Kas kardinaid pole? 7 eelarvesõbralikku ideed valguse summutamiseks

No Curtains? 7 Budget-Friendly Ideas for Blocking Out the Light

Kena kardinate komplekt on kallis. Kui võtta arvesse vardad, konksud ja rulood, võib ühe akna katmise hind ületada 100 dollarit. Õnneks saavad need, kes peavad valgust varjama, proovida alternatiivset aknakatet palju väiksema raha eest.

Need ideed on praktilised, kui soovite säästa kvaliteetseid kardinaid või katta akna kiiresti.

1. Kandke peale mattklaaskile

No Curtains? 7 Budget-Friendly Ideas for Blocking Out the Light

Mattklaasist aknakile varjab klaasi, lastes samas valgust sisse filtreeruda. See on kena, eelarvesõbralik lahendus, mis loob privaatsust. Lihtsaim paigaldusvõimalus on mattklaasi klammerdumine. See ei vaja liimi ja seda on lihtne eemaldada, kui olete uue välimuse jaoks valmis.

Selle kilega saate akna katta umbes 5–10 dollari eest, olenevalt filmi disainist ja kaubamärgist. Leidke suurepäraseid valikuid Amazonist, Walmartist ja suurematest kodutarvete jaemüüjatest.

2. Katke aknad pingutusvardaga ja visake tekid

Drop cloth curtains

Pingutusvardad (nagu need, mida kasutate duši all) sobivad aknaraamide vahele ilma naelu või kruvideta. Need reguleeritavad vardad sobivad ideaalselt teki peale tõmbamiseks, et valgust varjata.

Akende pingutusvardad maksavad umbes 7–15 dollarit. Kui see pole teie eelarves, lööge aknaraami välisnurkadesse väikesed naelad ja katke õhuke tekk või rätik.

3. Toetage privaatsusekraan

Hanging Large window Curtains

Privaatsusekraan on paneel, mille saate paigutada kõikjal, kus vajate täiendavat privaatsust. Akna ette asetatud privaatsusekraan võib blokeerida valguse ja takistada möödujatel teie maja sisse nägemast. Saate osta väikeseid privaatsusekraane või ehitada ise paksust paberist, vineerist, võrest või puidust ribadest.

4. DIY Faux Vitraaž

DIY Faux Stained GlassPildi autor REISSUED

Vitraaž on igivana disainielement, mis võib lisada ruumi klassi ja privaatsust. Kuigi akna asendamine autentsete vitraažidega pole otstarbekas, saate aknakile abil välimuse saada.

Vitraažakna kilet leiate kümnete kujundustega, nii et kindlasti on teie ruumi jaoks sobiv valik. Valige liimitava tüübi asemel toidukile. Aknaklambrit on lihtne peale kanda ja uue välimuse saamiseks maha võtta.

5. Riputage makramee või helmestega kiud

Boho ja eklektilise disaini austajad võivad kardinaid vahele jätta ja riputada makramee või helmestega kiud.

Kaaluge naelte kasutamist suurte makramee rippude paigaldamiseks nii, et need asetseksid üle akende üla- või keskosa. Teise võimalusena saate ise teha või osta puidust helmestega kiud ja paigutada need privaatsuse tagamiseks akna kohale.

6. Installige aknavarjud

Faux roman shade for bath

Aknavarjud on palju odavamad kui kardinad ja neid on mitut tüüpi, sealhulgas riie, paber ja kärg. Pabervarjud on kõige odavamad ja rullivad üles-alla, võimaldades teil vajadusel valgust blokeerida. Kohandatud välimuse saamiseks saate isegi meisterdada Rooma aknavarjude komplekti.

7. Kombineerige Command Hooks ja Pretty Fabric

Burlap Window cover

Looge oma kodu jaoks ideaalne odav aknakate käsukonksude ja oma lemmikkangaga. Käsukonksud on ajutine ja kahjustusteta viis aknale katte lisamiseks – lisage konks aknaraami välis- (või sise-) nurkadesse. Seejärel leidke õhuke kangas, lõigake see sobivaks ja katke see konksudele.

Walmartist leiate odavaid kangaid. Otsige voodilinu või kangast kohalikust kasutatud kauplusest veelgi odavama vahekardina jaoks.

Kui teile meeldib meie leht, jagage seda oma sõpradega & Facebook