Paekivipõrandad: moodsa ilme loomine klassikalise kiviga

Limestone Flooring: Creating a Modern Look With a Classic Stone

Paekivipõrandakate on suurepärane looduslik kivi, millel on hämmastav mitmekülgsus. See on saadaval lubjakiviplaatide, plaatide, sillutuskivide ja isegi mosaiikidena. Paekivipõrandate summutatud maalähedased toonid muudavad selle populaarseks valikuks maalähedases, klassikalises ja talumajakujunduses.

Limestone Flooring: Creating a Modern Look With a Classic Stone

PPG värviekspertide sõnul tekitavad nende paletikollektsioonides olevad maatoonid loomuliku kerguse, mugavuse ja intiimsuse tunde. Maapealse tooniga põrandakate on viis tuua oma üldisesse disaini veel üks sügavuskiht.

Paekivipõrandate põhitõed

Paekivist põrandakate on looduslik põrandakate nagu marmor või graniit. Selle ainulaadne koostis muudab selle hästi sobivaks konkreetse põrandakattena.

Mis on lubjakivi?

Lubjakivi on süsiniku settekivim, mille põhikomponendid on kaltsiit ja aragoniit. See on kõva ja vastupidav kivi. Seda on kasutatud ehitusmaterjalina tuhandeid aastaid, sealhulgas Giza suure püramiidi komponendina. Arhitektid kasutavad tänapäevaste hoonete kujundamiseks jätkuvalt lubjakivi. Tootjad kasutavad lubjakivi telliste, plaatide, tsemendi ja täiteainena.

Paekivist põrandakatete tüübid

Limestone Flooring Types

Paekivipõrandaid on neljas peamises variandis: lubjakiviplaadid, lubjakivisillutised, paekivist plaatpõrandad ja mosaiigid.

Paekiviplaadid – lubjakiviplaati kasutatakse enim siseruumides. Tootjad lõikavad lubjakiviplaadid tavalistes suurustes ja on 1/4 tolli või 1/2 tolli paksused. Lubjakiviplaate on saadaval mitmesugustes summutatud maatoonides, nagu beež, elevandiluu, roosa, rooste, pruun, hall ja kuldne. Paekivi sillutuskivid – need on lõigatud lubjakivitükid, mida kasutatakse välitingimustes. Nende suurus on vahemikus 1 1/4 tolli kuni 3 tolli. Paekivi plaatpõrandad – Paekiviplaadid on suured lubjakivitükid, mida kasutatakse väliruumides, nagu siseõued ja terrassid. Lubjakivimosaiigid – Mosaic lubjakiviplaadid lõigatakse keeruliste ja mitmekesise kujuga, et luua seintele ja põrandatele ainulaadne muster ja kujundus.

Paekivist põrandaplaatide viimistlus

Limestone Flooring Tile Finishes

Lubjakivi on poorne looduslike õõnsustega kivi. Mõned viimistlusmaterjalid leevendavad õõnsusi, täites neid, teised jätavad õõnsused puutumata. Graniitpõrandaplaatidele on saadaval viis peamist viimistlust: poleeritud, lihvitud, trummeldatud, harjatud ja liivapritsiga töödeldud.

Poleeritud lubjakiviplaat – poleeritud lubjakiviplaatide loomiseks täidavad tootjad lubjakivi õõnsused ja poleerivad pinna kõrge läikega. See rõhutab lubjakivi pinna peent värvi. Nende peegeldav pind on põranda ja seinte jaoks hinnatud. Poleeritud pind on kõige libedam. Lihvitud paekivi – ka lihvitud paeplaate täidetakse. Erinevalt poleeritud paekivist plaatidest on lihvitud viimistlus matt ja mittepeegeldav. See summutab lubjakivi värvi ja loob pinna, mis on libisemiskindlam. Kummutatud lubjakiviplaat – Kummutatud lubjakiviplaatidel on ümarad servad ja nurgad, mis tagavad maalähedase ja pingevaba välimuse. Disainerid kasutavad kivimite sise- ja välispaigaldistes. Harjatud lubjakiviplaadid – Tootjad loovad harjatud lubjakiviplaate traatharja abil, et eemaldada lubjakivi pehme pind ja paljastada madalam kivistumine. See loob kergelt kareda tekstuuri. See on hea tiheda liiklusega kohtades, näiteks köögis. Liivapritsiga lubjakiviplaat – liivapritsiga kaetud plaatidel on tekstuursem pind kui harjatud plaatidel. See annab plaatidele kulunud välimuse. Liivapritsiga plaate kasutatakse sise- ja välisruumides.

Veekindlus

Lubjakivi on poorne looduslik kivi, nii et see imab oma loomulikus olekus veidi vett. Tootjad täidavad teatud tüüpi plaatides augud, mis vähendab nende vee imendumist. Töödelge oma lubjakivi hermeetikuga, et leevendada selle poorsust.

Vastupidavus

Lubjakivi on kõva aine oma kõrge mineraalide sisalduse tõttu, kuid see on pehmem kui teised looduslikud kivid nagu graniit ja marmor. Mõned inimesed ei kasuta seda tiheda liiklusega kohtades, näiteks köögis. Teised armastavad lubjakiviplaatide õrna kulunud välimust. Erinevat tüüpi lubjakivi kõvadus on erinev. Kui teile meeldib lubjakivi välimus ja soovite seda tiheda liiklusega piirkonnas, pidage nõu kivieksperdiga, kes suunab teid lubjakivi kõvemate koostiste juurde.

Paekivipõrandate hooldus

Teie paekivipõrandate kõige olulisem hooldus on regulaarne tihendusaine pealekandmine. Hermeetikud kaitsevad teie põrandaid vee, plekkide ja kriimustuste eest. Hermeetik katab ka väikesed lubjakivi augud, mis aitab hoida põrandal tolmu ja prahi kinni. Kasutage loodusliku kivi nagu lubjakivi jaoks mõeldud tihendusvahendit.

Kontrollige kindlasti, kas oma paekivist põrandaplaadil pole pragusid ja purunemisi. Eemaldage purunenud plaadid ja asendage need vastavalt vajadusele.

Kuidas puhastada paekivipõrandaid

Puhastage oma paekivipõrandaid regulaarselt tolmu, prahi ja liiva eest, mis võivad plaatide viimistlust rikkuda.

Pühkige oma lubjakiviplaate igal nädalal sooja vee ja looduslike kivide puhastusvahendiga. Vältige happeliste komponentidega puhastusvahendeid, näiteks tsitruselisi. Ärge kasutage leotusmoppi. Selle asemel kasutage moppi, mille olete välja väänanud, et vältida plaatidele seisma jäänud vett.

Kasutuskoht

Limestone flooring for outdoor and indoor

Paekivipõrandat on sise- ja välistingimustes kasutatud tuhandeid aastaid. Siseruumides on paekiviplaadid populaarsed fuajees, poriruumis, köögis ja vannitoas. Välisplaate ja sillutisi kasutatakse siseõuedel, aedadel ja verandadel.

Paigaldamine

Paekiviplaate, nagu ka teisi looduskiviplaate, on algajale raske paigaldada. Töö hästi tegemiseks vajate spetsiaalseid tööriistu, nagu märg plaadisaag. Kaaluge professionaali abi selle installimisel.

Paekivipõrandate maksumus

Tavalised lubjakiviplaadid maksavad 3–10 dollarit ruutjalga kohta. Dekoratiivne või mosaiiklubjakiviplaat maksab 30 dollarit ruutjalga kohta. Keskmiselt maksab graniitplaatide paigaldamise tööjõud 40–75 dollarit tunnis. 350 ruutjalga ruumi keskmine maksumus on 5000–8000 dollarit.

Paekivipõrandad: plussid ja miinused

Lubjakivi on suurepärane looduskivi, kuid sellel on ainulaadsed omadused, mis tähendab, et see sobib mõne projekti jaoks suurepäraselt, teiste jaoks mitte.

Plussid

Ilu – paekivipõrandal on mitmekesised maatoonid ja suurepärased peened tekstuurid, mis muudavad selle ühe kaunima saadaoleva loodusliku kivipõranda. Maksumus – loodusliku kivipõranda puhul on lubjakivi üks kulutõhusamaid võimalusi võrreldes muude tüüpidega, nagu marmor ja graniit. Mitmekülgsus – paekivist põrandaplaadid ja -plaadid töötavad hästi erinevates disainikontekstides, sealhulgas kaasaegses, talumajapidamises, maalähedases ja traditsioonilises disainis. Kodu väärtus – looduslike kivipõrandate (nt lubjakivi) kasutamine suurendab teie kodu väärtust ja huvitab potentsiaalseid ostjaid.

Miinused

Maksumus – võrreldes sünteetiliste materjalidega, nagu vinüül, portselanplaat või vaip, on paekivipõrandad kallimad. Hooldus – peate oma paekivipõrandaid iga päev tolmuimejaga hooldama. Samuti peate igal aastal põrandad uuesti sulgema, et hoida need lekete ja plekkide suhtes vastupidavad. Vastupidavus – Paekivi on pehmem kui teised looduskivid. See sobib hästi tavalisel liiklusel, kuid võib kuluda tiheda liiklusega. Mõne inimese jaoks on kulunud välimus üks põhjusi, miks nad armastavad lubjakivi.

Paekiviplaatide ideed

On loomulik küsida, kuidas paekiviplaadid teie kodus töötaksid. Oleme kokku kogunud mõned vapustavad näited lubjakiviplaatidest, mida kasutatakse nii sise- kui ka välisruumides.

Paekivist vannitoa põrand

Limestone Bathroom Floor

See on suurepärane näide mosaiikpaekivipõrandast, mille vannitoa põrandal on kasutatud halli ja kreemjas valget lubjakivi.

Paekivist köögipõrand

Limestone Kitchen Floor

Ancient Surfaces ühendas taaskasutatud paekivisillutised selle kaasaegse köögistiiliga. Paekivipõrand tasakaalustab dekoori uut stiili ajatuse ilmega.

Traditsiooniline paekivist plaatpõrand

Traditional Limestone Tile Floor

St. Romain Interiors kasutas kreemjas lihvitud plaate, et anda sellele ametlikule elutoale pind, mis täiendab seinu.

Coeur d'Alene lubjakivi

Coeur d'Alene Limestone

Maiden Stone kasutas selle keeruka väliruumi põranda loomiseks kreemikaid beeži Coeur d'Alene lubjakivisillutise.

Maalähedane paekivist plaatpõrand

Rustic Limestone Tile Flooring

Disainerid kasutavad rustikaalseid paekiviplaate nii sise- kui ka välistingimustes. William T. Baker

Minimalistlikud paekivist plaatpõrandad

Minimalist Limestone Tile Floors

Paekiviplaat on mitmekülgne, kuna disainerid kasutavad seda kõiges kaasaegsest kuni traditsioonilise disainini. Bradshaw Construction kasutas klanitud halle lubjakivist põrandaplaate ning segas seda travertiini ja puidust seintega, et anda ruumile sügavust ja tekstuuri.

Korduma kippuvad küsimused (KKK) KKK

Kust leida antiikseid paekivipõrandaid?

Mõned suurimad antiiksete ja taaskasutatud lubjakivipõrandate tarned on ajaloolised dekoratiivmaterjalid, vintage elemendid ja BCA Materiaux Anciens. Need kõik pakuvad taastatud Prantsuse ja Belgia lubjakiviplaatide, mosaiikide ja sillutuskivide kollektsioone.

Kas paekivist põrandakate on vastupidav?

Lubjakivi tekitab segadust, sest see on ühtaegu kõva ja pehme. See on kõvem kui looduslikud kivid nagu travertiin, kuid pehmem kui graniit ja marmor. See kulub aja jooksul, kuid mõne inimese jaoks on see boonus. Neile meeldib kulunud paekivipõrandate välimus, kuna neil on antiiksem välimus. Mõned lubjakiviplaadid on kõvemad kui muud tüüpi plaadid, seega pöörduge teadliku tootja poole, et leida teile parim.

Kust leida enda lähedalt paekivipõrandat?

Otsige paekiviplaate üldistest kodukauplustest, nagu Home Depot ja Lowes. Parema valiku saamiseks otsige isiklikult või veebist spetsiaalseid plaatide kauplusi.

Millised on köögi jaoks parimad lubjakiviplaadid?

Paekivipõrandad on problemaatilised tiheda liiklusega kohtades, näiteks köögis. Mõned inimesed armastavad lubjakiviplaatide ilmastikunähtavat välimust köögis. Kui teete, valige nende libisemiskindluse suurendamiseks lihvitud, harjatud või liivapritsiga lubjakiviplaadid.

Lubjakivi põrandakate: Järeldus

Pole vaidlust, et paekivipõrandad on uhked, kuid neil põrandatel on ainulaadne kvaliteet, mis tähendab, et need ei sobi kõigile.

Kui olete nõus investeerima raha paekivipõrandate paigaldamiseks, tõstavad need teie kodu väärtust ja atraktiivsust.

Nõuetekohase hoolduse korral peavad need põrandad vastu kogu teie kodu eluea.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook