17 lastetoa ideed igas vanuses ja faasis

17 Kid’s Room Ideas for Every Age and Stage

Lastetoa ideed erinevad lasteaia kujundusest, mis näitab sageli vanema eelistusi. Need lastetoa ideed annavad teile motivatsiooni, mida vajate ruumi loomiseks, mis peegeldab tõeliselt teie lapse isiksust, huve ja stiilitunnetust.

Ükskõik, kas nad soovivad erksaid värvilahendusi või temaatilist sisekujundust, võib teie lapse tuba ärgitada nende loovust ja kujutlusvõimet. Nii et olenemata sellest, kas teete ümber lasteaeda või kujundate teismelise jaoks šiki toa stiili, on täiusliku lastetoa kujundamise protsess täis võimalusi ja lõbus.

Lastetoa ideed

17 Kid’s Room Ideas for Every Age and Stage

Lastetoa ideed hõlmavad erinevaid kujundusvõimalusi, mis vastavad laste individuaalsetele vajadustele ja eelistustele. Siin on mõned populaarsed viisid, kuidas disainerid on kujundanud lasteruumid nende nõuete täitmiseks.

Võtke ruumi teema omaks

Embrace a Room Theme

Looge terviklik ruumikujundus, kasutades teemat, mis ühtib teie lapse huvidega. Olgu selleks siis avakosmos, merealune või loodusmaailm – see on suurepärane viis lapse kujutlusvõime ergutamiseks. See kõikehõlmav sisustusstiil on ka visuaalselt atraktiivne ja annab teile keskendunud idee värvipaleti, mööblivaliku ja ruumi sisekujunduse planeerimiseks.

Kasutage värvilist seinapilti

Use a Colorful Wall Mural

Erksad ja värvilised seinamaalingud on suurepärane lisa lastetuppa nii väikelastele kui ka teismelistele. Seinamaalingud, olgu need siis maalitud või kleepitavad, lisavad ruumile ereda isikupära. Võite leida seinamaalinguid, mis kujutavad mis tahes stseeni, alates muinasjutulistest maastikest kuni popkultuuri ikoonideni.

Looge interaktiivseid õpperuume

Create Interactive Learning Spaces

Väikese lapse toas maskeerige õpikeskkonnad mängualadeks. Muutke tuba lõbusaks harivate mänguasjade, plakatite, tahvli seinte, raamatute ja kirjavaipadega, kuid veenduge, et teie laps õpiks mängu kaudu. Kaasake mugavad istumis- ja lamamiskohad, et teie laps saaks mängides tundide kaupa lõõgastuda.

Lisage multifunktsionaalne mööbel

Add Multi-Functional Furniture

Optimeerige oma lapse magamistuba, kasutades mööblit, mis võib teenida mitut eesmärki. See võib olla peidetud panipaigaga voodi või laud, mis võib toimida nii töölaua kui ka käsitöölauana. Virnastage kõrged moodulriiulid, et lisada vertikaalset hoiuruumi ilma väärtuslikku põrandapinda võtmata. Need soovitused on eriti kasulikud väikestes ruumides, kuid aitavad ka suurtel ruumidel tõhusamalt toimida.

Kaasa DIY kunstiekraanid

Include DIY Art Displays

Lapse loodud kunstiteoste lisamine nende ruumikujundusse on suurepärane viis ruumi isikupärastamiseks ja visuaalse huvi lisamiseks. Paigaldage riiulid nende skulptuuride, maalide, mudelite ja jooniste kuvamiseks. Selle strateegia eeliseks on see, et see suurendab teie lapse usaldust oma võimete vastu.

Looge hubane lugemisnurk

Make a Cozy Reading Nook

Eraldage osa ruumi kujundusest hubaseks lugemis- ja puhkealaks, et edendada õppimise armastust. Kaasake mugav istmepadi, padjad, tekk, raamaturiiulid ja piisav valgustus. See ala soodustab vaikset aega ja teie lapse kujutlusvõime arengut.

Lisage tuled pimeduse jaoks

Add Lights for the Darkness

Mõned lapsed magavad hästi täielikus pimeduses, samas kui teised vajavad oma öiste hirmude vaigistamiseks valgust. Kasutage pehmeid tulesid, nagu öövalgustid või tuled, et anda ruumile õrn kuma.

Varustage käsitöönurk

Equip a Craft Corner

Spetsiaalne kunsti- ja käsitööruum võib aidata stimuleerida loomingulisi mõtteid ja protsesse. Varustage töölaud, riiulid ja meisterdamismaterjalid, et teie lapse kujutlusvõime saaks suunata tema uurimist ja eneseväljendust.

Loodusest inspireeritud lastetuba

Nature-Inspired Kid’s Room

Nii lapsed kui ka täiskasvanud peavad loodusmaailma ergutavaks. Tooge osa sellest kasvust ja energiast sisemusse, kujundades ruumi, mis sarnaneb välitingimustega. Kaasake loodusest inspireeritud seinakunst ja mööbel, nagu puumaja voodid, aga ka maalähedased ja erksad looduslikud värvid.

Tooge sisse paindlikud istmed

Bring in Flexible Seating

Lapsed ja teismelised on kurikuulsalt planeerimatud ja arenevad viimase hetke korraldustega, seega on ülioluline, et nende tuba oleks kõigeks valmis. Kaasake kohandatavad istumisvõimalused, nagu kott-kotid, poufid, peidetavad madratsid ja väikesed toolid, et mahutada kõik külalised, kes võivad teie lapsega igal konkreetsel päeval mängida.

Ehitage sisse tehnoloogianurk

Build in a Technology Corner

Tehnoloogia on vältimatu osa kõigi elust ja see muutub teie lapse kasvades üha olulisemaks. Väga oluline on õpetada neile tehnoloogia vastutustundlikku kasutamist. Tehke tehnoloogianurk eakohaste tehnoloogiavalikutega, mis muutuvad lapse kasvades.

Looge lisavoodivalikuid

Create Extra Bedding Options

Lisavoodipesu lisamine lapse tuppa annab teile maksimaalse paindlikkuse. See võimaldab teil külalisi hõlpsasti majutada, ilma et peaksite iga kord, kui nad magavad, õhkmadratseid ja tekke kappi otsima. Lisavoodiks on kaks võimalust sihikule või diivanvoodile. Saate lisada ka multifunktsionaalset mööblit, näiteks futoneid, mida saab kasutada nii istumis- kui ka magamiseks. Narivoodid on teine mitmemagamisvõimalus, mis sobib ideaalselt lastele, kellel on sageli külalisi.

Kasutage nurki hästi

Make Good Use of Corners

Ideaalse lapsetoa kujundamisel on oluline olemasoleva ruumi parim kasutamine. See hõlmab nurkade kasutamist, mis traditsioonilises disainis sageli tähelepanuta jäetakse. Muutke nurgad lugemisnurkadeks, õppealadeks ja mängualadeks. Varustage neid spetsiaalse mööbliga, nagu nurgalauad, voodid või riiulid, et saaksite seda ruumi paremini kasutada.

Kasutage voodialust ruumi

Use the Space Under the Bed

Lapse voodialune ruum on väärtuslik ressurss, mida ei tohiks raisata. Kui voodi on madal, saate ruumi kasutada panipaigana. Selle ruumi kasutamiseks otsige spetsiaalseid hoiukonteinereid, mis mahuvad kenasti voodi alla. Veenduge, et need mahutid ei kahjustaks põrandaid, kui need voodi alt sisse ja välja libisevad. Kui teie lapsel on pööningvoodi, saate voodialust ruumi kasutada õppenurga, raamaturiiulite, lugemisnurga või isegi mängunurgana.

Kasutage ruumi vertikaalset ruumi

Utilize the Vertical Space in the Room

Vertikaalse ruumi kasutamine ruumis võib kompenseerida väikese ruumi ruutmeetrite puudumist. Paigaldage riiulid, servad ja riiulid voodi ja töölaudade kohale, et maksimeerida hoiuruumi. Muud hoiustamisvõimalused on rippuvad korvid, naelalauad ning seinale kinnitatavad töölauad.

Lisage varikatus

Add a Canopy

Lapse tuppa varikatuse riputamine on lõbus viis maagilise atmosfääri lisamiseks ja hubase varjupaiga loomiseks. Varikatused täidavad nii funktsionaalseid kui ka esteetilisi eesmärke; need pakuvad teie lapsele privaatset ruumi, lisades samal ajal ruumile kapriisset hõngu. Varikatuse saab riputada erinevatesse kohtadesse kogu ruumis, sealhulgas voodi kohale, lugemisnurka või mängualale. Erinevate kangaste ja päiste abil saate kohandada varikatuse stiili, et see sobiks iga ruumi kujundusega. Varikatuste kangale saab lisada ka taskud. See on eriti kasulik mängualadel, kus saab hoida väikseid mänguasju ja tarvikuid.

Looge sügavust erinevate tekstuuridega

Create Depth With Different Textures

Täiustage oma lapse toa kujundust erinevate tekstuuridega, mis lisavad mugavust ja visuaalset huvi. Tutvuge erinevate voodipesuvalikutega, sealhulgas pehmete puuvillaste linade, kohevate tekke ja tekstureeritud voodipesuga. Tooge kaasa hubaseid talvevalikuid, nagu kunstkarusnahk, fliis ja samet. Lisage põrandale tekstuure, kasutades pehmeid vaipu ja vaipu. Looge ruumi mugavaks lõõgastumiseks, kasutades istmetel hubast tekstuuriga polstrit. Säilitamiseks kasutage korve ja puidust kaunistusi kasutades looduslikke tekstuure.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook