Duši-/vanniümbruse plaatimine, 1. osa: plaatide paigaldamine

How to Tile a Shower/Tub Surround, Part 1: Laying the Tile

Kas mõtlete sellele, kuidas duši või vanni ümber plaatida? Põranda plaatimine või backsplash on üks asi; veerohke ala, näiteks duši või vanni ümbruse plaatimine võib tunduda täiesti erinev lugu.

How to Tile a Shower/Tub Surround, Part 1: Laying the Tile

Kuid ausalt öeldes on plaatimisprotsess kõigil neil juhtudel sarnane. Vaid mõned strateegia ja tehnika näpunäited ning saate oma vanni (või duši) ümbruse edukalt kõige veekindlamal viisil plaadistada. Ja meil on samm-sammult õpetus, mis näitab teile, kuidas duši või vanni plaate ümbritseda!

 

Võib-olla olete juba lugenud meie artikleid selle kohta, kuidas vanniümbrusest vana plaat eemaldada ja vanniümbrist plaatide jaoks ette valmistada. See õpetus juhendab teid, kuidas plaatida dušš, mis mitte ainult ei näe hämmastav välja, vaid sobib ideaalselt ka teile, teie perele ja/või teie külalistele. See on protsess, mis nõuab kannatlikkust ja täpsust, kuid see pole eriti keeruline.

Mida on vaja vanni või duširuumi plaatimiseks

Valitud õhukese komplektiga plaadid Kellu vahetükid Plaadilõikur

DIY Tile Shower Tub Surround - prepare the wall

Kuidas dušši plaatida

Enne ettevalmistatud seinte plaatimise alustamist on hea mõte kindlaks teha, kust alustada ja kas täisplaadiga alustamine on teie ruumi huvides. Viimane asi, mida soovite teha, on hakata plaate seinale viskama ja mõista, et teie viimane rida peavad olema 1/2-tollised plaadiribad või midagi sarnast.

measure the width of your widest wall

Üks soovitus on mõõta oma kõige laiema seina (või seina, mida soovite plaatimist alustada) laiust, märkida keskpunkti vertikaalne joon ja seejärel plaatida sealt väljapoole (kui teie esialgsed mõõtmised seda võimaldavad). Selle tulemuseks on täiesti sümmeetriline plaatide töö.

Teine meetod, mida selles õpetuses kasutatakse, on seina laiuse mõõtmine, seejärel jagamine plaatide laiusega pluss üks tühik (sel juhul tähendab 4-tolline plaat ja 1/8-tolline tühik 4-1/ 8" nõutav veeru kohta).

Kui numbri järgi jääb üle poole plaadi laiusest (mis on teie viimase veeru laius), võite alustada plaatimist nurgas. (Ma ise eelistan seda meetodit seinanurga tõttu, mis aitab juhtida plaatide vertikaalset joont.)

purchase powder thinset or pre-mixed thinset

Esimene samm: valmistage Thin-komplekt valmis

Saate osta pulbrit Thin-set või eelsegatud Thin-set. Selle vanniümbruse jaoks kasutasime umbes 4–1/2 gallonit eelsegatud õhukest komplekti – võite kasutada rohkem või vähem, olenevalt kasutatava kellu lõikest ja plaadi suurusest, kuid see võib teie hinnangul aidata .

Näpunäide: kui kavatsete kasutada valget või heledat vuugisegu, valige valge õhuke komplekt. Kui teie vuugisegu on hall või tumedat värvi, kasutage halli Thin-set.

Good place to lay tape

Esimene samm: alustage Thin-set laotamist enne plaatide paigaldamist

Ükskõik, kus teie alguspunkt ka poleks, levitage sellele alale Thin-set umbes 2-tollisele alale. Te ei soovi oma õhukeste ruumide jaoks liiga suureks minna, sest see hakkab kuivama enne, kui olete kõik plaadid asetanud.

Samuti ei soovi te Thin-setit väikesele pinnale laiali kanda, sest nii kulub kogu duši plaadistamiseks palju rohkem aega. See suurendab ka tõenäosust, et teie seinal on ebaühtlane plaaditud nägu.

Näpunäide. Ei ole näidatud, kuid väga soovitatav on kleepida maalriteip piki mis tahes külgnevat pinda, millele te ei soovi Thin-set. See värk võib olla räpane ja teie puhastamine on palju lihtsam, kui veidi ette valmistate.

Run your trowel over the thinset

Teine samm: looge plaatidele kleepimiseks joon

Joone loomiseks tõmmake kellu üle Thin-seti. Horisontaalselt või vertikaalselt ei ole tegelikult vahet, mis suunas teie kellu liigub. Oluline on see, et Thin-seti kõik "harjad" on hardibackerilt väljumise mõttes võrdse sügavusega. See on sileda viimistletud plaadipinna võtmeks.

Place your first tile in the thinset

Kolmas samm: alustage vanniümbruse plaatimist

Asetage oma esimene plaat Thin-komplekti, vajutades kindlalt ja ühtlase survega. Kasutage plaadi ülaserva taset, et veenduda, et alustate ruudukujuliselt. See on kriitiline, eriti nende esimeste plaatide puhul, sest need on ülejäänud plaatide paigaldamise aluseks.

Kui esimene on kõver, on tõenäoline, et ülejäänud sein on kõver. Võtke siin alguses natuke rohkem aega, et see täiuslikuks saada.

Make any adjustments necessary

Tehke kõik vajalikud kohandused, et plaat oleks täiesti tasane – nii eest kui ka küljelt. Seejärel liikuge järgmise paani juurde.

starting your tiling in a corner

Neljas samm: kasutage duširuumi plaadistamiseks trepimeetodit

Kui alustate plaatimist nurgas, soovitan plaadid panna vormingus, mida mulle meeldib nimetada "trepiprotsessiks". See pakub iga paani jaoks palju tuge ning hoiab iga rida ja veeru täpselt kooskõlas naaberridade ja veergudega. Põhimõtteliselt tähendab see, et asetage plaadid alla nagu trepid, töötades ülevalt alla, kui laiendate plaaditud veergude arvu.

remove this excess thinset

Viies samm: eemaldage liigne Thin-set

Iga plaadi asetamisel surute selle Thin-komplekti, et luua tasane plaaditud nägu. Mõnikord võib mõni õhuke komplekt plaadi ja külgneva plaadi vahelt välja pressida. Soovite selle üleliigse Thin-set eemaldada, sest see vahe tuleb vuugisegu jaoks vabana hoida.

Näpunäide. Kasutage vahedetaili, et kraapida ära kõik tühimikud.

bit of extra thinset

Näete natuke ekstra õhukest komplekti, mille see vahetükk ära pühkis. Viskasin need tükid tagasi oma Thin-set ämbrisse, sest need olid veel niisked; aga kui need on mingil põhjusel kuivama hakanud, võiksite need välja visata.

groove pretty quickly

Nõuanne vanni või duširuumi plaatimiseks

Leiate oma soone üsna kiiresti, eriti kui see on tavaline sein, millel pole takistusi ega takistusi. Vanniümbruse või duširuumi plaatimine on aga suur töö ja on suur võimalus, et teie elu tegelikkus ei lase teil seda ühe hoobiga lõpetada. Kui teil on mingil põhjusel vaja pausi teha, pühkige pahtlilabidaga lihtsalt ära kõik paljastatud Thin-set.

DIY Tile Shower Tub Surround - edges

Soovite, et pinnad iga plaadi servade kõrval oleksid siledad ja tasased, et saaksite värske õhukese komplekti paigaldamisega hõlpsalt jätkata sealt, kus pooleli jäite.

wipe off any thinset drips

Kuues samm: eemaldage kuivanud Thin-set

Kui peate plaatimise mõneks ajaks peatama, on hea mõte ära pühkida kõik Thin-set tilgad, kui Thin-set on veel märg. See säästab pikas perspektiivis palju aega ja vaeva. Kui aga jätate mõned tilgad vahele ja need kõvastuvad, pole kõik veel kadunud. Võtke viil ja vana rätik.

DIY Tile Shower Tub Surround - towel cleaning

Kahekordne rätik üles ja mähi see ümber viili tera.

DIY Tile Shower Tub Surround- blade

Olge ettevaatlik, et viili tera ei puudutaks kunagi portselani (see võib portselani purustada), kraapige ära kõik kuivanud Thin-set'i tükid. Kui tera hakkab rätikut läbi lõikama, asetage see rätiku teise osasse. Viili tera ja portselani vahel peaks alati olema rätikupuhver.

DIY Tile Shower Tub Surround - staircase tiling

Seitsmes samm: jätkake vanni ümbritseva plaadistamist

Jätkake seda trepiprotsessi nii kaua kui võimalik, liikudes igast trepist alla.

DIY Tile Shower Tub Surround - material

Kaheksas samm: ühe plaadi paigaldamine vanni ümber

Kuigi Thin-set on kõige parem laduda suhteliselt suurele pinnale, võib juhtuda, et vajate või soovite paigaldada üksikuid plaate. Tehke seda, levitades Thin-set plaadi tagaküljele ja seejärel kellutades oma jooni samal sügavusel, nagu olete seintel teinud.

Näpunäide: saate kellu joone sügavust veidi reguleerida, muutes kellu nurka pühkimise ajal – mida rohkem risti on kellu plaadiga, seda sügavam on teie Thin-set ja sellest tulenevalt seda kõrgem on teie plaat. istu kõvasti maha.

troweled tile back

Kellutatud plaadi tagaküljel saate ühe plaadi oma kohale asetada. Lükake see ettevaatlikult seina poole, surudes ühtlaselt kõikidele servadele ja nurkadele, nii et plaat oleks naaberplaatidega samal joonel.

DIY Tile Shower Tub Surround-add spacers

Üheksas samm: lisage vahetükid

Lisage vahetükid samamoodi nagu iga plaadi paigaldamisel. See on võtmetähtsusega vanniümbruse plaatimisel.

Tiling around obstacles such as tub

Kümme samm: plaat ümber takistuste

Takistuste, näiteks vanni- või dušiseadmete, riiulite või akende ümber plaatimine nõuab veidi rohkem aega ja kannatlikkust (ja tõenäoliselt ka plaatide lõikamist). Oma trepimeetodi praegusel hetkel pidin trepi jätkamiseks lõikama L-kujulise plaadi. Hoidke tervet paani kohapeal ja kontrollige vahekaugust (soovi korral saate siia isegi vahetükke lisada).

DIY Tile Shower Tub Surround-pencil draw

Üheteistkümnes samm: joonistage lõikejooned

Joonistage pliiatsiga mööda akna serva lõigatava L-i piirjoon.

Näpunäide: saate teha ka need mõõtmised ja joonistada vastavalt oma plaadi esiküljele; kuid võimalusel kipub see meetod olema täpsem ja tõhusam kui mõõtmiste tegemine ja nende täpne ülekandmine lihtsalt seetõttu, et vigade lubamiseks on vähem samme.

DIY Tile Shower Tub Surround-line on the back

Kaheteistkümnes samm: lõigake plaadid

Teie jooned asuvad plaadi tagaküljel, nii et peate need jooned hoolikalt laiendama plaadi servadele, et need oleksid plaadi esiküljel nähtavad. Seejärel järgige seda õpetust, kuidas kasutada lõigete tegemiseks märgsaagi.

DIY Tile Shower Tub Surround- perfect l shaped shape

Nii et olete lõiganud oma täiusliku L-kujulise plaadi. Kena töö.

DIY Tile Shower Tub Surround-install

Kolmteistkümnes samm: asetage plaat vanni ümber kuivalt

Kuivalt sobitage see oma L-kujulisse ruumi; kui see tundub ideaalselt sobivat (mida see loodetavasti ka teeb), olete valmis selle kinnitama.

DIY Tile Shower Tub Surround- L-shaped space

Neljateistkümnes samm: lõigatud plaadi kandmine duširuumile

Kuna L-kujulisele ruumile võib olla keeruline ühtlast kihti Thin-set otse peale kanda, võib see juhtum, kus Thin-set'i plaadile enda peale kandmine võib olla täpsem ja tõhusam. Nii et määrige lõigatud plaadi tagaküljele veidi Thin-set.

trowel over the thinset

Liigutage kellu üle Thin-seti, et luua ühtlased jooned.

Attach the L-shaped piece

Kinnitage L-kujuline detail oma ruumi, surudes tugevalt ja ühtlaselt nii, et selle plaadi esikülg oleks külgnevate plaatide esikülgedega samas tasapinnas.

DIY Tile Shower Tub Surround-adjust the angles

Viieteistkümnes samm: reguleerige ja lisage vahetükid

Reguleerige nurgad nii, et see oleks ruudukujuline, seejärel asetage vahedesse vahetükid, et see paigal hoida.

Scrape away any excess thinset

Kuueteistkümnes samm: koristage segadus

Kraapige äsja asetatud plaadi külgedelt ära liigne Thin-set, kui see on olemas. Tahad, et aknalaud oleks täiesti sile ja tasane, kui on aeg need plaadid panna.

DIY Tile Shower Tub Surround-admire

Astu tagasi. See näeb hea välja; nüüd teate, kuidas tõhusalt ja tõhusalt lõigata veidra kujuga plaate ja asetada need ümber takistuste. Jätkake oma treppide plaatide paigaldamise meetodit.

DIY Tile Shower Tub Surround-draw

Seitsmeteistkümnes samm: jätkake vanni ümbritseva plaadistamist

Trepimeetodi järgmise astme jaoks peate võib-olla osa plaadist lihtsalt ära lõikama. Selle lõike jaoks võid kasutada ka mõõdulinti, aga mina eelistasin plaati kinni hoidmise ja joone tõmbamise strateegiat.

For straight cuts

Sirgete lõigete tegemine toruümbruse plaatimisel

Sirgete lõigete jaoks võite joont tõmmates hoida plaati näoga seina poole, nii et joon tõmmatakse otse plaadi esiküljele (erinevalt plaadi tagaküljel olevast joonest). See toimib siiski ainult sirgete lõigete puhul – ärge tehke seda L-kujuliste lõigete või muu väljamõeldud lõike puhul, vastasel juhul on lõiked täpselt vastupidised sellele, mida vajate.

DIY Tile Shower Tub Surround-factory cut

Pärast sirglõike tegemist on teie plaadil üks tehases lõigatud ots ja üks märg saetud ots. Ükskõik millise lõike tegite, tuleks võimaluse korral asetada ülejäänud plaatidest eemale, sest see on tõenäoliselt teravam ega ole veidi kitsenenud nagu tehase plaatide servad.

DIY Tile Shower Tub Surround- window tiling

Sel juhul asetage lõikepool ülespoole akna poole, sest aknaraami plaatimisel kaetakse see plaadiga. Tehke kuiv sobivus, et veenduda, et teie lõige on täiuslik; vajadusel reguleerida.

DIY Tile Shower Tub Surround- spacers

Seejärel tehke kellu oma Thin-setile ja asetage plaat päriselt kohale. Lisage vahetükid.

DIY Tile Shower Tub Surround-cuts

Plaatide eellõikamine duširuumi jaoks

Kohtades, kus peate trepimeetodi jätkamiseks iga plaadi lõikama, peate enne Thin-komplekti paigaldamist ettepoole vaatama ja tegema mõned lõiked.

See on vajalik (lõikamiseks enne Thin-set), kuna: a) saate hõlpsamini mõõta ilma Thin-setita hardibackeril, b) saate teha täpsemaid kuivsobitusi, kui Thin-set pole paigas ja c) Thin-set hakkab kõvaks muutuma, kui peate pärast laiali laotamist tegema palju lõikeid ja kohandusi. Põhimõtteliselt vajate arvutuste tegemiseks kolme peamist mõõtmist: A, B ja C. (B = pool plaadi kõrgusest, mis on kogu aeg olnud plaatide veergude vaheline kaugus.)

DIY Tile Shower Tub Surround- measure

Näpunäiteid plaatide mõõtmiseks lõikamiseks

Mõõtsin lihtsalt oma akna laiuse, et arvutada, mitu veergu mul vaja on ja kui palju igast plaadi suurusest (W, X, Y või Z) vaja oleks. Kuigi tavaliselt soovitan teha ühe lõike korraga, pidasin sel juhul ohutuks (tänu võrdsetele vertikaalmõõtudele akna mõlemast nurgast kuni laeni) lõigata kõik aknapealse osa jaoks vajalikud plaadid. Siin on arvutused:

AB = plaat W

A = plaat X

BC = plaat Y

C = plaat Z

DIY Tile Shower Tub Surround-round cut

Kaheksateistkümnes samm: plaatide lõikamine toruaugu jaoks

Veel üks takistus, millega tõenäoliselt kokku puutute duši või vanni ümbruse plaatimisel, on sanitaartehnilised seadmed, nagu vannisegisti, segisti ventiil või dušipea. Nagu fotolt näha, langeb see vannisegisti plaadiga otse joonele. See õpetus näitab, kuidas kasutada just sellise torustiku jaoks ideaalse suurusega plaatide puuri.

DIY Tile Shower Tub Surround-measure and cut

Üheksateistkümnes samm: mõõtke augu jaoks plaat

Mõõtke ja märkige oma plaadile koht, kus teie lõige peab minema.

DIY Tile Shower Tub Surround-drill

Kinnitage plaadiotsik oma puuri külge.

DIY Tile Shower Tub Surround-diamond blade

See on teemanttera ja siin näete, et see on õõnes ümmargune tera. Otsiku läbimõõt on 1–1/8 tolli, mis on ideaalne suurus standardsete 1/2-tolliste torude väljalaskeavade jaoks (või isegi veidi suuremate).

DIY Tile Shower Tub Surround-tile on top

Kahekümnes samm: lõigake plaatidesse auk

Asetage oma plaat vanaraua plaadi peale, nii et kui teie puur läbi plaadi saab, oleks sellel "pehme" koht maandumiseks.

DIY Tile Shower Tub Surround-drill takes time

Tõenäoliselt soovite harjutada vana plaaditüki kallal, kuna puur vajab veidi harjumist. Soovitan lasta partneril aidata teil plaati puurimise ajal kindlalt hoida.

Kui teil seda võimalust pole, kinnitage plaat põlvedega, nii et teil on mõlemad käed vabad, et puurile lükata – KÕVASTI – kuni otsik võtab. Minu arvates on kõige tõhusam asetada puur väikese nurga alla, mitte suunata otse plaadi esiküljele risti, kuid see võib olla lihtsalt isiklik eelistus.

Puurige oma ring välja.

DIY Tile Shower Tub Surround- drill fit

Kahekümne üks samm: paigaldage plaat vanni ümbruse jaoks kuivaks

Kuivalt sobitada oma plaat; kui see sobib ideaalselt (sõrmed risti!), siis paigaldage see oma Thin-komplektiga. Jätkake oma trepimeetodit sellel seinal ja kõigil teistel, kuni kogu vanni ümbritsev/dušš on plaaditud.

DIY Tile Shower Tub Surround-tile saw

(Külastage meie plaatide märgsae juhendit algajatele, et saada näpunäiteid plaatide lõikamiseks, et need sobiksid suuremate kõverate alade, näiteks vanni segisti klapi ümber.)

DIY Tile Shower Tub Surround-full tiling above the window

Kakskümmend teine samm: plaat dušiakna ümber

Lõpuks, kui teie dušikabiinil või vannil on aken, võiksite aknalaua sisepindadele asetada plaadid. Paljudel plaatide tüüpidel on saadaval bullnose plaadid; sellel ülisuurel metrooplaadil (4"x12") olid kaasas 4" härjapea ruudud, mis sobisid suurepäraselt selle aknalaua jaoks.

Oluline asi, mida selle plaatimise puhul meeles pidada, on hoida plaadi servad siledad ja ühtlane, et plaatide teravad servad ei jääks nähtavale ega tekiks kohti, kus vesi kogemata koguneda.

DIY Tile Shower Tub Surround Project

Kontrollige veelkord kõiki plaate, et veenduda, et need jäävad paigale. Kui olete nendega rahul, laske Thin-setil täielikult kuivada. Palju õnne! Olete vaid ühe sammu kaugusel plaaditud vanniümbruse/duširuumi valmimisest! See näeb ilus välja. Projekti lõpuleviimiseks lugege kindlasti meie õpetust vuukimise ja vuugi tihendamise kohta.

Märkus: autor on kogenud, kuigi mitte professionaalne isetegija. Autor ega Homedit ei vastuta vigastuste või kahjude eest, mis võivad tekkida selle õpetuse järgimisest.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook