Boulderi tugisein: asjad, mida peaksite teadma

Boulder Retaining Wall: Things You Should Know

Rahnu tugisein võib tuua teie maastikukujundusele struktuuri ja definitsiooni. Erinevalt betoonplokkidest tugiseinast säilitab rändrahn tugisein loomuliku välimuse, mis pigem sulandub kui konkureerib teiste välistingimustega.

Hästi ehitatud rahnud ja muud kivist tugiseinad peaksid kestma üle 100 aasta või kauem. Need seinad on ühed kõige kauakestvamad maastikustruktuurid, mis kestavad kaua pärast majade ja aitade hävitamist. Paljud neist ajaloolistest suurtest kivide tugimüüridest on kasutusel ka tänapäeval. Üks varasemaid säilinud kuivadest kaljudest tugiseinu on Hadrianuse müür, mis ehitati aastal 122 e.m.a.

Boulder Retaining Wall: Things You Should Know

See artikkel juhendab teid kõiges, mida peate teadma rändrahnu või suurte kivide tugiseinte kohta. Selle teabe põhjal saate otsustada, kas see karm seinavorm on teie kodu haljastuse jaoks hea valik.

Mis on Boulderi tugisein?

What is a Boulder Retaining WallNool. Maastruktuurid

Rahnu tugisein on see, mille ehitate suurtest kividest või rändrahnidest. Erinevalt teistest kividest on rahnud erinevad kivimid. Rändrahnud on suured kivid või kivitükid, mille läbimõõt on ekspertide hinnangul suurem kui 10 tolli (25,6 cm). Rändrahnud on üks parimaid ehitusmaterjale, kuna need on tugevad, vastupidavad ilmastikust tingitud erosioonile ja taluvad tohutut survet nii seina taga oleva pinnase kui ka väikeste liigutustega maapinnal.

Boulderi tugiseina plussid ja miinused

Pros and Cons of a Boulder Retaining WallRusselli maastikuehitus

Seinaehitusmaterjalina sobivad hästi rahnud või suured kivid. Kuid on tegureid, mis tähendavad, et need ei ole mõne koduhaljastuse jaoks hea valik.

Plussid:

Visuaalne atraktiivsus – rahnud on loomupärase ilu ja loomuliku stiiliga, mis loob vapustavad tugiseinad. Nendel seintel on orgaaniline stiil, mis sulandub väliskeskkonda. Vastupidavus – rahnude suurus muudab need tuule ja vihma põhjustatud erosiooni suhtes läbitungimatuks. Mitmekülgsus – ükski rändrahn pole ühesugune, nii et saate luua unikaalseid ja omanäolisi tugiseinu, mis ei erine kõigest, mida näete teistes hoovides. Hooldus – kaljude tugisein vajab tulevikus vähe hooldust, kui see on algusest peale hästi ehitatud. Maksumus – olenevalt piirkonnast, kus te elate, võib suur kivist tugisein olla üks kõige kuluefektiivsemaid võimalusi erinevate kivimüüride stiilide seas. Rändrahnude maksumus sõltub asukohast. See maksab vähem piirkondades, kus looduslikke rändrahne on lihtne hankida.

Miinused:

Ruum – tugiseina rahnud on suured ja võivad luua massiivse tugiseina. Väikestes hoovides ei pruugi need vaba ruumi tõttu sobida. Paljud rahnud tugiseina konstruktsioonid kasutavad raskeid seadmeid, mis nõuavad laia sissepääsu teie õue. Kõrgus – rändrahnidest tugiseinte ehituse tüüp piirab nende seinte eeldatavat kõrgust. Betoonist tugisein on parem valik, kui vajate kõrget tugiseina. Ehitus – olenevalt rahnude suurusest ei ole need suured kivid alati hea isetegemisvõimalus. Nende tõstmine ja seina ehitamine võib nõuda rasket varustust ja teadmisi. Maksumus – elamine riigi osas, kus rahnud ei ole levinud, suurendab nende kivimite maksumust. Kui kasutate suuri rändrahne, vajate ka professionaalseid teadmisi ja seadmeid. See suurendab teie tugiseina maksumust.

Boulder tugiseinte ehitusmeetod

Construction Method for Boulder Retaining WallsDiSabatino haljastus ja puude hooldus

Rahnidest tugiseinte ehitamisel on kaks peamist tüüpi: kuivladumine, mida nimetatakse ka gravitatsioonimeetodiks, või mört, mida tuntakse märg-ladumise meetodina. Võite valida ka valiku, mis ühendab mõlemad meetodid. Mõned töövõtjad võivad kasutada üht meetodit ja olla võõrad. Esmalt rääkige nendega, et veenduda, et olete samal lehel, millist ehitusmeetodit nad eelistavad ja miks.

Kuiva virna (gravitatsiooni) meetod

Gravitatsiooni kasutamine rändrahnude paigal hoidmiseks on üks lihtsamaid ja populaarsemaid viise kivide tugiseina ehitamiseks. See meetod põhineb kivide kaalul, et säilitada seina kuju. Kuiv virnastamine nõuab kive, mis on virnastatud blokeeriva mustriga. See blokeerimine saavutatakse konkreetsete kivimikontuuride, kivimi kaalu ja hõõrdemõju abil.

See meetod on hea valik, kui kasutate raskeid rändrahne ja maapinnas on niiskust. Kividevahelised praod lasevad vett läbi imbuda ja leevendavad survet, mis seina taha tekiks. See kaasasündinud äravoolusüsteem säilitab seinakonstruktsiooni terviklikkuse ja pikendab selle eluiga. Veenduge, et teie või teie töövõtja pakendaks seina taha pigem väikesed kivid kui pakitud pinnas, et suurendada drenaaži. See on kõige olulisem, kui teie piirkonnas on märg pinnas või tugev vihmasadu.

See meetod võib olla keerulisem kui mördi kasutamine, kuna see nõuab aega, kannatlikkust ja asjatundlikkust, et leida kivimid, mis sobivad kokku sujuvalt ja tugevalt.

Märg-Laid (mördi) meetod

Mõned töövõtjad võivad valida mördi või tsemendi kasutamise, kui nad ehitavad rändrahnidega tugiseina. Mört annab seinale lisatugevust. See on hea meetod, kui elate kuivas keskkonnas ega muretse mulla niiskuse kogunemise pärast.

Kui elate niiskes keskkonnas, saate endiselt ehitada mördiga kiviseina, kuid peate lisama drenaaži. Kõik tugiseinad vajavad enda taha drenaažikivi, et raske niiske pinnas ei suruks seina sisse. Sõltuvalt sellest, kui palju vett teie keskkonnas on, peate võib-olla lisama ka äravoolutorusid või -avasid, et vesi pääseks läbi seina ja vabastaks selle taga tekkiva rõhu.

Selle meetodi puhul on oluline kasutatava mördi tüüp. Kasutage oma projekti jaoks M- või S-tüüpi mörti. Tüüp “M” on tugevaim mörditüüp, kuna sellel on kõrgeim betoonisisaldus. See mört sobib hästi kivi jaoks, kuna see jäljendab kivi enda tugevust. Tüüp “S” sobib ka väiksematele rändrahnudele ja talub liigset niiskust paremini kui “M” tüüp.

Kombinatsioonimeetod

Võite kaaluda ka mõlema meetodi kombinatsiooni kasutamist, et saavutada loomulik välimus ja suurem tugevus. Selle meetodi korral kasutatakse seina tagaküljel mörti. See loob illusiooni esiküljel kuivalt virnastatud seinast. Võite kasutada ka kividega pigmenteeritud mörti, et vähendada mördijoonte nähtavust kogu seina ulatuses.

Kivid boulderi tugiseinte jaoks

Tugiseina rahne on palju, sealhulgas graniit, liivakivi, kvarts, lubjakivi, basalt ja sinikivi. Ränne, mida maastikukujundajad tugimüüride loomiseks kasutavad, on kolm peamist tüüpi rahnud: põllukivirahnud, karjäärirändrahnud ja veega pestud rahnud. Nii põllukivi- kui karjäärirahnud on teravate servade, lamedate tasapindade ja ebasümmeetriliste kaheosalistega.

Rocks for Boulder Retaining WallsOnyx Landscape LLC Fieldstone Boulders – Põldkivirahnud leidub maakera pinnal. Iseloom ja vanus on nendele rahnudele omased. Neil on sageli sammal ja mustus, kuna need on olnud välitingimustes. Karjäärirahnud – Karjäärirahnud kaevatakse maapinnast üles ning neil on vähem vanust ja iseloomu kui põllukividel. Nende kividega on lihtsam töötada, kuna neil on vähem nurki. Need kivid loovad ka stabiilsema seina, kui olete kogenematu isetegija. River Rock – Jõekivimid on kivid, mis on aja jooksul jõkke uhutud. Pidev voolav vesi silub kaljuservi, et luua ümar stiil, mida seostame jõekividega. Need kivimid on erineva suurusega, sealhulgas need, mida eksperdid määratlevad rahnudena. Jõerahnud on parim valik, kui soovite luua ümarate kividega müüri.

Muud näpunäited rahnu tugiseina kaalumisel

Other Tips When Considering a Boulder Retaining WallDiSabatino haljastus ja puude hooldus

Kaaluge neid näpunäiteid tagamaks, et teate kõiki fakte, enne kui investeerite rändrahnidega tugiseina.

Seinavärv – naturaalsest kivist tugiseina värvid varieeruvad suurel määral. Võite kasutada rändrahne, mis on valkjad, roosad, oranžid, hallid, mustad või punakad. Teie seina värvil on suur mõju valmis seina välimusele. Seinamuster – suurte kivide tugiseina konfiguratsioonides on kahte peamist tüüpi mustreid. Üks neist on modulaarne muster, mis hõlmab sarnase suuruse ja kujuga rahnud. Teine on juhuslik mustrikonfiguratsioon, mis kasutab mitme kuju ja suurusega rändrahne. Seda tüüpi seinad nõuavad rohkem aega, planeerimist ja oskusi. Load – enamik üle 4 jala pikkuseid tugiseinu peab olema lubatud. Professionaalne abi – suured rändrahnidest tugiseinad on keskmise isetegija jaoks rasked oma kaalu ja suuruse tõttu. Samuti võite vajada litsentseeritud töövõtja abi, et ehitust aidata.

Boulderi tugiseina maksumus

Boulder Retaining Wall CostTelluri ehitus

Nagu kõige muu puhul, varieerub ka rändrahnu tugiseina maksumus sõltuvalt paljudest teguritest. HomeGuide'i andmetel on kaljuseina hinnavahemik 2000–10 000 dollarit. Kivi tugiseina keskmine maksumus on umbes 6000 dollarit. Rändrahnud maksavad umbes 50–200 dollarit lineaarse jala kohta (koos tööjõu ja materjalidega) või 100–350 dollarit tonni kohta ainult rahnude puhul. Suure rändrahnu tugiseina hind annab teile rohkem tagasi 600 dollarit tonni kohta.

Tegurid, mis mõjutavad rahnu tugiseina maksumust

Pidage meeles neid lisategureid, mis määravad valmis tugiseina maksumuse.

Suurus ja disain – pikkus ja kõrgus mõjutavad seina maksumust, kuna seina jaoks on vaja rohkem materjale ja tööjõudu. Seina kujunduse keerukus mõjutab kujundust. Sirge sein maksab vähem kui kõverate, sammaste ja treppidega sein. Vundament ja drenaaž – kõrgemad seinad nõuavad sügavamat vundamenti. Enamik mörditud seinu nõuab teatud tüüpi drenaaži ja suurendab kulusid. Tööjõukulud – Plaanige maksta tööjõu eest vähemalt 40–80 dollarit tunnis või 10–30 dollarit ruutjala kohta. Projekteeritud plaanid – plaanige palgata ehitusinsener, kes koostaks teie seina plaanid, kui see on üle 4 jala kõrge. Raske ehitus – sõltuvalt teie saidist võib tekkida vajadus maapinna puhastamiseks, vanade seinte eemaldamiseks või koha tasandamiseks. See nõuab rasket varustust ja operaatoreid. Geogrid – Geogrid on painduv võrk, mille ehitajad panevad kiviseinte taha. See aitab stabiliseerida pinnast seina taga. Sellest on abi, kui pinnas on liivane ja peen, kuid alati pole vaja Geogridit kasutada. See võib suurendada tööjõukulusid kuni 50%.

Boulder tugiseina ideed

Nüüd, kui teate rändrahnidest tugiseinte põhitõdesid, on siin mõned kujundused, mis teid võimaluste poolest erutavad.

Kirev rändrahn tugisein

Variegated Boulder Retaining WallCountry Landscapes, Inc.

See maastikukujundaja kasutas punaste, roosade, valkjate ja pehmete sinakasroheliste toonidega rändrahne. Rändrahnu sein ronib mäest üles nii, et see sulandub ümbrusega. Need disainerid pehmendasid seina välimust taimede ja lilledega.

Kuiv virnastatud lame rahnu tugisein

Dry Stacked Flat Boulder Retaining WallDiSabatino haljastus ja puude hooldus

See töövõtja kasutas selle tugiseina jaoks kuiva virna meetodit. Sellel on ka juhuslik muster, kus erineva suurusega kivid sobivad kokku nagu pusle. Rahn on näide põllukivis levinud sügavoranžidest toonidest.

Mördiga kivist tugisein

Mortared Stone Retaining WallInglise kivi

Sellel seinal on mördikonstruktsioon ja väiksemad ümarad rahnud. Väikesed kivid segunevad rändrahnidega, et luua erineva kuju ja suurusega kivimüür.

Boulder tugisein istumiskohtade jaoks

Boulder Retaining Wall for SeatingRivertowni maastikud

Lisage oma ruumile täiendavaid istekohti, lisades kamina ümber kõvera rändrahnu tugiseina. Kasutage rändrahne, mis on ühtlase väljanägemise jaoks umbes sama suured ja mugavaks istumiseks pealt tasased.

Segamaterjalist tugisein

Mixed Material Retaining WallEedeni aiakujundus

Rahnudel on selge loomulik vorm, kuid need sobivad hästi paljude teiste materjalidega. Selles kujunduses ühendas maastikukujundaja lamedad, kuivalt virnastatud rahnud kohandatud ilmastikukindla terasega.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook