidele või prügikastidele, et varustada tülikaid esemeid, mida te alati pikali jätate.

Tee oma voodi ära

Nothing is more welcoming after a long day than a neatly made bed.Miski pole pärast pikka päeva tervitatavam kui korralikult tehtud voodi.

Tõenäoliselt karjus teie ema teile seda enne, kui te kodust kooli läksite, kuid nüüd, kui olete täiskasvanud, peate tõesti tema nõuannet kuulma: tehke oma voodi. Iga päev. Uuringud näitavad, et need, kes voodi ära teevad, on õnnelikumad ja produktiivsemad, vaid see muudab magama tuleku palju meeldivamaks. Saate end magama minekuks sättida ja kenasti tehtud ja korrastatud voodisse libiseda, olles valmis heaks uneks.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook