Ideaalse lauatüübi valimine: 15 lauastiili selgitus

Choosing the Ideal Type of Desk: An Explanation of 15 Desk Styles

See aitab olla teadlik kõigist oma võimalustest, kui otsustate oma vajaduste jaoks kõige optimaalsema lauatüübi. Lauad on mis tahes äri- või kodukontori kujunduse oluline komponent. Need on kontori silmapaistvaim fookuspunkt ja koht, kus vorm ja funktsioon lähenevad. Nii mitmekesised kui ka nende toetatavad ülesanded, on lauad saadaval paljude stiilide ja materjalidega. Alates klassikalistest puidust töölaudadest, mis lisavad teie kontorile traditsioonilist elegantsi, kuni elegantsete, minimalistlike valikuteni, mis seavad esikohale tõhususe – õige laua valimine võimaldab teil teha oma parimat tööd, luues samal ajal ka teie isikupära ja stiili peegeldava kontoriruumi.

Choosing the Ideal Type of Desk: An Explanation of 15 Desk Styles

Laua tüübid

Tänu saadaolevate lauastiilide laiale valikule leiate ideaalse töölaua igaks seadeks või otstarbeks, olenemata sellest, kas otsite kirjutuslauda oma magamistoa töönurka, ühist tööruumi või oma kontori keskpunkti.

Seisev tegevsekretär edevus L-kujuline seina-raamaturiiul Kapp Nurgamängukorpuse pööning-voodi joonis Ujuv

Executive Desk

Executive Desk

Töölaud on keerukuse ja funktsionaalsuse sümbol, mis on spetsiaalselt loodud kõrgetasemelise professionaali töö- ja sümboolsete vajaduste rahuldamiseks. Juhtlauad on lauad, mis on tavaliselt suuremad kui tavalised lauad. Neil on sageli lai töötasapind, palju hoiuruumi ja dekoratiivne disain. Kvaliteetsetest materjalidest, nagu puit ja eksootilised spoonid, valmistatud kirjutuslauad pakuvad hulgaliselt elegantseid viimistlusi ja kujundusi.

Valige töölaud, kui soovite luua oma kontoris silmapaistva ja valdava atmosfääri. Juhatuse töölaudade avar tööruum ja panipaik on kasulikud näiteks igapäevaste haldusülesannete ja strateegiliste otsuste tegemisel. Sellise laua valimine näitab kõrget professionaalsuse taset ja pühendumust tõhusa ja elegantse tööruumi loomisele.

Seisulaud

Standing Desk

Püstilaud, tuntud ka kui püstine või reguleeritava kõrgusega laud, on mitmekülgne ja ergonoomiline kirjutuslaud. Seisulauad võimaldavad kasutajatel vahetada istumis- ja seisvaasendit, reguleerides laua kõrgust mehaaniliselt või käsitsi. Püstilaudade kasvav populaarsus peegeldab kasvavat teadlikkust pikaajalise istumise negatiivsetest mõjudest tervisele. Seisvad lauad soodustavad paremat kehahoiakut ja vähem istuvat käitumist, leevendades samal ajal seljavalu ja jäikust. Enamik kirjutuslaudu on lihtsa või kaasaegse disainiga ning valmistatud erinevatest materjalidest, sealhulgas metallist, puidust ja sünteetilistest materjalidest.

Valige seisulaud, kui soovite oma tööpäeva jooksul parandada tervist, lisades liikumise oma töörutiini. Seisvad töölauad suurendavad ka tootlikkust ja keskendumist ning hoiavad ära pärastlõunase madalseisu, mida seostame istuva tööga.

Kirjutuslaud

Writing Desk

Kirjutuslaud on kompaktne ja klassikaline lauatüüp, mis sobib kõige paremini kirjutamise ja õppimise pinnaks. Kirjutuslaud eristub oma disaini lihtsuse poolest, millel on tasane ja segamatu lauaplaat ning mõned alumised sahtlid või riiulid hoiustamiseks. Erinevalt suurematest lauatüüpidest on kirjutuslaud väike ja võib võtta vähem ruumi. Seetõttu sobivad need mitmesugustesse kontorivälisetesse ruumidesse, nagu magamistuba, elutuba ja söögituba.

Kaaluge kirjutuslauda, kui soovite lisada kirjutuslaua ruumi koos muu mööbliga. Need lauad pakuvad ideaalset ruumi, kui kirjutate või teete muud keskendunud tööd ega vaja lisaruumi. Neid kirjutuslaudu on erinevas stiilis ja need kasutavad erinevaid materjale, nii et leiate kirjutuslaua, mis täiendab teie muud mööblit ja ruumi stiili.

Sekretäri töölaud

Secretary Desk

Sekretärilaud, tuntud ka kui kapp-front desk või escritiore, on omanäoline lauatüüp, mis ühendab kompaktse disaini suletud hoiuruumiga. Sekretärilauda iseloomustab hingedega uks, mis toimib avatud olekus kirjutuspinnana ja varjab tööala, kui see on suletud. Suletuna meenutavad need lauad kappi või konsooli, muutes neist märkamatu mööblieseme, mida saab kasutada kodudes, kus pole kontorit.

Sekretärilaua mitmekülgsus ja ilu on ühed olulisemad põhjused selle valimisel. Need esitlevad omapäraseid puidumustreid ja dekoratiivseid detaile, mis lisavad igale ruumile rafineeritust. See on suurepärane lauavalik kõigile, kes hindavad nii vormi kui ka funktsiooni.

Vanity laud

Vanity Desk

Eedulaud, mida nimetatakse ka tualettlauaks, on teatud tüüpi laud, mis on mõeldud isiklikuks hooldamiseks ja hoiustamiseks. Eedulauad on tavaliselt varustatud peegli ja lauaplaadiga hooldusvahendite paigaldamiseks kasutamise ajal. Nendel töölaudadel on ka lauaalused panipaigad, nagu sahtlid, riiulid või sahtlid harjade, kosmeetika ja muude hooldusvahendite jaoks.

Valige tualettlaud, kui olete keegi, kes eelistab hooldusrituaalideks määratud ruumi. Nendel töölaudadel on ka esteetilisi elemente, mis muudavad need stiilseks mööbliks magamistuppa või garderoobi.

L-kujuline kirjutuslaud

L-Shaped Desk

L-kujuline kirjutuslaud on ruumisäästlik laud, mille paigutus meenutab L-tähte. See laud moodustab L-kuju, ühendades kaks ristkülikukujulist lauaplaati risti. See disain pakub kasutajatele palju töö- ja hoiuruumi. Tavaliselt on pikem ja lühem osa. Pikem külg toimib peamise tööpiirkonnana, lühike külg aga täiendava tööpiirkonnana.

Valige L-kujuline kirjutuslaud, kui peate määrama erinevad tööpiirkonnad või soovite luua ruumisäästliku kontori. Need lauad on ideaalsed, kui soovite ruumi säästmiseks laua nurka panna. See laud on kasulik ka siis, kui vajate ajutist töökohta teisele inimesele, et projektidega koostööd teha.

Seina töölaud

Wall Desk

Seinalaud, tuntud ka kui ujuv või seinale kinnitatav laud, on moodne kirjutuslaud, mis sobib otse seina või mõne muu tasase vertikaalse pinna vastu. Seda tüüpi kirjutuslaud kasutab seina osalise toena, mis vähendab vajalike jalgade arvu. Seinalauad eristuvad kompaktse disaini poolest. Mõned mudelid on kokkupandavate pindadega, mida saab hõlpsasti kokku panna, kui neid ei kasutata.

Seinalauad sobivad ideaalselt tööruumi loomiseks ebatraditsioonilistes kontoritingimustes ja olemasoleva ruumi maksimeerimiseks. Enamikul seinalaudadel on kaasaegne ja klanitud disain, mis muudab need ideaalseks neile, kes soovivad seda esteetikat edendada.

Raamaturiiul laud

Bookshelf Desk

Raamaturiiuli laud on hübriidne lauakujundus, mis ühendab töölaua integreeritud riiulitega. Sellel lauatüübil on tavaliselt kinnitatud või ümbritsevate riiulitega töölaud. Raamaturiiuli lauakujundus pakub lihtsat juurdepääsu raamatutele, kontoritarvetele või käsitöötarvetele.

Raamaturiiuli lauad on head võimalused inimestele, kes soovivad integreerida rohkem salvestusruumi või kuvada oma kogusid oma töölaua lähedal. Riiulite integreerimine töölauaga välistab vajaduse täiendavate riiulite järele, muutes kontori välimuse ühtseks ja tsentraliseeritud fookuspunktiks.

Kabineti laud

Cabinet Desk

Kabineti laud on mööbliese, mis ühendab laua kappi või kambriga sarnaseks struktuuriks. Kappide lauaarvutid on mõeldud kapi sisse voltimiseks, et varjata seda, kui neid ei kasutata. See on suurepärane viis sujuva ja märkamatu tööpiirkonna loomiseks.

Nendel lauatüüpidel on palju lisaruumi, nii et need sobivad hästi inimestele, kes soovivad puhast ja segamatut töökeskkonda. Need lauad integreeruvad hästi kontorivälistesse keskkondadesse, nagu elutuba ja magamistuba.

Nurga kirjutuslaud

Corner Desk

Nurgalaud on kirjutuslaud, mis sobib hästi 90-kraadise nurga alla, maksimeerides selle raskesti ligipääsetava ala ärakasutamist, optimeerides samal ajal ruumi muud vaba ruumi. Nurgalauad on erineva konfiguratsiooniga, sealhulgas L-kujulised ja diagonaalsed konfiguratsioonid. Mõned nurgalauad on elegantse disainiga, millel pole hoiustamisvõimalust, samas kui teistel on sahtlid.

Nurgalauad sobivad hästi väikestesse ruumidesse, kus on vaja kogu oma ruumi maksimaalselt ära kasutada. Nende mitmekülgsus muudab need suurepäraseks valikuks nii kodus kui ka kontoris kasutamiseks.

Mängulaud

Gaming Desk

Mängulaud on teatud tüüpi lauakujundus, mis püüab kohandada innukate mängijate vajadusi ja eelistusi. Mängulaudadel on spetsiaalne ruum mängude välisseadmete ja kaablihalduse jaoks. Neil on ka ergonoomiline disain, mis võimaldab reguleerida kõrgust ja kumer kuju, mis muudab pikaajalise mängimise mugavamaks. Mõnel neist on mängukogemuse parandamiseks ka sisseehitatud valgustus.

Valige mängulaud, kui soovite mängida mängimist muude kontoritegevuste ees. Need lauad võimaldavad teil mängida mugavamalt, kaasahaaravamalt ja organiseeritumalt.

Hutch kirjutuslaud

Hutch Desk

Hutch kirjutuslaud on kirjutuslaud, kus kirjutuslaud on peidetud kuuri sisse või kus laua külge on kinnitatud hutch-stiilis kapp või riiulid. See laud on tuntud oma vertikaalse ladustamisvõimaluse poolest ja see pakub piisavalt ruumi kontoritarvete, raamatute või dekoratiivesemete hoidmiseks.

See kirjutuslaua stiil sobib ideaalselt inimestele, kes soovivad integreerida kirjutuslaua elavasse piirkonda, näiteks kööki, kus on alati vaja täiendavat hoiuruumi. Hutchi kirjutuslauad sobivad hästi ka inimestele, kes armastavad hästi korraldatud salvestusruumi. Hutchi kirjutuslauad annavad teile ruumi korraldamiseks mitu sektsiooni.

Katusevoodi/kirjutuslaud

Loft Bed/Desk

Pööningvoodi/kirjutuslaud on mitmekülgne ja ruumisäästlik disain, mis ühendab endas voodi ja kirjutuslaua. See tüüp ühendab kõrgendatud voodiosa ja alla integreeritud töölaua. Mõned pööningul voodid/kirjutuslauad sisaldavad ka riiete hoiuruume, nagu sahtlid või dekoratiivsed riiulid.

See voodi/kirjutuslaua kombinatsioon sobib ideaalselt väikestesse eluruumidesse, nagu stuudiokorterid ja kolledži ühiselamud. Pööningu voodi/kirjutuslaua kombinatsioonid on populaarsed ka lastetubades, kus on oluline maksimeerida vaba põrandapinda mängimiseks.

Joonistuslaud

Drawing Desk

Joonistuslaud, tuntud ka kui joonistuslaud, on lauakujundus, mis on mõeldud inimestele, kes teevad üksikasjalikku joonistamist või joonistamist. Joonistuslaual on suur töölaud, mida kasutaja saab reguleerida soovitud kõrgusele või nurga alla. Paljud joonestuslauad on varustatud sisseehitatud joonlaudade, nurkade ja panipaikadega.

Valige joonistuslaud, kui töötate kunstniku, inseneri või arhitektina ja vajate oma projektide jaoks suurt tööpinda. Reguleeritav tööpind võimaldab kõige täpsemat ja ergonoomilisemat nurka, tagades mugava ja efektiivse töökeskkonna.

Ujuv töölaud

Floating Desk

Ujuv laud on see, mis on seinale kinnitatud või riputatud ja näib hõljuvat põranda kohal. See lauakujundus loob kaasaegse ja minimalistliku esteetika. Kuju võib olla sama lihtne kui üks riiul, kuid mõnel ujuval töölaual võivad olla elegantsed alumised sahtlid.

Ujuvad kirjutuslauad on head võimalused inimestele, kes soovivad puhast ja kaasaegset esteetikat ega vaja palju hoiuruumi. Nende vaba disain tähendab, et need töötavad hästi ka kontorivälistes ruumides, nagu magamistoad ja õppenurgad.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook