Iga-aastane koduhoolduse kontrollnimekiri

Annual Home Maintenance Checklist

Koduhoolduse kontrollnimekiri on parim viis oma seadmete ja kodukonstruktsiooni eluea pikendamiseks. Kuid oma maja iga konstruktsiooni, seadme ja süsteemiga sammu pidamine võib olla tohutu. Niisiis, siin on iga aastahooaja ülesannete jaotus.

Annual Home Maintenance Checklist

Kevadine koduhoolduse kontrollnimekiri

Kevad on parim aeg oma maja struktuuri, süsteemide ja seadmete kontrollimiseks.

Välishooldus kevadel

✓ Katuse ülevaatus

Nüüd, kui talv on möödas, on katuse kontrollimine turvalisem. Kevadine katuseülevaatus võimaldab teil hinnata oma katuse seisukorda pärast karmi talve ja enne tulevaste hooaegade võimalikke torme. Otsige lahtiseid või puuduvaid katusesindleid, pragusid või lekkeid.

✓ Vihmaveerennide puhastamine

Talve jooksul võivad vihmaveerennid koguneda prahti, lehti ja muid materjale, mis võivad neid ummistada. Prügi kevadel rennidest ja vihmaveetorudest välja tõmbamine tagab korraliku vee äravoolu ja hoiab ära veega seotud probleemid.

✓ Muru- ja aiahooldus

Taastage oma aed niitmise, rohimise, väetamise ja pügamisega, et edendada tervislikku kasvu, kontrollida umbrohtu ning säilitada muru ja aia üldine esteetika.

Sisehooldus kevadel

✓ Kevadpuhastus

Kui soovite sellesse süveneda, tehke mõned sügavpuhastustoimingud, nagu tolmu pühkimine, tolmuimeja, akende pesemine, vaipade puhastamine ja kodu erinevate piirkondade risustamine.

✓ HVAC-i kontroll

Jahutussüsteemi ettevalmistamiseks soojemaks ilmaks kontrollige ja hooldage oma kliimaseadet, et tagada selle tõhus ja tulemuslik töö. Puhastage või vahetage filtreid, kontrollige külmutusagensi taset ja elektrilisi komponente ning tagage õige õhuvool.

✓ Torustiku ülevaatus

Kuna talvised külmakraadid põhjustavad torude paisumist ja kokkutõmbumist, on oluline kontrollida, kas pole pragusid, lekkeid või isegi purunemisi. Kevadine torustiku kontroll võimaldab teil kõrvaldada ja parandada kõik lekked, mis muidu võivad põhjustada veekahjustusi, hallituse kasvu ja hiljem kulukaid remonditöid.

Suvise koduhoolduse kontrollnimekiri

Suvi tuleb pikemate päevade ja soojade ilmadega ning võib tunduda, et see on hooaeg, mil tuleb oma kodu nautida, mitte seda parandada. See on parim aeg välialade eest hoolitsemiseks ja puhastamiseks, mis võisid külmematel aastaaegadel tähelepanuta jääda.

Välishooldus suvel

✓ Teki ja terrassi hooldus

Puhastage teki pind hästi küürimise, elektripesu, tihendamise või lihvimisega ja määrige sellele küünarvarre. Viige oma terrassile suvine kahjuritõrje, et vältida kahjurite levikut teie välialale sel hooajal.

✓ Akende puhastus

Suveaeg on päikest varjavate aknakatete ja uute ekraanide paigaldamise kõrghooaeg. Kuid ka sobiv aastaaeg välisklaasidelt ja seintelt prahi ja plekkide puhastamiseks.

✓ Basseinihooldus

Ärge unustage oma basseini ravida. Kontrollige vett, puhastage kõik ventiilid ja filtrid ning kontrollige kõiki seadmeid, et tagada nende tõrgeteta töötamine. Kaaluge professionaalse kontrolli planeerimist, et uurida muid üksikasju, et veenduda, et teie bassein töötab suveks korralikult.

Sisehooldus suvel

✓ Kliimaseadmete hooldus

Kuna suvi on teie vahelduvvoolu jaoks väga nõudlik hooaeg, eemaldage ja puhastage järjekindlalt aknaüksuse filter. Kui teil on lemmikloomi, vahetage filtreid vähemalt kord kuus. Kui teil on tsentraalne õhk, kontrollige seda spetsialisti poolt, et süsteem korralikult töötaks.

✓ Kahjuritõrje

Suvel otsivad kahjurid, nagu sipelgad, kärbsed, sääsed ja närilised, juurdepääsu toidule, veele ja peavarjule. Et vältida nende sattumist teie koju, veenduge, et kõik võimalikud sisenemiskohad, nagu praod seintes, vahed akende ja uste ümber ning avad ekraanides, oleksid korralikult suletud.

✓ Ohutuskontroll

Suvel kontrollige suitsu- ja vingugaasiandurit. See elupäästev samm võtab aega vaid umbes viis minutit ja kõik, mida pead tegema, on äratusnuppu testida. Kui te midagi ei kuule, kaaluge patareide vahetamist.

Sügisene koduhoolduse kontrollnimekiri

Sügisene hooldus seisneb talveks valmistumises. Valmistage ette oma süsteemid, seadmed ja struktuurid, et vältida hilisemaid kulukaid kahjustusi.

Välishooldus sügisel

✓ Lehtede eemaldamine

Sügise kõige olulisem ülesanne on lehtede eemaldamine. Riisuge, koguge ja kompostige või visake need ära, et vältida nende kogunemist ja probleeme, nagu ummistunud vihmaveerennid või surnud muruplatsid.

✓ Talvine aed

Saate oma aia talveks ette valmistada, kärpides tagasi mitmeaastased taimed, eemaldades üheaastased taimed ja koristades välja kõik prahi. Multšikihi pealekandmine võib aidata taimi isoleerida ja kaitsta nende juuri külmumistemperatuuride eest. Ärge unustage aiavoolikuid lahti ühendada, tühjendada ja hoida, et vältida külmumist ja pragunemist. Samuti sulgege välistingimustes olevad veeventiilid ja tühjendage ülejäänud vesi torudest.

✓ Sõidu- ja kõnniteede ülevaatus

Kontrollige, kas teie sõiduteel ja kõnniteedel pole pragusid, auke või ebatasasi pindu, et vältida külmumis- ja sulamistsüklite täiendavaid kahjustusi.

Sisehooldus sügisel

✓ Küttesüsteemi kontroll

Hoolitse oma küttesüsteemi eest enne selle aasta kõige nõudlikumat hooaega. Tühjendage vesi ja eemaldage kõik setted. Tehke ülerõhuklapi test ja teadke hoiatusmärke, nagu lekked, äkiline hüppamine ja pragunemine. Need viitavad kütteelemendi võimalikule rikkele. Avage kütteavad ja veenduge, et mööbel või kardinad ei takista neid.

✓ Korstna puhastamine

Kuna talvel on korstna puhastamine keerulisem, kasutage selle ülesande täitmiseks sügist. Kontrollige oma kaminat kahjustuste suhtes ja puhastage see korralikult. Kui see sobib teie eelarvega, kaaluge professionaalsete korstnapuhastajate palkamist, et eemaldada kogunemine, praht ja võimalikud ummistused.

✓ Ilmastiku eemaldamine

Ilmastiku eemaldamine hõlmab akende ja uste ümber olevate tühimike ja pragude tihendamist, et vältida tuuletõmbust ja soojuskadu külmematel kuudel. Sooja ja külma õhu sisemuses hoidmiseks võite kasutada tihendit või paisuvat vahtu.

Talvise koduhoolduse kontrollnimekiri

Saabub teie maja jaoks aasta karmim aeg. Kogu teie sügistöö tasub end ära, kaitstes konstruktsiooni külmumistemperatuuride ja tugevate lumesajude eest. Nüüd tuleb vaid veenduda, et kõik jääb kontrolli alla.

Välishooldus talvel

✓ Lumekoristus

See võib olla üks kurnavamaid talviseid ülesandeid. See on aga ohutuse ja juurdepääsetavuse seisukohalt ülioluline. Puhastage oma sõiduteed, kõnniteed ja muud alad lumelabida või lumepuhuriga, et puhastada teid ja vältida õnnetusi.

✓ Jäätammide ennetamine

Jäätammid tekivad tavaliselt katustele ja põhjustavad veelekke ja kahjustusi. Nende vältimiseks saab laest kogunenud lume hoolikalt katuserehaga eemaldada. Samuti tagage pööningul korralik soojustus ja ventilatsioon, et minimeerida soojuskadu ning vältida lume sulamist ja uuesti külmumist katusel.

✓ Puhkusevalgustuse ohutus

Pühadeks valgustuse hankimine on üks talve põnevamaid osi. Siiski tuleb tagada elektriohutus. Järgige paigaldamisel tootja juhiseid, ärge koormake elektriahelaid üle ja kasutage valgustuse juhtimiseks taimereid või sisseehitatud taimeriga lüliteid.

Kodu sisehooldus talvel

✓ Isolatsioonitorud

Isolatsioonimaterjali lisamine torude ümber tagab neile termilise kaitse. See kaitseb neid külmumise ja lõhkemise eest. Keldrites, roomamisruumides ja pööningutorudes saate kasutada torude isolatsiooni või kütteteipi.

✓ Kaminaohutus

Enne kamina süütamist veenduge, et olete sügisel suurepäraselt puhastanud. Veenduge, et korstnapits on heas seisukorras, et vältida loomi ja prahti. Võite paigaldada ka ekraani või klaasukse, et tagada suurem turvalisus, vältides sädemete väljapääsu.

✓ Siseõhu kvaliteet

Talvel võib teie koju koguneda tolm ja allergeenid, sest aknad jäävad sooja hoidmiseks suletuks. Pühkige pindu regulaarselt niiske lapiga tolmuosakeste püüdmiseks ja põrandate tolmuimejaga. Vaatamata külmale ilmale on õhuvahetuse võimaldamiseks hädavajalik tagada värske õhu ringlus, isegi akent veidi avades.

Hooajaline hooldus seisneb teie maja ettevalmistamises iga hooaja ilmastikutingimuste jaoks. Kuigi see tundub palju tööd, kasvab selle ülesannete nimekirja pidamine ja aastate jooksul sellest kinnipidamine teie majapidamises tasapisi rutiiniks.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook