7 parimat organiseerimisväljakutset, mis viivad lõpuks teie kodu vormi

Top 7 Organizing Challenges that’ll Finally Whip Your Home Into Shape 

Uue aastaga kaasneb uue alguse lubadus ja paljude jaoks soov puhta ja segaduseta maja järele. UCLA perede igapäevaelu keskuse 2012. aastal läbiviidud uuring näitas, et liigne segadus mõjutab oluliselt leibkonnaliikmete stressitaset, eriti emasid, kes kirjeldavad sageli oma segadust kui "kaootilist" ja "mitte lõbusat".

Top 7 Organizing Challenges that’ll Finally Whip Your Home Into Shape 

Need, kellel on aastaid või kogu elu segadust, üleliigseid riideid või laste mänguasju, võivad tunda end liiga koormatuna, et alustada segadust. Õnneks pakuvad need kümme organiseerimisprobleemi lihtsa viisi kodukorralduse lahendamiseks.

1. Lahendage 100 asja 100 päevaga (kõige lihtsam)

Need, kes otsivad lihtsat organiseerimisväljakutset, peaksid kaaluma 100 asja 100 päeva jooksul tõrjumist. Nagu väljakutse pealkiri viitab, on vaja leida iga päev vähemalt üks asi, millest vabaneda, kuni olete kogunud kokku 100 eset.

Väga oluline on tegeleda asjadega, millest vabanete kohe – visake lagunenud asjad prügikasti ja hoidke ülejäänu jaoks annetuskasti. Kui annetuskast on täis, viige see lähimasse vanavarapoodi.

2. Elage nagu minimalistlik väljakutse (kõige raskem)

Kui olete rohkem äärmustesse sattunud, proovige kuu aega elada minimalistina. Kuigi see väljakutse nõuab rohkem tööd, on see tõeline proovikivi selle kohta, milleta saate ja milleta mitte.

See toimib järgmiselt.

Valige ruum (näiteks köök) Haarake paar suurt anumat ja lisage mahutisse kõik topeltesemed ja mittevajalikud (näited: täiendavad puulusikad, nipid, kaunistused, korduvad praepannid, spaatlid, ahjukindad, piisavalt taldrikuid/tasse iga pereliikme jaoks jne) Hoidke ainult hädavajalikud asjad.

Kui vajate kuu jooksul mõnda eset, võtke see karbist välja, kuid jätke kõik muu hoiustatu minema. Kolmekümne päeva möödudes saate otsustada, kas neid lisaesemeid tasub alles hoida.

3. Tagurpidi riiete nagi riiete eemaldamise väljakutse

Pöörake kõik riidepuud oma kapis tahapoole. Kui kannate riidetükki, riputage riided nii, et need oleksid õiges suunas. 30 päeva pärast eemaldage kõik riideesemed, mis on veel tagurpidi riidepuul.

4. Seven Days Challenge'i kiiruse vähendamine

Tehke lühikese aja jooksul kõige rohkem edusamme, võttes nädalaks töölt vabaks või eraldades seitsme päeva jooksul iga päev paar tundi. Valige oma majast seitse kõige sagedamini kasutatavat tuba ja tühjendage üks iga päev.

Töötage metoodiliselt. Alustage suurest prügikotist ja minge läbi ruumi, visates ära kõik prügi ja katkised esemed. Seejärel haarake annetuskast ja hakake seda täitma asjadega, mida te enam ei kasuta, ei vaja ega armasta. Viige kast lähimasse annetuskeskusesse, kui see on täis.

5. Liituge Reddit Declutter Challenge for Accountability

Liituge subreddit r/declutteriga igakuiste tõrjumise väljakutsete jaoks, leidke vastutust ja jagage edusamme. Iga kuu alguses postitavad liikmed uusi väljakutseid, millega saate liituda.

6. Clear Kitchen Counter Challenge

Pinna segadus muudab enamiku kodudest lohakaks. Köögilettide tühjendamise abil suurendate oma tootlikkust ja köögi välimust, mis on tõenäoliselt teie maja enimkasutatav ruum.

Tehke järgmist. Pange kõik oma köögitasapinnad kõrvale, välja arvatud väikesed seadmed, mida igapäevaselt kasutate, näiteks kohvimasin või röster. Kolmekümne päeva pärast hinnake uuesti.

7. Konsolideerimise väljakutse

Kui olete kunagi oma majast midagi otsinud, kuid ei leidnud seda ja pidite lisaostma, on konsolideerimise väljakutse teie jaoks. Eesmärk on kombineerida sarnaseid esemeid. Näiteks selle asemel, et juukseid kogu majas laiali laotada, hoidke neid kõiki ühes vannitoas, et teaksite, kust otsida. Tehke sama kõigi esemetega, sealhulgas patareide, seinale riputatavate tarvikute, taskulampide, küünalde või tulemasinate, elektripirnide, tööriistade, küünekääride jms puhul.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook