16 muru servade ääristamise tehnikat, mis sobivad suurepäraselt isetegemise haljastuse jaoks

16 Lawn Edging Techniques Great For DIY Landscaping

Iga kodu põhikomponent on seda ümbritsev maastik. Muruhooldus on majapidamise kogemuse tugisammas. Peaaegu kõigil majaomanikel on DIY haljastuse jaoks individuaalsed servamistehnikad.

16 Lawn Edging Techniques Great For DIY Landscaping

Kui olete uus majaomanik, kes alustab muruhoolduse teekonda, jätkake lugemist. Kogenud maastikuspetsialistid pidage meeles, sest võite muu hulgas õppida mõnda asja aiaääristamise kohta.

Erinevalt tüüpkorterist on maja ühendatud välitingimustega. Peaaegu kõikidel majadel on mingi muruplats. Paljudel kodudel on aiad, siseõued, pergolad ja muud funktsioonid. Paljudele pakuvad õuetööd kiire nädala lõpus lohutust. Õige muruäär ja aiaäär annavad teie murule või aiale karge ja puhta ilme.

Muruhoolduse ajalugu

Ameerika armusuhe õuehoolduse vastu kujunes välja pärast tööstusrevolutsiooni. Muruplats oli rikkuse märk, kuna nende ülalpidamine oli kallis.

Alles 1935. aastal, kui Leonard Goodall ehitas esimese elektrilise rootorniiduki, sai haljastus Ameerika kinnisideeks.

IBIS World Landscaping Services Industry 2021. aasta aruanne näitas, et USA muruhooldustööstuse väärtus on üle 105 miljardi dollari

Mis vahe on murutrimmeril ja nöörtrimmeril?

What Is The Difference Between A Lawn Edger And String Trimmer?

Muruservalõikur ehk servalõikur lõikab ja märgib piirjooni. Tööriist loob vaheseinad õue ja kõnniteede, sõiduteede või lillepeenarde vahel. Äärised on vajalikud joonte rajamiseks ja muru üle piiride kasvamise vältimiseks.

Trimmer toetub vertikaalselt pöörlevale terale, et teha teravad ja puhtad piirid. Mootoriga servalõikuritel on juhtratas ja pöörlev tera, mistõttu on neid lihtne lükata.

Kuigi käsitsi servirite hulka kuuluvad käsitööriistad, näiteks labidas. Käsitsi ääristavad tööriistad on odavamad, kuid nõuavad töötamiseks rohkem füüsilist tööjõudu.

Trimmer ehk "umbrohusööja" on mõeldud paksu umbrohu ja soovimatu rohu lõikamiseks raskesti ligipääsetavates kohtades. Stringtrimmerid töötavad elektri, bensiini või patareidega.

Stringtrimmeri suurim eelis on liikuvus. Suurte maastikutööde puhul säästab tööriist aega ja võimaldab teil teha rohkem.

Kuidas teha tõstetud lillepeenraid

Lillepeenraraamide puhul on suurus teie otsustada. 6 tolli kõrgune peenar annab teie juurtele kasvuruumi.

Mõõtke seinte pikkus ja lõigake lauad. Nurgapostide tegemiseks mõõda ja lõika 2 x 4s. Need toetavad seinu. Need peaksid olema aiapeenra seinaga ühekõrgused. Iga seina ehitamiseks kinnitage lauad kokku. Asetage nurgapostid seinaplaatide peale. Need peavad olema kuue jala pikkuste seinte otstega samal tasapinnal ja lühemate seinte otstest 1,5 tolli tagasi liigutatud. Puurige juhtaugud ja kinnitage

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook