7 nutikat ja ruumisäästlikku hoiulahendust igat tüüpi kodudele

7 clever and space-saving storage solutions for all types of homes

Mõnikord võib isegi suurel majal vajalikust panipaigast puudu jääda. Selle tulemusena leiad end olukorrast, kus kapid ja kapid on täis ning panipaika on siiski vaja juurde. Kuid selle asemel, et lisada tugevamaid mööblitükke, võite välja mõelda ruumisäästlikumaid lahendusi. Siin on mõned näited.

1. Rippuvad kingariiulid.

7 clever and space-saving storage solutions for all types of homes

Kui teil on jalanõud põrandal, näeb kogu esik räpane välja. See on sama, kui nad istuvad kapi põhjas. Nende lihtsalt kappi viskamine lootuses, et keegi neid ei näe, pole kuigi hea lahendus. Võite arvata, et säästate ruumi, kuid te ei tee seda. Palju parem idee oleks rippuvate kingariiulite kasutamine. Neid saab asetada kapi uksele nii seest kui väljast ja need hoiavad teie kingad kogu aeg korras.

2. Lõõgastavad nurgad akna lähedal.

Window corner

Suurte akendega sein või rohkete akendega sein ei ole tavaliselt väga hea koht ladustamiseks. Sellele seinale ei saa tegelikult palju mööblit lisada ja see ruum läheb raisku. Kuid saate seda siiski ära kasutada. Saate ehitada akna lähedale kena lugemisnurga või pingi või lihtsa istme, samuti saate selle all olevat ruumi kasutada asjade, näiteks tekkide ja muude sarnaste esemete hoidmiseks.

3. Sisseehitatud raamaturiiulid.

Built in shelves

Raamaturiiulite üks parimaid omadusi on see, et need võivad hõlmata terve seina ja sisaldada palju riiuleid ja panipaiku. Need on nagu suured hoiuruumid ja sobivad suurepäraselt mitte ainult raamatute, vaid ka igasuguste kaunistuste, kogumisobjektide ja isiklike aarete hoidmiseks. Need on esemed, mida tuleb välja panna ja mis pigem istuvad riiulil kui võtavad kuskil mujal ruumi.

4. Trepi all olev ruum.

Staircase space

See on juba väga populaarne lahendus ning nii geniaalne kui ka praktiline. Treppide all olev ala on ruum, millel pole kasulikku eesmärki. See tähendab, et iga idee, mis teil on selle salvestusruumiks muutmiseks, oleks suurepärane pluss. Saate ehitada mõned riiulid või integreerida sahtlite ja lahtritega hoiuruumi.

5. Seinatele paigaldatavad telerid.

Selle asemel, et asetada teler meediumiseadmele, võite säästa palju ruumi, riputades selle seinale. Kui järele mõelda, võtab see väga vähe lauaruumi, kuid võtab enda alla suure ala, mida saab kasutada millegi muu jaoks. Mõnel teleril on isegi seinale kinnitatav riistvara, kuid kui see nii ei ole, võite midagi improviseerida või luua spetsiaalse riiuli.

6. Voodialune ruum.

Space under bed

Enamikul tänapäevastel vooditel on nende alla sisseehitatud panipaik. Aga kui teie voodil seda pole, saate voodialust ruumi kasutada mis tahes viisil. Saate seda kasutada kastide hoidmiseks või soovi korral saate ehitada erineva suurusega sektsioonide seeria. Samuti saate selle ruumi muuta lastetoas raamatute ja mänguasjade hoiukohaks.

7. Ottomani hoidla.

Teine nutikas idee on kasutada ottomani sees olevat ruumi. On palju mudeleid, millel on tühi sisemus ja eemaldatav ülaosa ning need võimaldavad teil seda ruumi kasutada igasuguste väikeste esemete hoidmiseks, mida soovite maja ümber paigutada, et kõik näeksid.

Pildiallikad: 1, 2, 3, 4, 5, 6 ja 7.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook