Feng Shui põhitähendus: tervisliku kodu põhimõtted

The Basic Feng Shui Meaning: Principles For A Healthy Home

Feng shui tähendus on iidne Hiina filosoofiline süsteem, mis edendab teie keskkonnas kõige ühtlustamist. Feng shui põhimõtted loovad tasakaalu ja harmoonia, mis on hea kodukujunduse juures nii olulised. Feng shui sisekujunduse praktika järgi korraldab teie kodu positiivse energia ehk "chi" edendamiseks. See tähendab, et on olemas konkreetsed feng shui reeglid, mis reguleerivad kõike alates värvidest kuni maja paigutuseni.

Olenemata sellest, kas usute feng shui vaimsesse olemusse või mitte, on korras ja tasakaalustatud ruumis midagi olemuslikult kasulikku. Strateegilised feng shui elemendid suurendavad teie heaolu, luues ruumi, kus saate lõõgastuda ja tunda end turvaliselt.

Feng Shui põhitähendus

The Basic Feng Shui Meaning: Principles For A Healthy Home

Feng shui on tava, mis arenes välja Vana-Hiinas, et aidata inimestel orienteeruda ja leida universumis tasakaal. Traditsioonilised hiinlased praktiseerisid feng shuid esivanemate kummardamise aspektidega ja elasid kõigega kooskõlas, sarnaselt taoismi praktikale. Tänapäeval kasutavad feng shui põhimõtete praktikud neid inimeste ehitatud keskkondade, näiteks hoonete, aedade, hauakambrite ja majade paigutamiseks.

Inimesed näevad feng shui tavasid mitmel viisil. Mõned usuvad, et feng shui põhimõtted harmooniliste ja tasakaalustatud eluruumide edendamiseks parandavad tervist, jõukust ja üldist heaolu. Teised inimesed peavad feng shuid pseudoteaduseks. Teised jälle usuvad, et feng shui pakub strateegiat visuaalselt meeldiva ja elegantse sisekujunduse edendamiseks.

Feng Shui aluspõhimõtted sisekujunduses

Kui mõistate feng shui aluspõhimõtteid, saate paremini mõista feng shui sisekujunduse kontseptsioone.

Qi või Chi

Qi või chi on feng shui filosoofia kõige olulisem põhimõte. See esindab elujõudu, mis voolab läbi kõige. See on nii positiivne kui ka negatiivne jõud. Parimad sisekujundustavad optimeerivad feng shui maja paigutust, et suurendada positiivse energia voogu läbi ruumi. See hõlmab mööbli ja looduslike elementide asukohta. Positiivse energia optimeerimiseks kehtivad konkreetsed reeglid, mis puudutavad feng shui taimede paigutamist ja magamistuppa ukse poole jäävat voodit.

Yin ja Yang

Yin ja yang on veel üks Hiina mõiste, mis on feng shui keskne idee. Need ideed tähistavad vastandlikke, kuid omavahel seotud jõude. Yin esindab tumedat, naiselikku ja passiivset poolt ning yang, heledat, mehelikku ja aktiivset poolt. Sisekujunduses nõuavad feng shui reeglid, et tasakaal on võtmetähtsusega. Seega peaksite tasakaalu saavutamiseks vastandama selliseid elemente nagu heledad ja tumedad värvid, kõvad ja pehmed tekstuurid ning sirged ja kõverad jooned. Kui ühel küljel on liiga palju, ei saavuta ruum harmooniat.

Feng shui disaini praktiseerijad saavad ruumi tasakaalu saavutamiseks kasutada ka loodust. Taimed ja lilled suurendavad ruumis yin-energiat. Jooksva vee heli suurendab yang-energiat.

Feng Shui elemendid

Feng shui põhimõtted keskenduvad ka Hiina filosoofias viie elemendi teooriale: puit, tuli, maa, metall ja vesi. Kõik need elemendid soodustavad ja neutraliseerivad teisi elemente, et edendada üldist harmooniat ja tasakaalu.

Puiduelement – feng shui puiduelement tähistab kasvu, laienemist ja uusi algusi. Feng shui disaini eksperdid seostavad puitu rohelise värviga ning puitmööbli ja -kaunistusega. Puitu saate kasutada teiste, näiteks tulega seotud elementide tasakaalustamiseks, et tuua keskkonda rahu ja rahu. Tule element – tuleelement tähistab kirge, energiat ja soojust. Punane tähistab feng shui disainis tuld. See põhimõte tähendab, et punased elemendid, nagu punane küünal, pilt või padi, võivad tuua ruumi intensiivsuse tunde. Kasutage tuleelementi, et neutraliseerida ruumi, mis tundub liiga mullane või raske. Maa element – Maa elemendid annavad feng shui sisekujundusele maanduse ja stabiilsuse. Maalähedased materjalid, nagu kaltsiitkristall ja looduskivi, aitavad ruumi maandada. Kui teie ruum tundub liiga õhuline või kerge, võite lisada beeži või kollase aktsenti. Metallelement – Feng shui disainieksperdid seostavad metallelementi täpsuse, fookuse ja korrastatusega. Nad kasutavad metalli omaduste sümboliseerimiseks halli, valget ja metallist värve. See võib hõlmata selliseid elemente nagu feng shui peeglid, metallesemed ja kristallid. Kasutage metallelementi, et tasakaalustada ruumi, mis tundub liiga maalähedane või raske. Veeelement – Feng shui sisekujunduses olev veeelement sümboliseerib voolu kohanemisvõime ja paindlikkuse mõttes. Must ja sinised toonid tähistavad feng shui disainis sageli vett. Lisage veeelemente, nagu akvaariumid, purskkaevud või veemaalid, et tasakaalustada ruumi, mis tundub liiga pingestatud. See element toob endaga kaasa rahu ja rahutunde, mida seostame veega.

Bagua kaart

Bagua kaart jagab kindlaksmääratud ala osadeks, millest igaüks on seotud konkreetse elu aspektiga, nagu rikkus, suhted, karjäär ja teadmised. Kui katate Bagua kaardi oma koduga, saate tuvastada, kuidas iga majaosa vastab Bagua kaardi lõigule. Bagua kaardi ülekate aitab teil eri piirkondades positiivset energiat suurendada. Näiteks kui loodate saavutada suuremat rikkust, lisage rikkuse ja õitsenguga seotud jaotisesse rahataimed.

Sümbolite kasutamine

Sümboolika kasutamine on feng shui maja planeerimisel oluline tava. Erinevad sümbolid toovad õnne, õitsengut ja suurendavad kodu positiivset energiat. Need, kes kasutavad feng shui kujundamisel sümboleid, peaksid kaaluma sümbolite paigutust, feng shui värve, kujutisi, arvu ja isikupärastamist. Olulised sümbolid feng shui disainis on rahataimed, mis sümboliseerivad õitsengut, mandariinipartid, mis sümboliseerivad armastust, ja laevaratas, mis sümboliseerib uut algust.

Asukoht

Asukoha tähtsus on feng shui kujundamisel ülioluline. Praktikud peavad parima energiavoo alusel määrama maja või hoone jaoks parima asukoha. See tava määrab maja või hoone asukoha, konstruktsiooni orientatsiooni ja ümbritseva keskkonna. Näiteks mäe poole suunatud välisuks on soodne, sest see toob majja jõulist ja toetavat energiat. Kliima ja ilm ning astroloogilised märgid on feng shui kujunduses konstruktsiooni asukoha seisukohalt olulised.

Isikupärastamine

Isikupärastamine on feng shui disainis hädavajalik, et luua kuuluvustunne ja ühendus konkreetse kohaga. Disainerid peaksid kasutama kellegi eelistusi, vajadusi, eesmärke, sümboleid ja energiat, et kujundada ruum, mis sobib iga inimese jaoks.

Feng Shui magamistoa kujundus: juhtumiuuring

Feng shuil on väärtuslikud kujunduspõhimõtted maja igas toas. Siin on magamistoa kujunduse juhtumiuuring, mis kasutab kuut feng shui ideed, et anda teile praktiline ettekujutus feng shui magamistoa loomise sammudest.

Kasutage Bagua kaarti – esimene samm üldise feng shui maja paigutuse loomisel on kasutada oma ruumi planeerimiseks Bagua kaarti. See aitab teil mõista piirkonda, kuhu teie magamistuba kujunduses kuulub, ja kasutada seda positiivse energia suurendamiseks magamistoas. Bagua kaarti saate kasutada ka lihtsalt magamistoas, et teha kindlaks, millised magamistoa piirkonnad vastavad millistele eluaspektidele. Voodipaigutus – Mööbli paigutus on feng shui praktika oluline komponent. Feng shui voodi paigutus eeldab, et voodi peab olema käskivas asendis. See võib tähendada, et võite asetada voodi ukse poole. See annab voodis olevale inimesele ruumis parima vaatepunkti, et näha, kes tema isiklikku ruumi siseneb. Sümmeetria – Feng shui magamistoamööbel peaks säilitama sümmeetria. Selle saavutamiseks jäta mõlemal pool voodit võrdselt ruumi ning kasuta sobivaid öökappe ja valgustust. Feng Shui magamistoa värvid – valige magamistoa värvid, mis soodustavad rahulikkust ja vaikust vastavalt feng shui põhimõtetele. Nende hulka kuuluvad beež, sinine, kahvatu lavendel ja valge. Teised tegurid, nagu magamistoa paigutus Bagua kaardil, aitavad samuti määrata teie magamistoa jaoks hea värvivaliku. Dekoratiivsed elemendid – saate lisada objekte, mis tähistavad viit elementi viisil, mis esindab tasakaalu. Magamistoas on feng shui taimede osas asjatundjad segamini. Kui soovite oma ruumi rohelust lisada, lisage üks taim. Feng shui eksperdid peavad bambust maja kaitsmisel oluliseks taimeks, mis neutraliseerib teie ruumi negatiivset energiat. Piirake kindlasti peeglite kasutamist, kuna paljud feng shui eksperdid usuvad, et liiga palju peegleid põhjustab energia tasakaalustamatuse. Limit Technology – Feng shui magamistoa disain peaks toetama mugavust ja rahu, seega on ülioluline mõista, kuidas elektroonika und mõjutab. Elektroonika tekitatavad helid ja stress, mida me nendega seostame, võivad mõjutada meie une kvantiteeti ja kvaliteeti. Selle asemel hoidke elektroonikat muudes selleks ettenähtud kohtades.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook