15 dušiseina plaatide ideed: kuidas valida parim

15 Shower Wall Tile Ideas: How to Choose the Best One

Muutke oma vannitoa pühamu rafineeritumaks ja kauniks kohaks nende dušiseinaplaatide ideedega. Dušiseinaplaat on viis tõsta see isiklik ruum teie stiili ja isikupära loominguliseks peegelduseks. Dušiseinaplaatide valikud on sama mitmekesised kui teie kujutlusvõime, olenemata sellest, kas eelistate ajatut, klassikalist välimust või midagi julgemat ja kaasaegsemat. Selles uuringus vaatleme dušiplaatide ideid, mis ühendavad funktsionaalsuse ja stiili, ning uusi ideid, mis aitavad teil oma ruumi määratleda.

15 Shower Wall Tile Ideas: How to Choose the Best One

Dušiseinaplaatide ideed

Sisekujundajad ja majaomanikud kasutavad duši seinaplaate loominguliste plaatide kujunduse vitriinina. Dušiseinaplaatide ideed ulatuvad traditsioonilistest ja ajatutest kuni tänapäevaste ja trendikateni.

Klassikalised dušiplaatide kujundused on populaarsed, kuna need on ajatud ja kohandatavad paljude disainistiilidega. Kaasaegne duši seinaplaat seevastu eristub oma tipptasemel disaini, erksate mustrite ja pilkupüüdvate värvide poolest.

Subway dušiplaat

Modern Farmhouse Brick

Metrooplaadid on ristkülikukujulised plaadid, mida kasutati New Yorgi metroo seintel. Kuigi metrooplaatide populaarsus kõigub, on see alati klassikaline välimus. Klassikalise metrooplaadi välimuse värskendamiseks kasutage elavat ja värvilist metrooplaati, asetage ristkülikukujulised plaadid vertikaalselt või ühendage need kaasaegsema põrandaplaaditüübiga.

Kuusnurkne dušiplaat

Hexagonal Shower TileFibonacci kivi

Teine klassikaline, kuid eristuv dušiplaatide stiil on kuusnurksed või kuuepoolsed plaadid. Need on suurepäraseks lisandiks vintage või retro vannitoakujundusele. Suurte plaatide suuruste kasutamine või erinevat värvi kuusnurksete plaatide paigutamine keeruka kujundusega võib anda kuusnurksetele plaatidele moodsa kujunduse.

Penny dušiplaadid

Penny Shower TilesTiffany Brooks

Penny plaadid on väikesed ümmargused plaadid, mis meenutavad penni kuju. See kuju peegeldab kuusnurkse plaadi klassikalist kuju. Kui soovite luua keeruka, kuid mängulise dušikujunduse, kasutage dušiseinte vooderdamiseks penny plaate. Mõned disainerid kasutavad penny plaate, et luua dekoratiivseid ribasid või nurgakesi suuremate plaatide mustritega, nagu metroo või ruudukujulised dušiplaadid.

Basketweave dušiplaat

Basketweave Shower TilePaula McDonald Design Build

Traditsioonilistes korvpunutistes plaatide kujundustes on kombineeritud heledad ja tumedad plaadid, mis näevad välja nagu kootud mustriga üksteisega kattuvad. Teistes korvipunumustrites kasutatakse metrooplaate, mis on asetatud kindla korvipuimumustri järgi.

Basketweave plaat on traditsiooniline viktoriaanlik plaatide muster, mis näeb suurepärane välja dušiseintel või põrandatel. Väikesed ruudustikuga korvpunutised plaatide mustrid on tavaliselt mustvalged või hallid ja valged, kuid korvpunutisplaate on saadaval mitmes muus värvitoonis. Subway plaate saab kasutada mitmesuguste värvide ja suurustega suurte korvpunumustrite loomiseks.

Suuremõõtmeline dušiplaat

Oversized Shower TileM|R seinad

Suuremõõtmelised plaadid, tuntud ka kui suureformaadilised plaadid, on muutunud populaarseks seinaplaatide valikuteks tänu nende võimele luua voolujooneline välimus. Selle põhjuseks on asjaolu, et suuremad plaadid vähendavad vuugisegude kasutamist, mis visuaalselt rikuvad dušiplaadi välimust.

Suureformaadilised plaadid on saadaval erineva kuju, suuruse ja materjaliga, mis võimaldab teil duši välimust isikupärastada. Suuremõõtmelised plaadid on suurepärane valik kaasaegse duši seinaplaadikujunduse jaoks.

Kalasaba dušiplaat

Herringbone Shower TileRiiklik ümberehitustööstuse ühendus

Kalasaba-dušiplaadid on väikesed ristkülikukujulised plaadid, mis on asetatud 90-kraadise nurga all kuni teravama V-kujuni. See on ajatu, kuid kaasaegne stiil, mis ühendab need mitmekesised välimused sujuvalt. Valge või marmorist kalasaba on klassikaline välimus, kuid väikesed ristkülikukujulised erinevates värvides ja materjalides plaadid võivad anda teie duširuumile ainulaadse serva.

Ruudukujuline dušiplaat

Square Shower TileJanine Dowling Design Inc.

Ruudukujuline dušiplaat on üks standardsemaid plaatide vorme. Saate värskendada ruudukujuliste plaatide stiili, kasutades plaate luksuslikest materjalidest, nagu marmor, või erksaid ruudukujulisi dušiplaate.

Geomeetriline dušiplaat

Geometric Shower TileDisain on oluline

Mõnel kaasaegsel dušiplaadil on huvitavad geomeetrilised mustrid, mis on loodud kolmnurkade, kuuskantplaatide või ebakorrapärase kujuga. Need plaatide kujundused annavad teie vannitoale kaasaegse välimuse. Must-valged geomeetrilised mustrid lisavad trendikale plaadimustrile kontrasti ja traditsioonilise pöörde.

Viktoriaanlik dušiplaat

Victorian Shower TileMahagonist Ehitajad

Viktoriaanlased olid need, kes tõid vannitoa kaasaegsesse ajastusse, ja nad olid plaatide kasutamisest entusiastlikud. Viktoriaanlikus stiilis vannitoaplaati iseloomustavad keerukad mustrid, lillemosaiigid ja rikkalikud värvipaletid. Lisage viktoriaanlikus stiilis plaat dušiseintele või põrandatele, et luua oma vannitoas ajalooline välimus.

Mustriline tsemendi- või keraamiline dušiplaat

Patterned Cement or Ceramic Shower TileRustico plaat

Dušiseinte ja vannitoapõrandate plaadivalikuna on populaarsust kogunud värvilised mustriga tsemendi- või keraamilised plaadid. See välimus on inspireeritud enkaustilisest plaadist, iidsest ahjus kuivatatud ja glasuuritud plaadist.

Paljud mustrilised plaadid kasutavad endiselt terminit enkaustiline, kuid selle, kas need on tõeliselt enkaustilised, määrab tootja. Sellest hoolimata on need mustrilised plaadid ilusad vannitoa väljapanekud. Mustritega dušiseinaplaadid võivad anda teie vannitoale ajaloolise, kuid modernse ilme.

Arabesque dušiplaat

Arabesque Shower TileFilmi kujundus

Arabesque plaatide muster on põimitud geomeetriline muster, mis on tuletatud mauride või islami traditsioonist. Arabesque plaatidel on keerukas ja eksootiline stiil, mis tõstab dušiseina kõrgemale. Neid on saadaval erinevates suurustes ja värvides ning materjalides alates looduslikust kivist kuni keraamika ja portselanini.

Segatud dušiplaat

Mixed Shower Tilek YODER disain

Plaaditüüpide kombineerimine lisab dušile visuaalset huvi, sügavust ja isikupära. Erinevaid materjale segades ja sobitades saate muuta oma dušši ainulaadseks ja vastata oma vajadustele.

Dušiplaatide segamiseks on erinevaid viise. Erinevate värvide ja suurustega aktsentplaate saab kasutada duši erinevate alade määratlemiseks. Samuti saate katsetada erinevate materjalide ja värvidega, et luua duši all fookuspunkt.

Tekstuuriga dušiplaat

Textured Shower TileArhitekt Jane Kim

Tekstuuriga plaatidel on kõrgendatud muster, mis annab teie dušikujundusele puutetundliku elemendi. Seal on palju erinevat tüüpi tekstureeritud plaate, millel on lained, jooned ja keerised, mis on valmistatud tehismaterjalidest, näiteks keraamikast ja portselanist. Saadaval on ka loodusliku tekstuuriga plaadid, mis on valmistatud looduslikest kividest, nagu terrakota, marmor ja travertiin.

Põhivärviline dušiplaat

Primary-Colored Shower TileSulamite töötuba

Väikestest ruudukujulistest plaatidest saate teha mosaiikmustri, mis peegeldab teie isikupära ja stiili. Disainer lõi kaasaegse kunsti austajatele vannitoa, kasutades kunstnik Piet Mondriani põhivärve ja stiili.

Wood-Look dušiplaat

Wood-Look Shower TileSpazio LA plaatide galerii

Looduslik puit ei talu pikaajalist kokkupuudet vee või niiskusega. Saadaval on tekstureeritud kujundusega portselanplaadid, mis meenutavad puitu. Need plaadid on saadaval erinevates värvides, suurustes ja stiilides, et täiendada nii maalähedast kui ka kaasaegset vannitoakujundust.

Gradient dušiplaat

Gradient Shower TileRRS-i disaini ehitamine

Gradientplaadi kujundusel on plaatide muster, mis muudab värvi järk-järgult ühest suunast teise. Nendes kujundustes kasutatakse tavaliselt väikeseid plaate, et võimaldada järkjärgulist värvimuutust. Enamikus gradientmustrites kasutatakse monokromaatilisi värvipalette, kuid kontrastseid värve saab kasutada julge ja kaasaegse välimuse loomiseks.

Vannituppa dušiseinaplaadi valimine

Vannitoa dušiseina jaoks plaatide valimine võib olla hirmutav. Siin on mõned ideed, mis aitavad teil oma valikut keskenduda, et saaksite kujundada vannitoa, mis väljendab teie individuaalsust ja stiilitunnetust.

Määrake oma eelistatud stiil:

Võtke arvesse oma isiklikke eelistusi ja üldist esteetikat, mida soovite oma vannitoas saavutada. Otsige oma eelistustele vastavaid seinaplaatide stiile, nagu kaasaegne, traditsiooniline, maalähedane või eklektiline.

Mõelge vannitoa üldistele omadustele:

Tehke kindlaks, kas kavatsete renoveerida, ehitada nullist uue vannitoa või lihtsalt lisada olemasolevale vannitoale uue duši seinaplaadi. Kui vahetate lihtsalt dušiplaati, kaaluge teisi vannitoa elemente ja valige midagi, mis neid täiendab.

Mõelge hooldusele:

Mõned duši seinaplaadid nõuavad rohkem hooldust kui teised. Erinevalt suuremahulistest plaatidest, millel on vähem vuugisegu jooni, on väikestel plaatidel rohkem vuugisegu, mida tuleb tihendada ja sagedamini puhastada. Looduskivi vajab rohkem hooldust kui keraamika või portselan.

Võtke arvesse ruumi suurust:

Dušiplaadi visuaalset efekti mõjutab vannitoa suurus ja vastupidi. Väike vannituba võib tunduda avaram ja heledate plaatidega avatum. Samuti võivad nad disaini purustada suuremahulistest plaatidest, millel on vähem vuugisegu. Suured ruumid võimaldavad kasutada laiemat värvi ja tüüpi plaatide valikut.

Koguge inspiratsiooni:

Otsige ideid veebiartiklitest, ajakirjadest ja Pinteresti tahvlitest. Võtke teadmiseks piltide levinumad teemad, mis teile meeldivad, et näha, millised stiilid teile meeldivad.

Kaaluge plaatide mustreid ja paigutusi:

Katsetage erinevate mustrite ja paigutustega, et näha, milline stiil ja kujundus sobivad teie valitud plaadimaterjali ja värviga kõige paremini. Olenevalt mustrist ja paigutusest võib sama plaat välja näha väga erinev.

Proovide hankimine:

Otsige näidiseid veebipoodidest, kodukauplustest ja töövõtjatelt. See võimaldab teil näha, kuidas plaat teie ruumis välja näeb ja kuidas see teiste elementide ja värvidega suhtleb.

Küsige professionaalset nõu:

Otsige professionaal, kes aitab teid juhatada, kui te pole oma valikutes kindel. Tänu oma kogemustele ja teadmistele võivad nad anda väärtuslikku teavet teie ruumi parimate seinaplaatide kohta.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook