CMU seinad ja tuhaplokkide tüübid

CMU Walls And Types Of Cinder Blocks

CMU seinad on suurte hoonete ja pilvelõhkujate üks levinumaid seinatüüpe. Need on tugevad, kauakestvad ja kaasaegses arhitektuuris ühed turvaliseimad seinatüübid. Nii et pole ime, et nad on nii populaarsed.

CMU Walls And Types Of Cinder Blocks

CMU seinad on ehitatud betoonplokkidest, mida nimetatakse tuhaplokkideks, ja neid on nii palju rohkem kujusid ja suurusi, mida võite ette kujutada. Need on mitmekülgsemad ja odavamad kui tellised, mis on samuti levinud tööstusseinatüüp.

Mis on CMU sein?

CMU sein on CMU-dest või betoonist müüritisest valmistatud sein. Neid üksusi nimetatakse ka tuhaplokkideks, mida kasutatakse betoonseinte ja hoonete ehitamiseks. Elamutes neid sageli ei kasutata, kuid võivad olla.

CMU-d võivad olla majaomanikele üsna kasulikud ja nendega saate teha palju projekte. Vaadake neid tuhaplokkide projekte, et saada inspiratsiooni ja ideid, mida saate mis tahes eelarvega rakendada.

CMUde tüübid

Types Of CMUs

Kuigi CMU-de glasuure, viimistlusi ja värve on erinevat tüüpi, on peamine viis nende sortimiseks tüübi järgi. Milline oleks nende kuju ja kasutusviis. Heitke pilk kõikidele saadaolevatele eri tüüpi CMUdele.

Pidage meeles, et teadmine, mida igaüks teeb, pole enamiku inimeste jaoks oluline. Kuna müürsepad juba teavad igat tüüpi ja milleks need on mõeldud, võite paluda teil, kes teie CMU seina paigaldab, õpetada teile nende kasutamist.

Kanderaam

Kanderaamiplokk on see, mida näete kõige sagedamini. See on lihtne nelja huulega tuhaplokk. Mõlemast otsast tuleb kaks. See jätab nende vahele ruumi mördile, mis tagab tugevama haarde. Need on kõige levinum CMU tüüp.

Kerf

Lõikeplokk sarnaneb kanderaamiga, kuid otsad on lamedad. Selle asemel lõigatakse ploki keskele väike pilu ja kõik kuus külge on täiesti tasased. Kaks suurt auku on seest veel näha.

Kahekordne nurk

Topeltnurk näeb välja nagu lõikeplokk, kuid selle keskel pole pilu. See on kogu ulatuses tasane, ilma eendite või aukudeta, välja arvatud kaks suurt auku keskel, mis annavad sellele kerguse.

Üks nurk

Üksiknurgaplokk on nagu kahekordne nurgaplokk, ainult ühel küljel on kanderaami ots. See annab selle ühe külje eenditele, samal ajal kui teine külg jääb tasaseks. Kaks suurt auku on nagu alati alles.

Avatud lõpp

Avatud CMU plokk võimaldab vertikaalset tugevdamist, avades ühe otsa, mis annab ruumi erinevat tüüpi tugevdustele. Üks ots on nagu lõikeplokk, samas kui teine on avatud, plokk näeb ülevalt välja nagu A.

Topelt avatud ots

Kahekordne avatud otsaga plokk näeb ülalt välja nagu H ja sellel on kaks avatud otsa. See võimaldab ka vertikaalset tugevdamist, kuid ei ole struktuurselt nii tugev kui suletud otsaga plokid või isegi üks lahtise otsaga plokid.

Bond Beam

Ühendustala võimaldab horisontaalset tugevdamist ja selle ülaosas on nõgus, nagu oleks keegi jäätiselussi otsast läbi lasknud, jättes küljed rahule. See annab palju ruumi horisontaalsetele tugevdustele.

Knockout Bond Beam

Väljalööv sidetala plokid on tehtud nii, et need käiksid koos sidetaladega. Neil on pilud, mis võimaldavad müürsepal horisontaalse tugevduse asukoha kindlaks teha, vaadates neid läbi pilude või lüües lihtsalt tühikuid välja.

U sillus

AU sillus näeb otsast välja nagu U ja võimaldab palju horisontaalset tugevdamist. Kuid see ei ole struktuurselt nii tugev kui sidetala, nii et see pole sidetala täielikult asendanud, kuigi see annab rohkem ruumi tugevdustele.

Sash

Aknaraamiplokk on populaarne plokk, kuna võimaldab uste ja aknaraamide ühisjuhtimist. Keskel on mõlemas otsas pilud, mille saate asetada raami kõrvale ja panna see kindlalt paika ka ilma mördita.

Bullnose

Bullnose plokkidel on üks ümar nurk, mida saab kasutada hoonete nurkadel ümarama ilme saamiseks või teravatest nurkadest põhjustatud õnnetuste ärahoidmiseks. Need näevad ruudukujuliste plokkidega võrreldes üsna kenad välja.

Skooris

Lõikatud plokkidel on pilud, mis võimaldavad mördiga kindlamat kinnitust või armatuuri ja muude materjalide kindlamat kinnitumist. Hindepunktide arv varieerub sõltuvalt müürsepa vajadustest.

Sooniline

Soonilistel plokkidel on pilud nagu punktidega plokkidel, kuid neil on alati mitu pilu, samas kui punktidega plokkidel on skoorideks loemiseks vaja ainult ühte. Soonilised CMU plokid annavad mördile palju ruumi kleepuda.

Veerg

Sambaplokid on ülalt vaadates C-kujulised ja neid kasutatakse tavaliselt sammaste valmistamiseks. Sageli asetatakse need lahtiste otstega kokku, et luua mördi pealekandmisel täiesti kandiline betoonplokk.

Pilastri veerg

Pilastritega sambad on täpselt nagu sammasplokid, mille peal on ruut välisküljel. Nad näevad välja nagu P-d, millel on C-tähega selg. Need on väga ainulaadsed CMU-d, mille kasutust on piiratud, kuigi need võivad luua uhke arhitektuuri.

Kuidas CMU seinu paigaldatakse

How CMU Walls Are Installed

CMU seinad paigaldatakse, laotades plokid ükshaaval nagu tellised ja kleepides need üksteise külge mördi abil. See on täpselt nagu lapsepõlves suurte LEGOdega LEGO seina ehitamine. Ainult iga tüüpi CMU töötab erinevalt.

Kuigi traditsiooniliselt kasutatakse mörti, on teatud tüüpi plokke, nagu eelnevalt mainitud, mis võivad üksteise külge lukustuda ja töötada ilma mördita. Igal juhul kasutatakse nende toetamiseks seestpoolt tavaliselt tsingitud terast.

Kuigi see kõlab lihtsalt, on oluline, et professionaalne müürsepp paigaldaks CMU seinad. Sest isegi kui need ei ole kandvad seinad, võib see olla katastroofiline, kui inimene kukuks ümber, purustades midagi selle all.

Miks kasutada CMU seinu?

https://www.istockphoto.com/photo/new-home-extension-gm181128234-25486850

CMU seinad on üks tugevamaid seinatüüpe. Samuti ei vaja need palju hooldust ja taluvad enamikku torme, sealhulgas orkaane. Rääkimata sellest, et need on palju odavamad kui tellised.

Siin on täielik nimekiri kõigest, mida CMU seinte juures armastame:

Hind – betoonplokid on palju odavamad kui enamik teisi sarnaseid konstruktsioone. Nii et saate ehitada CMU seina üsna odavalt. Keskmiselt saate tuhaploki osta vähem kui 5 dollari eest. Ilmselt palju vähem. Tugevus – ei ole palju, mis suudaks CMU seina maha võtta. Need on ühed tugevaimad seinatüübid ja sobivad suurepäraselt ohtliku ilmaga piirkondadesse. Tormivarjundid on sageli valmistatud CMU-dest. Eluiga – kuna need on nii tugevad, võivad CMU seinad kesta sajandeid. Kuigi enamik neist pole veel nii vanad, kestavad need tõenäoliselt mitu põlvkonda, eriti kui need paigaldab professionaal. Tulekindel – CMU-d on tulekindlad ja töötavad suurepärase tuletõkkena, et kaitsta teie perekonda laienevate tulekahjude eest. Erinevalt puitseintest suudavad need tulekahjud lühiajaliselt peatada, mille tulekindlaks muutmiseks on vaja isegi töötlusi. Isolatsioon – kuigi võib tunduda, et CMU seinad juhivad soojust ja külma, toimivad need oma paksuse tõttu ruumi isoleerimiseks hästi. Kui seina ehitamisel lisatakse isolatsioon, saate energiatõhusa ruumi. Keskkonnasõbralikud – CMUd on tavaliselt valmistatud looduslikest, mittekahjulikest materjalidest, nii et need on inimestele ja keskkonnale ohutud. Seda ei saa öelda igat tüüpi ehitusmaterjalide kohta. Lihtne paigaldamine – kuigi CMU seinad peaks laskma paigaldada professionaal, saavad nad need kiiremini tehtud kui kivi kasutades. Seda seetõttu, et plokid on suured ja sümmeetrilised.

Miks mitte kasutada CMU seinu

CMU seintel pole tõesti nii palju negatiivseid külgi. Kuid neil on oma puudused. Näiteks kipuvad nad niiskust imama. Seda saab vältida niiskustõkkega, kuna plokkidele kantakse glasuur.

CMU seinad võtavad samuti palju ruumi ja võivad olla üsna mahukad. Nad näevad välja kaasaegsed või tööstuslikud, nii et need ei sobi iga disainistiiliga. Ja lõpuks, CMU seintesse on keeruline muudatusi teha või isegi aknaid paigaldada.

Puidust seinte puhul saate need vajadusel lahti võtta, kuid CMU seinad tuleb lammutada, et teha muudatusi, mis võivad kodu struktuuri mõjutada. Nii et see, mida installite, on see, millega peate elama.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Mitut tüüpi tuhaplokke on CMU seinte jaoks?

CMU-de kaks kategooriat on õõnsad ja tahked. Neil on mitmesuguseid variante, kuid neid on umbes kuusteist peamist tüüpi, enamik neist on loetletud ülalpool CMU-de tüübid, millele saate hõlpsasti viidata.

Kuidas ehitada CMU tugiseina?

Meil on tegelikult mõned juhendid tugiseina ehitamiseks, sealhulgas CMU-plokkidega, mis on populaarne valik. Teine populaarne valik, mis on veelgi unikaalsem, on raudteeside tugisein, mis on armas ja maalähedane.

Kui palju CMU seinad maksavad?

CMU-d maksavad umbes 3 dollarit ploki kohta. Mõne plokk võib maksta kuni 5 dollarit või 1 dollarit plokk. Kuid keskmine on umbes 3 dollarit. See võib aidata teil projekti maksumust arvutada, kui kasutate ehitusmaterjalina CMU-sid.

Kui palju mörti kasutada CMU seinte jaoks?

Õige koguse mördi saamine võib olla keeruline. Keskmiselt kasutate valemit, mis sisaldab thewa pindala korrutamist 0,02-ga. See annab keskmise CMU seina jaoks vajaliku kuupjardi koguse.

Kas CMU seinad sobivad minu jaoks?

See kõik sõltub sellest, mida te otsite. Kui eelistate tormide eest kaitsmist ja otsite kauakestvaid materjale, võivad CMU seinad teile ideaalselt sobida. Kuid kui hoolite rohkem esteetikast, võivad need olla teie tormivarju jaoks paremad.

Kuigi mõnele inimesele meeldib CMU seinte välimus, sobivad need teie disainistiiliga. Need sobivad teatud stiilide jaoks, kuid talumajapidamise või rannalähedasema välimusega ei tööta nii hästi. Kuid see ei tähenda, et te ei võiks katsetada!

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook